طرحینه

نصب قرنیز | هزینه نصب قرنیز | استخدام نصاب قرنیز 

نصب قرنیز | هزینه نصب قرنیز | استخدام نصاب قرنیز :

اجرای قرنیز یکی از مهم ترین اقدامات در عملیات بازسازی ساختمان می باشد. در واقع قرنیز به خدمات مربوط به دکوراتیو و کف سازی ساختمان مربوط می شود. این عنصر در قسمت پایین دیوارها و حد فاصل بین کف و دیوار اجرا می شود.

نصب قرنیز

ما در این مقاله قصد داریم در مورد قرنیز و روش اجرای آن توضیحات تکمیلی ارائه دهیم. قبل از آن ، باید بگوییم که اجرا و پیاده سازی قرنیز یک کار تخصصی است و باید توسط افراد متخصص در این حوزه اجرا شود.

قرنیز چیست ؟

قبل از توضیح در مورد نصب قرنیز تعریف جامعی از قرنیز ارائه می دهیم. قرنیز نواری است که ، در قسمت پایین و دور تا دور ساختمان نصب می شود. شاید در ظاهر اجرای قرنیز کار چندان دشواری به نظر نرسد . این در حالی است که ؛ اجرای قرنیز از نظر طراحی دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت می باشد.

لازم به ذکر است که جنس قرنیز باید از جنس کفپوش ساختمان باشد و یا حداقل با آن همخوانی داشته باشد. قرنیز نه تنها از نظر بصری ، جلوه زیبا و خاصی به محیط می بخشد، بلکه از نظر عملکرد نیز بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثالی از نصب قرنیز باید بگوییم که ؛ در برخی از قرنیزهای دوجداره ، امکان عبور سیم های برق از پشت قرنیز وجود ندارد. انتخاب نوع قرنیز به نیاز و سلیقه شما بستگی دارد. در ادامه در مورد انواع قرنیز توضیحات تکمیلی ارائه می دهیم.

انواع قرنیز

تفاوت قرنیزها در نوع متریال به کار رفته در آن ها است. قرنیز ها انواع مختلفی دارند ،که عبارتند از :

• قرنیز سنگی و سرامیکی

• قرنیزهای چوبی

• قرنیزهای پی‌وی‌ سی

نصب قرنیز

در میان انواع قرنیز ها قرنیزهای پی‌وی‌سی بسیار رایج هستند و کاربرد زیادی دارند. قرنیزها ارتفاعات مختلف 7، 9 و 15 سانتی‌متری دارند. یکی از جدیدترین نوع قرنیزها ، قرنیزهای رادیاتوری هستند که می توانند محیط خانه را گرم تر کنند.

نکته قابل توجه در نصب قرنیز و اجرای انواع مدل های آن این است که ، اجرای قرنیز نیاز به دقت و حساسیت بیشتری دارد و باید توسط نصاب کار و استاد کار حرفه ای اجرا شود.

استخدام نصاب قرنیز

اجرای قرنیز یک کار تخصصی است و نیاز به دقت و تجربه دارد. اگر شما نیاز به یک نصاب قرنیز دارید می توانید از یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. این شرکت ها با در اختیار داشتن ، نصاب و استادکاران ماهر ، خدمات نصب و اجرای قرنیز را ارائه می دهند.

معمولا شخصی که کفپوش را اجرا می کند می تواند ، عملیات نصب و اجرای قرنیز را نیز برعهده بگیرد. لازم به ذکر است که ؛ متخصصین نصب و اجرای قرنیز و کفپوش خدمات خود را به صورت شخصی نیز ارائه می دهند.

امروزه افراد با مشاغل مختلف در محیط اینترنت به تبلیغ می پردازند. شما می توانید با  جست و جو در اینترنت  اشخاص و شرکت‌های مختلفی را که در این زمینه فعالیت می کنند ، را بیابید.

توصیه ما ب شما این است که ، قبل از انجام هرگونه اقدام ابتدا در مورد جزئیات انجام این کار و شرایط آن تحقیقات لازم را انجام داده و اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید. شما می توانید از کارشناسان شرکت طراحی دکوراسیون داخلی مشاوره دریافت کنید.

هزینه نصب قرنیز

هزینه اجرای قرنیز به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد ، برخی از این فاکتورها عبارتند از:

• جنس قرنیز

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در تعیین هزینه اجرای قرنیز موثر هستند ، جنس آن می باشد.  چراکه ، به عنوان مثال پی‌وی‌س قرنیز‌های سنگی به ملات و بنایی نیاز می باشد.

و در مقابل قرنیزهای چوبی با پیچ به دیوار وصل می‌شوند . یا با استفاده از چسب به دیوار چسبیده و اجرا می شوند.

علاوه بر آن ، اجرای قرنیز‌های رادیاتوری نیاز به مهارت‌های ویژه‌ و خاصی دارد.

می توانیم نتیجه بگیریم که ؛  دستمزد اجرا و پیاده سازی قرنیز سرامیکی با اجرت نصب قرنیز رادیاتوری متفاوت است.

• متراژ فضا

یکی دیگراز فاکتورهای موثر در تعیین هزینه نصب قرنیز ، متراژ فضای مد نظر می باشد. این فاکتور علاوه بر هزینه نصب ، در هزینه خرید قرنیز موردنیاز نیز موثر می باشد.

• عملیات زیرسازی

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم ، ممکن است قبل از اجرای قرنیز به نابه دلایلی همچون ناهمواری دیوار ، جداکردن قرنیزهای قبلی ، آماده سازی فضا نیاز به زیرسازی باشد . انجام عملیات زیرسازی در تعیین هزینه نهایی نصب قرنیز موثر هستند.

لازم به ذکر است که بگوییم در برخی موارد ، هزینه پیاده سازی قرنیز به عنوان بخشی از هزینه اجرای کفپوش محاسبه می‌شود. این مورد در زمان نصب پارکت لمینت  و قرنیز‌های چوبی بیشتر به چشم می خورد.

نکته مهم درمورد نصب قرنیز

همانگونه که قبلا هم به این موضوع اشاره کردیم ، اجرای قرنیز به روش های مختلفی انجام می شود. هریک از این روش ها نیازمند مهارت و تجربه های به خصوصی هستند. نصب قرنیز مراحل مختلفی دارد و هرکدام از این مراحل باید به درستی اجرا شوند. تا نتیجه حاصل از نظر ظاهری و استحکام بر روی قرنیز قابل قبول باشد.

مراحل اجرا و پیاده سازی قرنیز

• تمیز کردن دیواره‌ها

• اندازه‌گیری دقیق هر قسمت از دیوار برای نصب قرنیز

• برش‌کاری برای نصب قرنیز در گوشه‌ها و قسمت‌های زاویه‌دار

• اتصال قرنیز با دیوار توسط چسب، ملات یا منگنه‌کوب که متناسب با نوع قرنیز فرق می‌کند.

هرکدام از مراحل نصب قرنیز باید با دقت و مهارت بالایی اجرا شوند. از این رو باید در انتخاب نصاب قرنیز باید حساسیت بیشتری به خرج داد.و نصب آن باید توسط متخصص و یک استادکار حرفه‌ای اجرا شود .

خدمات ارائه شده توسط نصاب قرنیز

از جمله خدماتی که نصاب قرنیز ارائه می دهد ، به شرح زیر می باشد:

• تعمیر و بازسازی انواع مدل‌های قرنیز

• نصب و راه‌اندازی رادیاتور‌های قرنیزی

• نصب انواع قرنیز چوبی، قرنیز PVC، قرنیز سرامیکی، قرنیز پلاستیکی، قرنیز سنگی و…

• تعویض قرنیز در صورت نیاز

لازم به ذکر است که بگوییم برای دریافت تمامی خدمات مربوط به نصب قرنیز، تعمیر و تعویض آن‌ها ، توسط افراد متخصص می توانید به یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی معتبر مراجعه کنید.

مزایای استخدام نصاب قرنیز به صورت آنلاین

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم ، شما می توانید نصاب قرنیز را به صورت آنلاین استخدام کنید. مزیت های استخدام آنلاین نصاب به شرح زیر می باشد:

• شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن و در نزدیکی خود یک نصاب قرنیز حرفه‌ای را استخدام کنید.

• شما می توانید نمونه کارهای اجرا شده توسط نصاب مورد نظر را به صورت غیرحضوری مشاهده کنید.

• این کار کمک زیادی به صرفه‌جویی در هزینه و نصب قرنیز با کمترین قیمت خواهد داشت.

• شما می توانید از خدمات پشتیبانی نیز بهره مند شوید.

استخدام نصاب قرنیز از شرکت طراحی دکوراسیون داخلی

برای استخدام یک نصاب قرنیز ماهر و مجرب می توانید به صورت حضوری یا آنلاین به شرکت طراحی دکوراسیون داخلی مراجعه کرده و در خواست خود را ثبت کنید.

کارشناسان در اسرع وقت درخواست شما را مورد بررسی قرار داده و برحسب نیازتان بهترین نصاب را به شما معرفی می کنند.