طرحینه

میز جلو مبلی جدید مدرن و شیک ( میز عسلی ) + قیمت 1401

جدیدترین مدل میز عسلی ( میز جلو مبلی ) مدرن و شیک به همراه لیست قیمت سال جدید برای برند های داخلی و ترکیه و …  : می توان گفت که دکوراسیون نشیمن که به عنوان یکی از اصلی ترین و در عین حال پر رفت و آمد ترین فضای منزل به حساب می آید، دارای اهمیت فراوانی نیز می باشد. به همین دلیل است که باید در انتخاب هر کدام از وسایل و عناصر موجود در منزل نهایت دقت را داشته باشیم. در مورد این موضوع برخی از عناصری که می توان گفت از اهمیت بالاتری برخوردار بوده و کاربرد بالایی دارند، وسایلی مانند مبلمان، تلویزیون، فرش و نیز میز جلو مبلی هستند.

در بسیار از موارد میز عسلی به همراه مبلمان انتخاب می گردد و در این گونه موارد ست و هماهنگ شدن آن ها کار بسیار راحتی می باشد و ممکن است انتخاب دیگری غیر از این انتخاب برای شما فراهم نشود زیرا این انتخاب درست ترین و مناسب ترین انتخاب است.

اما در بسیاری از موارد این چنین نیست و شما می توانید یک میز عسلی و یا جلو مبلی دیگری که برای دکوراسیون شما مناسب باشد انتخاب نمایید و با این کار دکوراسیون منزل و نشیمن خود را به طور چشمگیری تغییر دهید و زیباتر نمایید. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات بسیار مهم و اساسی درباره انتخاب میز جلو مبلی مناسب آشنا سازیم.

درباره میز جلو مبلی و عسلی

می توان گفت که یکی از عناصر بسیار مهم در دکوراسیون نشیمن منزل که کاربرد فراوانی هم دارد، میز عسلی می باشد. علاوه بر قرار گرفتن وسایل در روی آن، که یکی از کاربردهای میز جلو مبلی می باشد، به وجود آوردن زیبایی در فضا نیز از نقش های بسیار مهم این گونه میز ها به شمار می رود. علاوه بر آن باید در انتخاب ابعاد، مدل و همچنین شکل این میز دقت بیشتری داشته باشیم، زیرا می تواند باعث به وجود آوردن تغییرات شگفت آوری در دکوراسیون نشیمن شما شود.

مدل های میز عسلی بسیاری وجود دارد که از میان آن ها می توان به میز جلو مبلی گرد ، میز عسلی بیضی ، میز جلو مبلی مستطیل و میز جلو مبلی مربعی اشاره نمود. در مورد انتخاب انواع میزهای جلو مبلی باید به این نکته توجه نمایید که با توجه به نوع و فضای نشیمن خود بایستی نوع میز خود را انتخاب کنید. میزی که دارای طراحی کرو و یا منحنی می باشد برای فضاهایی مناسب است که کوچک تر هستند.

به علت وجود داشتن انجنا در گوشه های این میز باعث به وجود آمدن محدوده حرکتی بهتر در اطراف میز خواهد شد. در صورت داشتن متراژ و فضای کم، بهترین گزینه انتخاب میز گرد و بیضی شکل می باشد.

میز عسلی میز جلو مبلی میز جلو مبلی

جلو مبلی چهار گوشه

میز جلو مبلی چهار گوشه میز جلو مبلی چهار گوشه

نوع دیگری از میزها به صورت چهار گوشه طراحی می گردند. برای دکوراسیون پذیرایی بزرگ می توانید از انواع میز مربع و یا مستطیل بهره مند گردید. این گونه میز ها معمولا دارای شکل و طراحی خاصی نیستند و از ترکیب چند طرح هندسی تشکیل می شوند که بیشترین کاربرد آن ها در دکوراسیون مدرن می باشد. امروزه در بازار تنوع زیادی در مورد میزهای جلو مبلی وجود دارد.

برای مثال بیشتر میزهای جلو مبلی شکل ساده دارند و نهایتا یک و یا دو کشو در آن ها به کار رفته است، اما مدل های دیگری نیز در بازار موجود هستند که طبقه های دکوری دارند و می توانند میزهای دیگری را که ابعاد کوچک تری دارند و معمولا به تعداد چهار عدد می باشند را در خود جای دهند.

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که امروزه بیشتر جلو مبلی ها که در بازار وجود دارند از نوع و جنس ام دی اف، چوب، شیشه، کلامینه، چوب راش، پلی گروپلین، فلز، نئوپان، سنگ و … می باشند.

فرم میز عسلی

برای این که بتوانید میز عسلی مناسبی را خریداری نمایید، باید این نکته را در نظر بگیرید که در ضمن انتخاب و خرید خود به مسائل و فاکتورهای مختلفی نیز دقت نمایید. یکی از این فاکتورها که باید حتما در نظر بگیرید، فرم محصول می باشد. شما باید به دنبال محصولی باشید که تناسب بیشتری با فضای خانه شما داشته باشد.

برای مثال همان طور که قبلا هم به آن اشاره نمودیم برای نشیمن هایی که ابعاد کوچک تری دارند، بهترین گزینه انتخاب میزهای دایره ای شکل می باشد که این انتخاب باعث می شود که هم فضای کمتری را اشغال نمایند و هم در زمان رفت و آمد دیگر نگران برخورد پاهایتان به گوشه های تیز مبل نباشید.

رنگ میز جلو مبلی

از موضوعات مهم دیگری که باید در انتخاب میز جلو مبلی حتما به آن توجه نماییم، رنگ محصول می باشد. بهتر است در ابتدا به سراغ میزی برویم که دارای رنگ بدنه ای مناسب با مبلمانمان باشد. برای مثال می توان چنین گفت که رنگ چوب بدنه و پایه های مبلمان باید با میز جلو مبلی متناسب بوده و هماهنگی بیشتری داشته باشد.

از مسائل مهم دیگری که حتما باید به آن توجه نماییم این است که به ابعاد استاندارد میز جلو مبلی اهمیت بیشتری قائل شویم. سطح میز جلو مبلی باید چیزی در حدود 5 سانتی متر بالاتر از ارتفاع مبلمان کناری باشد. به طور کلی باید بگوییم که میز جلو مبلی استاندارد چیزی در حدود 40 تا 45 سانتی متر ارتفاع دارد.

میز عسلی و دکوراسیون منزل

میز جلو مبلی انتخاب شده باید با سبک دکوراسیون نشیمن شما همراه و هماهنگ باشد. در خانه هایی که دکوراسیونی به سبک مدرن دارند، معمولا از جلو مبلی سنتی و کلاسیک بهره مند می گردند. این گونه از مدل های چوب کاری شده، منبت کاری و تزیین شده دارای طرفداران فراوانی می باشند. میز جلو مبلی کلاسیک از چوب ساخته می شود و به دلیل به کار رفتن هنر های مختلف در روی آن، هزینه های بسیار بالاتری نیز دارند.

مدل میز جلو مبلی مدرن

در دکوراسیون به سبک مدرن معمولا میز جلو مبلی مدرن به کار می رود و در مقایسه با سبک های دیگر میز جلو مبلی دارای طرفداران بی شماری نیز می باشد زیرا از هم خوانی بیشتری با سبک های دیگر دکوراسیون برخوردار می باشد. ظاهر میز جلو مبلی مدرن معمولا به صورت ساده بوده و از خطوط منظم تری تشکیل یافته است و زیبایی و عملکرد بهتری را پیش می برد.