طرحینه

طراحی و ساخت ویلا باغ در شمال ، در تهران و سایر شهرستان ها

طراحی و ساخت ویلا مشکلات مربوط به ویلاهای از پیش ساخته شده را ندارد و شما می توانید با طراحی و ساخت ویلا به رویاهایتان واقعیت ببخشید.

طراحی و ساخت ویلا باغ در شمال ، در تهران و سایر شهرستان ها :  همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم ، طراحی وساخت ویلا یک کارحرفه ای است و نیاز به تخصص دارد و باید توسط افرادی که در این حوزه دانش و تجربه ی کافی دارند ، پیاده سازی و اجرا شود.

ساخت یک ویلا نیاز به رعایت یکسری اصول ، قوانین و استاندارد هایی دارد. یک ویلا باید در عین مدرن و لوکس بودن باید در برابر حوادث گوناگون مانند باد ، زلزله و طوفان از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده در ساخت ویلا باید سلیقه ی مشتری و بودجه ی موجود را مد نظر قرار داد. برای آشنایی با بیشتر با اصول و استانداردهای ساخت ویلا در ادامه با ما همراه باشید.

طراحی و ساخت ویلا

اصول طراحی و ساخت ویلا

طراحی باغ ویلا و پیاده سازی ساختمان آن بر پایه ی یکسری اصول و استانداردها استوار است که در ادامه به معرفی این اصول می پردازیم:

طراحی و ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا

• تعیین بودجه

یکی از مهم ترین گام ها در طراحی ساختمان ویلا در نظر داشتن بودجه ی مشتری می باشد. هرگونه بی توجهی به میزان بودجه در ادامه شما را با مشکل مواجه می کند. و امکان نیمه کار ماندن ویلا و عدم تکمیل در موعد مقرر وجود دارد. از این رو در اولین گام باید بودجه را مد نظر قرار داد و سپس متناسب با بودجه چگونگی انجام کار را برنامه ریزی کرد.
با مشخص شدن بودجه می توان در مورد خرید مصالح ، تجهیزات موردنیاز و دستمزدها برنامه ریزی و تصمیم گیری کرد.

• در نظر داشتن سلیقه ی مشتری در طراحی و ساخت ویلا

گام دوم در طراحی ویلا در نظر داشتن سلیقه ی مشتری می باشد. در طراحی ویلا باید به جنبه های زیبایی شناسی مشتری توجه کرد. و متناسب با آن نقشه ی اولیه را طراحی کرد. چراکه ممکن است یک طراحی از نظر شما کاملا مدرن و زیبا باشد اما از نظر مشتری مورد پسند واقع نشود. از این رو پیش از انجام هرگونه اقدامی باید سلیقه ی مشتری و خواسته های او را مد نظر قرار داد و آن را مطابق با استانداردها پیش برد.

به عنوان مثال شاید مشتری به دنبال طراحی باغ ویلا مدرن ،یا طراحی ویلای کلاسیک یا طراحی ویلای مینیمال باشد. در طراحی و ساخت ویلا مینیمال به فاکتورهایی از قبیل جزئیات ساده ، فضای باز ، نورزیاد و… توجه می شود. این در حالی است که در طراحی ویلای کلاسیک به فاکتورهای دیگری از قبیل تقارن ، نظم هندسی و تناسب توجه می شود.

• طراحی نقشه اولیه ویلا

گام سوم ، طراحی نقشه ی اولیه ویلا و محوطه آن می باشد. نقشه ی طراحی شده باید مطابق با اصول و استانداردها باشد و تمامی بخش های مختلف را شامل شود. طراحی نقشه ی اولیه بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که تمامی مراحل بعدی ساخت ویلا باید متناسب با نقشه پیش رود.

در پلان ویلا باید به تمامی مراحل اجرایی رسمیت داد و تمامی مراحل طراحی و ویلا را با جزئیات در آن ذکر کرد.

نکته ی حائز اهمیت در طراحی پلان ویلا توجه به برون گرایی می باشد. ماهیت طراحی ویلا در پیوند با برون گرایی است. ویلا باید از چهار سمت باز باشد و پنجره های بزرگ با نور بیشتر داشته باشد. علاوه بر آن ویلا باید با محیط بیرونی ارتباط داشته باشد و شامل مناظری از فضاهای طبیعی از قبیل دریا یا جنگل باشد.

در حالت کلی در طراحی پلان ویلا باید به محوطه اطراف توجه کرد. و مناظر ساختمان ها ، و ویلاهای کناری را مد نظر قرار داد. از این رو در طراحی و ساخت ویلا باید در جهت گیری فضاهای باز دقت کافی داشت .و ویلا را به گونه ای طراحی کرد تا به فضاهای اطراف تسلط داشته باشد.

• مشخص کردن سازه ویلا

گام مهم بعدی در طراحی ویلا تعیین سازه ی مورد نظر برای ساخت می باشد. سازه ویلا می تواند بتنی یا فولادی باشد. در انتخاب سازه ویلا باید شرایط جغرافیایی و آب و هوایی را مد نظر قرار داد. چرا که شرایط آب و هوایی می تواند یکسری محدودیت هایی را در انتخاب مواد و مصالح مورد نیاز و محوطه سازی باغ ویلا داشته باشد.

به عنوان مثال پیش آمدگی های کنسول ها، قطر ستون ها، محل و موقعیت قرار گرفتن ستون ها و موارد دیگر باید از قبل تعیین شود.

• بهینه سازی مصرف انرژی

یکی از مهم ترین اقدامات در طراحی و ساخت ویلا توجه به بهینه سازی مصرف انرژی می باشد. به عنوان مثال محل ورود نور به ساختمان و بنای ویلا باید به گونه ای باشد که میزان مصرف انرژی برق در کمترین میزان باشد .و از نورخورشید بهره وری بیشتری داشت. ساختمان و بنای ویلا باید از نظر سیستم های گرمایشی و سرمایشی نیز باید به گونه ای باشد که اتلاف انرژی وجود نداشته باشد. و انرژی مورد نیاز به صورت طبیعی فراهم شود.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد طراحی و چگونگی ساختن ویلا صحبت کردیم. و اصول اولیه آن را به شما معرفی کردیم. با طراحی و ساخت به جای خرید ویلای آماده می توانید به رویاهای خود واقعیت ببخشید. ویلاهایی که به دست خود شما طراحی و ساخته می شوند. از نظر کیفیت ساخت در حد بالایی می باشند و مشکلات ویلاهای از پیش ساخته شده را ندارند.