طرحینه

مرکز خرید صندلی اداری تهران – قیمت صندلی اداری

صندلی اداری ارزان قیمت و کیفیت بالا , بهترین برند تولیدی صندلی اداری در تهران , بزرگترین مرکز خرید اینترنتی انواع صندلی اداری و مدیریتی :  کارمندان یک اداره مدت زمان زیادی را روی صندلی مشغول به کار هستند. طی یک برآورد انجام شده کارمندان به طور متوسط حدود 40 ساعت در هفته ، معادل 1900 ساعت در سال روی صندلی می نشینند. در واقع کارمندان مدت زمان زیادی از عمر خود را روی صندلی می گذرانند. از این رو استاندارد بون این صندلی بسیار حائز اهمیت می باشد. تا کارمندان احساس خستگی نکنند و بازده کاری آن ها بالا رود.

خرید صندلی راحت برای محیط اداره و منزل کامللا منطقی می باشد. در واقع خرید صندلی استاندارد برای محیط کاری به اندازه میز اداری اهمیت دارد.

یک صندلی راحت کارایی کارمندان را بالا می برد. یک صندلی نامناسب می تواند منجر به کمردرد ، پادرد و مچ درد شود. این مشکلات می تواند با هدر دادن زمان بازده کارکنان را پایین بیاورد.

بروز مشکل برای کارمندان و غیبت آن ها ، باعث ضرر مالی شرکت می شود. از این رو با کمی هزینه بیشتر و خرید یک صندلی اداری می توان از کم کاری کارمند به علت آسیب های جسمی در اثر نشستن روی صندلی غیر استاندارد پیشگیری کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد استانداردهای صندلی و نکات قابل توجه در زمان خرید اشاره کنیم.

نمونه مدل صندلی اداری

صندلی اداری صندلی اداری صندلی اداری صندلی اداری قیمت صندلی اداری قیمت صندلی اداری قیمت صندلی اداری ارزان صندلی اداری ارزان صندلی اداری ارزان صندلی اداری ارزان

ویژگی های صندلی اداری

صندلی یکی از اجزای مهم دکوراسیون اداری می باشد. از این رو در هنگام انتخاب صندلی باید طراحی و دکوراسیون محیط را در نظر داشت. به عبارت دیگر صندلی در عین دارا بودن استاندارهای لازم برای سلامتی ، باید زیبایی نیز داشته باشد.

از جمله ویژگی های یک صندلی محیط کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پشتیبانی کمری صندلی

یک صندلی استاندارد باید در قسمت پایین کمر ، مجهز به پشتیبانی کمری باشد. این پشتیبان کمری در برخی از صندلی ها به راحتی تنظیم می شود. با بهره گیری از این ویژگی می توان از فشارها و آسیب های کمری که منجر به سیاتیک می شود ، پیشگیری کرد.

امکان تنظیم صندلی اداری

به طور کلی در تمامی صندلی های محیط کاری گردان امکان تنظیم دسته و ارتفاع وجود دارد. قابلیت تنظیم این دو عنصر به تنهایی اهمیت زیادی ندارد. بهترین صندلی باید 5 قابلیت تنظیم را داشته باشد. در بعضی از صندلی ها تعداد المان های قابل تنظیم به 14 تا می رسد.
در یک صندلی می توان پشتیبانی کمری، عرض و ارتفاع پشتی، عرض و ارتفاع دستی، زاویه پشتی و نشیمنگاه و کنترل سفتی را تنظیم کرد. در برخی از صندلی ها برای کنترل این پشتیبانی ها شماره هایی تعبیه شده است. اما در برخی دیگر با کمک یک قطعه پمپی شکل شبیه پمپ دستگاه فشار خون می توان آن را تنظیم کرد.

پایه چرخ صندلی

به طور کلی تمامی صندلی های اداری مجهز به پایه چرخ دار هستند. پایه چرخ دار به منظور چرخش صندلی بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که در زمان دسترسی به وسایلی که دورتر هستند ، از کشیدگی عضلات جلوگیری می کند. در صورتی که کفپوش محیط اداری فرش یا موکت باشد می توان از صندلی هایی مخصوص فرش استفاده کرد.

پایه چرخان

صندلی محیط کاری باید مجهز به پایه چرخان باشد. در چنین شرایطی دسترسی بخش های مختلف میز به راحتی امکان پذیر می باشد. نبود این امکان در صندلی باعث می شود ، بازوها به علت کشش زیاد زودتر خسته شوند.

پارچه صندلی

پارچه صندلی اداری باید نرم باشد به گونه ای که کارمندان با نشستن روی آن احساس گرمی و ناراحتی نداشته باشند. صندلی ها باید مجهز به لایه ی زیرین باشند تا فرد متوجه اسکلت صندلی نشود.

اهمیت کیفیت صندلی محیط کاری

صندلی محیط کار باید استاندارد باشد و مانع از کمر درد ، خستگی و ناآرامی در کارمندان شود.

طبق تحقیقات انجام شده ، کارمندانی که احساس راحتی دارند ، در مقایسه با کارمندانی که احساس راحتی ندارند ، کارایی و بهره وری بیشتری خواهند داشت. زمانی که صندلی کارمند راحت باشد ، میزان استراحت های کارمند در مقایسه با زمانی که صندلی راحتی ندارد ، کمتر است.

خرید صندلی اداری

صندلی اداری جزو ملزومات یک محیط اداری می باشد. صندلی ها در دسته بندی ها و مدل های متنوعی در بازار موجود می باشند. هرکدام از این صندلی ها برای کارهای مختلف طراحی شده اند.

انواع صندلی ها عبارتند از :

 • صندلی کانتر
 • صندلی مدیریتی
 • صندلی کارمندی
 • صندلی کنفرانس
 • صندلی انتظار
 • صندلی اپراتور
 • صندلی آزمایشگاهی

هر کدام از این صندلی ها دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی می باشند که در مقالات جداگانه به بحث بررسی آنها خواهیم پرداخت. جنس ، مدل و تم این صندلی ها متفاوت از یکدیگر است. شما می توانید بر حسب نیاز خود یکی از این صندلی ها را انتخاب کنید.

قیمت صندلی محیط کار

قیمت صندلی ها بسته به نوع کاربرد و استاندارهایی که دارد ، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال قیمت صندلی های مدیریتی برای دکوراسیون اداری اتاق مدیریت  در مقایسه با صندلی کنفرانس بیشتر است.

تست صندلی محیط کاری

دغدغه ی اکثر مدیران خرید یک صندلی اداری راحت برای کارکنان می باشد از این رو اکثر مدیران قبل از خرید ، از کارمندان می خواهند که صندلی را تست کرده و در مورد راحت بودن یا نبودن آن اظهار نظر کنند. چرا که صندلی راحت و مناسب از بروز از آسیب های جسمی ممانعت می کند.

با استفاده از این صندلی ها می توان کارمندان خلاق، سالم و شاد داشت.صندلی ها نقش مهمی در در بالا بردن خلاقیت و بهره وری کارمندان خواهند داشت.

تست صندلی شامل موارد زیر می باشد:

 • صندلی باید مجهز به یک تکیه گاه قابل تنظیم و متناسب با فرم ستون فقرات باشد. پشتی صندلی نیز باید به گونه ای طراحی شود که ، گودی کمر را پر کند.
 • ارتفاع صندلی اداری باید به گونه ای باشد که پاها صاف روی زمین قرار بگیرد ، یا ارتفاع قابل تنظیم باشد.
 • دستی صندلی بایستی قابل تنظیم باشد ویا اینکه با سطح میز هم تراز باشد. با انجام این کار می توان مانع از شانه درد شد.
 • صندلی باید به گونه ای باشد که زمانی که کارمند بشیند ، مرکز کامپیوتر مقابل چشم هایش باشد.
 • برای اینکه فرد روی صندلی احساس راحتی داشته باشد باید پشت صندلی تا وسط تیغه شانه ها قرار داشته باشد.
 • حدالامکان ، تشک صندلی از مموری فوم باشد. این تشک ها استاندارد بوده و طول عمر بیشتری دارند.

صندلی اداری چگونه باید باشد؟

صندلی اداری باید متناسب با فضای اداره تهیه و تولید گردد و نمی توان به هر صندلی که در اداره وجود دارد نام صندلی اداری را گذاشت. صندلی اداری باید راحت و مناسب باشد و استاندارد های لازم در زمان ساخت آن رعایت گردد. در زمان خرید صندلی اداری باید به ویژگی های آن، رنگ و جنس روکش صندلی و سایر المان ها و استاندارد های مربوطه توجه نمود. صندلی های اداری باید دارای خصوصیات خاصی باشد زیرا کارمند یا مدیران شرکت ساعات زیادی از روز را روی آن می نشینند و اگر استاندارهای لازم در ساخت آن رعایت نشود، در طولانی مدت حتما دچار مشکلا جسمی خواهند شد.

آیا چرخ دار بودن صندلی معیاری برای اداری بودن آن است ؟

صرفا هر صندلی که چرخ دار باشد را نمی توان به عنوان صندلی اداری دانست به عبارتی دیگر چرخ دار بودن صندلی معیاری برای اداری بودن آن به شمار نمی رود. صندلی های مورد استفاده برای میز کامپیوتر خانگی نیز از نوع صندلی چرخ دار هستندو یا برخی از صندلی های مورد استفاده در آزمایشگاه ها یا مطب پزشکان نیز از نوع چرخ دار می باشند.

ویژگی‌ها و خصوصیات صندلی اداری

مهم ترین ویژگی و خصوصیات یک صندلی اداری ،استاندارد و راحت بودن آن است. اگر صندلی اداری راحت و نباشد مدیر یا کارمند احساس کلافگی و خستگی زیاد خواهد کرد در نتیجه راندمان کاری وی پایین خواهد آمد که به ضرر شرکت است.در واقع راحتی و زیبایی صندلی و کیفیت بالای ساخت آن بسیار مهم می باشد و در زمان انتخاب و خرید صندلی باید در اولویت اول تصمیم گیری قرار بگیرد.ممکن است برخی از صندلی های اداری زیبا شیک باشند اما مدیر یا کارمند در زمان استفاده از آن احساس راحتی نداشته باشد.خرید این گونه از صندلی ها بسیار اشتباه بوده و به دور از عقلانیت است.

ارگونومیک بودن صندلی اداری از دیگر خصوصیات مهم می باشد که در زمان انتخاب باید توجه ویژه ای به آن کرد. منظور از ارگونومیک بودن صندلی استفاده از علم مهندسی جهت طراحی و ساخت صندلی می باشد که سلامت جسمی و راحتی فرد استفاده کننده را تامین نماید. پس علاوه بر راحتی و با کیفیت بودن به ارگونومیک بودن صندلی نیز در زمان انتخاب توجه نمایید.
نوع کارایی صندلی اداری و موقعیت شغلی فرد استفاده کننده از آن نیز در زمان انتخاب و خرید صندلی اداری باید مورد توجه قرار بگیرد. این مورد اهمیت بسیار دارد و باید به صورت ریز بینانه در زمان انتخاب مورد توجه قرار بگیرد.

نکات مهم در هنگام خرید صندلی اداری

راحتی و آسایش

راحتی و آسایش صندلی اداری از مهم ترین نکاتی است که باید خریدار به آن توجه نماید. مدیران ،کارمندان وسایر اشخاص ساعات زیادی از روز از این صندلی ها استفاده می کنند. اگر صندلی ها راحتی و آسایش لازم را نداشته باشندافراد خیلی زود دچار خستگی شده و نمی توانند کار خود را بصورت مطلوب انجام دهند. همچنین استفاده بلند مدت می تواند سبب ایجاد مشکلات جسمی شود.

مقاومت و دوام

مقاومت و دوام صندلی های اداری نیز بسیار مهم می باشد زیرا از این صندلی ها به صورت مکرر استفاده می شود و اگر در ساخت آن از اجزا بی کیفیت و غیر استاندارد استفاده گردد و صندلی ها مقاومت و دوام لازم را نداشته باشند، خیلی زود خراب می شوند ویه شرکت زیان مالی وارد می شود. صندلی اداری را انتخاب و خریداری نمایید که دارای جک بال برنده جت تنظیم ارتفاع و میله نگهدارنده باشد تا بتواند وزن افراد مختلف را تحمل نماید.

اندازه و ابعاد صندلی

اندازه و ابعاد صندلی از دیگر نکات مهم می باشد که در زمان خرید باید به آن توجه ویژه داشته باشید.فیزیک و اندام افراد مختلف با همدیگر متفاوت است و این صندلی ها مورد استفاده افراد بسیاری قرار می گیرد. صندلی های اداری استاندارد و با کیفیت دارای قابلیت تنظیم ارتفاع می باشند که می تواند این مشکل را حل کند. همچنین ابعاد و اندازه صندلی باید با ابعاد اتاق کار کارمند یا مدیر باید هماهنگ باشد زیرا نمی توان از صندلی بزرگ در اتاق کار کوچک یا مشترک استفاده نمود.

از دیگر خصوصیات صندلی های اداری استاندارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • صندلی های اداری استاندارد به گونه ای طراحی شده اند که تمام بخش‌های بدن اعم از ستون فقرات و نشیمن گاه در وضعیت ایده آل و مطلوبی قرار بگیرند و بتوانند ساعات زیاد کار را تحمل نمایند.
 • عمق نشیمن گاه صندلی باید تنظیم باشد و نه آنقدر نرم باشد که فرد در آن فرو برود و نه سفت و غیر قابل انعطاف باشد که فرد پس از مدتی نشستن احساس خشکی بدن کند.
 • پشتی صندلی های اداری باید استاندارد بوده و بتوانند وزن فرد را در قسمت های مختلف تقسیم کنند در صورت مناسب نبودن فشار وارده از طرف بدن به لگن زیادشده و مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

برترین برند های تولید کننده صندلی اداری

صندلی های اداری در انواع ایرانی و خارجی تولید می شوند. در داخل کشور و خارج برندهای زیادی اقدام به تهیه و تولید این صندلی ها می کنند که از برترین برند ها می توان به: نیلپر، لیو، آرکانو، راد سیستم، داتیس و …اشاره نمود.

پارچه و روکش صندلی اداری

در تولید صندلی اداری باید از پارچه و روکشی برای صندلی استفاده نمود که بسیار با کیفیت بوده و در برابر استفاده زیاد آسیب نمی بیند.این صندلی ها به دلیل اینکه مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند اگر جنس پارچه و نوع دوخت صندلی مناسب و با کیفیت نباشد به راحتی خراب شده و از بین می رود.بهترین پارچه و روکش برای صندلی اداری چرم می باشد زیرا هم زیبایی خاصی دارد و هم دوام و کیفیت بالایی داشته و بر اثر استفاده زیاد از پاره نمی شود. همچنین پارچه و روکش صندلی نباید در فصول گرم و سرد سال، سبب نفوذ گرما و سرما به بدن افراد گردند.

قبل از خرید صندلی اداری به چه مواردی باید دقت کرد ؟

 • در زمان انتخاب صندلی اداری حتما پشتی یا تکیه گاه آن را تست نمایید که اساس راحتی در فرد ایجاد می کند یا نه .همچنین باید پشت و کمر فرد را پوشش دهد و قابلیت تنظیم برای استفاده افراد مختلف را داشته باشد.
 • چرخ‌های صندلی اداری باید روان باشند و بتوان در سطوح مختلف از آنها استفاده نمود.جنس چرخ ها نیز باید با کیفیت و با دوام بوده ودر اثر استفاده زیاد یا وزن زیاد استفاده کننده دچار آسیب نشود.
 • مورد دیگری که باید در زمان انتخاب تست گردد دسته های صندلی است که باید ارتفاع و پهنای مناسب داشته باشد و در زمان کار یا استراحت کارمند ،سبب اذیت وی نگردد.
 • صندلی انتخابی باید با دوام بوده و استحکام لازم را داشته باشد.به دلیا استفاده مکرر باید تحمل وزن افراد مختلف را داشته باشد.
 • در زمان انتخاب باید به زیبایی و متناسب بودن صندلی با دکوراسیون و رنگ دیوارهای اتاق کار نیز توجه نمود. زیرا ایجاد محیطی هماهنگ و زیبا می تواند سبب افزایش کارایی مدیران و کارمندان شرکت شود.

صندلی اداری غیر استاندارد چه مشکلاتی را می تواند ایجاد کند؟

اگر در محیط اداری از صندلی های اداری غیراستاندارد استفاده شود کارمندان به علت خستگی و کلافگی که خواهند داشت کارایی آنچنانی نداشته وظایف محوله را نمی توانند به خوبی انجام دهند.همچنین در صورت استفاده طولانی مدت ممکن است آسیب‌های جدی و شاید جبران ناپذیری به گردن، کمر و مهره‌های ستون فقرات فرد وارد شود.

نتیجه گیری

صندلی اداری جزو یکی از مهم ترین عناصر محیط اداره و مبلمان اداری می باشد. برای تهیه صندلی اداری بایستی استاندارد ، زیبایی و تناسب آن با دکوراسیون را مد نظر قرار داد. برای خرید بهترین صندلی می توانید با مراجعه به فروشگاه های آنلاین انواع صندلی های محیط اداری را مشاهده کرده ، باهم مقایسه کرده و متناسب با بودجه بهترین انتخاب را داشته باشید.