طرحینه

مشاوره بازسازی ساختمان ، موضوعات قابل مطرح در مشاوره بازسازی ساختمان

مشاوره بازسازی ساختمان ، موضوعات قابل مطرح در جلسه مشاوره بازسازی ساختمان : هزینه تعویض ساختمان به دلیل وضع اقتصادی کشور و گران شدن ملک و املاک، بسیار افزایش پیدا کرده است. از این رو گرایش به بازسازی ساختمان بیشتر شده است.

مشاوره بازسازی ساختمان

مشاوره پیش از شروع بازسازی ساختمان امری ضروری می باشد. در این مقاله در این مورد بیشتر صحبت می کنیم.

اهمیت نیاز به مشاوره بازسازی ساختمان

عملیات مربوط به بازسازی ساختمان یک کار تخصصی می باشد. از این رو توصیه ما به شما این است که ؛ قبل از هرگونه اقدام ، از یک کارشناس بازسازی ساختمان مشاوره بگیرید. مشاوره کمک زیادی در برآورد هزینه ها و سرعت انجام پروژه خواهد دشت.

هدف از بازسازی ساختمان

در جلسه مشاوره  باید هدف خود از بازسازی را مشخص کنید. هدف از بازسازی می تواند زیبایی و تنوع ، افزایش سطح مقاومت ساختمان، بالا بردن ارزش ملک باشد.

موضوعاتی که در جلسه مشاوره بازسازی ساختمان مطرح می شود؟

مشاوره پیش از شروع عملیات بازسازی بسیار مفید خواهد بود. در جلسه مشاوره شما اطلاعات کافی در زمینه نوسازی کسب خواهید کرد.

از جمله موضوعاتی که در این جلسه مطرح می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان بودجه

شما باید در جلسه مشاوره بودجه ی اختصاص داده به بازسازی ساختمان را مشخص کنید. مشاور بر حسب نیازها و بودجه ی شما بازسازی قسمت های مختلف را اولویت بندی می کند.

تغییرات مورد انتظار شما

در مشاوره بازسازی ساختمان باید تغییرات مد نظر خود را توضیح دهید. برای تعمیرات جزئی ساختمان نظیر تعویض سرامیک ، کاشی و کفپوش نیازی به هزینه های هنگفتی نیست. تغییرات اساسی نظیر اضافه کردن یک اتاق به اتاق‌های آپارتمان ، ساخت یک لاندری یا رخت شور خانه در کنار آشپزخانه هزینه های بیشتری خواهد داشت.

نارضایتی از نقشه ساختمان

نارضایتی از نقشه ساختمان و درخواست تغییر کاربری ساختمان هزینه های زیادی خواهد داشت. اینگونه تغییرات، علاوه بر هزینه مواد و مصالح و دستمزد، هزینه ی اخذ مجوز را نیز دربر دارد.

نکات قابل توجه در رابطه با بازسازی منازل

برای بازسازی ساختمان باید به یکسری نکات، توجه ویژه ای داشت. برخی از نکات قابل توجه در این رابطه عبارت است از:

مشاوره بازسازی ساختمان

مشورت با افراد متخصص و حرفه ای در زمینه بازسازی امری ضروری است و کمک زیادی به مدیریت هزینه ها خواهد کرد.

تناسب تغییرات

تعمیرات اعمال شده باید با فضاهای دیگر تناسب و هماهنگی داشته باشد. در غیراینصورت محیط ساختمان را دلگیر و خراب می کند.

برآورد هزینه

یکی از فاکتورهای مهم در بازسازی ساختمان برآورد هزینه ها و اختصاص دادن بودجه ای برای این کار می باشد. هزینه های واقعی همیشه 10 الی 15 درصد بیشتر خواهد بود.

زمان اجرای پروژه

در جلسه مشاوره بازسازی ساختمان  زمان دقیق اجرای تعمیرات و تحویل ساختمان مشخص می شود.

شرکت بازسازی ساختمان

تعمیرات ساختمان کار تخصصی می باشد و باید توسط تیم حرفه ای انجام شود. هرگونه بی تجربگی در این زمینه می تواند خسارت های جبران ناپذیری داشته باشد.

استفاده از تکنولوژی های جدید و طرح های خلاقانه

به کارگیری تکنولوژی‌های جدید و تکنیک‌های مدرن در بازسازی ساختمان بسیار حائز اهمیت می باشد. در نوسازی می توان از طرح‌های خلاقانه و ابتکاری در فضای مورد نظر استفاده کرد.

قوانین بازسازی ساختمان

در عملیات تعمیر و نوسازی رعایت قوانین بازسازی ساختمان الزامی می باشد.

امنیت

رعایت نکات ایمنی در زمان اجرای پروژه برای حفظ جان کارگران و حفظ جان و مال دیگر ساکنان ضروری می باشد.

مراحل بازسازی و تعمیرات ساختمان

فرآیند بازسازی ساختمان شامل مراحل زیر می باشد:

مرحله اول : مشاوره بازسازی ساختمان

برای این کار باید به شرکت بازسازی ساختمان مراجعه کرد. مشاوران و متخصصان شرکت در زمینه بازسازی اطلاعات تکمیلی در اختیار شما قرار می دهند. کارشناسان با حضور در محل طرح پیشنهادی خود را به شما ارائه می دهند و برحسب تجربه پیشنهادهای مفیدی در رابطه با چگونگی بازسازی و هزینه آن خواهند داشت.

مرحله دوم : تخریب

بعد از مشاوره بازسازی ساختمان و مشخص شدن نوع و میزان بازسازی مرحله تخریب شروع می شود. برای تخریب باید کل محل تخلیه شود. در مرحله اول قسمت هایی که بازسازی آن ها مطلوب باشد، تخریب می شود.

دیوارهای حائل تا مرحله آجر تخریب می شوند. چون این دیوارها ستون ساختمان هستند و وزن آن را تحمل می کنند و در صورت تخریب آن ها کل ساختمان ریزش می کند. بازسازی این دیوارها محدود به تعویض گچ و خاک آن‌ها می باشد.

ساخت

مرحله ساخت در بازسازی بسیار اساسی و پرهزینه می باشد. در این مرحله متریال و مصالح ساختمانی جدید خریداری می شود. دستمزد کارگران در این مرحله پرداخت می شود. متریال های لوکس هزینه های بالایی دارند.

نتیجه گیری

تعمیرات ساختمان یک کار تخصصی می باشد. هرگونه سهل انگاری در رابطه با این موضوع خسارت های جانی و مالی به همراه خواهد داشت. از این رو مشاوره بازسازی ساختمان جزو ضروریات این فرآیند می باشد. بعد از مشاوره نوع بازسازی ،مراحل و اولویت آن مشخص می شود. مشاوره پیش از شروع عملیات نوسازی به مدیریت هزینه ها کمک زیادی خواهد کرد.