طرحینه

صندلی اداری – ویژگی های صندلی اداری – خرید صندلی اداری

صندلی اداری ، ویژگی های صندلی اداری ، خرید صندلی اداری : کارمندان یک اداره مدت زمان زیادی را روی صندلی مشغول به کار هستند. طی یک برآورد انجام شده کارمندان به طور متوسط حدود 40 ساعت در هفته ، معادل 1900 ساعت در سال روی صندلی می نشینند. در واقع کارمندان مدت زمان زیادی از عمر خود را روی صندلی می گذرانند. از این رو استاندارد بون این صندلی بسیار حائز اهمیت می باشد. تا کارمندان احساس خستگی نکنند و بازده کاری آن ها بالا رود.

صندلی اداری

خرید صندلی راحت برای محیط اداره و منزل کامللا منطقی می باشد. در واقع خرید صندلی استاندارد برای محیط کاری به اندازه میز اداری اهمیت دارد.

صندلی اداری

یک صندلی راحت کارایی کارمندان را بالا می برد. یک صندلی نامناسب می تواند منجر به کمردرد ، پادرد و مچ درد شود. این مشکلات می تواند با هدر دادن زمان بازده کارکنان را پایین بیاورد.
بروز مشکل برای کارمندان و غیبت آن ها ، باعث ضرر مالی شرکت می شود. از این رو با کمی هزینه بیشتر و خرید یک صندلی اداری می توان از کم کاری کارمند به علت آسیب های جسمی در اثر نشستن روی صندلی غیر استاندارد پیشگیری کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد استانداردهای صندلی و نکات قابل توجه در زمان خرید اشاره کنیم.

ویژگی های صندلی اداری

صندلی یکی از اجزای مهم دکوراسیون اداری می باشد. از این رو در هنگام انتخاب صندلی باید طراحی و دکوراسیون محیط را در نظر داشت. به عبارت دیگر صندلی در عین دارا بودن استاندارهای لازم برای سلامتی ، باید زیبایی نیز داشته باشد.

از جمله ویژگی های یک صندلی محیط کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• پشتیبانی کمری صندلی

یک صندلی استاندارد باید در قسمت پایین کمر ، مجهز به پشتیبانی کمری باشد. این پشتیبان کمری در برخی از صندلی ها به راحتی تنظیم می شود. با بهره گیری از این ویژگی می توان از فشارها و آسیب های کمری که منجر به سیاتیک می شود ، پیشگیری کرد.

• امکان تنظیم صندلی اداری

به طور کلی در تمامی صندلی های محیط کاری گردان امکان تنظیم دسته و ارتفاع وجود دارد. قابلیت تنظیم این دو عنصر به تنهایی اهمیت زیادی ندارد. بهترین صندلی باید 5 قابلیت تنظیم را داشته باشد. در بعضی از صندلی ها تعداد المان های قابل تنظیم به 14 تا می رسد.
در یک صندلی می توان پشتیبانی کمری، عرض و ارتفاع پشتی، عرض و ارتفاع دستی، زاویه پشتی و نشیمنگاه و کنترل سفتی را تنظیم کرد. در برخی از صندلی ها برای کنترل این پشتیبانی ها شماره هایی تعبیه شده است. اما در برخی دیگر با کمک یک قطعه پمپی شکل شبیه پمپ دستگاه فشار خون می توان آن را تنظیم کرد.

• پایه چرخ صندلی

به طور کلی تمامی صندلی های اداری مجهز به پایه چرخ دار هستند. پایه چرخ دار به منظور چرخش صندلی بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که در زمان دسترسی به وسایلی که دورتر هستند ، از کشیدگی عضلات جلوگیری می کند. در صورتی که کفپوش محیط اداری فرش یا موکت باشد می توان از صندلی هایی مخصوص فرش استفاده کرد.

• پایه چرخان

صندلی محیط کاری باید مجهز به پایه چرخان باشد. در چنین شرایطی دسترسی بخش های مختلف میز به راحتی امکان پذیر می باشد. نبود این امکان در صندلی باعث می شود ، بازوها به علت کشش زیاد زودتر خسته شوند.

• پارچه صندلی

پارچه صندلی اداری باید نرم باشد به گونه ای که کارمندان با نشستن روی آن احساس گرمی و ناراحتی نداشته باشند. صندلی ها باید مجهز به لایه ی زیرین باشند تا فرد متوجه اسکلت صندلی نشود.

اهمیت کیفیت صندلی محیط کاری

صندلی محیط کار باید استاندارد باشد و مانع از کمر درد ، خستگی و ناآرامی در کارمندان شود.
طبق تحقیقات انجام شده ، کارمندانی که احساس راحتی دارند ، در مقایسه با کارمندانی که احساس راحتی ندارند ، کارایی و بهره وری بیشتری خواهند داشت. زمانی که صندلی کارمند راحت باشد ، میزان استراحت های کارمند در مقایسه با زمانی که صندلی راحتی ندارد ، کمتر است.

خرید صندلی اداری

صندلی اداری جزو ملزومات یک محیط اداری می باشد. صندلی ها در دسته بندی ها و مدل های متنوعی در بازار موجود می باشند. هرکدام از این صندلی ها برای کارهای مختلف طراحی شده اند. انواع صندلی ها عبارتند از :

• صندلی کانتر
• صندلی مدیریتی
• صندلی کارمندی
• صندلی کنفرانس
• صندلی انتظار
• صندلی اپراتور
• صندلی آزمایشگاهی

جنس ، مدل و تم این صندلی ها متفاوت از یکدیگر است. شما می توانید بر حسب نیاز خود یکی از این صندلی ها را انتخاب کنید.

قیمت صندلی محیط کار

قیمت صندلی ها بسته به نوع کاربرد و استاندارهایی که دارد ، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال قیمت صندلی های مدیریتی برای دکوراسیون اداری اتاق مدیریت  در مقایسه با صندلی کنفرانس بیشتر است.

تست صندلی محیط کاری

دغدغه ی اکثر مدیران خرید یک صندلی اداری راحت برای کارکنان می باشد از این رو اکثر مدیران قبل از خرید ، از کارمندان می خواهند که صندلی را تست کرده و در مورد راحت بودن یا نبودن آن اظهار نظر کنند. چرا که صندلی راحت و مناسب از بروز از آسیب های جسمی ممانعت می کند.

با استفاده از این صندلی ها می توان کارمندان خلاق، سالم و شاد داشت.صندلی ها نقش مهمی در در بالا بردن خلاقیت و بهره وری کارمندان خواهند داشت.

تست صندلی شامل موارد زیر می باشد:

• صندلی باید مجهز به یک تکیه گاه قابل تنظیم و متناسب با فرم ستون فقرات باشد. پشتی صندلی نیز باید به گونه ای طراحی شود که ، گودی کمر را پر کند.

• ارتفاع صندلی اداری باید به گونه ای باشد که پاها صاف روی زمین قرار بگیرد ، یا ارتفاع قابل تنظیم باشد.

• دستی صندلی بایستی قابل تنظیم باشد ویا اینکه با سطح میز هم تراز باشد. با انجام این کار می توان مانع از شانه درد شد.

• صندلی باید به گونه ای باشد که زمانی که کارمند بشیند ، مرکز کامپیوتر مقابل چشم هایش باشد.

• برای اینکه فرد روی صندلی احساس راحتی داشته باشد باید پشت صندلی تا وسط تیغه شانه ها قرار داشته باشد.

• حدالامکان ، تشک صندلی از مموری فوم باشد. این تشک ها استاندارد بوده و طول عمر بیشتری دارند.

نتیجه گیری

صندلی اداری جزو یکی از مهم ترین عناصر محیط اداره و مبلمان اداری می باشد. برای تهیه صندلی اداری بایستی استاندارد ، زیبایی و تناسب آن با دکوراسیون را مد نظر قرار داد. برای خرید بهترین صندلی می توانید با مراجعه به فروشگاه های آنلاین انواع صندلی های محیط اداری را مشاهده کرده ، باهم مقایسه کرده و متناسب با بودجه بهترین انتخاب را داشته باشید.