طرحینه

قیمت نقاشی ساختمان 1400 – نحوه محاسبه هزینه نقاشی منزل

قیمت نقاشی ساختمان در سال 1400 چقدر است ؟ , بهترین قیمت نقاشی ساختمان مسکونی در تهران چقدر است ؟ هزینه نقاشی ساختمان چگونه محتسبه می شود ؟ و سوالات دیگر که در این بخش با معرفی بهترین شرکت های باسازی ساختمان و تیم های نقاشی ساختمان پاسخ داده خواهد شد . با ما باشید تا بهترین انتهاب را داشته باشید .

یکی از راه های زیبا سازی و بهسازی ساختمان نقاشی داخلی آن می باشد که می توان توسط هزینه نسبتاً پایین و در مدت زمان کم نمای داخلی خانه را تغییر داد.

امروزه با توجه به این موضوع که قیمت ها روز به روز در حال افزایش می باشند قیمت رنگ و همچنین قیمت نقاشی ساختمان نیز بالا رفته است می توان گفت نقاشی داخلی یک راه ساده و کم هزینه برای ایجاد تغییرات در خانه می باشد که در صورت عدم رعایت برخی نکات و همچنین نداشتن دقت و اطاعات کافی می تواند یک کار پیچیده و پر هزینه برای شما باشد. ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات زیادی در رابطه با نقاشی ساختمان مانند هزینه مورد نیاز برای آن در سال ۹۹ در اختیار شما قرار دهیم.

قیمت نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان چرا می تواند یک کار کم هزینه و با صرفه برای شما باشد؟

اگر می خواهید تغییراتی در فضای خانه و دکوراسیون آن به وجود آورید بهتر است به منظور این کار خانه خود را نقاشی کنید زیرا نقاشی کردن منزل تغییرات زیادی در خانه ایجاد می کند و در مقایسه با کار های دیگری که باعث تغییر دکوراسیون خانه از جمله فرش و مبلمان کم هزینه تر و بسیار با صرفه می باشد.

با رنگ های مناسب، می توان احساس یک اتاق را کاملاً تغییر داد و به یک فضای زندگی لذت بخش تر تبدیلش کرد. با توجه به افزایش قیمت ها، قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 نیز افزایش یافته است اما هنوز هم نسبت به سایر تغییرات دکوراسیون مناسب ترین می باشد. استفاده از رنگ های تیره یا پر جنب و جوش می توانید نقش یک ادویه را در غذا برای یک اتاق کسل کننده ایفا کند؛ اما مراقب باشید این رنگ ها ممکن است گاهی کلافه کننده و زننده باشند.

شما می توانید با استفاده از رنگ های مختلف در دیوار های خانه محیط خانه و حس آن را به طور کامل تغییر دهید همان طور که گفته شد در سال 1400 با صرفه ترین راه برای ایجاد تغییر در خانه نقاشی ساختمان می باشد که با وجود افزایش قیمت ها باز هم کم هزینه ترین راه برای تغییر دکوراسیون منزل می باشد.

در سال ۹۹ تغییر قیمت رنگ و ابزار مورد نیاز آن چه تأثیری در هزینه نقاشی ساختمان ایجاد کرده است؟

بهتر است بدانید هزینه نقاشی ساختمان را بر حسب متر مربع و نوع رنگ مورد استفاده حساب می کنند که با توجه به این موضوع می توان گفت نوع رنگ مصرفی تاثیر زیادی در هزینه نقاشی ساختمان دارد. رنگ های مورد استفاده در نقاشی ساختمان انواع مختلفی دارند که عبارت اند از:

  • رنگ روغنی
  • نگ مولتی کالر
  • نگ اکریلیک
  • نگ پلاستیکی
  • نگ بلکا

علاوه بر متر مربع دیوار و قیمت رنگ مورد استفاده علاوه دیگری نیز در تعیین هزینه نقاشی ساختمان نقش دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

قیمت نقاشی ساختمان در سال 1400به عوامل دیگری مانند نوع دیوار بستگی دارد بهتر است بدانید به طور مثال دیواری که باید رنگ آمیزی شود نیاز به زیر کار یا پرایمر و … دارد که همه این کار ها نیاز به هزینه دارند و هزینه هر کدام نیز برحسب متر مربع حساب می شود و هزینه آن ها بر روی هزینه رنگ ها اضافه می شود. از آنجا که همه قیمت ها در سال ۹۹ افزایشی هستند قیمت رنگ های مختلف نیز افزایش پیدا کرده از این رو هزینه نقاشی ساختمان نیز بر اساس آن ها بالا می رود.

در نقاشی ساختمان علاوه بر رنگ ابزار هایی مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام هزینه هایی دارند و در میزان هزینه مورد نیاز برای نقاشی ساختمان تأثیر دارند از جمله این ابزار ها می توان به لیسک و سینی رنگ، انواع سنباده و کاور رنگ و…اشاره کرد که در سال ۹۹ قیمت همه آن ها افزایش پیدا کرده است و این افزایش قیمت به طور مستقیم به هزینه نقاشی ساختمان افزایش می گذارد.

هزینه نقاشی ساختمان

دستمزد نقاش ساختمان چقدر است ؟

در حالت کلی می توان گفت دستمزد نقاش حدود 50 الی 30 درصد از کل قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 را تشکیل می دهد. با توجه به تورم و نوسانات بالای ارز می توان گفت این قیمت نیز با افزایشی در حدود 25 الی 30 درصد همراه بوده است؛ اما با توجه به اینکه این قیمت بالا می تواند باعث کم شدن میزان مشتری شود و همچنین قیمت گزافی برای مشتری به عنوان رنگ ساختمان به حساب می آید، معمولاً میزان افزایش دستمزد نقاش کمتر از میزان تورم ایجاد شده است.

می توان گفت نقاشان سعی می کنند در این حالت کمترین میزان تورم را در این صنعت اعمال نمایند. به علاوه قسمت ها مورد نظر برای رنگ آمیزی مانند سقف نیز قیمت های مختلفی دارند.

دستمزد نقاش ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان در سال 1400 چقدر است ؟

در بیشتر قسمت ها به این که نقاشی ساختمان در مقابل سایر کار های مربوط به تعمیر و تغییرات دکوراسیون منزل با صرفه تر است پرداختیم ولی توجه کنید که با وجود با صرفه بودن آن شما باید باز هم مبلغ زیادی برای این کار پرداخت کنید همچنین نقاشی ساختمان سختی های دیگری نیز دارد به طور مثال زمان زیادی برای خشک شدن آن مورد نیاز می باشد که این مدت در فصل های پاییز و زمستان برعکس فصل تابستان که هوا و سرد و آفتاب کم جان تر است طولانی تر نیز می شود.

نکاتی در رابطه با نقاشی ساختمان و هزینه مورد نیاز برای این کار

در کار نقاشی ساختمان حتما کیفیت کار را در نظر بگیرید در برخی موارد نقاش مبلغ بسیار کمی برای نقاشی ساختمان پیشنهاد می دهد که این مبلغ نسبت به مبلغ سایر نقاش ها بسیار پایین می باشد در این صورت شما نباید به او اطمینان کنید زیرا هزینه پیشنهادی اکثر نقاش ها نزدیک به هم می باشد و در صورتی این هزینه کم می شود که نقاش از رنگ های بی کیفیت استفاده کنید و کیفیت کار او بسیار پایین باشد.

نقاشی ساختمان

شما باید توجه کنید که در ابتدای کار باید با نقاش در مورد هزینه ها به توافق برسید برای این کار حتماً تمامی قسمت های خانه که نیاز به رنگ کاری دارند را به طور کامل به نقاش نشان دهید تا او با توجه به آن ها هزینه دریافتی خود را مشخص کند. همچنین با نقاش زمان تحویل کار را نیز بررسی کنید و به توافق برسید تا در صورت طولانی شدن زمان نقاشی با نقاش به مشکل برخورد نکنید.

از جمله موارد دیگر که باید قبل از شروع کار با نقاش طی کنید نحوه پرداخت هزینه می باشد برای مثال برخی از افراد توافق می کنند که نصف مبلغ را ابتدای کار و بقیه آن را بعد از پایان کار پرداخت می کنند. انتخاب رنگ ها نیز باید با دقت انجام شود تا اشتباهی در آن رخ ندهد زیرا در این صورت مجبور هستید مجدداً هزینه پرداخت کنید و دوباره نقاشی دیگر انجام دهید.