طرحینه

طراحی داخلی ویلا دوبلکس کوچک , شیک و مدرن – نمونه طراحی ویلا 2021

در این مقاله در مورد طراحی ویلادوبلکس صحبت می کنیم. در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

طراحی ویلا دوبلکس – نکات مهم در طراحی ویلا دوبلکس : گذراندن تعطیلات آخر هفته در مکانی آرام ، خلوت و خوش آب و هوا آرزوی همه ی ما است. در حال حاضر داشتن یک ویلا دوبلکس دغدغه ی بسیاری از افراد می باشد. چراکه ویلا دوبلکس کاربری خوب و مزایای بسیار زیادی دارد. در صورتی که ویلا دوبلکس به درستی طراحی شود. می تواند چشم انداز خوبی از محوطه و فضای اطراف ویلا ایجاد کند.

در مقالات قبلی اشاره کردیم طراحی و ساخت ویلا یک کار تخصصی است و باید توسط یک تیم حرفه ای اجرا و پیاده سازی شود. قبل از اقدام به طراحی ویلا باید موارد مهم در رابطه با آن شناسایی شود و ملاحظات لازم پیاده سازی شود.

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس

نکات مهم در طراحی ویلا دوبلکس

برای ساخت ویلا دوبلکس لازم است یکسری نکات را رعایت کنید :

  • ساخت ویلا دوبلکس باید در زمین هایی باشد که مساحت زیادی داشته باشد. زمین هایی با مساحت کوچک برای ساخت ویلاهای دوبلکس مناسب نمی باشند.
  • در ساخت ویلا دوبلکس می توان به محوطه سازی ویلا توجه کرد. و با ساختن یک ویلای مرفه ، از داشتن فضایی سرسبز در اطراف آن لذت برد.
  • در زمان ساخت ویلای دوبلکس باید جهت گیری ساختمان و بخش شمالی و جنوبی آن را در نظر داشت.
  • در ساخت ویلا توجه کنید ورود نور از از بخش شمالی ساختمان و عمارت ویلا باشد. این موضوع تاثیر زیادی در جلوه ی عالی از نمای ویلا و کاربری آن خواهد داشت.
  • در طراحی ویلا دوبلکس ورود نور در هر دو طبقه ویلا حائز اهمیت می باشد . و هر اندازه که میزان نور ورودی از بخش شمالی ساختمان بیشتر باشد. در طراحی اولیه ویلا موفق تر خواهید بود.

در چنین حالتی در تمام طول روز از نور خورشید بهره مند خواهید بود. و هنگام غروب می توانید از داخل عمارت ویلا آن را تماشا کنید.

لازم به ذکر است که بگوییم نورپردازی ویلا متفاوت تر از نورپردازی طبیعی آپارتمان ها می باشد.

ارتفاع طبقات باید متناسب با یکدیگر باشد.

یکی از موضوعات مهم در ساخت ویلا دوبلکس ارتفاع سقف ها می باشد. در طراحی ویلا دوبلکس ، اندازه ارتفاع سقف ها در هر دو طبقه باید متناسب و استاندارد باشد. نباید هیچ محدودیتی در ارتفاع سقف ها وجود داشته باشد. چنانچه شما تمایل داشته باشید. طبقات ویلا ارتفاع متفاوتی داشته باشد. در چنین شرایطی باید ارتفاع سقف طبقه دوم بیشتر باشد. و ارتفاع سقف طبقه اول معمولی و استاندارد باشد.

تخصیص فضا

یکی از موضوعات حائز اهمیت در ساخت ویلا دوبلکس تخصیص فضا به شکلی متفاوت می باشد. در ادامه به نکات جالبی در مورد تخصیص فضا اشاره می کنیم :

  • در ساخت ویلا دوبلکس به جای اینکه یک سالن بزرگ طراحی کنید. بهتر است چندین سال مجزا داشته باشید. تا در هر دو طبقه سالن وجود داشته باشد.
  • محل قرار گیری آشپزخانه در طراحی ویلا دوبلکس باید به گونه ای باشد که از بخش های مختلف ویلا به آن دسترسی وجود داشته باشد.
  • در مورد محل قرار گیری اتاق خواب ها تصمیم درستی بگیرید. بهتر است اتاق خواب ها در طبقه ی دوم باشند. و فاصله ی منطقی از یکدیگر داشته باشند.

نکته : توصیه ی ما به شما این است که در قسمت هایی از طراحی ویلا از از دیوارهای شیشه ای یا پنجره های قدی استفاده کنید. این کار مزیت های ویژه ای دارد. شما می توانید از دریافت نور طبیعی بهره مند شوید و هم از تماشای مناظر زیبا لذت ببرید. پیاده سازی این ایده در طبقه دوم ویلای دوبلکس، فوق العاده خواهد بود و جلوه ای بی نظیر ایجاد خواهد کرد.

محل قرارگیری پله ها در طراحی ویلا دوبلکس

محل و موقعیت قرارگیری پله ها یکی از موضوعات مهم در طراحی چنین ویلاهایی می باشد. موقعیت قرارگیری پله ها باید به گونه ای باشد که از مرکزی ترین بخش طبقه اول به مرکزی ترین بخش طبقه دوم باشد. در چنین شرایطی رفت و آمد استاندارد سازی می شود و به شکلی ایده آل صورت می گیرد.

طراحی ویلا دوبلکس

استخر در ویلای دوبلکس

بسیاری از کارفرمایان به وجود استخر در نقشه یا پلان ویلایی دوبلکس تمایل نشان می دهند. در صورتی که در نقشه یا طرح ویلای دوبلکس، استخر وجود داشته باشد، بهتر است در محوطه سازی ویلا باشد. با طراحی یک بالکن بزرگ در طبقه دوم ، یک دید خوبی نسبت به استخر و فضای سبز محوطه ایجاد می شود.

سایه بان‌های شمالی و جنوبی در نمای ویلا دوبلکس

درسته که نورپردازی طبیعی در طراحی ویلای دوبلکس بسیار حائز اهمیت می باشد. اما نور خورشید در ساعت‌های میانه روز می تواند باعث آزار ساکنین شود. از این رو در طراحی چنین ویلاهایی باید به اندازه سایبان‌های روی پنجره‌ها در قسمت شمالی و جنوبی ویلا دقت شود. در قسمت جنوبی از سایبان‌های بلندتری استفاده کنید، و در شمال می‌توانید تا حد زیادی اندازه این سایبانها را کاهش دهید. با استفاده از این نکته طلایی در زمستان می توانید از انرژی استفاده ی بهینه تری داشته باشید.

سبک طراحی ویلای دوبلکس

ویلای دوبلکس در دو سبک مدرن و سبک کلاسیک قابل پیاده سازی است. طراحی چنین ویلاهایی در زمین¬‌هایی با متراژ کم نیز قابل پیاده سازی و اجرا می باشد. در زمین‌هایی با متراژ کوچک، فضای بیشتری را به محوطه اختصاص داده می شود.

سخن پایانی

گذراندن تعطیلات آخر هفته در ویلاها آرزوی همه ی ما می باشد. در این مقاله در مورد چگونگی طراحی و ساخت ویلا دوبلکس صحبت کردیم و نکات مهم در طراحی این سبک ویلاها را به شما معرفی کردیم.
طراحی و ساخت ویلا یک کار حرفه ای است و باید توسط افراد متخصص در این حیطه پیاده سازی و اجرا شود. برای یافتن بهترین تیم طراحی و ساخت ویلا می توانید از طرحینه کمک بگیرید. طرحینه بهترین و متخصص ترین گروه ها را به شما معرفی می کند.