طرحینه

جدیدترین لوستر اتاق خواب فانتزی و کلاسیک, قیمت 1402

راهنمای خرید بهترین لوستر اتاق خواب در مدلهای کلاسیک , مدرن , فانتزی , دخترانه و پسرانه جدید با قیمت استثنایی از بهترین فروشگاه لوستر : اتاق خواب مکانی برای استراحت و آرامش است؛ از این رو طراحی دکوراسیون این بخش از منزل بسیار اهمیت دارد. لوستر یکی از مهم ترین ابزارها در دکوراسیون اتاق خواب است که می تواند در فراهم کردن فضایی آرام بخش نقش به سزایی داشته باشد.

نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب کاملا سلیقه ای است. عده ای از افراد به دنبال نورپردازی زیاد و قوی برای اتاق خواب خود هستند و در مقابل عده ای دیگر تمایل دارند، نور اتاق خواب کم باشد. برای انتخاب مناسب ترین لوستر اتاق خواب لازم است با انواع لوستر اتاق خواب، کاربرد و ویژگی های آن ها آشنا شوید.

خرید لوستر اتاق خواب

قبل از اقدام به خرید لوستر اتاق خواب باید به یکسری موارد توجه داشته باشید. در گام اول باید هدف از خرید لوستر را مشخص کنید و در مورد پر نور بودن لوستر یا کم بودن نور آن تصمیم خود را بگیرید. همچنین طرح و و مدل خاص مد نظرتان را تعیین کنید.
اگر شما جزو دسته افرادی هستید که به تاریکی علاقه ندارید، توصیه ی ما به شما این است که برای اتاق خواب خود لوستر چند شاخه با نور کافی را انتخاب کنید. در عوض اگر شما به دنبال نور ملایم هستید و زیبایی لوستر برایتان اهمیت زیادی دارد، بهتر است به سراغ لوسترهای فانتزی بروید.

انواع لوستر اتاق خواب

لوستر اتاق خواب لوستر اتاق خواب دخترانه لوستر اتاق خواب دخترانه لوستر اتاق خواب لوستر اتاق خواب لوستر اتاق خواب جدید لوستر اتاق خواب کلاسیک لوستر اتاق خواب کلاسیک لوستر اتاق خواب کلاسیک لوستر اتاق خواب کلاسیک لوستر اتاق خواب فانتزی لوستر اتاق خواب فانتزی لوستر اتاق خواب قیمت لوستر اتاق خواب مدرن لوستر اتاق خواب

اتاق خواب به غیر از محل استراحت، مکانی برای مطالعه و آماده شدن برای رفتن به بیرون است. شما هنگام بیرون رفتن در اتاق خواب لباس های خود را می پوشید و خود را مرتب می کنید. از این رو آینه برای هر اتاق خوابی لازم است. وجود آینه در اتاق خواب برای انعکاس نور و روشن تر به نظر رسیدن اتاق خواب بسیار تاثیر گذار است. لوسترهای اتاق خواب انواع متفاوتی دارند، در ادامه به معرفی این لوسترها می پردازیم:

1- لوستر اتاق خواب با حباب و کلاهک سرپایین

اگر جزو دسته افرادی هستید که در اتاق خواب خود مطالعه می کنید، لازم است اتاق خواب شما نور مناسبی داشته باشد و باید لوستر اتاق شما پرنور باشد.

معمولا پسرها به دکوراسیون اتاق خواب با نور زیاد علاقه ی زیادی دارند؛ از این رو برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بهتر است از لوستر اتاق خواب با حباب و کلاهک سرپایین که نور بیشتری دارد، استفاده شود.

لوستر اتاق خواب با حباب و کلاهک سرپایین به دلیل حباب و کلاهک سرپایین نور را بیشتر بازتاب می دهند و از این رو می توانند در روشنایی اتاق خواب موثر باشند. با وجود این دسته از لوسترها در اتاق خواب دیگر نیازی به آباژور و هالوژن ها نخواهد بود.

2- لوستر اتاق خواب با حباب و کلاهک سربالا

لوستر اتاق خواب با حباب و کلاهک سربالا برای اتاق خواب هایی که معمولا برای خواب و استراحت از آن ها استفاده می شود، مناسب است. این دسته از لوسترها جزو جدیدترین لوسترهای اتاق خواب هستند، کلاهک سر بالای این لوسترها باعث پخش نور در سقف می شود و از بازتاب مستقیم نور و زیاد شدن نور در اتاق خواب جلوگیری می کند.

معمولا لوستر بالای تخت خواب ، لوستر با حباب و کلاهک سربالا است تا چشم ها اذیت نشوند. در چنین اتاق خواب هایی بهتر است، یک آباژور نیز نصب کنید تا در مواردی مانند مطالعه در شب از آن استفاده کنید. همچنین می توانید با نصب هالوژن در بالای آینه از نور کافی اتاق خواب هنگام استفاده از میز آرایش بهره مند شوید.

 

مهم ترین نکات برای انتخاب لوستر اتاق خواب

لوستر اتاق خواب در طرح ها، رنگ ها و مدل های متنوعی در بازار موجود است. برای خرید لوستر اتاق خواب لازم است به نکات زیر توجه کنید.

1- در نظر گرفتن اندازه ی لوستر

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید لوستر اتاق خواب باید به آن توجه کنید، اندازه ی لوستر است. لوستر باید با اندازه و فضای اتاق خواب شما متناسب باشد. به عنوان مثال انتخاب یک لوستر با تعداد شاخه های زیاد برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک اصلا متناسب نیست.

2- محاسبه ی ارتفاع سقف

متناسب بودن لوستر اتاق خواب با سقف اتاق تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد. همچنین بلند یا کوتاه بودن ارتفاع سقف در میزان روشنایی نور تاثیر گذار است. در صورتی که سقف اتاق خواب شما بلند باشد، بهتر است لوستری را انتخاب کنید که آویز بلندتری داشته باشد و در صورتی که ارتفاع سقف اتاق خواب شما کوتاه باشد، می توانید از لوسترهای چسبیده یا بسیار کوتاه استفاده کنید.

3 – نصب لوستر اتاق خواب در مکان درست

بهترین مکان برای نصب لوستر اتاق خواب مرکز سقف، بالای تخت خواب، بالای میز کار و یا بالای میز پاتختی است. نصب لوستر در مکان نادرست می تواند دکوراسیون و زیبایی اتاق خواب شما را برهم بزند.

4- هماهنگی لوستر اتاق خواب با دکوراسیون

جنس و مدل لوستر اتاق خواب باید با سبک دکوراسیون اتاق خواب هماهنگ باشد. به عنوان مثال اگر دکوراسیون اتاق خواب شما مدرن باشد، بهتر است لوستر مدرن، ساده و شیک برای آن انتخاب کنید. در عوض برای دکوراسیون اتاق خواب سلطنتی می توانید از لوسترهای مجلل با شاخه های زیاد استفاده کنید.

همچنین اگر دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک دارید، لوسترهای برنزی می توانند انتخاب مناسبی باشند.

5- توجه به رنگ لوستر اتاق خواب

رنگ لوستر اتاق خواب باید با اجزای دیگر مانند کاغذ دیواری یا رنگ دیوار متناسب باشد. اگر تمایل دارید، اتاق خواب شما رنگی و شاد باشد؛ با انتخاب لوسترهای جدید و متنوع می توانید این فضا را ایجاد کنید. به عنوان مثال لوسترهای فانتزی و روشن برای اتاق خواب هایی با رنگ گرم و شاد مناسب هستند و لوسترهای مدرن برای اتاق خواب هایی با رنگ سرد و تیره مناسب خواهند بود.

بهترین و جدیدترین لوستر اتاق خواب

مهم ترین نکته برای انتخاب بهترین لوستر اتاق خواب تناسب لوستر با سبک دکوراسیون اتاق خواب است. لوسترها انواع متفاوتی دارند و افراد با سلیقه های متفاوت می توانند بهترین نوع لوستر را انتخاب کنند. در ادامه محبوب ترین نوع لوسترهای اتاق خواب را به شما معرفی می کنیم:

1- لوستر کریستالی

لوسترهای کریستالی برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن و کلاسیک مناسب هستند. این دسته از لوسترها در رنگ های متعددی در بازار هستند. شما باید رنگی از لوستر را انتخاب کنید که با رنگ دیوارها یا رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب متناسب باشد.

ناگفته نماند که لوسترهای کریستالی با طرح ساده برای دکوراسیون اتاق خواب مناسب تر خواهند بود.

2- لوستر مراکشی

مهمترین مزیتی که لوسترهای مراکشی دارند، این است که با هر نوع سبک از دکوراسیون می توانند هماهنگ باشند. این دسته از لوسترها علاوه بر زیبایی از نور خوبی برخوردار هستند و نور را در بخش های مختلف به صورت یکسان پخش می کنند.

3- لوستر حبابی

لوستر حبابی جزو محبوب ترین لوسترهای اتاق خواب است. این دسته از لوسترها نورپردازی شیک و جذابی دارند و در دو نوع شفاف و مات در بازار موجود هستند.

لوستر حبابی با شیشه ی مات نور ملایم دارد و لوستر حبابی با شیشه ی شفاف نور بیشتری دارد.

4- لوستر چوبی

لوسترهای چوبی از جنس چوب هستند و مقاومت بالایی دارند. این دسته از لوسترها برای دکوراسیون کلاسیک و مدرن مناسب هستند. لوستر چوبی بهترین مدرن لوستر اتاق خواب دخترانه است. زیرا دختران به چوب علاقه ی زیادی دارند، از طرف دیگر این دسته از لوسترها با لوازم دیگر که از جنس چوب هستند، هماهنگ است.

5- لوستر فرم هندسی

در سالهای اخیر لوستر فرم هندسی بسیار ترند شده است. لوستر فرم هندسی برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن و خاص مناسب است.

6- لوستر نامتقارن

لوستر نامتقارن، یکی دیگر از لوسترهای پرطرفدار است. در این نوع لوسترها لامپ ها در جهات مختلف قرار دارند. لوستر نامتقارن برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و مینیمال مناسب است. این دسته از لوسترها به دلیل شلوغ بودن برای دکوراسیون اتاق خواب مجلل مناسب نیستند، زیرا فضا را شلوغ تر نشان می دهند.

برخی دیگر از انواع لوسترهای اتاق خواب پرطرفدار به شرح زیر هستند:

  • لوستر شمعدانی
  • لوستر پری
  • لوستر قفسی
  • لوستر طبلی
  • لوستر نیم دایره
  • لوستر چند تکه

لوستر اتاق خواب دخترانه

دختران معمولا روحیه ی حساسی دارند؛ از این رو در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید دقت بیشتری داشته باشید. استفاده از آباژور، لوسترهای دیوارکوب و یا مدل‌های ظریف با نور ملایم برای دکوراسیون این اتاق خواب می تواند مناسب باشد. شما می توانید از لوسترهای نقره‌ای آویز، مدل‌های اسپرت و یا فانتزی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه استفاده کنید.

لوستر اتاق خواب پسرانه

پسرها معمولا تمایل دارند، اتاقشان روشن و پر نور باشد. توجه به سن پسرها در انتخاب لوستر اتاق خواب پسرانه مهم است. استفاده از لوسترهای تم دار با سبک‌های تخیلی، فوتبالی و یا شخصیت‌های ابرقهرمان برای نوجوانان و سنین قبل از جوانی مناسب است.

لوسترهای فانتزی برگرفته از شخصیت یا موجودات خاص نیز برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه مناسب خواهد بود.

سخن پایانی

لوستر اتاق خواب یکی از مهم ترین المان ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب است که می تواند فضای اتاق خواب شما را ایده آل سازد. برای انتخاب بهترین لوستر اتاق خواب لازم است با انواع لوستر اتاق خواب ویژگی های آن آشنا شوید. همچنین لوستر اتاق خواب باید با سایر اجزای دکوراسیون اتاق خواب و سبک آن متناسب و هماهنگ باشد.