طرحینه

سیمان کاری ساختمان ، هزینه سیمان کاری ساختمان

سیمان کاری ساختمان ، هزینه سیمان کاری ساختمان : یکی از مصالح ساختمانی بسیار مهم و کاربردی که نقشی سازنده در ساختمان سازی دارد سیمان می باشد .سیمان ماده ای با مقاومت و چسبندگی زیاد است و در صنعت ساختمان سازی در بخش های مختلف آن مانند زیرسازی ها وساخت دیوارهاو سقف و ساخت نما به کار می رود .

سیمان کاری ساختمان
از دیگر کاربردهای سیمان می توان به سیمانکاری کف و دیوار ها جهت هموار کردن و عایق کاری آن ، زیر سازی ساختمان قبل از انجام سنگ کاری یا کاشی کاری ،و سیمان کاری نمای ساختمان در زمان اجرای نمای رومی یا سیمان شسته اشاره نمود .

انواع سیمان کاری در ساختمان

سیمان به کار رفته در ساخت ساختمان ها به دو نوع تقسیم بندی می شوند :

• سیمان سیاه
• سیمان سفید

سیمان کاری ساختمان

این دو نوع سیمان معمولا دارای کاربردهای متفاوتی می باشند .کاربرد سیمان سیاه همانطور که گفته شد در زیرسازی و ساخت ساختمان ها و نمای ان است .اما سیمان سفید کاربرد متفاوتی دارد از این نوع سیمان بیشتر برای کارهای بند کشی نمای ساختمان و کاشی کاری ساختمان و سرامیک استفاده شده در سرویس های بهداشتی، آشپزخانه یا دیگر نقاط ساختمان به عنوان دوغاب استفاده می گردد. در ادامه اطلاعات بیشتری را در مورد سیمان کاری ساختمان در اختیار شما قرار می دهیم.

در چه مواقعی به سیمان کار نیاز می باشد؟

زمانی که اقدام به ساخت ساختمانی را کنید در هر مرحله از ساخت ،خدمات سیمان کاری مورد نیاز خواهد بود. برای ساخت هر ساختمان در طی هر سه مرحله زیر سازی ،نازک کاری و بازسازی نمای ساختمان ،به سیمان کار نیاز خواهید داشت. در هر کدام از این مراحل سیمان کار خدمات متفاوتی را ارائه می دهد.

خدماتی که یک استاد کار سیمان می تواند ارائه می دهد عبارتست از : سیمان کاری دیوار ساختمان، سیمان کاری کف حیاط، سیمان کاری دیوارحیاط، سیمان کاری سقف، اجرای دیوار چینی ، سیمان کاری ساختمان با اهداف زینتی ساختمان ، سیمان کاری و بتن ریزی پی ساختمان، ساخت و اجرای سازه های دریایی، ساخت و ساز های جاده ای، ساخت و ساز موانع در جاده ها و همچنین ساخت سازه هایی مثل پل ها و سد ها.

در هر کدام از این موارد نقش سیمان کار و سیمان بسیار اساسی می باشد. برای این که موارد ذکر شده به صورت اصولی و درست ساخته شوند باید از افراد متخصص و حرفه ای در فرایند ساخت استفاده نمود .اگر نیاز به استفاده از خدمات استاد کار سیمان دارید حتما از سیمان کاری ماهر و حرفه ای کمک بخواهید.

کارفرما قبل از شروع پروژه در چه مواردی باید با سیمان کار به توافق برسد ؟

قبل از شروع پروژه بازسازی ساختمان کارفرما موظف است در مورد مسائلی با سیمان کار به توافق برسد. از جمله این موارد می توان به : چگونگی محاسبه هزینه سیمان کاری، نحوه پرداخت هزینه ،مدت زمان انجام تعهدات و ضمانت اجرای آن اشاره نمود. در قراردادی که قبل از شروع پروژه به امضای طرفین می رسد ، باید تعهدات دو طرف لحاظ شده و مورد توافق نهایی قرار بگیرد .

سیمان کاری ساختمان

سیمان کار باید بر طبق تعهدات خود تمام زیرسازی های لازم مانند پر کردن شکاف های احتمالی دیوارهاو سقف ،و تعمیرات سطوح ناهموار را قبل از زیر سازی سیمان کاری در ساختمان انجام دهد و همچنین تعهد دارد که مصالح موجود را هدر ندهد و با توجه به نیاز مصرف کند . توافق در مورد همه موارد احتمالی قبل از شروع پروژه می تواند به روابط خوب مابین کارفرما و سیمان کار بیانجامد.

نحوه محاسبه هزینه سیمان کاری و عوامل موثر بر آن

نحوه محاسبه قیمت سیمان کاری باید در ابتدا به توافق دوطرف برسد و در توافق نامه امضا شده قید گردد .نوع پروژه و متراژ آن را می توان یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت سیمان کاری دانست. موارد دیگر موثر بر هزینه سیمانکاری عبارتند از:

• نوع و محل سیمان کاری در ساختمان

محلی که سیمان کاری قرار است در آن انجام شود مانند کف، دیوار ،نما و…. از عوامل تاثیر گذار بر قیمت سیمان کاری می باشد .

• مساحت سیمان کاری

متراژ و مساحتی که قرار است در آن سیمان کاری انجام شود .

• نوع سیمان مورد استفاده

نوع سیمان مورد استفاده نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار در سیمان کاری می باشد .انوع سیمان از قبیل : سیمان سفید، سیمان سیاه، سیمان تگری، سیمان رنگی و ….

• ابزارآلات مورد نیاز

ابزارهایی برای سیمان کاری استاد کار نیاز دارد و باید تهیه گردد.
مدت زمانی که برای اتمام پروژه مورد نیاز است.

• انجام زیرسازی در صورت نیاز

در سیمان کاری در ساختمان در صورت نیاز باید زیرسازی انجام داد.

• هزینه داربست

در مواردی که منطقه مورد نظر مرتفع باشد سیمان کار نیاز به استفاده از داربست دارد مانند دیوارها یا نمای سیمانی

خدمات ارائه شده توسط سیمان کار

کار سیمان کاری به گونه ای است که در مراحل مختلف و نواحی متفاوتی از ساختمان می تواند کار کند.در مراحل زیرسازی ساختمان ،نازک کاری و نما کاری به خدمات یک سیمان کار نیاز است . همچنین در مراحل نازک کاری و ساخت دیوارها نیز از حضور سیمان کار باید استفاده گردد . در مورد نمای ساختمان نیز درانواع مختلف از نما ،سیمان کار می تواند به ارائه خدمات بپردازد برخی از خدمات سیمان کاری عبارتند از :اجرای سیمان کاری نمای رومی، اجرای سیمان کاری نمای چکشی، سیمان کاری نمای کلنگی، سیمان کاری نمای تیشه ای، سیمان کاری نمای سیمان شسته و سیمان کاری نمای تگری.

استخدام آنلاین سیمان کار چه مزیتی دارد ؟

امروزه با گسترش فضای اینترنتی بسیاری از مشاغل برای تبلیغات خود از اینترنت و فضای مجازی استفاده می کنند . بسیاری از سیمان کارهای معروف  نیز در برخی از سایت ها نسبت به معرفی شغل خود و نمونه کارهای قبلی اقدام می کنند می توانید با مراجعه به این سایت ها و مشاهده نمونه کارهای قبلی سیمان کار را انتخاب کنید .با استخدام آنلاین سیمان کار می توانید از مزیت های همچون :

  • انتخاب بهترین متخصصین سیمان کاری در نزدیکی محل زندگی خود
  • مشاهده نمونه تصاویرکارهای سیمان کار
  • صرفه جویی در زمان و هزینه انجام شده