طرحینه

جدیدترین مدل شیرآلات اهرمی – قیمت شیرآلات اهرمی ارزان 1400

خرید شیرآلات اهرمی جدید در انواع برندها با قیمت ارزان از بزرگترین فروشگاه اینترنتی شیر آلات ساختمانی در تهران , لیست قیمت جدید شیرالات اهرمی درجه یک : شیر آلات اهرمی ، دسته ای از شیر آلات ساختمانی می باشند که جای شیر آلات قدیمی را در خانه ها گرفته اند.

این دسته از شیر آلات بسیار زیبا و لوکس می باشند و می توانند تمام علایق را پوشش دهند. با نصب این سبک از شیر آلات در آشپزخانه و سرویس بهداشتی می توان روح و روان تازه ای به خانه بخشید.علاوه بر زیبایی و شیک بودن، شیر آلات اهرمی بسیار خوش دست می باشند و روش نصب راحتی دارند.در حال حاضر اکثر خانواده های ایرانی استفاده از این مدل شیر را به مدل های دیگر ترجیح می دهند. زیرا با وجود زیبایی و شیک بودن قیمت مناسب تری نیز نسبت به سایر مدل های شیر آلات دارند.در ادامه  بیشتر در مورد این مدل از شیر آلات و مزایا و معایب آنها اطلاعاتی را ارائه خواهیم نمود.با ما همراه شوید.

شیر آلات اهرمی که به آنها شیرآلات کارتریجی نیز گفته می شود نسل جدیدی از شیر آلات به حساب می آیند که عملکرد بهتر و مقاومت بالایی نسبت به شیرآلات کلاسیک دارند.ساختمان این شیر آلات از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل می شود.قسمت داخلی آن شامل اجزای تشکیل دهنده شیر می باشد که دوام و مقاومت آن تاثیر بسیار زیادی در کیفیت شیر دارد.پایه شیر نیز بخشی از قسمت داخلی شیر به شمار می رود. قسمت خارجی شیر نیز همان بخشی است که دیده می شود در حقیقت نمای خارجی شیر را تشکیل می دهد. در ادامه در مورد انواع مختلف آنها بیشتر توضیح خواهیم داد.

شیرآلات اهرمی

انواع شیر آلات اهرمی

شیر آلات اهرمی ساختار پیچیده تری نسبت به نوع کلاسیک شیر آلات دارند و از اجزا بیشتر و قطعات کوچکتری تشکیل شده اند. در ساخت قسمت داخلی و قسمت خارجی این شیرآلات معمولا از مترال مختلفی استفاده می کنند. در ادامه بر اساس معیارهای مختلف  انواع مختلف شیر آلات را اشاره می کنیم:

دسته بندی شیرآلات اهرمی بر اساس معیار روکش

روکش شیر آلات اهرمی یا در واقع جنس روکش آنها می تواند از نیکل، استیل، اپوکسی و برنز ساخته شود.

دسته بندی شیرآلات اهرمی بر اساس  معیار رنگ

شیر آلات معمولا با تنوع رنگ مختلف و سلیقه گوناگون تولید و به بازار عرضه می گردند. رنگ شیرآلات  می تواند شامل :رنگ سفید، مشکی، طلایی و یا استیل باشد.

دسته بندی شیرآلات اهرمی بر اساس معیار سبک

در تولید شیر آلات آشپزخانه و سرویس بهداشتی معمولا از سبک های مختلف استفاده می شود.سبک تولیدی شیر آلات معمولا از نوع مدرن یا صنعتی می تواند باشد.

مزایای استفاده از شیرآلات اهرمی

در حال حاضر شیر آلات اهرمی بسیار مورد استفاده قرار می گیرذد. این نوع از شیر آلات مزایای بسیار زیادی از جمله صرفه جویی در مصرف آب، زیبایی و شیک بودن فضای آشپزخانه و سرویس بهداشتی و اشغال فضای کمتر و….دارند.در ادامه در مورد این مزایا به تفکیک محل مورد استفاده(آشپزخانه، دوش حمام) مطالب بیشتری را ارائه خواهیم نمود.

شیرآلات اهرمی

شیرآلات اهرمی آشپزخانه

در شیرآلات کلاسیک قدیمی مسیر ورود آب گرم و سرد متفاوت بود و به همین دلیل مقدار زیادی آب به هدر می رفت اما با عرضه شیر آلات اهرمی آشپزخانه به بازار این مشکل برطرف شد .بخصوص این مزیت شیر های اهرمی در سینک ظرفشویی بسیار کاربرد دارد و به راحتی می توان میزان آب خروجی و دمای آن را تنظیم نمود.

همچنین شیر آلات اهرمی آشپزخانه دارای ابعاد مناسبی می باشند و فضای زیادی  از سینک را اشغال نمی کنند. این مزیت می تواند در نظم بخشیدن  به سینک ظرف شویی کمک کننده بوده و شستشوی سینک را نیز آسانتر کند.

شیرآلات اهرمی

شیرآلات اهرمی حمام

در مدل قدیمی شیر آلات هدر رفت آب در حمام بسیار زیاد بود زیرا تنظیم دما و میزان آب خروجی زمان می برد اما با استفاده از شیر آلات اهرمی می توان درجه حرارت آب و میزان آب خروجی را به راحتی کم و زیاد کرد و بدین ترتیب از هدر رفت آب جلوگیری کرد. مزیت دیگر استفاده از شیر آلات اهرمی در حمام تنظیم ارتفاع دوش می باشد که بسیار با اهمیت می باشد.

شیرآلات اهرمی

زیبایی و استفاده آسان  از شیرهای اهرمی

زیبایی و شیک بودن از دیگر مزیت های استفاده از شیر آلات اهرمی به شمار می رود و می تواند دکوراسیون آشپزخانه را بهتر کند این شیر الات با طرح های مختلف تهیه و وارد بازار می شوند و می توانند تمام سلیقه ها را جواب دهند..همچنین ساختار این شیر آلات به گونه ای است که نیازی به چرخاندن نیست و تنها با نیم دور چرخش می توان دما و میزان  خروج آب را کنترل نمود. این قابلیت برای استفاده کودکان بسیار مناسب است.

رنگ بندی متنوع شیر آلات آشپزخانه و حمام نیز می تواند دکوراسیونی لوکسی را ایجاد نماید.

صرفه جویی در مصرف آب با استفاده از شیر آلات اهرمی

همانطور که گفته شد شیر آلات اهرمی بزرگترین عیب شیر های قدیمی یعنی هدر رفت آب را از بین برده است. شیر آلات قدیمی برای بسته شدن کامل نیاز به چند دور چرخش داشت که در طول این مدت آب هدر می رفت اما با نصب شیرهای اهرمی این عیب  رفع شده است و تنها با فشار یک اهرم جریان آب باز یا بسته می شود.به همین خاطر گفته می شود بزرگترین مزیت استفاده از این شیرها صرفه جویی در مصرف آب است.

مقاومت و کیفیت بالای شیر آلات اهرمی

شیر آلات قدیمی معمولا پس از مدتی استفاده شروع به چکه کردن می کنند.این چکه کردن به دلیل شل شدگی و خرابی واشری است که در ساختار آنها مورد استفاده قرار می گرفته و سبب کاهش دوام و کیفیت این شیر ها  نیز می شده است.

اما در شیرهای اهرمی این مشکل رفع شده است و به جای واشر پلاستیکی از دیسکی از جنس سرامیک استفاده شده است.این دیسک سبب افزایش انعطاف پذیری شیر می شود و به دلیل انعطاف پذیری بالا مقاومت و کیفیت این شیر آلات افزایش می یابد.به دلیل کیفیت بالا و دیر خراب شدن این شیر آلات بسیار پرطرفدار بوده و استفاده از آنها مقرون به صرفه تر است.

شیرآلات اهرمی شیرآلات اهرمی

معایب شیرآلات اهرمی

با وجود تمامی مزایایی که برای شیر آلات اهرمی مطرح کردیم این محصول نیز مانند هر محصول تولیدی دیگری دارای معایبی می باشد که می تواند در کیفیت استفاده از این شیر آلات تاثیر  منفی بگذارد. البته این معایب خیلی جزئی می باشند و نسبت به شیر آلات قدیمی نمی توان آنها را زیاد برشمرد. ولی با این حال نمی توان از آنها گذشت.

این معایب عبارتند از :

  • گاهی اوقات ممکن است درزمان تنظیم کردن دمای آب سرد و گرم در شیرآلات اهرمی فرد دچار مشکل شود.این عیب را می توان با چکابی ساده حل نمود.
  • ممکن است برخی مواقع شیر آلات اهرمی نیز دچار چکه شوند. این مشکل زمانی ایجاد می شود که دیسک استفاده  شده در ساخت این شیر آلات مشکل داشته باشد.
  • در صورت استفاده بیش از حد از شیرآلات اهرمی ممکن است دسته اهرمی آنها دچار شل شدگی یا سفت شدن بیش از حد گردد.
  • فشار پایین آب در برخی از این شیر آلات از دیگر نارضایتی هایی است که ممکن است پیش بیاید.