طرحینه

راهنمای خرید مبل جدید 1400 – قیمت خرید مبلمان منزل

جدیدترین مدل مبل منزل شیک و ساده , بهترین برند مبلمان خانگی ,  خرید مبلمان مدرن و کلاسیک از بزرگترین فروشگاه و نمایشگاه آنلاین مبل :  قبل از این که بخواهیم مبلی را خریداری نماییم باید شرایط فضای اتاق نشیمن خود را بررسی کنیم. در صورتی که شما دارای نشیمن کوچکی هستید بهتر است از مبلمان ال و یا راحتی استفاده کنید. اما در صورت داشتن فضای بیشتر می توانید مبلمان کلاسیک و یا سلطنتی را مورد استفاده قرار دهید.

لازم به ذکر است که باید در ابتدا قبل از خریداری مبل، ارتفاع سقف را نیز در نظر داشته باشید زیرا در صورتی که منزل شما دارای سقف کوتاه است بهتر است از مبلی که دارای سقف بلندی می باشد استفاده نکنید. برای ساخت مبل، بهترین متریال از جمله چوب راش یا روس را به کار می برند، فوم سرد یا اسفنج 30 یا 35 کیلویی نیز از بهترین فوم های نشیمن هستند. قبل از این که بخواهید مبلی را انتخاب کنید باید به نوع پارچه، دوخت و قابل شست وشو بودن آن نیز توجه نمایید.

مبل

قیمت و خرید مبلمان

می توان گفت که امروزه یکی از بهترین و مهم ترین بخش هر منزل بخش نشیمن آن می باشد زیرا اتاق نشیمن به نوعی مرکز خانه محسوب می گردد و آن را از مهم ترین بخش خانه در نظر می گیرند زیرا در طی روز ساعات زیادی را در آن جا می گذرانیم. به همین دلیل است که دوست داریم هزینه و وقت زیادی را برای این بخش از منزل اختصاص دهیم. به دلیل تنوع سلیقه های زیادی که امروزه در بین افراد وجود دارد، می توان سبک های بسیاری را برای چیدمان اتاق نشیمن مورد استفاده قرار داد.

بنابرین وقتی می خواهیم وسایلی را به عنوان تزیین اتاق نشیمن به کار ببریم باید در مورد آن به آگاهی لازم برسیم بعد خریداری نماییم و بعد از این که خریداری شد با سلیقه های مختلف و مطابق با قانون خاص خود به چیدن آن اقدام نماییم.

در مواقع آمدن مهمان برای خانه شما، آن قسمت از خانه که بیشتر مورد توجه و دید قرار می گیرد، اتاق نشیمن خانه است و اکثرا دورهمی ها و جمع های خانوادگی و دوستانه در آن جا برگزار می گردد. بنابراین می توانیم به وسیله چیدمان مناسب و با روح، حس مثبتی را به فضا انتقال دهیم.

برای این که بخواهیم دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن را به بهترین شکل طراحی نماییم باید با انتخاب سبک مناسب با اصول طراحی آشنا گردیم. بیشتر مردم امروزه ترجیح می دهند به منظور دکوراسیون منزل از مبلمان کمک بگیرند زیرا این مبلمان می تواند در رنگ ها و طرح های متنوعی باشد ولی باید به این نکته توجه کنید که وقتی می خواهیم مبلمانی را انتخاب کنیم باید اندازه اتاق نشیمن را نیز در نظر بگیریم و سعی کنیم که مبلمان را با فضا متناسب نماییم.

اسامی انواع مبلمان

حتما تاکنون اسامی مبلمان راحتی، کلاسیک و سلطنتی به گوشتان خورده است. اما باید این نکته را بگوییم که مبلمان فقط به این چند مورد ختم نمی شود بلکه دارای انواع مختلفی می باشد هر چند که اکثرا دسته بندی مبلمان از زیر مجموعه های مبلمان راحتی هستند مانند مبلمان ال و یا مبل چند بخشی.

علت این که این مبلمان را چند بخشی می نامند این است که از چند بخش تشکیل یافته است و شما می توانید آن هارا مطابق سلیقه خود بچینید. نوع دیگری از مبلمان وجود دارد که در واقع نوع خاصی از مبلمان می باشد و آن مبل چیستر فیلد بوده که از روکش چرمی و تکیه گاه لمسه دوزی در آن استفاده شده است.

چیدمان مبلمان منزل

برای انجام چیدمان مبل در منزل باید در ابتدا یک نقطه را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیریم این نقطه می تواند تلویزیون و یا شومینه نیز باشد. به دنبال آن یک قطعه از مبلمان که بزرگتر می باشد را دقیقا در روبه روی آن بگذاریم و سپس به چیدن بقیه قسمت های مبلمان بپردازیم. در صورت داشتن مبلمان راحتی، بهتر است مدل چیدن مبلمان به صورت گرد بوده و در صورتی که مبل کلاسیک و یا سلطنتی دارید طرز صحیح چیدن آن ها به صورت متقارن است زیرا به فضا یک حالت رسمی می دهد.

از طرفی دیگر باید سعی کنید تا مبل ها را کمی با فاصله از دیوار بچینید تا به راحتی بتوانید رفت وآمد نمایید و مجبور نباشید از بین مبل ها عبور کنید. به علاوه نکته دیگری که باید به آن توجه شود این است که باید به یاد داشته باشیم مبل ها را با فاصله کمتری از هم بچینیم تا مهمان ها بتوانند به هم نزدیک شده و روابط صمیمی تری را به وجود بیاوریم.

مبل ترک

از جمله مبلمانی که می توان گفت از متریال درجه یکی ساخته می شود، مبلمان ترک می باشد و دارای روکشی بسیار خوش دوخت بوده و از مقاومت و دوام بالایی نیز برخوردار است. باید این نکته را نیز در این میان ذکر کنیم که خریداری این گونه مبلمان ها برای شما بسیار پر هزینه خواهد بود.

ما به شما توصیه می کنیم این گونه مبل ها را از کارگاه های ایرانی سفارش کرده و یا خریداری نمایید. ذکر این نکته ضروری است که در کشورمان ایران نیز انواع و اقسام مبلمان در طرح ها و رنگ های مختلف و نیز با کیفیت فراوان تولید می شود و از نظر ظاهری نیز آماده رقابت با مبلمان دیگر کشورهای جهان می باشد.

مبل سلطنتی

مبل سلطنتی را از جمله مبل های بسیار لوکس به حساب می آورند و از آن بیشتر برای پذیرایی از مهمان های رسمی استفاده می نمایند. این گونه مبل ها دارای منبت کاری های بسیار زیبایی بوده و نیز تاج های بلندی را در آن به کار می برند. پارچه های این مبلمان از جنس های بسیار مرغوبی بوده و با قرار دادن آن در هر منزلی می توانیم جلوه خاصی را به فضا ببخشیم.

مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک نیز از نظر کارایی و نیز ظاهر شباهت زیادی به مبلمان سلطنتی داشته و مانند آن معمولا در دکوراسیون های سنتی و همچنین برای پذیرایی از مهمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. تنها تفاوتی که مبلمان کلاسیک با مبلمان سلطنتی دارند این است که منبت کاری های این مبلمان از طرح های سنتی الهام گرفته و نسبت به منبت کاری های مبلمان سلطنتی بسیار ظریف ترمی باشد. علاوه بر آن، تاج و دسته و پایه های مبلمان کلاسیک نیز از منبت کاری های فراوان تشکیل یافته است.