طرحینه

مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی – نکات جالب برای مرتب سازی حمام

مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی ، نکات جالب برای مرتب سازی حمام : شاید برای شما چیدمان و مرتب سازی حمام جالب باشد. ولی بهتر است ، بدانید ؛ این قسمت نیز مانند سایر قسمت های خانه نیازمند مرتب سازی می باشد. هر خانواده ای طبق سلیقه خود باید تمامی قسمت های خانه را از جمله اتاق ها، حمام و … نظم مرتب کند.

مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی

نظم بخشیدن به خانه باعث دل‌نشین شدن و زیبایی آن می شود. ما در این قسمت چند نکته ضروری برای مرتب سازی حمام بیان می کنیم. رعایت این نکته ها و توجه به استاندارد های موجود باعث پاکیزگی و نظافت این بخش از خانه می شود.

مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی

حمام بخش مهمی از خانه می باشد که ؛ به مرتب سازی نیاز زیادی دارد. این قسمت باید همیشه تمیز و پاکیزه باشد . زیرا ؛ سرویس بهداشتی و حمام جز قسمت هایی از خانه هستند که ؛آلودگی زیادی دارد. از این رو این آلودگی ها می توانند سلامت افراد خانه را تحت تأثیر قرار دهند.

مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی

از آلودگی های موجود در حمام و سرویس بهداشتی ، بیماری های مختلفی می تواند به وجود بیاید. پس برای پاکیزگی آن باید توجه ویژه ای داشته باشید. شما برای اینکه بتوانید راحت تر این محیط را تمیز کنید ، باید به نکات مهمی در مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی توجه کنید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

نحوه پاک‌سازی و لکه گیری کاشی ها و سرامیک ها

یکی از نکات مهم در دکوراسیون حمام توجه به بهداشت این محیط می باشد. کاشی ها و سرامیک ها در مرتب و زیبا دیده شدن سرویس بهداشتی و حمام نقش زیادی دارند.

مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی

وقتی وارد این بخش از خانه می شویم . ابتدا دیوار ها و کف حمام را میبینیم. از این رو ؛ باید همیشه توجه ویژه ای برای پاک‌سازی و لکه گیری کاشی ها و سرامیک ها داشته باشیم.

برای شستشوی سرامیک ها باید به نکات مختلفی توجه کنید زیرا در صورت رعایت نکردن مواردی، ممکن است به آن ها آسیب بزنید.

وسایل مورد نیاز برای پاکسازی محیط حمام

مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی ، قبل از شروع به طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام ضروری می باشد. برای شستشوی این محیط به چه موادی نیاز داریم؟

• جارو
• پارچه تمیز
• سطل بزرگ
• کهنه یا دستمال مناسب
• 3 لیتر آب تمیز
• 3 میلی لیتر سرکه سیب
• 1 گرم بکینگ پودر

مراحل شستشو و پاکسازی محیط حمام

• همیشه در کف حمام آشغال های ریز زیادی موجود می باشد. قبل از شستشوی حمام باید این اشغال ها را توسط جارو پاک کنید ، تا در سطح سرامیکی آن موادی اضافه ای وجود نداشته باشد.

• بعد از این کار با استفاده از یک پارچه تمیز کف حمام را تمیز کنید و داخل یک سطح مقداری آب بریزید.

• به منظور مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی ، داخل آب مقداری سرکه سیب ریخته و درکنار آن بکینگ پودر را هم اضافه کنید.

• به منظور پاکسازی و لکه گیری کاشی ها ، ابتدا به میزان سه لیتر آب در یک سطل بریزید و بعد از اینکه کف و دیوارها را با یک پارچه کاملاً گرد گیری کردید، داخل آب بکینگ پودر و سرکه بریزید و یکپارچه داخل این مواد فرو کنید و کف و دیوارها را تمیز کنید.

• تمامی قسمت های حمام را کاملاً کف بکشید و با پارچه تمیز همه قسمت ها را پاک کنید . سپس با حوله ای نرم و یا دستمال کاملاً تمیز خشک کنید تا لکه مواد شوینده و آب روی سطوح باقی نماند.

چه مواد شوینده ای برای سرامیک مناسب می باشد؟

برای مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی ، به شوینده ها نیاز خواهید داشت. شوینده ها ، انواع مختلفی دارند . برخی از آن ها ضعیف و برخی بسیار قوی هستند.

توجه کنید که ؛ برخی از لکه ها با دستمال کشیدن از بین می روند . و نیازی نیست برای آن ها از مواد شوینده استفاده کنید .زیرا ؛ برخی از شوینده ها به مرور زمان به کاشی ها و سرامیک ها صدمه می‌زنند و زیبایی و براق بودن آن ها را از بین می برند.

همچنین مواد های شوینده قوی عمر کاشی ها را کم می کند . و شما مجبور می شوید آن ها را سریع تر تعویض کنید. برای مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی ، محلولی که از ترکیب آب و سرکه و بکینگ پیشنهاد کردیم ، بهترین مواد برای پاکسازی کاشی ها و سرامیک ها می باشد.

شیرآلات را چگونه پاک‌سازی کنیم؟

شیرآلات بعد از دیوار ها و کف سرویس بهداشتی و حمام مهم ترین بخش می باشد که ؛ نیاز به پاک‌سازی زیادی دارد. شیرآلات خیلی سریع آلوده می شوند ، و لکه های زیادی روی آن ایجاد می شود و حتی لکه آب نیز ممکن است روی شیرآلات باقی بماند و ایجاد رسوب کند.

برای پاک‌سازی شیرآلات ، تا جایی که ممکن است ؛ از مواد شوینده قوی استفاده نکنید. زیرا ؛ استفاده از این مواد برای مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی ، باعث کهنه شدن سریع آن ها شده و عمر شیرآلات را کوتاه می کنند. برای این که برای از بین بردن لکه های موجود بر روی شیرآلات از مواد شوینده استفاده نکنید، در ادامه راه کار هایی برای شما پیشنهاد می کنیم.

راهکارهای موثر برای لکه زدایی از شیرآلات

برخی از این راهکار ها عبارتند از :

محلول آب و صابون:

این محلول را می توانید ، با استفاده از یک اسفنج نرم روی شیرآلات بکشید . این کار باعث براق شدن شیرآلات و تمیز شدن آن ها می شود.

سرکه سفید:

استفاده از سرکه برای مرتب سازی حمام و سرویس بهداشتی یک انتخاب ایده آلی است. برای اینکار، یک حوله تمیز را به مقداری سرکه آغشته کنید و بر روی شیرآلات قرار دهید. بعد از گذشت 5 الی 10 دقیقه آن را بردارید و با یک دستمال تمیز یا حوله نرم خشک کنید.

جوهر نمک:

از این ماده نیز می توانید برای تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام استفاده کنید ، ولی توجه کنید که این ماده حاوی گاز می باشد . و در حین استفاده از آن باید در سرویس را باز کنید تا آسیبی به شما و شیرآلات وارد نکند.