طرحینه

نصب کابینت ممبران , های گلاس و ام دی اف – قیمت نصب کابینت در تهران

نرخ مونتاژ و نصب کابینت در تهران , نصب انواع کابینت ممبران , نئو کلاسیک , ام دی اف , های گلاس با قیمت مناسب , قیمت نصب کابینت چگونه محاسبه می شود؟ : هر کابینتی را که بپسندید و بخواهید برای آشپزخانه خود نصب نمایید، قیمت نصب متفاوتی دارد . در این مطلب قصد داریم در مورد قیمت نصب انواع کابینت ها اعم از قیمت نصب کابینت های چوبی ،قیمت نصب کابینت های ممبران ،قیمت نصب کابینت های گلاس ،قیمت نصب کابینت های ام دی اف و …. اطلاعات لازم را در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهیم .لطفا با ما همراه شوید.

قیمت نصب انواع کابینت ها

هر کابینتی را که بپسندید و بخواهید برای آشپزخانه خود نصب نمایید ، قیمت نصب متفاوتی دارد . در این مطلب قصد داریم در مورد قیمت نصب انواع کابینت ها اعم از قیمت نصب کابینت های چوبی ،قیمت نصب کابینت های ممبران ،قیمت نصب کابینت های گلاس ،قیمت نصب کابینت های ام دی اف و …. اطلاعات لازم را در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهیم .لطفا با ما همراه شوید.

قیمت نصب کابینت آشپزخانه

یکی از موارد مهم در طراحی داخلی آشپزخانه نصب کابینت می باشد. افراد مختلف بنا به سلیقه و بودجه خود از کابینت های مختلف برای آشپزخانه خود استفاده می کنند. اگر شما نیز قصد دارید برای آشپزخانه خود از کابینتی تهیه و نصب نمایید و اطلاع از قیمت نصب کابینت آشپزخانه ندارید می توانید جهت استعلام به یکی از کابینت سازهای منطقه خودتان مراجعه کرده و یا تماس بگیرید.

اگر جهت استعلام قیمت به مراکز کابینت سازی مراجعه می نمایید بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

قیمت نصب انواع کابینت معمولا بر طبق نرخ اتحادیه کابینت سازان تعیین می گردد.معمولا هزینه نصب کابینت های دیواری بیشتر از کابینت های زمینی بوده و همچنین هزینه نصب کاور یخچال و سینک ظرف شویی و همچنین اوجاق گاز و یا فر ممکن است بالاتر باشد.

درصورت سفارش کابینت برای نصب ، خریدار موظف می باشد هزینه ایاب و ذهاب را نیز پرداخت کند. این هزینه براساس نرخ اتحادیه کابینت سازان تهران در حدود 150 هزار تومان محاسبه می شود.

در شهر تهران طبق استاندارد ها قیمت نصب کابینت به زمان و همچنین متراژ کل محل های نصب کابینت و کابینت های دیواری و زمینی بستگی دارد .این هزینه برای هر متر نصب 90 هزار تومان می باشد.

در ادامه در مورد قیمت نصب انواع کابینت ها اطلاعاتی را ذکر می کنیم .

قیمت نصب کابینت ام دی اف

کابینت های ام دی اف که کابینت هایی محبوب در بین خانواده های ایرانی می باشند در مقایسه با سایر کابینت ها هزینه نصب مناسب تری داشته و در مقایسه با کابینت هایی همچون کابینت ممبران و کابینت های گلاس قیمت نصب پایین تری دارد. با این که این کابینت ها قیمت نصب پایینتری دارند اما قیمت تعمیر آنها به نسبت بیشتر از سایر کابینت ها می باشد.

قیمت نصب آبچکان نیز در این کابینت ها بیشتر از سایر انواع کابینت می باشد و حدود 30 درصد از هزینه کل کابینت را شامل می شود.

قیمت نصب کابینت ممبران

انواع دیگری از کابینت ها که بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته اند کابینت های ممبران می باشند.این کابینت ها بسیار زیبا بوده و البته هزینه بالاتری دارند . هزینه نصب آنها نیز از نصب کابینت های دیگر بالاتر می باشدو نیاز به حوصله و زمان بیشتری دارد .

کابینت های ممبران در طرح ها و رنگ های مختلف و متنوع تولید می گردند در زمینه نصب نیز این کابینت ها طرح های مخصوصی دارند که سلیقه تمام مشتریان را می تواند پاسخ دهد . این طرح های نصب متنوع سبب شده است قیمت نصب کابینت ممبران بالاتر از بقیه کابینت ها باشد .

برای فهمیدن قیمت حدودی نصب کابینت ممبران می تانید به نزدیک ترین کابینت سازی به محل زندگی خود مراجعه کرده و یا تماس بگیرید.

قیمت نصب کابینت های گلاس

نوعی دیگر از کابینت ها که به کابینت های گلاس معروفند و طرفداران خاص خود را دارند . این نوع کابینت ها دو نوع داخلی و خارجی دارند که نوع خارجی آن گران قیمت تر است .

برای تعیین قیمت نصب این نوع کابینت ها بهتر است به نزدیکترین کابینت ساز به محل زندگی خود مراجعه نموده و قیمت حدودی را استعلام نمایید. معمولا قیمت نصب این کابینت ها در تمام مراکز کابینت سازی یکسان بوده و بر اساس تعرفه اتحادیه کابینت سازان تعیین می گردد.

حقوق نصاب کابینت

حقوق نصاب کابینت برای مراکز کابینت سازی مختلف می تواند متفاوت باشد.این دستمزد معمولا با توجه به نوع کار و کیفیت کاری که از سوی نصاب کابینت ارائه می شود متفاوت خواهد بود. علاوه بر این موارد هزینه نصب کابینت های مختلف اعم از کابینت های ام دی اف،کابینت های های گلاس و یا کابینت ممبران متفاوت می باشد و بر هزینه کل تاثیرگذار است. همچنین طرح های بکار رفته در کابینت های مختلف مانند کابینت های مدرن و کابینت های کلاسیک نیز بر هزینه کل نصب تاثیرگذار می باشند.

از دیگر موارد تاثیرگذار بر قیمت نهایی نصب کابینت مهارت و تجربه نصاب می باش . معمولا نصاب کابینتی که تجربه و مهارت بالایی در کارش دارد هزینه نصب بالاتری نیز خواهد داشت. البته کار نصاب با تجربه و ماهر بسیار بهتر و با کیفیت تر از نصب کننده تازه کار خواهد بود و این تفاوت قیمت ها با توجه به کیفیت کار قابل چشم پوشی است.

برای اطلاع دقیق از قیمت نصب انواع کابینت می توانید به مراکز ساخت و نصب کابینت مراجعه کنید.

هزینه نصب و مونتاژ کابینت

علاوه بر هزینه نصب ،هزینه مونتاژ کابینت نیز وجود دارد که خریدار باید آن را پرداخت نماید . این هزینه با توجه به نوع سفارش شما قابل تغییر می باشد و نمی توان مبلغ مشخصی را پیش بینی نمود.

هزینه مونتاژ کابینت های مدرن مانند کابینت های ام دی اف و هایگلاس با توجه به طرح های مختلف ساخت و نصب می توان متفاوت با هزینه نصب و مونتاژ کابینت های کلاسیک و قدیمی باشد.

در واقع می توان نتیجه گرفت که هزینه نصب کابینت بستگی به نوع سفارش شما(اعم از مدرن یا کلاسیک ) و میزان هزینه که شما برای سفارش ساخت کابینت در نظر گرفته اید،خواهد داشت.

نصب کابینت

اجرای کابینت ها در حین زیبایی از نظر کارایی بسیار مهم می باشد. کابینت ها در سبک ها و متریال های مختلفی قابل اجرا هستند.به عنوان مثال ، در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک ، متریال چوبی و در مورد آشپزخانه ای به سبک مدرن متریال های گلاس و سنگ مرمر مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مقاله در مورد این موضوع توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

همه چیز درباره نصب کابینت آشپزخانه و اکسسوری

کابینت ها تاثیر به سزایی در زیبایی آشپزخانه دارند. از این رو بسیاری از افراد به زیبایی وکیفیت این اهمیت بیشتری قائل هستند. برای کسب نتیجه ی مطلوب و پیاده سازی کابینت را باید به متخصص و استاد کار ماهر بسپارید.

دلایل نیاز به متخصصین کابینت سازی و نجاری

نیاز به متخصصین کابینت سازی و نجاری حرفه ای دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. برخی از این دلایل عبارتند از :

 • تغییر طراحی دکوراسیون داخلی
 • بازسازی آشپزخانه
 • نصب کابینت در آشپزخانه منزل مسکونی یا دکوراسیون اداری
 • بازسازی ساختمان ّ، و نیاز به تعویض ، تعمیر یا نوسازی کابینت
 • کمبود فضای کابینت ها در آشپزخانه و نیاز به اضافه کردن کابینت های هوایی یا کابینت های زمینی
 • نیاز به تعمیر کابینت ها و یراق آلات در صورت بروز خرابی و آسیب
 • پرسید

قبل از شروع اجرای پروژه کابینت باید در مورد مسائل زیر با متخصص به نجار صحبت کنید:

 • شما می توانید در مورد انتخاباصولی متریال ها با کابینت ساز مشورت کرده و بهترین نوع متریال را برحسب نیاز خود انتخاب کنید.
 • شما می توانید در مورد اینکه هزینه نصب کابینت با متریال های مختلف چقدر می شود ، با وی مشورت کنید.
 • شما باید در مورد شرایط پرداخت به توافق برسید.

برای مشاهده چک لیست ساخت و اجرای کابینت های آشپزخانه از متخصصین راهنمایی بخواهید.

خدمات ارائه شده متخصصین کابینت سازی

این خدمات شامل موارد زیر می باشد:

 • طراحی و اجرای کابینت های گلاس
 • طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه و کمد دیواری
 • طراحی و اجرای کابینت ام دی اف
 • تعمیر کابینت در صورت آسیب و بروز مشکل
 • طراحی و اجرای کابینت ممبران

در حالت کلی ، متخصصان طراحی، انواع کابینت ها را با مواد و متریال های مختلف اجرا می کنند.

هزینه نصب کابینت

فاکتورهای مختلفی در تععین در قیمت نهایی نصب و اجرای کابینت موثر می باشد. برخی از این فاکتورها عبارتند از :

 • متراژ کابینت ها
 • مواد و متریال های به کار رفته در یک پروژه
 • انتخاب های متریال های ایده آل و مدنظر شما به عنوان مثال هزینه پیاده سازی کابینت های‌گلاس در مقایسه با کابینت ملامینه گران تر می باشد.
 • جنس و برند یراق آلات مورد استفاده
 • تخصص و تبحر کابینت ساز و دستمزد وی

نصب کابینت

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت ساخت و اجرای انواع کابینت MDF می توانید از شرکت طراحی دکوراسیون داخلی و کابینت ساز راهنمایی بخواهید.

استخدام متخصصین کابینت سازی و نجاری

نصب کابینت یک کار تخصصی می باشد و باید توسط کابینت ساز حرفه ای اجرا شود. برای استخدام متخصص می توانید به یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی معتبر مراجعه کنید. این شرکت ها نیروهای کارآزموده و ماهری در زمینه اجرای کابینت دارند و بر اساس نیاز شما بهترین متخصص را به شما معرفی می کنند.

نصب کابینت

مزایای استخدام متخصصین کابینت سازی و نجاری

استخدام متخصصین کابینت سازی مزایای زیادی دارد ، برخی از این مزایا عبارتند از:

 • اجرای پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن
 • صرفه جویی در هزینه
 • مشاهده نمونه کارهای اجرا شده توسط کابینت سازها
 • بهره مندی از خدمات پشتیبانی

نصب اکسسوری کابینت

اکسسوری ها جزو اجزای اصلی کابینت ها نمی باشند. اما در زیباسازی و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه نقش عمده ای دارند. منظور از اکسسوری لوازم جانبی می باشد.

انواع اکسسوری

اکسسوری ها انواع مختلفی دارند ، برخی از آن ها عبارتند از:

1. مجیک کرنرها

این نوع اکسسوری به منظور استفاده از مکان های دور از دسترس کابینت ها ، نظیر گوشه های آشپزخانه طراحی می شود. . مجیک کرنردارای سه بخش اصلی هستند:

• سوپر دو طبقه ، این بخش روی درب اصلی کابینت اجرا می شود.
• رانر کف ، این بخش به منظور اتصال سوپر نصب شده روی درب به سوپر داخلی طراحی شده است.
• سوپر دوطبقه ، نصب کابینت سوپر دوطبقه داخل یونیت می باشد و حرکت افقی دارد.

2. سبدهای سوپر مارکت

سبد ها و سوپرمارکت های کابینتی در اندازه ها و ابعاد مختلفی طراحی می شوند که عبارتند از:

سبد سوپر زمینی : این سبدها مناسب یونیت های زمینی هستند و به منظور استفاده بهینه از فضای کابینت آشپزخانه طراحی می شوند ، که خود انواع متفاوتی دارند :

 • سبدهای که از بغل نصب می شوند. (این سبدها مناسب بطری و ادویه جات هستند.)
 • سبدهایی که از کف نصب می شوند. و برای قوطی و بسته های کوچک مناسب هستند.
 • سبدهایی که از زیر سینک ظرفشوئی نصب می شوند و برای جای دادن مواد شوینده مناسب هستند.
 • یکی دیگر از اکسسوری در نصب کابینت سبدهای تک کشو چند منظوره هستند که برای جای دادن ظروف، لیوان و حتی پیاز و سیب زمینی طراحی شده اند.

سوپر وسط : این سبدها از نظر کاربردی بسیار ایده آل هستند. و دو نوع کف توری و کف بسته دارند. سوپرهای متصل به درب کابینت طرفداران خاصی دارند.

سوپر یخچالی: این سوپرها نیز در اندازه ها و ابعاد متفاوتی هستند. و به عنوان فضایی برای ذخیره سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

3. اکسسوری های کشویی یا تقسیم کننده های کشو

این اکسسوری ها برای مرتب کرده داخل کشو ایده آل هستند.

4. سطل زباله

اکسسوری سطل زباله در زمان نصب کابینت ، داخل یا روی درب کابینت اجرا می شود و برای جدا کردن زباله ها در منزل مورد استفاده قرار می گیرند

5. سبدهای آبچکان

این سبدها مخصوص سینک ظرفشویی هستند. و به دو نوع سبد آبچکان کنار سینکی و سبد آبچکان بالای سینک دسته بندی می شوند.

6. آویزهای داخل و بیرون کابینت

این آویزها خود به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

 • آویزهای اسکاچ
 • آویز جای قاشق چنگال
 • آویز جای ادویه
 • آویز کنج
 • آویز جای لیوان

برای پیاده سازی و اجرای کابینت و اکسسوری های آن حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

سخن آخر

افرادی که می خواهند کابینت های خانه خود را عوض کنند یا کابینت جدیدی را خریداری نمایند باید هزینه های زیادی را پرداخت کنند از جمله این هزیه ها می توان به هزینه نصب و مونتاژ کابینت اشاره نمود که با توجه به تاثیرگذاری عوامل مختلف تعیین می گردد.