طرحینه

مدل های جدید مبل جهیزیه عروس 2022

جدیدترین مدل مبل جهیزیه عروس در سال جدید  , مرکز خرید و تخفیف دار مبل برای منزل عروس را در سایت طرحینه پیدا کنید : در کشورمان ایران دادن جهیزیه از رسم های دیرین می باشد که در گذر زمان نه تنها اهمیت خود را از دست نداده بلکه هنوز مانند گذشته توجه زیادی به آن می شود. بیشتر نوعروس ها و داماد ها معمولا در آغاز زندگی وسواس بیشتری دارند و می خواهند همه چیز به شکل مرتب و به خصوص با همخوانی بیشتری کنار هم قرار گیرد تا به ترکیب دلخواه خود در خانه دست یابند.

برای تزیین منزل عروس معمولا از مبل راحتی، مبل سلطنتی و یا مبل کلاسیک استفاده می کنند که دارای تنوع فراوانی نیز می باشد. در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم تا از بین انواع مبل ها مبل راحتی، مبل سلطنتی و یا مبل کلاسیکی را انتخاب کنید که بهترین می باشد.

مبل راحتی شیک و پر از احساس آرامش

مبل های راحتی از جمله محبوب ترین انواع مبلمان می باشند که به دلیل داشتن نرمی و راحتی پشتی و نشیمن گاه، احساس آرامش بیشتری را به خریداران می بخشد. با اقدام به خریدن مبل راحتی می توانیم تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل خود بگذاریم و علاوه بر آن می توانیم بعد از یک روز کاری، هنگام استفاده از آن خستگی خود را برطرف نماییم و به آرامش کافی رسیده و با عزیزانمان به معاشرت بپردازیم.

امروزه در بازارهای ایران قیمت مبل راحتی در مقایسه با مبل سلطنتی بسیار مناسب می باشد. همین داشتن قیمت مناسب مبل های راحتی باعث شده است تا مورد استقبال بخش عظیمی از مشتریان واقع شود.

مبل راحتی شیک مبل راحتی شیک مبل جهیزیه مبل عروس مبل راحتی جهیزیه مبل راحتی جهیزیه مبل راحتی جهیزیه مبل راحتی جهیزیه مبل راحتی جهیزیه مبل راحتی

مبل چستر

مبل راحتی چستر را می توان یکی از محبوب ترین و خوش استایل ترین مبل ها در نظر گرفت که یکی از گزینه های دم دست برای خرید مبل عروس است . این مبل ها به دلیل دارا بودن دسته و پشتی پهن، ارتفاع کمتری داشته و متمایل یه عقب هستند. علاوه بر آن به دلیل داشتن فرو رفتگی و یا برجستگی روی سطح مبل نسبت به مبل های راحتی دیگر بسیار ممتاز هستند.

مبل چستر به علت این که اندازه و ابعاد نسبتا بزرگتری دارند بیشتر در مکان هایی استفاده می شوند که متراژ بالایی دارند. البته می توان گفت که امروزه به دلیل پیشرفت روز افزون آپارتمان های با متراژ کم، این نوع از مبل ها توانسته اند با داشتن ابعاد مختلف و سازگار با انواع آپارتمان ها تولید شوند و در اختیار مشتریان خوش سلیقه قرار گیرند.

مبل استیل یا مبل سلطنتی

در مورد برگزاری مراسم های رسمی و مهمانی هایی که به صورت مکرر برگزار می شند ، استفاده از مبل استیل بسیار مناسب می باشد. یکی از هنر هایی که از قدیم الایام رایج بوده است، هنر منبت کاری می باشد که یکی از هنرهای دستی ایرانیان بوده و در واقع می توان گفت هنرمند با انجام عمل کنده کاری و حکاکی روی چوب برای ایجاد طرحی زیبا روی مبل، نقش های بسیار جذابی را روی آن به وجود می آورد.

بیشتر افرادی که در زمینه تولید مبل کار می کنند، از هنر منبت کاری در تاج مبل خود استفاده می کنند و برای این که آن را بیشتر از آن چه که هست چشم نوازتر کنند، سعی می کنند با دقت و ظرافت بیشتری این هنر فاخر را روی محصول خود به عمل بیاورند.

از مبل سلطنتی بیشتر در خانه های بزرگ به منظور دکوراسیون سبک سنتی استفاده می شود. این گونه مبل ها دارای کلاف هایی هستند که به علت مقاومت در برابر فشار، از چوب های گردو، نراد و راش ساخته می شوند. پارچه هایی هم که برای مبل سلطنتی جدید به کار میبرند از نوع مخمل، پوست اسبی و چرم می باشد. لذا باید در خرید مبل عروس برای جهیزیه باید اندازه منزل را مد نظر داشته باشید .

مبل سلطنتی ترک، در بین انواع مبل های سلطنتی به علت ظاهر زیبا و پر ابهتی که دارد بیشتر مورد توجه مشتریان بوده و بیشتر خریداری می شوند.

مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک نیز از انواع دیگر مبل ها هستند که بیشتر از سایر مبل ها مورد استفاده قرار می گیرند. مبلمان کلاسیک به علت داشتن سبک بسیار خاص و جذاب باید با فضای منزل نیز هماهنگی داشته باشند. بنابراین عواملی مانند متراژ خانه، رنگ دیوار، نورپردازی خانه و نیز سلیقه اعضای خانواده از جمله مواردی هستند که باعث بهتر دیده شدن مبل ها می گردند.

برای این که بخواهیم مبل کلاسیک را خریداری نماییم باید با روش درست و هوشمندانه و نیز با انجام دادن تحقیقات زیاد این مبل ها را انتخاب نماییم، زیرا وقتی که بدون برنامه ریزی قبلی و بدون توجه به رنگ و ابعاد وسبک آن دست به انتخاب مبل کلاسیک می زنیم، می تواند بعد ها ما را دچار پشیمانی کند. پس بهتر است در ابتدا شرایط دکوراسیون منزل را سنجیده و اولویت بندی نماییم سپس برای خرید اقدام کنیم.

تفاوت مبل استیل با مبل کلاسیک در خرید مبل جهیزیه

مبل استیل با مبل کلاسیک دارای تفاوت هایی است برخی از تفاوت های آن ها به شرح زیر می باشد:

  • مبل استیل از طرح های پیچیده تری ساخته شده است و نسبت به مبل کلاسیک بسیار حرفه ای تر می باشد.
  • مقدار چوب استفاده شده در ساخت مبل کلاسیک در مقایسه با مبل استیل کمتر است.
  • مبل کلاسیک سبک است و علاوه برآن نسبت به مبل استیل بسیار ارزان تر هم می باشد.

در انتخاب مبل جهیزیه برای عروس ؛ مبل کلاسیک باید به این نکته توجه کنید که به علت تنوع زیادی که مبل های کلاسیک دارند باید بر اساس نیازمان به انتخاب بهترین گزینه اقدام نماییم. در این میان انواع مختلف این مبل عبارتند از: مبل راحتی کلاسیک و مبل کلاسیک مدرن.

از سبک های مختلف این مدل هم نباید غافل شد: مبلمان کلاسیک انگلیسی، مبلمان کلاسیک لهستانی، مبل کلاسیک ترکیه و انواع مبلمان کلاسیک جدید که امروزه دربازار به فراوانی یافت می شوند.

نتیجه گیری

آنچه گفتیم درباره ویژگی های انواع مختلف مبلمان بود که متناسب با سلیقه های مختلف و با طرح و ها و شکل ها و نیز رنگ های متفاوت در بازار عرضه می شوند. در این باره نکته مهمی را اشاره می کنیم و آن این است که حتما به خاطر داشته باشید فضای منزل، نوع دکوراسیون و نیز میزان بودجه ای که در اختیار دارید نقش مهمی داشته و از عوامل تاثیرگذار در انتخاب درست مبل می باشد. هم اکنون که تنوانسته ایم شما را با انواع و اقسام مبل ها آشنا کنیم، شما نیز می توانید با دست بازتری به خرید جهیزیه بپردازید.