طرحینه

10 مرحله نصب کاشی بین کابینتی

نصب کاشی بین کابینتی گلدار و سفید – بهترین نصاب کاشی بین کابینتی در تهران : آشپزخانه قلب هر خانه ای است. دکوراسیون این بخش از منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کاشی بین کابینتی یکی از اجزایی است که ؛ تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه دارد . کاشی بین کابینتی به منظور پوشاندن فضای بین کابینت ها کاربرد دارد. و تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت فضای آشپزخانه دارد.

این کاشی ها در طرح ها ، مدل ها و رنگ های متنوعی در بازار موجود می باشند. شما می توانید متناسب با سبک دکوراسیون آشپزخانه و سلیقه ی خود بهترین نوع کاشی را برای فضای بین کابینت ها انتخاب کنید.

نصب کاشی بین کابینتی

نصب کاشی بین کابینتی

با استفاده از کاشی های بین کابینتی می توانید در مدت زمان کوتاهی ، بیشترین تغییر را در دکوراسیون آشپزخانه داشته باشید. در انتخاب سرامیک بین کابینتی دقت کنید که رنگ آن با رنگ کابینت ها تناسب و هماهنگی داشته باشد.

با نصب تایل بین کابینتی در فضای خالی آشپزخانه ، می توان جلوه ای زیبا به دکوراسیون منزل بخشید. زیبایی آشپزخانه با استفاده از این تایل ها دوچندان می شود. در ادامه مراحل نصب تایل بین کابینتی را به شما معرفی می کنیم. پس با ما همراه باشید.

فاکتورهای مهم در فرآیند نصب کاشی

در فرآیند نصب کاشی بین کابینتی باید فاکتورهای زیر را در نظر گرفت:

• متراژ فضا

اولین اقدامی که در نصب تایل بین کابینتی باید انجام شود ، اندازه گیری متراژ فضای بین کابینتی می باشد. نصب کاشی یک کار حرفه ای است و باید توسط فرد متخصص در این حوزه انجام شود.

• انتخاب نوع کاشی

شما می توانید متناسب با سلیقه ی خود و با در نظر گرفتن دکوراسیون آشپزخانه ، مناسب ترین کاشی آشپزخانه را انتخاب کنید. برای مشاهده ی انواع تایل های بین کابینتی می توانید به فروشگاه های مجاز مراجعه کنید. طرحینه بهترین فروشگاه ها را در این زمینه به شما معرفی می کند.

• عملیات نصب

نصب کاشی بین کابینتی یک کار حساس و مهم است و نیاز به دقت بیشتری دارد. هرگونه بی دقتی می تواند باعث ناخوشایند بودن نتیجه نهایی کار باشد. و نمای آشپزخانه را به هم بزند.

مراحل نصب تایل بین کابینتی

برای نصب کاشی ها از یک فرد ماهر و باتجربه کمک بگیرید. تا نتیجه ی کار برایتان مطلوب و رضایت بخش باشد. نصب تایل های بین کابینتی طی مراحل زیر انجام می شود:

1. اولین اقدام برای نصب کاشی ، قطع برق آشپزخانه یا ساختمان می باشد.

2. برای جلوگیری از کثیف شدن و آسیب رسیدن به کابینت ها ، کلید و پریزها و سایر وسایل آشپزخانه ، آن ها را با پلاستیک بپوشانید.

3. قبل از نصب کاشی ، باید سطح زیرین صاف و هموار شده باشد. و هیچ گونه آلودگی نداشته باشد. با استفاده از سمباده می توانید سطح زیرین را صاف و هموار کنید.

4. برای نصب کاشی بین کابینتی به ملات نیاز می باشد. ملات توسط استاد کار آماده می شود.

5. محل قرار گرفتن کلید و پریز باید با دقت کافی مشخص شود.

6. بعد از انجام اقدامات فوق باید ملات ریزی شود ، و کاشی ها روی ملات ها نصب شود. استادکار باید تراز بودن کاشی ها را اندازه بگیرد.

7. بعد از اینکه کاشی ها نصب شد ، نوبت به مرحله ی بند کشی می رسد. برای این کار محلولی از آب و گچ آماده می شود.

8. بعد از اتمام بند کشی نصب کاشی بین کابینتی باید با استفاده از یک پارچه نمناک یا اسفنج کاشی ها را تمیز کرد تا آثار گچ و ملات روی کاشی ها باقی نماند.

9. کاشی ها طی مدت یک تا دو روز خشک می شوند.

10. برای نصب برخی از کاشی های بین کابینتی می توان از چسب استفاده کرد. برای نصب این کاشی ها نیازی به ملات و نصاب نمی باشدو به راحتی می توان این کاشی ها را نصب کرد.