طرحینه

میز کنفرانس – انواع میز کنفرانس – خرید میز کنفرانس

میز کنفرانس – انواع میز کنفرانس – خرید میز کنفرانس :

میز کنفرانس یکی از مهم ترین المان ها در مجموعه اداری می باشد. وجود این میز برای مذاکره ، جلسه، ملاقات و گفت و شنودهای روزانه ضروری می باشد.

میز کنفرانس

می توان گفت ؛ طراحی سالن کنفرانس یکی از مهم ترین طراحی ها در دکوراسیون اداری می باشد. و میز اصلی ترین محصول در طراحی دکوراسیون این اتاق می باشد. وجود این میز هم از لحاظ تزئینی و هم کاربردی ضروری می باشد.

اگر شما هم مدیر یک شرکت یا سازمان هستید .و دغدغه ی انتخاب بهترین میز برای سالن برگزاری جلسات و مذارکات را دارید ، در ادامه با ما همراه باشید.

میز کنفرانس کدام است؟

وجود این میز در دکوراسیون اداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سالن کنفرانس یکی از مهم ترین بخش های یک اداره می باشد. این میز در اتاق کنفرانس ، جلسه و مذاکره مورد استفاده قرار می گیرد.
چگونگی طراحی و ساخت میز مذاکره تاثیر زیادی در زیبایی و کارایی اتاق جلسه خواهد داشت. امکان نصب تجهیزات صوت و تصویر در این میزها فراهم شده است. میزهای اتاق مذاکره در طرح ها و مدل های متنوعی ساخته و تولید می شوند. در ادامه به معرفی انواع میز مذاکره می پردازیم.

انواع میز کنفرانس

میزهای مذاکره در انواع متفاوتی طراحی و ساخته می شوند که عبارتند از:

• انواع میز مذاکره از نظر متریال

میزهای مذاکره نوعی میز اداری هستند که از نظر متریال مورد استفاده در انواع مختلفی تولید می شود. متناسب با متریال مورد استفاده این میزها می توانند ام دی اف ، چوبی ، فلزی ، شیشه ای … باشند. در زمان خرید این میز حتما به متریال مورد استفاده توجه کنید.

• انواع میز مذاکره از نظر کاربرد

میزهای اتاق مذاکره طراحی منحصر به فرد و ویژه ای دارند. و در انواع طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شوند. میز مذاکره بسته به کاربرد آن می تواند بدون پذیرایی یا با پذیرایی ، یا در طرح های سفارشی باشد.

• انواع میز مذاکره از نظر طرح و رنگ

علاوه برآن این میزها در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجودند. که باعث می شود ، اتاق کنفرانس از حال خشک و بی روح بودن خارج شود.

• انواع میز مذاکره از نظر اندازه

میز کنفرانس از نظر تعداد نفرات شرکت کننده در مذاکره می تواند دو نفره ، چهار نفره ، هشت نفره ، دوازده نفره ، بیست نفره یا بیشتر باشد.

• انواع میز مذاکره از نظر شکل

میز اتاق جلسات و مذاکره از نظر شکل می تواند یو شکل ، مستطیل شکل ، بیضی شکل ، دایره ای ، متصل به میز مدیریت و… باشد.

کیفیت میز مذاکره

طراحی و کیفیت این میز بسیار حائز اهمیت می باشد. در طراحی این میز باید فاصله ی میان افراد استاندارد باشد. کم بودن فاصله می تواند باعث موذب بودن افراد و عدم راحتی آن ها شود. از این رو کیفیت و طراحی این میز حرف اول را می زند.

خرید میز کنفرانس

همانگونه که در بالا اشاره کردیم ، این میز در ابعاد و اندازه های متفاوت طراحی و ساخته می شود. در زمان خرید می توانید به نکات زیر توجه کنید.

• اندازه

در زمان باید به ابعاد فضای اتاق کنفرانس و تعداد افرادی که در جلسات شرکت می کنند ، توجه کنید.

• شکل

شکل میز باید با شکل اتاق متناسب باشد.میزهای گرد یا مربعی برای اتاق های مربعی شکل انتخاب مناسبی هستند.

استفاده از میزهای مستطیل برای تاکید موقعیت رهبر مناسب هستند. استفاده از این میزها برای جلسات رسمی و سازمانی مناسب هستند. این میزها در مقایسه با میزهای گرد فضای بیشتری دارند.

میزهای کنفرانس بیضی از ظرافت و آرگونومی مناسبی برخوردارند. نبود گوشه های تیز میز محیط را خودمانی و راحت تر می کند.

میزهای گرد فضای کمتری اشغال می کنند و برای اتاق هایی با فضای کوچک مناسب هستند.

میز کنفرانس

• ابعاد اتاق

در زمان خرید میز مذاکره دقت کنید که ، این میز فضای کمتری را اشغال کند و در عین حال افراد زیادی از آن استفاده کنند.

• متریال

علاوه بر موارد ذکر شده در زمان خرید باید به متریال مورد استفاده میز نیز توجه کنید. متریال می تواند ضامن ماندگاری و مقاومت این میز باشد.

• امکانات و قابلیت ها

این میزها همچنین از نظر ارائه امکانات و قابلیت ها نیز متفاوت می باشند. و در بعضی از آن ها جای میکروفن ، جای لپ تاب ، رایانه ، جای پا و… تعبیه شده است.

سخن پایانی

میز کنفرانس یکی از مهم ترین اجزای مبلمان اداری می باشد. این میز در اتاق کنفرانس در زمان برگزاری جلسات و مذاکرات مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان خرید این میز شما باید ابعاد اتاق ، اندازه میز ، شکل ، متریال و امکانات و قابلیت های میز را در نظر بگیرید.
درحال حاضر این میزها در مدل ها و اشکال متنوعی در بازار موجود می باشد ، شما می توانید با خواندن این مقاله بر حسب نیاز خود می توانید بهترین میز را انتخاب کرده و خریداری کنید.