طرحینه

جدیدترین مدل مبل استیل 2021 – مبل پایه استیل چیست ؟

جدیدترین مدل مبل استیل در سال جدید , بهترین برند مبل پایه استیل در تهران , خرید اینترنتی انواع مدل و طرح جدید مبل استیل با قیمت مناسب : در صنعت مد و دکوراسیون داخلی معمولا سه نوع مبل مورد استفاده قرار می گیرد؛ مبل استیل یا سلطنتی، مبل راحتی و مبل کلاسیک. نام دیگر مبل سلطنتی، مبل استیل می باشد که می توان گفت امروزه به یکی از محبوب ترین سبک های مبلمان در جهان تبدیل شده است.

در ادامه این مطلب می خواهیم به معرفی و بررسی جامع مبل های سلطنتی بپرداریم و به همه سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم و با ارائه دادن نکات اساسی در مورد انتخاب مبلمان مناسب، خرید عالی را برای شما تضمین کنیم تا شما راحت تر بتوانید به انتخاب مناسب دست یابید.

از دیرباز در کشور ایران به خصوص در استان های مرکزی، برای مبل های سلطنتی جایگاه و ارزش خاصی قائل بودند و همین ویژگی می تواند ریشه در فرهنگ و حس زیبایی شناختی این مردم نیز داشته باشد.

نمونه ای از جدیدترین مدل مبل استیل

مبل پایه استیل مبل پایه استیل مبل استیل مبل استیل مبل استیل جدیدترین مدل مبل استیل جدیدترین مدل مبل استیل جدیدترین مدل مبل استیل جدیدترین مدل مبل استیل

تفاوت مبل سلطنتی استیل با سایر مبل ها

مواردی که باعث تفاوت مبل سلطنتی یا همان استیل با سایر مبل ها می شود:

1- اجزای تشکیل دهنده یک مبل سلطنتی

در بیشتر قسمت های مبل منبت کاری و پارچه به کار برده شده است.

نسبت به انواع مبل های دیگر و مبل های راحتی، ابر و فوم به کار رفته در آن کمتر است.

چوب بیشتری در ساختار آن مصرف می شود. البته در برخی از مدل های مبل سلطنتی به علت این که حجم منبت کاری زیاد است، قسمت منبت را با پلی اورتان یا ترکیبی از رزین می سازند.

2- ارتفاع بلندتر مبل استیل یاهمان سلطنتی

ارتفاع مبل های سلطنتی به گونه ای است که اگر بخواهیم آن ها را با مبل راحتی و کلاسیک مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که این مبل ها به علت داشتن تاج مبل، بسیار بلند تر به نظر می رسند. همانطور که از نام مبل سلطنتی پیداست که تشریفاتی می باشد، برای سبک زندگی و خانه هایی مناسب است که زرق و برق زیادی دارد.

3- منبت کاری های ویژه بر روی مبل سلطنتی

مبل سلطنتی دارای ظرافت و طراحی خاصی می باشد. اکثرا بر روی پایه و دسته این مبل ها به صورت دستی عمل منبت کاری را انجام می دهند که اگر این منبت کاری بزرگ باشد در نتیجه مبلمان گران تر خواهد بود و در غیر این صورت از قیمت آن کاسته می شود. پس می توان گفت یکی از دلایل تفاوت قیمت در مبل های استیل، نوع منبت کاری آن می باشد.

4- سنگین تر بودن وزن مبل استیل

شاید در نگاه اول این گونه به نظر برسد که بالا بودن وزن مبل های سلطنتی ازجمله معایب آن ها به شمار می رود، در حالی که این گونه نیست. درواقع وقتی از کلاف بیشتری در ساخت و طراحی مبل های استیل استفاده شود، باعث می شود تا وزن آن ها و همچنین طول عمر آن ها افزایش یابد. پس نمی توان سنگین بودن مبل را یک عیب در نظر گرفت و بستگی به این دارد که مدل مبل چگونه است. هرچقدر حجم منبت کاری بیشتر باشد چوب و مواد بیشتری هم استفاده شده و در نتیجه باعث سنگین تر شدن مبل می شود.

5- تشک دوبل یا یک تکه مبل های سلطنتی

معمولا تشک های مبل سلطنتی به صورت دوبل قرار داده می شوند که همین خصوصیت باعث شده است که در صورت از بین رفتن فرم اسفنج یا فوم نشیمنگاه مبل که یکی از مشکلاتی است که بعد از چند سال استفاده از مبلمان اتفاق می افتد، فقط با عوض کردن فوم بتوان حالت اولیه مبل را حفظ کرد. البته تشک برخی از مبل ها به صورت یک تکه می باشد در این صورت توصیه ما به شما این است که تا حد امکان مبلمانی را انتخاب کنید که دارای تشک دوبل باشد و یا از تولید کننده مبل بخواهید تا تشک مبل شما را به صورت دوبل طراحی نماید.

یکی دیگر از نکات مهمی که در رابطه با بخش نشیمن مبل استیل یا همان سلطنتی باید به آن توجه کنیم این است که فوم استفاده شده در این گونه مبلمان باید از نوع فوم سرد باشد، زیرا نسبت به انواع دیگر فوم ها کیفیت بالاتری دارد. یکی از راه های تشخیص فوم سرد این است که بعد از این که روی سطح مورد نظر فشار دادیم، فوم سرد به سرعت به حالت اولیه بر می گردد، در حالی که اگر فوم گرم استفاده شده باشد با انجام این عمل مشاهده خواهیم کرد که برای بازگشت به حالت اولیه زمان زیادی صرف می شود.

6- دارا بودن تاج مبل

یکی از ویژگی های منحصر به فردی که مبل های سلطنتی دارند، تاج آن ها می باشد. این ویژگی باعث شده است تا به راحتی بتوانیم مبل سلطنتی را با انواع دیگر مبل ها به راحتی تشخیص دهیم. معمولا تاج مبل استیل را در قسمت میانی آن قرار می دهند که در آن قسمت رنگ آمیزی و نقش و نگارهای خاصی انجام می دهند و این امر باعث می شود تا این محصول در اتاق نشیمن شما با جذابیت تمام مشاهده شود. مبل سلطنتی نوعی مبل است که معمولا برای پذیرایی از مهمان استفاده می شود.

اگر اتاق نشیمن  دارای فضای بزرگ باشد، می توان از مبل های سلطنتی به تنهایی و یا در کنار سبک های دیگر مبل بهره مند شد.

جدید ترین مدل مبل سلطنتی ترک

کشور ترکیه ازجمله آن کشورهایی است که که در سال های گذشته در زمینه صنعت مبلمان سرمایه گذاری بسیار خوبی انجام داده است. این کشور به علت داشتن کارخانه های بزرگ و مجهز به نساجی توانسته است در دنیا در صنعت دوخت یکه تازی نماید و جایگاه ویژه ای در صنعت مبلمان پیدا کند. این کشور همه ساله انواع جدیدی از مبل های استیل را به بازار ارائه می دهد.

جدیدترین مدل های مبل استیل ایتالیایی و فرانسوی

یکی دیگر از کشورهایی که توانسته است در حوزه طراحی، مد و دکوراسیون حرف اول را در دنیا بزند، کشورهای فرانسه و ایتالیا هستند. این دو کشور طی سال های گذشته در زمینه هنر و معماری، هیچ گونه رقیبی در دنیا نداشته اند، همچنین این کشورها در صنعت مبلمان صادر کننده خوبی نیز بوده اند.

این نکته را باید ذکر کنیم که کشور های ایتالیا و فرانسه معمولا در طراحی و ساخت مبل راحتی و سلطنتی شهرت دارند ولی در سبک مبل های سلطنتی یا استیل، کشور ترکیه از جمله کشورهایی هستند که توانسته اند در زمینه تولید مبل کشورهای رقیب خود را جلو بزنند و طرح های لوکس و مدرن تری را بسازند.