طرحینه

مراحل بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی ساختمان : امروزه موضوع بازسازی ساختمان به دلیل تمایل به داشتن خانه ای ایده آل و جذاب بسیار اهمیت یافته است. بازسازی ساختمان کاری تخصصی می باشد، انجام این کار بدون تخصص، بسیار پر ریسک می باشد و خسارات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که می خواهید خانه ای مطابق میل خود داشته باشید و قصد بازسازی دارید، بهتر است این کار را به یک گروه متخصص بسپارید ، شرکت های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند و با داشتن نیروهای متخصص شما را در انجام این کار یاری می کند و شما می توانید با اطمینان خاطر پروژه خود را به آن ها بسپارید.

قبل از انجام هرگونه اقدام برای بازسازی بهتر است با روند بازسازی و تعمیرات ساختمان بیشتر آشنا شوید. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

روند بازسازی ساختمان

روند بازسازی ساختمان به فاکتورهای مختلفی از جمله نوع و فرم بنا، دامنه و پیچیدگی پروژه بستگی دارد. گروه های بازسازی ساختمان بمدیریت پروژه را بر عهده می گیرند و هماهنگ سازی لازم را انجام داده و عملیات نظارت، ارزیابی، تعیین و تایید مواد و کیفیت آن ها را انجام می دهند. تیم تخصصی ما در مورد ارائه ی نتیجه ی دلخواه شما تعهد می دهد، پس از این بابت جای نگرانی وجود ندارد. در ادامه این مقاله موارد مهم در بازسازی ساختمان را مورد بررسی قرار می دهیم.

مراحل بازسازی ساختمان

اولین مرحله در بازسازی ساختمان

در اولین قدم برای شروع بازسازی بایستی یک سازنده ماهر و با تجربه انتخاب کرد. بهتر است قبل از انتخاب سازنده، فرآیند تحقیق و طراحی را انجام داده، و با مشورت یک طراح، اسناد و مدارک پایان یافته را تهیه کنید و مطابق با آن ها در جلسات یا مناقصه ها در مورد قیمت و هزینه ها با سازندگان مشورت نمایید.

انتخاب سازنده در مقایسه با انتخاب طراح موضوع بسیار حائز اهمیتی می باشد، چرا که یک سازنده خوب باید بتواند تمامی موارد ایمنی را رعایت کند، در زمان تعیین شده کار را تحویل دهد و در مورد هزینه و رعایت مقررات مشکلی نداشته باشد. در مورد انتخاب طراح هم یکسری حساسیت هایی وجود دارد که باید در مورد آن ها مباحثه کرد.

لازم به ذکر است، روش های بازسازی ساختمان متفاوتند که در مقاله ای جدا در مورد آن توضیح داده ایم.

تعهد در ساخت و ساز

داشتن تعهد گروه ساخت و ساز از جمله موارد مهم در بازسازی ساختمان می باشد. گروه بازسازی باید متخصص بوده و در انجام کارش متعهد باشد، و در موارد مربوط به قواعد و اصول مربوط به مقررات ساخت و ساز، استفاده از چسب، رنگ، پوشش های با کیفیت مناسب، نصب و حفظ موانع کنترل رسوب تعهد داشته باشد. گروه باید در مورد انجام کار به نحو احسن مسئولیت پذیر باشد، و کار را به موقع تحویل دهد. گروه تخصصی بازسازی تعهد خود را در پروژه های مختلف ثابت کرده است و شما می توانید با اطمینان خاطر کار خود را به این گروه بسپارید.

مراحل بازسازی منزل

بازسازی منزل کاری تخصصی است و نیاز به رعایت یکسری اصول و قوانین دارد. از این رو بهتر است این کار توسط افراد متخصص و گروه بازسازی ساختمان انجام شود. آشنایی با مراحل بازسازی منزل کمک زیادی به شما خواهد کرد.

اولین قدم این است که در رابطه با خانه خود و شرایط کنونی اطلاعات جامعی کسب کنید. ابتدا باید به این سوال پاسخ دهید که آیا بازسازی منزل برای شما مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر؟ در صورتی که ساختمان شما از نظر اسکلت بندی دچار فرسودگی شود. مراحل بازسازی برای منزل شما مفید نخواهد بود و حتی ممکن است با خسارت های جانی همراه باشد.

انتخاب تیم حرفه ای برای تخریب مهندسی

شاید در ظاهر مرحله تخریب بسیار ساده باشد. ولی باید بگوییم که مرحله تخریب یکی از مهم ترین، حساس ترین و خطرناک ترین مراحل بازسازی ساختمان می باشد. و نیاز به دقت زیادی دارد. از این رو مرحله تخریب باید کاملا اصولی و مهندسی انجام شود.

پیشرفت مراحل ساخت مطابق با نیازهای ساختمان

در مرحله ساخت اولویت با خواسته مشتری می باشد. در این مرحله باید نیازهای مشتری را مشخص کرد . اینکه سطح انتظار مشتری از مراحل ساخت چقدر می باشد. ممکن است در برخی از پروژه ها دکوراسیون آشپزخانه مد نظر مشتری باشد، در حالی که در پروژه دیگر هدف حذف دیوارها و تنوع در فضای محیط می باشد.

مرحله گچ کاری و سقف کاذب

در صورت نیاز به گچ کاری بعد از ساخت بهتر است از سفید ترین و مرغوب ترین گچ استفاده شود. تا نتیجه بازسازی بهتر در معرض دید قرار بگیرد.

مرحله نور پردازی

نور پردازی یکی از مهم ترین مراحل بازسازی منزل می باشد. نورپردازی اصولی تاثیر زیادی در زیبایی ساختمان خواهد داشت. استفاده از چراغ های هالوژن و نور های رنگی ایده ی بسیار جالبی می باشد.

یکی از موضوعات حائز اهمیت در این مرحله سیم کشی ساختمان می باشد. سیم کشی باید اصولی انجام شود، در غیراینصورت پیدا کردن نقطه اتصال بسیار دشوار و دردسرساز خواهد بود.

مرحله کف سازی

مرحله کف سازی قبل از کلیه مراحل بالا باید انجام شود. برای کف می توان از انواع کفپوش ها، پارکت، لمینت استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به هرکدام از موارد به مقالات مرتبط مراجعه کنید.

مرحله رنگ آمیزی دیوار ها و سقف ها

رنگ آمیزی تاثیر زیادی در زیبایی منزل شما خواهد داشت ویکی از مهم ترین مراحل بازسازی منزل می باشد. در اکثر خانه های ایرانی از رنگ سفید استفاده می شود. ولی استفاده از رنگ های متنوع در دکوراسیون مدرن رایج می باشد.

مرحله انتخاب پوشش دیوار

پوشش دیوار مربوط به دکوراسیون داخلی می باشد. نصب کاغذ دیواری ، پوستر دیواری ، شیشه تزئینی و … می تواند ایده مناسبی باشد. انتخاب هر کدام از این موارد به سلیقه شما بستگی دارد.

اجرای قرنیز

یکی دیگر از مراحل بازسازی منزل ،اجرای قرنیز می باشد. قرنیز ها باید با محیط ، کف (مثلا پارکت ) و یا دیوار هماهنگی داشته باشند .

مرحله دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل

توجه به دکوراسیون داخلی و نحوه چیدمان یکی از موضوعات حائز اهمیت در بازسازی ساختمان می باشد. دکوراسیون تاثیر فوق العاده ای در زیبایی منزل خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر می تواند به مقالات مربوط به دکوراسیون و چیدمان داخلی منزل مراجعه کنید.

مراحل بازسازی منزل

هزینه بازسازی

بهتر است در ابتدای پروژه در مورد هزینه های مربوط به بازسازی از جمله هزینه احتمالی کل پروژه و هزینه های احتمالی جانبی با شرکت های بازسازی ساختمان معتبر مختلفی مشورت نمایید و با شرکتی که به بودجه و ایده آل های شما نزدیک تر باشد قرارداد ببندید. از تیم تخصصی انجام بازسازی در مورد روند پیشرفت کار گزارش هفتگی و ماهانه درخواست کنید.