طرحینه

جدیدترین مبلمان مدرن 2021 – خرید مبلمان مدرن

جدیدترین مبلمان مدرن – خرید مبلمان مدرن: در گذشته در چیدمان اتاق ها از پشتی وفرش استفاده می شد ، اما در حال حاضر با تغییر سبک زندگی استفاده از مبلمان به یکی از عناصر اصلی در دکوراسیون داخلی تبدیل شده است که تاثیر فوق العاده ای در زیبایی و جذابیت دکوراسیون دارد. منظور از مبلمان وسیله ای است که برای نشستن مورد استفاده قرار می گیرد و یک عنصر جدایی ناپذیر از طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. مبلمان ها در انواع طرح ها و رنگ ها در بازار موجود می باشند و انتخاب طرح و رنگ به سلیقه ی شما و سبک دکوراسیون اتاقتان بستگی دارد.

مبلمان مدرن

مبل ها انواع متفاوتی دارند: مبل راحتی، مبل سلطنتی، مبل کلاسیک و مدرن. استفاده از مبل های مدرن با توجه به مدرنیته شدن زندگی های امروزی بسیار رایج شده است. سبک مدرن از محبوبیت بالایی در میان مشتریان برخوردار است و سه ویژگی سادگی، راحتی و زیبایی را دارد. با استفاده از سبک مدرن می توان یک دکوراسیون آرام و راحت طراحی کرد. سادگی مهم ترین ویژگی مبل های مدرن می باشد ، با استفاده از این مبل ها می توان محیطی ساده، خلوت و در عین حال زیبا و شیک طراحی کرد.

ویژگی مبلمان مدرن

این دسته از مبل ها در مقایسه با مبل های کلاسیک، استیل و راحتی از وزن کمتری برخوردارند. این مبل ها ظاهری ساده و راحت دارند و همین امر سبب محبوبیت این مبل ها شده است. در طراحی و تولید مبل های مدرن از استانداردهای خاصی استفاده می کنند، ولی با این وجود تنوع در طرح و رنگ این مبل ها بسیار زیاد است. طرح و نقش این دسته از مبل ها با سبک خانه های امروزی همخوانی زیادی دارد. در طراحی انواع این مبل ها از خطوط ساده و هندسی استفاده می شود که در کنار سادگی زیبایی بی نظیری خواهند داشت.

خرید مبل های مدرن

مبل های مدرن به دلیل سادگی و نداشتن تزئینات اضافی و ابعاد کوچک حجم کمتری از فضا را اشغال می کنند، همین موضوع باعث شده که این مبل ها در مقایسه با مبل های لوکس و استیل کوچک تر به نظر برسند. مبل های مدرن در انواع مدل ایتالیایی و ترک تولید می شود و این صرفا نوعی نامگذاری است. سبک این دسته از مبل ها در همه جای دنیا مشابه یکدیگر می باشد. در خرید مبلمان باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

• سبک دکوراسیون

قبل از خرید مبلمان باید سبک دکوراسیون منزل خود را مد نظر قرار دهید، در صورتی که سبک دکوراسیون شما ساده و خلوت باشد ، بهتر است مدل های ساده با پارچه های تک رنگ را انتخاب کنید. اما در صورتی که سبک دکوراسیون منزل شما تلفیقی و معاصر باشد، بهتر است از مبل هایی با پارچه های طرح دار استفاده کنید.

• اتاق

اگر مبل ها را برای استفاده خانگی خریداری می کنید باید مبلی را انتخاب کنید که راحتی آن بیشتر و بخش نشیمن آن پهن تر باشد. چنانچه قسمت پذیرایی و اتاق نشیمن شما یکی باشد، مبل های نظیر مبل چستر با ظاهر نئوکلاسیک انتخاب مناسبی خواهند بود.

• جنس مبل

مبلمان مدرن جنس های متنوعی می تواند داشته باشد. معمولا جنس های پشمی گرم تر هستند اما از مقاومت بالایی برخورداند، جنس های چرمی در برابر لکه از مقاومت بالایی برخوردارند به راحتی تمیز می شوند اما راحت تر عرق می کنند. هرچه کیفیت پارچه مورد استفاده در ساخت مبلمان بیشتر باشد، هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود.

انواع مبلمان مدرن

مبل های مدرن نیز در سبک ها و انواع متفاوتی تولید می شوند:

مبل چستر فیلد

مبل های چستر فیلد جز سبک های نئو کلاسیک و معاصر به حساب می آیند. تولید کنندگان این دسته از مبل ها را با تغییر در ساختار و شکل دسته ها تولید می کنند.

مبل لاوسون

این دسته از مبل ها نشیمن گاه و تشک های نرم و راحتی دارند و پشتی های آن ها قابلت جابه جایی و جدا شدن دارند. این دسته از مبل ها برای دکوراسیون اتاق نشیمن انتخاب مناسبی خواهند بود.

مبل تاکسیدو

بسیاری از افراد مبل تاکسیدو را با چستر فیلد اشتباه می گیرند. در این دسته از مبل ها نیز دسته ها و تکیه گاه ارتفاع یکسانی دارند اما خطوط این مبل صاف و مستقیم می باشد و دسته های گرد شده ندارند.

مبل میان سده

در طراحی بدنه و تکیه گاه این مبل ها از خطوط صاف استفاده می شود. پایه و دسته این مبل ها ظریف بوده و از جنس چوب و فلز می باشد.

مبل توگو

این دسته از مبل ها دسته و پایه ندارند، و نوعی کاناپه مدرن می باشند. طراحی این دسته از مبل ها بسیار ساده است و توپر به نظر می رسد.

مبل ال

این مبل ها برای قرار دادن در گوشه ی اتاق مناسب هستند و معمولا دسته ندارند.

مبل شزلون

این مبل ها همانند یک صندلی کشیده می باشند در طراحی این دسته از مبل ها از خطوط صاف و بدون انحنا استفاده می شود.

مبل تختخواب شو

این گونه از مبل ها همانطور که از نامشان پیداست می توانند به تخت خواب تبدیل شوند و برای خانه هایی که اتاق اضافی ندارند در زمان مهمان داشتن بسیار ایده آل خواهند بود.