طرحینه

لوستر جدید 2023 – قیمت انواع مدل لوستر شیک و مدرن

راهنمای خرید انواع لوستر با قیمت مناسب از بهترین فروشگاه و تولیدی :  نور و روشنایی یکی از مهم ترین فاکتورها در زیبایی و جذابیت هر خانه ای است؛ از این رو به جرات می توان گفت چراغ و لوستر یکی از مهم ترین المان ها در دکوراسیون خانه، محیط کار و غیره است.

درسته که در طول روز می توان از نور طبیعی بهره مند شد، اما برای تامین نور در شب باید از چراغ های خانه و انواع لوستر استفاده کرد. لوستر در کنار تامین روشنایی تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون خواهد داشت. در این مقاله در مورد انواع لوستر یکسری مطالبی را به شما ارائه خواهیم داد تا در هنگام خرید یک انتخاب ایده آل داشته باشید.

لوستر و کاربرد آن

لوستر یا چراغ آویز یکی از پرکاربردترین ابزارها در دکوراسیون داخلی منزل است که به صورت ثابت بر روی سقف یا دیوار نصب می شود. لوستر به طور همزمان می تواند یک یا چند لامپ را نگه دارد. در تزیین لوسترها از منشور بلورین نیز استفاده می شود.

ریشه کلمه لوستر فرانسوی است و به معنی نگهدارنده ی شمع است. لوسترهای ابتدایی به شکل ماهی تابه بودند و بعد از آن لوسترهای چوبی ساخته شدند. بعدها؛ در طراحی لوسترها خلاقیت زیادی به کار برده شد و لوسترهای پر زرق و برق به بازار وارد شدند. با ظاهر شدن شیشه و کریستال ظاهر لوسترها نیز تغییر پیدا کرد.

در گذشته، از لوسترها فقط در کلیساها استفاده می شد و لوستر نمادی از مذهب و کلیسا بود. شکل ظاهری لوستر، اندازه و روشنایی آن رابطه ی مستقیمی با قدرت، ثروت و جایگاه اجتماعی صاحب آن داشت.

راهنمای انتخاب و خرید لوستر

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که بهترین لوستر برای دکوراسیون داخلی منزل کدام است؟
در پاسخ باید بگوییم که لوسترها از نظر اندازه و جلوه انواع متفاوتی دارند و برای انتخاب بهترین لوستر برای دکوراسیون داخلی باید به موارد زیر توجه کنید:

 • ارتفاع سقف
 • کاربرد لوستر در هر محیط
 • وسایل مورد استفاده در دکوراسیون منزل
 • نوع دکوراسیون

یک نکته ی مهم که در زمان خرید لوستر باید به آن توجه داشته باشید متناسب بودن سایز لوستر با متراژ منزل یا محیط است. به عنوان مثال در محیط هایی با متراژ کوچک از لوسترهایی با اندازه ی کوچک و در محیط هایی با متراژ بزرگ باید از لوسترهایی با اندازه ی بزرگ استفاده کنید.

اگر سقف منزل شما ارتفاع بلندی داشته باشد، استفاده از لوسترهای بزرگ و چند طبقه می تواند ایده آل باشد و در منازلی با سقف کوتاه لوسترهای کوچک مناسب تر هستند.

مهم ترین نکات برای خرید لوستر

اندازه ی لوستر، میزان درخشش نور و کنترل میزان نور و فضای مورد نظر نکات مهم دیگری هستند که در زمان خرید لوستر باید به آن توجه داشته باشید.

اندازه ی لوستر

اندازه ی لوستر باید متناسب با ابعاد و اندازه ی فضای مورد نظر باشد. انتخاب یک لوستر کوچک برای فضای بزرگ یا لوستر بزرگ برای فضای کوچک می تواند تناسب دکوراسیون را بر هم بزند.

میزان درخشش نور و کنترل میزان نور

در زمان خرید لوستر دقت کنید که ترکیب لامپ هایی به رنگ زرد و سفید را خریداری کنید تا نور موجب خستگی چشم ها نشود و تاثیر منفی تابش متمرکز لامپ آفتابی یا لامپ مهتابی نیز خنثی شود. استفاده از دستگاه کنترل کننده شدت نور لوستر یا همان Dimmer باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود.

فضای مورد نظر

نکته ی مهم دیگری که در زمان خرید لوستر باید به آن توجه کنید این است که لوستر را برای کدام بخش از منزل خریداری می کنید. قطعا لوستر آشپزخانه نمی تواند برای دکوراسیون اتاق خواب مناسب باشد.

انواع لوستر

قیمت لوستر لوستر قیمت لوستر لوستر قیمت لوستر قیمت لوستر لوستر لوستر جدید لوستر جدید لوستر جدید

در گذشته، لوسترها تنوع زیادی نداشتند، اما در حال حاضر با پیشرفت معماری داخلی و مهندسی و طراحی؛ لوسترهای متنوعی در بازار موجود هستند و هر کدام زیبایی و جذابیت خاص خود را دارند. در اینجا انواع لوسترها را به شما معرفی می کنیم. انواع لوسترها عبارتند از:

 • لوستر شاخه ای
 • لوستر آشپزخانه
 • لوستر پذیرایی
 • لوستر چوبی
 • لوستر فانتزی
 • لوستر ریسه ای
 • لوستر مدرن
 • لوستر حبابی
 • لوستر سنتی
 • لوستر کریستالی

انتخاب نوع لوستر به سبک دکوراسیون داخلی، سلیقه و بودجه ی شما بستگی دارد. برخی از انواع لوسترها از محبوبیت بالایی در میان مشتریان برخوردار هستند.

لوسترهای چند وجهی یا چند ضلعی

لوسترهای چند وجهی یکی از به روزترین لوسترها هستند که طرفداران زیادی دارد. این نوع لوسترهای برای دکوراسیون پذیرایی مدرن می توانند انتخاب ایده آلی باشند. همچنین استفاده از لوسترهای چند وجهی برای سبک مینیمال، سبک میدسنچری و سبک مدرن نیز مناسب هستند.

لوسترهای پلیت مانند به همراه لامپ های آویزان

لوستر های پلیت یکی دیگر از جدیدترین لوسترهایی هستند که با ستاره باران کردن فضای زیر سقف، زیبایی خارق العاده ای به محیط اطراف می بخشند. ظاهر این نوع از لوسترها بسیار ساده است، اما روشنایی خیره کننده ای در محیط اطراف ایجاد خواهند کرد. لوسترهای پلیت برای دکوراسیون مدرن و مینیمال می توانند انتخاب مناسبی باشند.

لوسترهای کلاسیک

لوسترهای کلاسیک یکی از پرطرفدارترین لوسترها هستند که از گذشته تا امروز محبوبیت خود را حفظ کرده اند. در حال حاضر با رایج شدن سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از لوسترهای کلاسیک نیز بیشتر شده است.

لوسترهای کلاسیک زرق و برق بیشتری دارند و در دکوراسیون هایی با تزئینات زیاد و سنگین می توانند مناسب تر باشند. در حالت کلی می توان گفت لوسترهای کلاسیک در دکوراسیون سبک کلاسیک و سبک نئو کلاسیک قابل استفاده هستند.

لوستر های مینیمال و بسیار ساده

لوسترهای مینیمال تزئینات خیلی زیادی ندارند و در عین سادگی، بسیار زیبا هستند و همین سادگی این لوسترها را منحصر به فرد کرده است. این دسته از لوسترها برای افرادی که به دکوراسیون مینیمال علاقه ی زیادی دارند، مناسب است. استفاده از لوسترهای مینیمال در دکوراسیون مدرن و مینیمال رایج است.

لوستر های مدرن

درسته که سبک مدرن ویژگی های خاص خود را دارد، اما لوسترهای مدرن در اشکال و فرم های مختلفی وجود دارند و محدودیت خاصی در طراحی این لوسترها وجود ندارد. در ساخت لوسترهای مدرن از انواع متریال های صنعتی و رنگ های مختلف استفاده می شود.

در نصب و اتصال لوسترهای مدرن به سقف یا دیوار نیز می توان خلاقیت به خرج داد. استفاده از لوسترهای مدرن برای سبک دکوراسیون مدرن و مینیمال مناسب هستند.

لوستر های خاص نیمه کلاسیک

لوسترهای نیمه کلاسیک، لوسترهایی هستند که در عین سادگی به لوسترهای کلاسیک شباهت دارند. استفاده از این لوسترها برای منازلی با سبک کلاسیک، نیمه کلاسیک، مدرن و ترکیبی از کلاسیک و مدرن ایده آل هستند.

لوستر مدرن فلزی

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم در ساخت لوسترهای مدرن هیچ قانون و قاعده ی خاصی وجود ندارد و یک لوستر مدرن می تواند فرم هندسی، غیر هندسی یا یک فرم کاملا ساختگی داشته باشد.

در ساخت لوسترهای مدرن از متریال های متنوعی مانند چوب، فلز و پلاستیک نیز استفاده می شود. یکی از ایده های نوین در ساخت لوسترهای مدرن امروزی این است که از فلزات براق در پوسته و روکش نهایی این لوسترها استفاده می شود. لوسترهای مدرن فلزی جلوه و درخشندگی خاصی دارند و در سبک مدرن و مینیمال قابل استفاده هستند.

لوستر ها با اشکال خاص و نامتعارف

برای اینکه دکوراسیون مدرن یا مینیمال جلوه ی بیشتری داشته باشد و متفاوت تر به نظر برسد، می توان از لوستر ها با اشکال خاص و نامتعارف استفاده کرد.

در حالت کلی لوسترهایی با اشکال خاص و نامتعارف در سبک مینیمال، سبک مدرن و ترکیب سبک مدرن و مینیمال استفاده می شوند.

لوستر های منحنی دار و صفحه دار

لوستر های منحنی دار و صفحه دار یکی دیگر از لوسترهای مدرنی هستند که از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. این نوع لوسترها از قرار گرفتن قطعات مختلف در کنار یکدیگر ساخته می شوند. این دسته از لوسترها از نظر رنگ و طرح تنوع بالایی دارند و به راحتی با انواع دکوراسیون ها هماهنگ می شوند.

لوستر حباب دار

قبلا از لوستر حباب دار در دکوراسیون اتاق خواب و آشپزخانه استفاده می شد، اما در حال حاضر از این لوسترها در دکوراسیون پذیرایی و هال نیز استفاده می شود.

لوسترهای حباب دار مثل گذشته به یک کره ی در بردارنده ی لامپ محدود نمی شوند و مجموعه ای از حباب ها در کنار هم قرار می گیرند. صفحات لوسترهای حباب دار به شکلی هستند که فرم یک محفظه را برای لامپ تشکیل می دهند.

لوستر حباب دار برای دکوراسیون اتاق خواب بهترین انتخاب است. همچنین؛ از لوستر حباب دار می توان در دکوراسیون سبک مدرن، سبک مینیمال و ترکیب سبک های مدرن و مینیمال استفاده کرد.

لوستر هایی به شکل ماه و ستاره

در طراحی لوسترهایی به شکل ماه و ستاره ظرافت بیشتری به خرج داده می شود. این لوسترها در زمان روشن شدن شبیه ماه در اندازه ی کوچک هستند که زیبایی بی نظیری دارند.

برخی دیگر از لوسترهای مدرن به شکل ستاره هستند که در قسمت انتهایی آن ها لامپ تعبیه شده است. لوسترهای ستاره ای برای دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی انتخاب ایده آلی هستند.

لوستر هایی به شکل ماه و ستاره در دکوراسیون سبک مدرن و میدسنچری استفاده می شود.

لوستر برنزی

لوستر برنزی در برابر خوردگی و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار است و در نواحی مختلف جغرافیایی مخصوصا شهرهای شمالی ایران بیشتر استفاده می شود.

لوستر برنزی، انعکاس نور کمتری دارد، اما با استفاده از کلاهک یا لاله می توان درخشندگی این لوسترها را بیشتر کرد. در ساخت انواع لوسترهای برنزی از آلیاژ برنج که انعطاف پذیر بوده و در برابر اسیدی شدن و تغییر رنگ مقاومت دارد؛ استفاده می شود. قیمت لوسترهای برنزی به دلیل گران بودن فلز برنز در مقایسه با سایر لوسترها زیادتر است.

لوستر ریسه ای

برای طراحی یک فضای باشکوه و درخشان می توان از لوسترهای ریسه ای استفاده کرد. این نوع لوسترها به دلیل ابهت و جلوه ی ظاهری بالایی که دارند برای سالن ها و تالارهای بزرگ با سقف بلند انتخاب مناسبی هستند. درسته که لوستر ریسه ای در سایزهای کوچک و متوسط نیز طراحی می شوند، اما به طور کلی این نوع لوسترها به دلیل شکوه و جلالی که دارند برای فضاهای بزرگ ایده آل هستند.

قیمت لوستر

جهت کسب اطلاع از قیمت انواع مدلهای لوستر می توانید با ارشناسان ما در طرحینه تماس بگیرید .

سخن پایانی

لوسترها در عین تامین روشنایی و نور محیط اطراف یکی از مهمترین عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. لوسترها انواع متفاوتی دارند. در انتخاب نوع لوستر باید به سبک دکوراسیون، اندازه ی فضای مورد نظر، سلیقه و کاربرد آن باید دقت کرد.