طرحینه

جدیدترین مدل لوستر آشپزخانه 2023 با ارزانترین قیمت

خرید جدیدترین مدل لوستر آشپزخانه در انواع مدل سقفی , چوبی , آویز  , کلاسیک و مدرن 2023 با ارزان ترین قیمت از بهترین فروشگاه اینترنتی لوستر  : آشپزخانه یکی از جاهای مهم در هر خانه ای است و دکوراسیون داخلی این بخش از منزل تاثیر زیادی در زیبایی منزل شما خواهد داشت.

یکی از مهم ترین المان هایی که می تواند زیبایی آشپزخانه ی شما را دوچندان کند، نورپردازی است. برای نورپردازی ایده آل می توان از انواع لوسترها، هالوژن ها و لامپ ها استفاده کرد. در صورتی که لوسترها، المان مد نظر شما برای نورپردازی آشپزخانه باشد؛ باید توجه داشته باشید که ابعاد آن متناسب با آشپزخانه ی شما باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد لوستر آشپزخانه اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از لوستر آشپزخانه در دکوراسیون

لوستر آشپزخانه یکی از مهم ترین فاکتورها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه  شما است. استفاده از لوسترهای بزرگ برای آشپزخانه ی کوچک نمی تواند مناسب باشد و ابعاد لوستر باید با اندازه ی آشپزخانه ی شما همخوانی داشته باشد.

زیاد بودن لامپ های لوستر ، باعث روشن تر به نظر رسیدن آشپزخانه ی شما می شود و در صورتی که کابینت آشپزخانه ی شما هایگلاس باشد، براقی و زیبایی آشپزخانه ی شما چند برابر خواهد شد. در برخی از لوسترها شما می توانید، میزان نور را مطابق با سلیقه ی خود تنظیم کنید.

لوستر آشپزخانه در رنگ و اندازه با نورپردازی مناسب و استاندارد می تواند باعث آرامش تمامی افراد موجود در خانه شود.

مهم ترین نکات در رابطه با لوستر آشپزخانه

در حال حاضر، لوسترها یکی از مهم ترین تجهیزاتی هستند که در منازل برای زیبایی دکوراسیون از آن استفاده می شود. از آنجایی که بانوان بیشتر وقت خود را در آشپزخانه سپری می کنند، انتخاب لوستر آشپزخانه ی مناسب و باکیفیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، با وجود انواع لوسترها در بازار برای خرید بهترین لوستر نباید نگران باشید. شما برای هر سبک از دکوراسیون آشپزخانه و منزل می توانید بهترین نوع لوستر را انتخاب کنید.

انواع لوستر آشپزخانه

لوستر آشپزخانه بر اساس مساحت آشپزخانه و تعداد شعله هایی که دارد، انواع متفاوتی دارد. تعداد شاخه های لوستر آشپزخانه در مقایسه با لوستر پذیرایی یا نشیمن کمتر است.

برای دکوراسیون آشپزخانه معمولا از لوسترهای دو شاخه یا سه شاخه استفاده می شود. لوسترها بر اساس سبک و متریال مورد استفاده در طراحی و ساخت انواع متفاوتی دارند که به شرح زیر هستند:

 • لوستر مدرن
 • لوستر کلاسیک
 • لوستر چوبی
 • لوستر فلزی
 • لوستر برنز و فانتزی

برای دکوراسیون آشپزخانه می توان از تمامی این مدل ها و سبک لوسترها استفاده کرد. لوستر آشپزخانه را می توان در سقف و دیوار نصب کرد ولی از آنجایی که در تمامی آشپزخانه ها کابینت نصب می شود، لوستر سقف برای آشپزخانه انتخاب مناسبی خواهد بود.

لوستر آشپزخانه لوستر آشپزخانه لوستر آشپزخانه لوستر آشپزخانه لوستر آشپزخانه لوستر آشپزخانه جدید لوستر آشپزخانه جدید لوستر آشپزخانه جدید

لوستر اپن آشپزخانه

در آشپزخانه های اپن دار، اپن معمولا زیر کابینت های بالایی قرار دارد و برای روشن کردن آن می توان از لوستر آویز استفاده کرد.

از آنجایی که در اپن آشپزخانه از سطح براق مانند گرانیت یا مرمر استفاده می شود، استفاده از منابع نور پخش کننده می تواند ایده آل باشد. لوستر این بخش از منزل نباید به گونه ای باشد که نور را بازتاب کند. اگر شما توانایی خرید لوستر اپن آشپزخانه را ندارید، می توانید چراغ خود را در نزدیک لبه ی آشپزخانه نصب کنید.

جدیدترین لوستر آشپزخانه

همه ساله طرح های متنوعی از لوسترها طراحی و تولید و در نهایت به بازار عرضه می شود. در زیر برخی از طرح های جدید و مدرن لوستر آشپزخانه را به شما معرفی می کنیم:

 • لوستر آویز
 • لوسترهای کریستالی
 • لوسترهای سبک مدرن یا مینیمال
 • لوستر سبک کلاسیک
 • لوستر برنز

این لوسترها جزو محبوب ترین و جدیدترین لوسترهای آشپزخانه هستند. مهم ترین نکته در انتخاب لوستر هماهنگی و تناسب آن با فضای آشپزخانه، وسایل و تجهیزات موجود در آن است.

بهترین لوستر آشپزخانه

برای خرید لوستر آشپزخانه به غیر از ابعاد آشپزخانه باید به موارد دیگری از جمله سایر وسایل و اجزای موجود در آشپزخانه، ارتفاع سقف، جنس و رنگ کابینت ها و ….توجه داشته باشید.

علاوه بر همه ی این موارد باید به نور آشپزخانه نیز باید توجه داشته باشید. آشپزخانه باید از نور کافی برخوردار باشد.

برای دکوراسیون آشپزخانه می توان از انواع لوسترهای زیر استفاده کرد:

 • لوسترهای فانتزی آشپزخانه
 • لوسترهای با سبک کلاسیک برای آشپزخانه
 • لوسترهای با سبک مدرن برای آشپزخانه

لوسترهای فانتزی آشپزخانه

لوسترهای فانتزی آشپزخانه یکی از محبوبترین نوع لوسترها هستند. این لوسترها به دلیل سادگی طرفداران زیادی دارند. رنگ مناسب لوستر آشپزخانه و تناسب آن با رنگ کابینت ها و سایر لوازم موجود در آشپزخانه باعث می شود که نورپردازی و سادگی در کنار یکدیگر برای دکوراسیون آشپزخانه فراهم شود.

لوسترهای فانتزی در انواع رنگ ها، طرح ها و اندازه ها در بازار موجود هستند. این لوسترها از قیمت مناسبی برخوردار هستند. لوسترهای فانتزی برای افرادی که سلیقه ی آن ها طرح های خاص و بی نظیر است، مناسب است.

لوستر سبک کلاسیک آشپزخانه

در خانه هایی با ابعاد بزرگ، آشپزخانه ها فضای بزرگ تری دارند. در خانه هایی با ابعاد بزرگ، سبک کلاسیک بهترین سبک برای دکوراسیون داخلی خواهد بود. میز نهارخوری، صندلی و سایر وسایل آشپزخانه نیز باید به سبک کلاسیک باشد.

لوستر کلاسیک آشپزخانه برای خانه هایی با متراژ بزرگ، جلوه و نورپردازی فوق العاده ای خواهد داشت. ناگفته نماند که لوستر آشپزخانه باید تعداد شاخه های کمتری داشته باشد تا محیط آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد.

لوستر مدرن آشپزخانه

لوستر مدرن برای آشپزخانه هایی با سبک ساده و شیک مناسب است. لوستر مدرن با سبک مینیمال و مدرن طرفداران زیادی دارد. این سبک از لوسترها برای دکوراسیون داخلی مدرن بهترین انتخاب است.

بهترین محل نصب لوستر آشپزخانه

برای انتخاب محل نصب لوستر آشپزخانه نیز باید به ابعاد آشپزخانه توجه داشته باشید. در آشپزخانه هایی با ابعاد کوچک، استفاده از لوستر در مرکز آشپزخانه می تواند باعث پخش نور در تمامی بخش های آشپزخانه شود.

در آشپزخانه هایی با ابعاد بزرگ بهتر است لوستر را در بالای میز یا جزیره ی آشپزخانه نصب کرد. در گوشه ها یا بالای پیشخوان می توان از منابع نور کوچک مانند لامپ های هالوژنی استفاده کرد.

مهم ترین نکات برای خرید لوستر آشپزخانه

لوسترها انواع متفاوتی دارند و هرکدام از این لوسترها برای یکی از بخش های منزل مناسب هستند. در زمان خرید لوستر آشپزخانه باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • رنگ لوستر
 • در نظر گرفتن ابعاد و اندازه لوستر
 • نحوه تمیز کردن لوستر

رنگ لوستر آشپزخانه

رنگ لوستر باید با رنگ کابینت ها و سایر وسایل موجود در دکوراسیون آشپزخانه باید متناسب باشد. لوسترهای کلاسیک تنوع چندانی در رنگ ندارند، اما لوسترهای فانتزی و اسپرت در رنگ های متفاوتی در بازار موجود هستند. در انتخاب رنگ لوستر، علاوه بر رنگ بدنه بایستی به رنگ لامپ ها نیز توجه داشته باشید. ترکیب رنگ زرد و سفید برای لامپ می تواند فضای آشپزخانه را آرام بخش تر نشان دهد.

ابعاد و اندازه لوستر

از آنجایی که معمولا فضای آشپزخانه کوچک تر از بخش های دیگر منزل است، لوستر آشپزخانه نباید ارتفاع و قطر زیاد داشته باشد. لوسترهایی با ارتفاع و قطر زیاد باعث کوچک تر و شلوغ به نظر رسیدن محیط آشپزخانه می شوند.

یکی دیگر از نکات مهمی که در زمان نصب لوستر آشپزخانه باید به آن توجه کنید؛ میز نهار خوری است که قرار است لوستر در بالای آن نصب شود.

فاصله ی پایین ترین نقطه ی لوستر تا میز نهارخوری باید 30 تا 36 اینچ باشد. همچنین قطر لوستر باید نصف تا دو سوم اندازه ی میز باشد. در نظر داشتن این موارد زیبایی فضای آشپزخانه شما را دوچندان خواهد کرد.

نحوه تمیز کردن لوستر

از آنجایی که در محیط آشپزخانه غذا زیاد پخته می شود، سرخ کردن مواد غذایی و رطوبت موجود در محیط آشپزخانه باعث کثیف شدن زودهنگام لوستر آشپزخانه می شود. از این رو لوستر آشپزخانه باید به گونه ای باشد که به راحتی تمیز شود.

سخن پایانی

آشپزخانه قلب هر خانه ای است و دکوراسیون این بخش از منزل تاثیر زیادی در زیبایی منزل شما خواهد داشت. لوستر آشپزخانه یکی از مهم ترین المان های به کار رفته در دکوراسیون این بخش از منزل است. در این مقاله در مورد بهترین لوستر آشپزخانه، لوستر آشپزخانه ی جدید، نکات مهم برای خریدن لوستر آشپزخانه توضیحات کاملی ارائه دادیم.

برای خرید لوستر آشپزخانه می توانید از طرحینه کمک بگیرید.