طرحینه

طراحی ویلا لوکس ایرانی – نکات مهم در طراحی ویلا کلاسیک ( سنتی )

گذراندن تعطیلات آخر هفته و دیگر تعطیلات سال در ویلا طرفداران زیادی دارد. ما در اینجا به بررسی نکات اصولی در طراحی ویلا می پردازیم.

طراحی ویلا ایران لاکچری , طراحی ویلا سنتی – کلاسیک , ساخت انواع ویلا در شمال و تهران و سایر شهرستان های ایران با استانداردهای روز دنیا : بدون شک گذراندن اوقات فراغت و تقریح در ویلا طرفداران زیادی دارد. ویلا به خانه هایی گفته می شودکه ؛ از چهار طرف باز باشند و به ساختمان های دیگر محدود نشوند. ویلاها معمولا ، نمای ساختمان خوبی دارند.

ویلاها معمولا استفاده ی تفریحی دارند و در اطراف شهرها و مناطق خوش آب و هوا ساخته می شوند. اما سوالی که مطرح می شود این است که ؛ چگونه می توان ویلا را برای استفاده  شخصی طراحی کرد؟

باید بگوییم که این کار باید به صورت حرفه ای ، مطابق با استانداردها و حس سلیقه وزیبایی شناسی انجام شود. در ادامه مقاله در رابطه با این استاندارها توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

طراحی ویلا

نکات مهم در طراحی اصولی ویلا

در دیزاین ویلا باید دقت و خلاقیت بیشتری به خرج داد. معماران به دلیل باز بودن پلان ویلا تنوع هنری ، زیبایی و ظرافت خاصی در طراحی دارند. در ادامه یکسری نکات برای دیزاین اصولی ویلاها ارائه می دهیم :

طراحی ویلا

تعیین محوطه فضای سبز

در دیزاین ویلا در نظرگرفتن یک محوطه برای فضای سبز از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که ماهیت ساخت ویلا بدین صورت است که ؛ ساختمان ویلا در میان فضای سبز قرار بگیرد. اندازه و متراژ محوطه ی فضای سبز به پتانسیل محوطه و متراژ زمین بستگی دارد. بدون شک در صورتی که متراژ فضای سبز بیشتر باشد. امکان ساخت و طراحی ویلا به صورت کاربردی تر و زیباتر وجود دارد.

احداث فضای سبز

بعد از مشخص شدن محوطه فضای سبز و متراژ آن ، باید در رابطه با احداث فضای سبز تصمیم گیری کرد. در احداث فضای سبز باید فاکتورهای مختلفی از قبیل منطقه ی جغرافیایی ، پتانسیل کاشت گل و گیاه ، بودجه و موارد دیگر را در نظر داشت. با در نظر داشتن تمامی موارد می توان یک ویلای سبز و زیبا طراحی کرد. هر اندازه که متراژ فضای سبز بزرگ تر باشد. می توان درختان ، گل ها و بوته های مختلفی را در آن کاشت. و زیبایی محوطه را دوچندان کرد.

طراحی ویلا یک کار تخصصی می باشد و باید توسط تیم حرفه ای اجرا شود. تا بهترین نتیجه حاصل شود. چراکه دسترسی به یک ساختمان جذاب در قلب یک محوطه ی سبز کار چندان راحتی نیست. و بعضی از زمین ها طول و عرض متناسبی ندارند یا دارای یکسری نواقص هستند. اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که به دنبال یک دیزاین شیک برای ویلای خود هستید ، می توانید از تیم تخصصی شرکت طرحینه کمک بگیرید.

ساخت ساختمان به شکل باز

در دیزاین ویلا از فرمولاسیون باز استفاده می شود. منظور از فرمولاسیون باز این است که در پنجره ی ساختمان از شیشه های قدی استفاده شود. تا نور داخل بنا حداکثر باشد.

مهم ترین نکته در طراحی ویلا این است که ، بنا در وسط محوطه ی فضای سبز واقع شود و از هر ضلع ساختمان مماسی بر فضای سبز وجود داشته باشد. تا بتوان بهترین و ایده آل ترین طراحی را داشت.

در صورتی که متراژ فضای سبز ایراداتی داشته باشد و امکان قرار گرفتن بنا در وسط فضای سبز وجود نداشته باشد ، ساختمان ویلا در یک طرف قرار می گیرد و طرف دیگر فضای سبز خواهد بود.

ساخت استخر و تجهیزات تفریحی دیگر

یکی از مهم ترین اقدامات در زمان ساخت ویلا ، احداث استخر و سایر تجهیزات تفریحی می باشد . استخر و تجهیزات تفریحی بهتر است در محوطه ی فضای سبز ایجاد شود. تجهیزات تفریحی در طراحی ویلا شامل آلاچیق، استخر، زمین بازی کودکان و … می باشد.

ساخت استخر و دیگر امکانات تفریحی بستگی به محوطه فضای سبز دارد. در صورتی که متراژ فضای سبز کمتر باشد ، ساخت استخر در فضای سبز چندان ایده آل نخواهد بود. در چنین شرایطی باید استخر در یک مکان سرپوشیده در طبقه منفی یا همکف ویلا در جایی سرپوشیده ساخته شود.

نرده کشی و حصار بندی

گام بعدی در دیزاین و ساخت ویلا مربوط به نرده کشی و حصار بندی می باشد. برای جداسازی محوطه دورتا دور محوطه نرده کشی می شود . برای ایجاد ایمنی بیشار می توان حصارهای بلندی را طراحی کرد. در طراحی ویلا نرده ها و حصارهای فضای سبز انواع متفاوتی دارند.که در زیبایی و ایمنی سازی از آن ها استفاده می شود.

ایمنی سازی

آخرین اقدام در ساخت ویلا ، ایمنی سازی است. برای این کار از تجهیزات ایمنی، دزدگیر، دوربین مداربسته و … استفاده می شود. با انجام این اقدامات می توان امنیت ویلا را در مقابل تهاجم و ورود غیرقانونی فراهم کرد.

ساخت ویلای مدرن

در ساخت ویلای مدرن از طراحی سبک مدرن استفاده می شود. نقاشی نمای ساختمان ویلا و تمامی موارد دیگر به شکل مدرن طراحی و ساخته می شود. سبک مدرن در طراحی ویلا به عنوان یک سبک جهانی شناخته شده است.

طراحی ویلا

مصالح مورد نیاز در ساخت ویلا

در ساخت ویلا معمولا از بتن و سیمان استفاده می شود. و اغلب از رنگ های سفید و خنثی استفاده می شود. درسته که مهم ترین متریال در ساخت ویلا بتن و فولاد می باشد. اما می توان از تنوعی از متریال ها استفاده کرد.

ویژگی های شاخص ویلای مدرن کدامند ؟

از مهم ترین ویژگی های شاخص ویلای مدرن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شفافیت
  • سادگی
  • توجه به طبیعت
  • پلان باز
  • ترکیب احجام مکعبی و خالص
  • حذف تزئینات و المان های زائد

سخن پایانی

طراحی ویلا یک کار تخصصی می باشد و باید توسط تیم حرفه ای اجرا و پیاده سازی شود. چراکه این کار نیاز به دقت و مهارت خاصی دارد. برای انجام این کار می توانید از طرحینه کمک بگیرید. این شرکت با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و حرفه ای شما را در ساخت یک ویلای مدرن و شیک یاری می کند و شما می توانید در یک ویلای عالی اوقات خوش و فراموش نشدنی در ویلا سپری کنید و بتوانید از فضای سبز طبیعت آن لذت ببرید.