طرحینه

طراحی دکوراسیون لاکچری ، طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان لاکچری

طراحی دکوراسیون لاکچری، طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان لاکچری : امروزه استفاده از طراحی دکوراسیون لاکچری با تابعیت از طرح ها و الگوهای لاکچری فرانسوی و اروپایی در کاخ و باغ ویلاهای بزرگ رایج شده است. این نوع طراحی بین سال 1600 و 1790 رونق یافت و امروزه به عنوان نوعی ازسبک طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می رود.

طراحی دکوراسیون لاکچری هزینه های بیشتری دارد. این نوع طرح برگرفته معماری های اروپا در دوره های مختلف می باشد. این سبک با نام طراحی لاکچری لوییس برای داخل ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این سبک جلوه و شکوه خاصی به ساختمان می بخشد.

متخصص طراحی دکوراسیون لاکچری

مهم ترین کار در بازسازی ساختمان برای یک پروژه طراحی دکوراسیون ساختمان لاکچری انتخاب فرد متخصص این زمینه می باشد. چیدمان هنرمندانه از فاکتورهای اصلی در طراحی لاکچری می باشد. دکوراسیون لاکچری باید درنهایت دقت و سلیقه انجام شود. هرگونه بی دقتی و جابه جایی در رنگ و نماد تغییر زیادی در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند. و ممکن است از فاز لاکچری بودن خارج شود. از این رو نیاز به شخصی که تخصص لازم در این زمینه را داشته باشد، حرف اول را می زند.

به عنوان مثال یک سالن با طراحی بسیار باشکوه و چشم نواز با نیاز به یک چپدمان عالی دارد. چیدمان مبل ها باید به گونه ای باشد که میهمانان موقع نشستن شکوه و چشم انداز این سالن را از تمامی زوایا مشاهده کنند. در غیر اینصورت تمامی هزینه ها تلف شده و هدر می رود.
به عنوان یک مثال دیگر طراحی یک فضای کوچک نشیمن در راهرو برای یک خانه با فضای بزرگ یک ایده ی جالبی می باشد. رنگ بندی هماهنگ با سالن می تواند آرامش خاصی به این فضا ببخشد.

استفاده از رنگ و نور در دکوراسیون لاکچری

رنگ ها تاثیر فوق العاده ای در طراحی دکوراسیون دارند. به عنوان مثال رنگ طلایی یک رنگ اعیانی بوده و نشانه ای از والا مرتبه بودن می باشد. استفاده از این رنگ در لوکس بودن تاثیر زیادی دارد. این رنگ به دلیل بازتاب نور جلوه ی خاصی به محیط می بخشد.
رنگ یاقوتی یکی دیگر از رنگ های اعیانی و اشرافی می باشد. که ترکیب آن با رنگ طلایی می تواند، تحول بزرگی در دکوراسیون ایجاد کند.
برای فضاهای کوچک خانه مثل راهروها از رنگ روشن استفاده می شود. رنگ روشن فضای کوچک را بزرگتر نشان می دهد. استفاده از رنگ های روشن در سبک فرانسوی برای طراحی دکوراسیون لاکچری بسیار حائز اهمیت می باشد.
نور پردازی یکی دیگر از فاکتورهای مهم درطراحی لاکچری یک فضا می باشد. نورپردازی در سقف، دیوار، مجسمه ها و بالای تابلوهای نقاشی … بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

تاثیر اشیای مختلف در طراحی لاکچری

اشیای قیمتی :

اشیای گران قیمت و لاکچری نظیر مجسمه‌ها و تندیس‌ها، اشیای هنری ، تابلوهای نقاشی تاثیر زیادی در لوکس نشان دادن فضا خواهند داشت.

انتخاب مبلمان:

یکی از نکات مهم در در طراحی دکوراسیون لاکچری، انتخاب مبلمان سالن نشیمن می باشد. مبلمان تاثیر زیادی در لوکس و لاکچری بودن فضا دارد.چرا که هشتاد درصد فضا تحت تاثیر مبلمان می باشد. از این رو دقت در انتخاب مبلمان بسیار حائز اهمیت می باشد. کنده کاری های هنرمندانه در مبلمان می تواند قیمت بالایی داشته باشد.
پرده ها یکی دیگر از موارد مهم دیگر در لوکس نشان دادن فضا می باشند.

کف پوش ها:

استفاده از کف پوش های لاکچری یا در صورت نبودن کفپوش ، فرش های متناسب با طرح لاکچری تاثیر زیادی در طراحی دکوراسیون لاکچری خواهد داشت.

دکوراسیون لاکچری بخش های مختلف منزل

تاثیر دکوراسیون سالن پذیرایی، لابی منازل و سالن ها در لوکس بودن منزل غیر قابل انکار است. اما از طراحی لوکس می توان برای بخش های مختلف منزل مانند اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی ، اتاق مطالعه و … بهره گرفت.
برای داشتن یک اتاق خواب لاکچری از کاخ ها الگوبرداری می شود. اتاق خواب های کاخ های بی نظیر فرانسوی از منطبق با الگوی های لاکچری هستند. انتخاب یک تخت لوکس در لاکچری بودن این بخش از منزل تاثیر زیادی دارد.
برای طراحی دکوراسیون لاکچری حمام و سرویس بهداشتی استفاده از توالت فرنگی هوشمند، خشک‌کن دست، شیرآلات هوشمند ومرغوب و … در دستشویی و استفاده از دوش های اتوماتیک، جکوزی، وان، سیستم تهویه ی مطبوع، پیشخوان با آینه ای متناسب و … می تواند جلوه ای خاص داشته باشد.