طرحینه

جدیدترین لوازم دکوری و لوکس منزل – اکسسوری منزل شیک جدید 2022

جدیدترین لوازم دکوری و اکسسوری منزل لوکس و ارزان قیمت را از بهترین ها خرید کنید , فروشگاه های اینترنتی معرفی شده در طرحینه انتخاب درستی است  : همانگونه که می دانید، طراحی دکوراسیون منزل تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آن دارد. برای طراحی دکوراسیون از متریال ها و المان های متعددی استفاده می شود. اکسسوری منزل، یکی از مهم ترین المان هایی که در طراحی دکوراسیون بسیار حائز اهمیت است و می تواند دکوراسیون منزل شما را متحول کند.

اما سوالی که ممکن است، برایتان مطرح شود این است که؛ اکسسوری منزل چیست؟ اکسسوری چه تاثیری در زیبایی و دکوراسیون منزل دارد؟ اگر به دنبال پاسخ به سوالات فوق هستید و تمایل دارید، با کاربردهای اکسسوری بیشتر آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

لوازم دکوری و اکسسوری منزل

زمانی که صحبت از اکسسوری می کنیم، منظور و هدفمان کلیه لوازم، وسایل و لوازم اصلی و فرعی منزل می باشد. از اکسسوری در چیدمان بخش های مختلف منزل استفاده می شود. اکسسوری مکمل طراحی دکوراسیون داخلی منزل می باشد و در زیبایی و تزئین منزل تاثیر بسیار زیادی دارد. با استفاده از اکسسوری می توان با صرف هزینه ی اندک یک تنوع در محیط ظاهری منزل ایجاد کرد و حال و هوای دکوراسیون را تغییر داد.

از اکسسوری برای پوشاندن فضاهای خالی استفاده می شود، اما استفاده ی بیش از حد و غیر اصولی از اکسسوری نه تنها تاثیری در زیبایی محیط نخواهد داشت، بلکه می تواند با ایجاد شلوغی، دکوراسیون منزل شما را بر هم بزند و باعث دلگیر شدن و کوچک نشان داده شدن فضا شود.

اکسسورهای در بخش های مختلف دکوراسیون منزل قابل استفاده می باشند و می توانند به فضا روح ببخشند. از اکسسوری برای تکمیل طراحی دکوراسیون پذیرایی ایرانی و منزل استفاده می شود.

انواع اکسسوری منزل

لوزام دکوری اکسسوری منزل اکسسوری منزل اکسسوری منزل لوزام دکوری لوکس لوزام دکوری لوکس لوزام دکوری لوکس

اکسسوری ها در انواع متفاوتی در بازار موجود می باشند و شما بسته به فضای مورد نظر و سلیقه ی خود می توانید اکسسوری مناسبی را انتخاب کنید. برای هرکدام از محیط ها از قبیل پذیرایی، اتاق خواب، اتاق نشیمن و غیره اکسسوری های خاصی وجود دارد. به عنوان مثال اکسسوری حمام و سرویس بهداشتی با اکسسوری پذیرایی و بخش های دیگر تفاوت دارد.

در ادامه مقاله به معرفی برخی از اکسسوری ها می پردازیم:

1- تابلو هنری

تابلو هنری یکی از انواع اکسسوری ها می باشد. با استفاده از این اکسسوری می توان به محیط اطراف رنگ و روح ویژه ای افزود. تابلو هنری با طرح و نقوشی که دارد می تواند باعث تعادل هارمونی محیط شود. از تابلوهای هنری می توانید متناسب با محیط و سبک دکوراسیون منزل در بخش های مختلف استفاده کنید.

2- قالیچه و فرش

قالیچخه و فرش یکی از ضروری ترین و مهم ترین اکسسوری های موجود در منزل می باشد. فرش ها و قالیچه ها در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجودند و می توانند گرمی را به دکوراسیون منزل به ارمغان بیاورند. رنگ قالیچه و فرش بهتر است با رنگ غالب دکوراسیون هماهنگ باشد، تا هارمونی جذابی ایجاد کند.

3- آینه

آینه یک اکسسوری موثر در طراحی دکوراسیون شیک و زییا می باشد. استفاده از آینه باعث می شود، فضا و متراژ منزل بزرگ تر و پرنورتر از جلوه یابد. استفاده از آینه در دکوراسیون پذیرایی کوچک، یک ترفند عالی برای بزرگ تر به نظر رسیدن پذیرایی می باشد. با استفاده از آینه و کنسول می توان زیبایی دکوراسیون داخلی منزل را دو چندان کرد.

4- گل ها و گیاهان

یکی از اکسسوری های رایج که در دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می گیرد، گلدان های پر گل و گلدان هایی با شاخه های افشان می باشند. البته گلدان های کوچک و کاکتوس نیز می توانند به فضای دکوراسیون منزل شما روح بخشند . یک گلدان می تواند باعث شادابی فضای اتاق شما شود .

5- عکس های خانوادگی

با استفاده از قاب های زیبا برای عکس های خانوادگی می توان یک اکسسوری خاص به دکوراسیون منزل اضافه کرد. استفاده از عکس های خانوادگی باعث تعلق خاطر و مرور خاطرات در منزل می شود.

6- تجهیزات روشنایی

استفاده از تجهیزات روشنایی مانند آپاژورهای پایه دار و رومیزی می تواند یک اکسسوری منزل ایده آل باشد. تجهیزات روشنایی باید با سایر وسایل موجود در منزل متناسب باشند. آباژورها با ایجاد نور دلخواه تاثیر شگرفی در زیبایی دکوراسیون منزل شما خواهند داشت.

7- کوسن

یکی از محبوب ترین و ارزان ترین اکسسوری هایی که می توان در دکوراسیون منزل از آن استفاده کرد، کوسن ها می باشند. کوسن ها را می توان با رنگ مبل یا فرش هماهنگ کرد و زیبایی منزل را دوبرابر نمود.

8- گلدان‌ها، ظروف، مجسمه‌های دکوراتیو

استفاده از گلدان ها، ظروف، مجسمه های دکوراتیو یکی دیگر از مهم ترین عناصر اکسسوری منزل می باشند که باعث ایجاد تعادل بصری در محیط می شوند و کاربرد گسترده ای دارند. ظروف و مجسمه های دکوری را می توانید در ویترین کمد دیواری پذیرایی بچینید.

استفاده از اشیای قدیمی در اکسسوری منزل

در صورتی که تمایل به ایجاد فضاهای قدیمی در دکوراسیون دارید، می توانید از اشیای قدیمی استفاده کنید. اشیای قدیمی از موثرترین عناصری هستند که می توانند در دکوراسیون مدرن و کلاسیک استفاده شوند.

استفاده از وسایل لوکس و عتیقه در نقطه ی کانونی منزل می تواند، جلوه ی ویژه ای در دکوراسیون منزل ایجاد کند. با ترکیب وسایل آنتیک با وسایل مدرن می توانید چیدمانی را خلق کنید که برای هر ببیننده ای بی نظیر باشد.

با استفاده از فرش یا قالیچه های نفیس و قدیمی نیز می توانید یک فضای قدیمی خلق کنید.

با نصب عکس ها، تابلوهای قدیمی، عکس های خانوادگی چند دهه پیش در دیوار می توانید حال و هوای فضای قدیمی را در منزل زنده کنید.

استفاده از عناصر شیشه ای به عنوان لوازم دکوری منزل

شیشه یا آبگینه یکی از مهم ترین اکسسوری هایی است که در دکوراسیون داخلی منزل مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این وسایل باعث کم کردن سنگینی مصالح می شود و زیبایی و سبک منحصر به فردی به دکوراسیون منزل می بخشد. در حال حاضر استفاده از این عناصر در دکوراسیون منزل و دکوراسیون اداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پارتیشن شیشه ای یکی از رایج ترین عناصر شیشه ای است که در دکوراسیون داخلی از آن استفاده می شود. از این پارتیشن ها در طراحی بالکن شیشه ای، حمام شیشه ای و جداکردن فضاهای مختلف محیط اداری یا منزل استفاده می شود.

برخی دیگر از عناصر شیشه ای که در طراحی دکوراسیون کاربرد دارند، عبارتند از:

 • درب شیشه‌ای
 • کاشی شیشه‌ای
 • سقف شیشه‌ای
 • آب‌نمای شیشه‌ای
 • مبلمان شیشه‌ای
 • باکس پله یا نرده شیشه‌ای
 • کفپوش شیشه‌ای
 • کف پله‌ شیشه‌ای

اکسسوری منزل شیشه ای نیز شامل موارد زیر می باشد:

 • گلدان
 • قفسه
 • میزهای شیشه‌ای
 • مجسمه و تابلوهایی نقاشی شده روی شیشه

استفاده از شمع در اکسسوری منزل

شمع یکی از رایج ترین اکسسوری هایی است که در دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می گیرد. از شمع در دکوراسیون اتاق نشیمن، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، راه پله و بخش های مختلف منزل استفاده می شود.

شمع مورد استفاده برای بخش های مختلف منزل باید با فضای آن بخش تناسب و هماهنگی داشته باشد. علاوه برآن از قرار دادن شمع در نزدیکی وسایل اشتعال پذیر مانند پرده و وسایل چوبی خودداری کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی اکسسوری منزل و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی منزل پرداختیم. اکسسوری منزل تاثیر فوق العاده ای در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل دارد. اکسسوری ها انواع متفاوتی دارند و شما می توانید متناسب با سلیقه و سبک دکوراسیون منزل خود بهترین اکسسوری را انتخاب کنید.