طرحینه

بازسازی ساختمان مسکونی در تهران – بهترین شرکت بازسازی خانه

نوسازی و بازسازی ساختمان مسکونی در تهران , بهترین شرکت تخریب و بازسازی خانه و ساختمان های قدیم در تهران به همراه عکس و تصاویر قبل و بعد – شرکت بازسازی ساختمان  : هر ساختمانی بعد از مدتی دچار فرسودگی می شود و نیاز به نوسازی دارد. به طور معمول عمر مفید هر بنا تقریبا 25 سال می باشد، و بعد از گذر این مدت زمان نیاز به تعمیر و نوسازی ضروری خواهد بود.

گروه بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان در تهران , نوسازی و تعمیرات ساختمان عمر بنا را بیشتر می کند , در صورتی که قصد بازسازی ساختمان را دارید این مطلب را حتما بخوانید : حتما قبل از اینکه اقدام به این کار کنید مقالات آموزشی ما در زمینه بازسازی و انواع کارهایی که در پروژه قرار است انجام شود مطالعه کنید و اطلاعات خود را بیشتر کنید ؛  ما در این سایت تصمیم داریم بروزترین مقالات را از بهترین وبسایت های داخلی و خارجی در اختیار شما قرار دهیم .

امروزه موضوع بازسازی و تعمیرات ساختمان به دلیل افزایش میل به تنوع و تغییر در محیط اطراف طرفدار زیادی پیدا کرده است. هر فردی خواهان داشتن خانه ای زیبا و جذاب می باشد، این کار نه تنها روحیه ی انسان را عوض می کند، بلکه برای ساختمان نیز ضروری می باشد، و جلوه ای ظاهری زیبایی به ساختمان می بخشد. بازسازی و تعمیرات ساختمان در مقایسه با تعویض و خرید ساختمان که نیازمند صرف هزینه های هنگفتی می باشد، بسیار مقرون به صرفه می باشد.

بازسازی ساختمان

هدف از بازسازی ساختمان

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت و ساز و ابزار آلات می توان به راحتی خانه خود را عوض کرد و یک خانه ایده آل داشت. اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که می خواهید در کمترین زمان ممکن تغییراتی در قسمت های مختلف خانه خود از جمله آشپزخانه، سالن پذیرایی، اتاق خواب ها و سرویس ها، درب و پنجره و حتی مدل دیوار ها و ستون ها و دکوراسیون داخلی داشته باشید، بایستی از یک تیم متخصص ساختمان کمک بگیرید. شما با کمک گرفتن از یکی از شرکت های پیشرو در زمینه بازسازی ساختمان می توانید در مدت زمان کوتاهی خانه ای ایده آل داشته باشید.

نمونه از کارهای بازسازی

در زیر برخی از نمونه های بازسازی و نوسازی خانه را آورده ایم می توانید مشاهده کنید:

بازسازی منزل بازسازی منزل بازسازی منزل بازسازی منزل بازسازی منزل بازسازی خانه بازسازی خانه بازسازی خانه بازسازی منزل بازسازی منزل بازسازی خانه بازسازی خانه بازسازی خانه بازسازی خانه بازسازی خانه شرکت بازسازی ساختمان شرکت بازسازی ساختمان شرکت بازسازی ساختمان شرکت بازسازی ساختمان شرکت بازسازی ساختمان بازسازی ساختمان بازسازی ساختمان بازسازی ساختمان بازسازی ساختمان بازسازی ساختمان

بازسازی

بازسازی و تعمیرات ساختمان روشی ایده آل برای زینت دادن و جلوه بخشیدن به خانه های قدیمی یا خانه هایی است که برای مطابق با میل شما بودن نیاز به تغییر دارند.

استفاده از مصالح نامرغوب و ضعیف در ساخت و ساز ساختمان باعث می شود که فضای ساختمان زودتر از عمر مفیدش فرسوده شود و شما مجبور به بازسازی شوید. متناسب با توع ساختمان و بنا بازسازی هم متفاوت خواهد بود.

بازسازی منزل

نوسازی و بازسازی خانه و ساختمان نیازمند رعایت یک سری اصول و قواعد از پیش تعیین شده می باشد. نادیده گرفتن این اصول و قواعد جریمه و در مواردی تخریب بنا را در پی دارد. گروه بازسازی ساختمان بازسازی آسان با داشتن تیم حرفه ای و متخصص و داشتن رزومه ی موفق یکی از مجموعه های پیشرو در زمینه بازسازی ساختمان می باشد.

اگر شما هم قصد بازسازی منزل خود را دارید، می توانید با اطمینان خاطر تمامی مراحل کار را از ابتدا تا انتها از اجرای دیوارگرفته تا سقف کاذب برای انواع ساختمان ها، کاغذ دیواری و… را به ما بسپارید.

معیارهای اصلی در نوسازی ساختمان ؟

قدمت ساختمان در بازسازی

هر چه ساختمان قدیمی تر باشد باید زیر ساخت محکمتری برای بازسازی آن مد نظر گرفته شود . از طرفی سازه های با قدمت کم نیاز به طراحی دقیق دارند چرا که بروزتر هستند و باید از یک فرد متخصص و حرفه ای برای این کار ککمک خواست .

سلیقه

کارفرما بدون شک قبل از اینکه بخواهد اقدام به بازسازی منزل و ساختمان کند حتما طرحهایی را در ذهن خود تداعی کرده است ؛ سلیقه هر فرد نیز با دیگران متفاوت است از این رو در نظر گرفتن سلیقه کارفرما اهمیت زیادی دارد البته به همراه راهنمایی و مشاوره می توان نتایج خیلی بهتری نیز کسب کرد.

مراحل بازسازی خانه

یکی از موضوعات حائز اهمیت در نوسازی خانه در نظر گرفتن بودجه و نیازهایتان می باشد. از این رو در وهله ی اول باید فضاهایی از خانه که نیاز به تعمیر دارند را مشخص کرده و بودجه خود را برای این کار تعیین کنید. داشتن یک نقشه کلی و تعیین نیازها بسیار بسیار موثر می باشد. و مانع از سردرگمی در مراحل اجرا می شود.
برآورد هزینه ها کمک زیادی به مدیریت بودجه خواهد کرد.

بعد از مشخص شدن بودجه و نیاز بازسازی در دو مرحله انجام می شود:

بازسازی زیرساخت ساختمان

بازسازی زیر ساخت کلیه عملیات مربوط به تغییر و تعمیر در لوله کشی، سیم کشی و نیازهای روزانه را در بر می گیرد.

بازسازی دکوراسیون

بازسازی دکوراسیون کلیه عملیات مربوط به ظاهر، زیبایی و دیزاین داخلی از جمله دکوراسیون آشپزخانه و پذیرایی را شامل می شود.

ایده هایی برای بازسازی خانه

 • قبل از شروع هر گونه اقدام برای بازسازی، در صورت عدم تمایل به تعویض شیرآلات ، لوله کشی ها و برق کشی از سالم بودن آن ها اطمینان یابید.
 • بازسازی یک کاری تخصصی می باشد، از این رو برای این کاراز یک شرکت یا گروه بازسازی ساختمان کمک بگیرید. قبل از شروع قرارداد بازسازی رسما تهیه و امضا کنید.
 • در صورت نیاز به تغییر و بازسازی زیرساخت بهتر است اعضای خانه در جای دیگری ساکن شوند و خانه تخلیه شود. می توانید لوازم منزل را به صورت بسته بندی دریکی از اتاق ها که دست نخورده باقی می ماند، قرار دهید.
 • تا حد امکان در تهیه مواد و مصالح کیفیت را مد نظر قرار دهید.
 • اگر خود شما قصد شروع بازسازی را دارید. قبل از اقدام در رابطه با این موضوع مطالعه کرده و اطلاعات کافی کسب کنید. یک کارگر باتجربه در انجام این کار کمک زیادی به شما خواهد کرد.
 • برای اجرا و پیاده سازی بازسازی، برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی خانه به فاکتورهای مختلفی از جمله فرسوده بودن بنا، نیازها و … بستگی دارد. برای برآورد هزینه مربوط به بازسازی ساختمان کلنگی بهتر است از افراد متخصص و باتجربه در این زمینه کمک بخواهید.

در حالت کلی هزینه نوسازی شامل موارد زیر می باشد:

 • هزینه خرید مواد و مصالح مورد نیاز
 • هزینه تعمیرات
 • هزینه تغییر دکوراسیون داخلی
 • هزینه حمل و نقل
 • هزینه مربوط به گروه بازسازی ساختمان شامل پیمانکاران، کارگران و کلیه نیروهای حضور یافته در پروژه

بازسازی ساختمان با بودجه محدود

داشتن برنامه ریزی دقیق در صورت محدود بودن بودجه امری ضروری می باشد. برای اینکار بهتر است از یک مرکز تخصصی بازسازی کمک گرفته و با مشورت با یک فرد متخصص بازسازی ساختمان در این زمینه بودجه خود را مدیریت کنید.

برای مدیریت هزینه ابتدا بخش هایی از منزل که برای بازسازی در اولویت قرار دارند را مشخص کنید. و برای بخش های دیگر از گزینه های جایگزین و موقت استفاده کنید.

بازسازی منزل چه قسمت هایی از آن را شامل می شود؟

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه می تواند کلیه عملیات مربوط به تعویض کابینت ها، کف سازی، رابیتس کاری، تخریب دیوارها، جابه جایی لوله کشی را شامل شود. معمولا برای بازسازی این بخش از خانه هزینه زیادی لازم است.

بازسازی اتاق ها

در بازسازی اتاق می توان پوشش کف ، دیوارپوش و کمد ها را تعویض کرد. برای اینکار می توانید از انواع کفپوش ها، کناف کاری برای سقف ، نصب کاغذ دیواری و… استفاده کنید.

بازسازی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی و حمام یکی از بخش های بازسازی خانه می باشد که به دلیل قرار گرفتن همیشگی در جریان آب زودتر دچار فرسودگی می شود و نیاز به تعمیر و نوسازی دارد. این بخش از خانه زیاد در معرض دید نمی باشد. از این رو می توان از وسایل و تجهیزات قدیمی و یا تجهیزات ارزان قیمت استفاده کرد. در کل بازسازی این بخش از خانه نیاز به هزینه های سنگینی ندارد.

بازسازی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی کلیه عملیات مربوط به زیبایی ظاهری را شامل می شود. تغییر کفپوش ها ، پرده ها، مبلمان ها ، دیوارپوش ها همگی مربوط به دکوراسیون داخلی هستند. با نصب پارکت ها، لمینت ها ، کفپوش های سه بعدی، پوستر دیواری یا کاغذ دیواری تغییر زیادی در زیبایی منزل مشاهده خواهید کرد.

بازسازی ساختمان قدیمی

این کار تخصصی می باشد و به مجموعه  فعالیت هایی که باعث می شود، یک ساختمان قابل سکونت و استفاده باشد، اطلاق می شود. اگر شما قصد دارید، پروژه بازسازی را خودتان انجام دهید، می بایست نقشه ی کاملی از ساختار ساختمان داشته باشید، و یک نقشه ی کامل از بنای ایده آل مطابق با اصول مهندسی تهیه کنید، با مراجعه به مراکز و شرکت های مربوطه، مجوز این کار را دریافت کنید. با قواعد و اصول بازسازی ساختمان آشنایی کامل داشته باشید و تمامی اجزای ساختمان را بشناسید.

از آنجایی که در بالا نیز اشاره کردیم انجام این کار نیازمند داشتن تخصص در این زمینه می باشد و بازسازی ساختمان کار فوق العاده حساسی می باشد، چراکه کوچک ترین اشتباه می تواند باعث تخریب بنا و ساختمان شود و خسارت های جبران ناپذیری وارد کند. از این رو بهتر است برای این کار از یک تیم متخصص در حوزه ی بازسازی ساختمان کمک بگیرید و با اطمینان خاطر کارتان را به آن شرکت بسپارید و ساختمان جدید خود را بدون هیچ دردسری تحویل بگیرید.

بازسازی ساختمان قدیمی به دو روش انجام می شود: بازسازی ساختمان حفاظتی ، بازسازی ساختمان سبکی. این دو بازسازی هزینه های یکسانی دارند. در ادامه در مورد آن ها بیشتر توضیح می دهیم.

بازسازی ساختمان حفاظتی

هدف اصلی در بازسازی حفاظتی تعمیرات و حفاظت از ساختمان می باشد. در این روش کلیات یک بنا مرمت و حفاظت می شود. برای انجام صحیح مراحل نوسازی در این روش ، باید روی ویژگی ها و مصالح مورد استفاده در ساختمان مطالعه جامعی انجام داد.

بازسازی ساختمان سبکی

در این روش فقط قسمت های فرسوده بازسازی می شود و تکه های جدید جایگزین تکه های فرسوده می شود. در این حالت بنای نوسازی شده تغییر زیادی نخواهد کرد و بسیار شبیه طرح قدیمی خود خواهد بود.

این روش در بازسازی بناهای تاریخی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که هدف این است که سبک و هارمونی تاریخی تغییری نداشته باشد.

شرایط بازسازی خانه کلنگی

در مورد این نوع بازسازی نیاز به اخذ مجوز از شهرداری می باشد. عدم توجه به اخذ مجوز می تواند جریمه ها و خسارت های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. کلیه عملیات مربوط به تخریب و نوسازی خانه کلنگی باید زیر نظر یک مهندس ناظر انجام شود.

بدون حضور مهندس ناظر عملیات تخریب بسیار خطرناک می باشد. مهندسین با علم به مسائل فنی_ مهندسی و استانداردهای لازم بر عملیات تخریب نظارت می کنند. از این رو از اهمیت حضور مهندس ناظر نباید غافل شد.

تا قبل از سال 1360 برای هرگونه عملیات نوسازی ابتدا باید جواز تریب اخذ می شد. و در مرحله بعد مالک آن نسبت به تخریب اقدام می کرد. و سپس مجوز بازسازی اخذ می کرد. ولی قوانین بازسازی بعد از 1360 دستخوش تغییراتی شده است. به گونه ای که جواز بازسازی و تخریب همزمان اخذ می شود.

بازسازی خانه های فرسوده

خانه های فرسوده به دلیل نیاز به تعمیرات اساسی و مشکلات در طراحی و ساخت مورد بازسازی قرار می گیرند. در نوسازی خانه های فرسوده رعایت قوانین بازسازی ساختمان الزامی می باشد. بی توجهی به این قوانین منجر به پرداخت جریمه و خسارت های جبران ناپذیری خوهد شد.

در این نوع بازسازی ابتدا یک نقشه از بنا به همراه جزئیات بخش های مختلف مانند پذیرایی، اتاق خواب، حال و آشپزخانه تهیه می شود. در این نقشه قسمت های معیوب که قابل تعمیر نیستند، مشخص می شود.

بازسازی خانه روستایی

اکثر خانه های روستایی بافتی فرسوده دارند و در برابر زلزله مقاوم نیستند. در مورد این خانه ها می توان با دریافت وام اقدام به بازسازی کرد.

بازسازی بافت فرسوده

برخی از مناطق شهر توسط شهرداری به عنوان یک بافت فرسوده شناخته می شوند. خانه های واقع در این بافت علاوه بر نوسازی ، باید از نظر زیرساخت نیز تعمیر شوند. از سال 1381 به بعد دولت برای این خانه ها وامی را در نظر گرفته است. در صورتی که خانه شما در یکی از این بافت ها قرار دارد، می توانید با دریافت وام نسبت به نوسازی اقدام کنید.

شرایط دریافت وام بافت فرسوده

• ملک شما باید در بافت فرسوده که از طرف شهرداری تعیین شده است، واقع باشد. در غیراینصورت شرایط دریافت وام را ندارید.
• ملک واقع در بافت فرسوده باید از نظر اقتصادی برای نوسازی توجیه شده باشد. وظیفه ی بررسی آن بر عهده ی کارشناسان بانک مسکن می باشد. در صورتی که بعد از بررسی، هزینه ها توجیه اقتصادی داشته باشد، با دریافت وام موافقت می شود.

منظور از تغییر کاربری ساختمان چیست؟

منظور از کاربری ساختمان فعالیتی است که در یک قطعه زمین یا ساختمان انجام می شود. برای تمامی ساختمان ها از طرف شهرداری پروانه ای اختصاص داده می شود و نوع فعالیت ساختمان در آن مشخص می شود. هرگونه تغییر در فعالیت باید به شهرداری اطلاع داده شود. در غیراینصورت تخلف محسوب می شود و مالک آن باید جریمه پرداخت کند.

بازسازی نمای ساختمان

فرسودگی نما برای افرادی که در پیرامون ساختمان رفت و آمد می کنند، خطر آفرین می باشد. از این رو استفاده صحیح و نگهداری از نما امری ضروری می باشد.

به عنوان مثال استفاده از نمای سنگی در بازسازی ساختمان اداری و مسکونی بسیار رایج می باشد. این نما با گذشت زمان به دلیل شرایط جوی و بارش باران و برف فرسوده شده و نیاز به تعمیر دارد. از این رو در نوسازی نمای ساختمان از پوشش های موجود یا تغییر بخش های آسیب دیده استفاده می شود. مایع ضد آب یکی از این پوشش ها است که با نفوذ به سنگ مانع از پوسیدگی آن در برابر آب و رطوبت می شود.

شرکت بازسازی ساختمان با در اختیار داشتن نیروهای متخصص، کلیه کارهای مربوط به بازسازی و نوسازی ساختمان، تعمیرات ساختمان، بازسازی ساختمان قدیمی، بازسازی داخلی را به نحو احسن انجام می دهد.

موضوع بازسازی فقط به ساختمان های قدیمی محدود نمی شود. گاهی بازسازی به ساختمان های مدرن و با هدف تغییر طراحی و دکوراسیون داخلی انجام می شود.

اهمیت بازسازی و تعمیرات ساختمان

کلیه اقدامات مربوط به تغییر در ساختمان ، بالا بردن ایمنی و استحکام ساختمان ، زیبایی داخلی ساختمان در حوزه تعمیرات ساختمان انجام می شود. ساختمان های شهر های بزرگی مانند تهران به دلیل قدمت زیاد , فرسودگی و عدم رعایت استاندارهای لازم نیاز به نوسازی دارند. هدف شرکت بازسازی آپارتمان ، امنیت ساختمان ، زیبایی آن و تغییر در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

دلایل نیاز به بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان با اهداف متفاوتی انجام می شود. ولی در حالت کلی دلایلی همچون : نامتناسب بودن طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ،نداشتن استانداردهای لازم در ساخت ساختمان، عدم استفاده از مواد و مصالح مرغوی، نیاز به بازسازی را ضروری کرده است.

متخصص بازسازی ساختمان

متخصص بازسازی ساختمان فردی است که در زمینه نوسازی و تعمیرات ساختمان تجربه و مهارت های لازم را دارد و می تواند عملیات بازسازی و آنالیز ساختمان را به نحو احسن انجام دهد. شما می توانید در عملیات مربوط به نوسازی به عنوان مشاور از او کمک بگیرید.

خدمات شرکت بازسازی ساختمان

از جمله خدمات ارائه شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازسازی و تعمیرات ساختمان
 • بازسازی آپارتمان
 • طراحی دکوراسیون داخلی
 • بازسازی خانه های قدیمی
 • بازسازی ساختمان های مدرن
 • بازسازی ساختمانهای قدیمی
 • بازسازی داخلی ساختمان دوبلکس
 • طراحی دکوراسیون آشپزخانه
 • بازسازی منزل
 • هوشمند سازی ساختمان
 • بازسازی ساختمان اداری
 • طراحی نمای ساختمان
 • بازسازی خانه های کلنگی
 • بازسازی نمای ساختمان
 • بازسازی داخلی منزل

خدمات بازسازی و نوسازی ساختمان

عملیات مربوط به بازسازی ساختمان های مدرن در مقایسه با ساختمان های قدیمی محدود تر می باشد . در این ساختمان های نیازی به تخریب نیست و هدف تغییر دکوارسیون داخلی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه می باشد. و در مدت زمان کوتاهی عملیات نوسازی به اتمام می رسد.

اقدامات انجام شده توسط گروه بازسازی ساختمان :

• عملیات تخریب ساختمان و گودبرداری آن
• کلیه عملیات آجرکشی، دیوارکشی، ساخت دیوار
• ارائه خدمات مربوط به سیمان کاری، سفید کاری، دیوار کچکاری
• انجام اقدامات مربوط به کاشی کاری، سرامیک کاری کف و دیوار
• انجام سنگ کاری راه پله، سنگ کاری نمای بیرونی ساختمان نیز بر عهده این گروه می باشد.
• انجام کلیه خدمات مربوط به دکوراسیون از جمله: نقاشی، نصب سقف کاذب و … .

بازسازی ساختمان شامل چه مراحلی می باشد؟

• مرحله ی اول شامل مشاوره با شرکت و متخصص بازسازی ساختمان می باشد. متخصص تمام جنبه ها و قسمت های خانه را مورد بررسی قرار می دهد.
• در مرحله دوم در صورت نیاز به بازسازی قسمت های آسیب دیده تخریب و کنده می شوند.
• متخصص بازسازی ساختمان در زمینه اضافه و کم شدن دیوار ها و تغییر در طراحی و بازسازی داخلی پیشنهاداتی را به شما ارائه می دهد.
• در مرحله آخرعملیات مربوط به بازسازی و ساخت با نظارت متخصص بازسازی و با بهره گیری از با کیفیت ترین مواد و مصالح انجام می شود.

عملیات مربوط به گچ کاری و کاشی کاری، نورپردازی و کف سازی

کلیه ی عملیات مربوط به تعویض کابینت ها و شیرآلات و … با نظر شما و در نظر گرفتن بودجه قابل انجام می باشد.
اقدامات لازم در مورد رنگ آمیزی دیوار ، پوشش دیوار و قرنیزها به سلیقه ی شما بستگی دارد .

اقدامات مورد نیاز در بازسازی ساختمان های قدیمی

گروه بازسازی ساختمان در مورد بازسازی ساختمان قدیمی ابتدا قدمت خانه، بازسازی داخلی منزل، بازسازی داخلی آشپزخانه، طراحی نمای ساختمان را در نظر می گیرد و سپس در مورد تخریب کامل یا ترمیم و نوساری سقف یا دیوارها اظهار نظر می کند.