طرحینه

نقاشی ساختمان ساده در تهران – جدیدترین مدل نقاشی پذیرایی , راه پله و اتاق خواب

نقاشی ساختمان در تهران , نقاشی منزل مسکونی ساده با هزینه پایین , جدیدترین مدل نقاشی پذیرایی , اتاق خواب و راه پله با بهترین کیفیت : نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان قبل از سکونت مهمترین کار در امر تعمیرات و بازسازی ساختمان است . بدون اینکه واحد رنگ تمیز و مناسبی داشته باشد زندگی کردن بسیار دشوار خواهد بود .

نقاشی ساختمان

مراحل نقاشی منزل مسکونی

مهمترین موردی که در نقاشی ساختمان پیش روی ما است اینه که ساختمان نوساز می باشد یا قدیمی ؟ چرا که روش و متریال رنگ آمیزی ساختمان نوساز با قدیمی فرق می کند . در کل در این مقاله سعی ما بر این است که روال کلی نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان را به صورت کامل شرح دهیم با ما همراه باشید :

 1. لیسه کشی و سنباده زنی دیوار و سقف : لیسه کشی و سنباده زدن دیوار و سقف موجب می شود که گچ های اضافی بریزد و سطح صاف و آماده نقاشی شود . از طرفی ترکها نیز نمایان می شوند تا با استفاده از بتونه کاری پوشیده شوند .
 2. روغن زدن زیر کار
 3. بتونه کاری
 4. آستر زدن اولیه
 5. لکه گیری
 6. آستر ثانویه
 7. رنگ رویه (رنگ اصلی کار)

نکته خیلی مهم :

باید توجه داشته باشید که نقاشی ساختمان کل ساختمان و واحد مسکونی را شامل می شود و باید یکدست انجام شود لذا تمام مراحل بالا را برای درب و پنجره ها نیز به صورت دقیق انجام دهید . در غیر این صورت لکه دیده می شود . در مواقعی برای جلوگیری از هزینه های زیاد کارفرما ها همیشه این را می گویند که درب و پنجره نمی خواهد رنگ شود و این کار اشتباهی است . بهتر است کا را به کاردان بسپارید .

هزینه نقاشی ساختمان چقدر است ؟

هزینه نقاشی خانه به طور کلی به فاکتورهای زیر بستگی دارد :

 • دستمزد نقاش ساختمان
 • نوع رنگی که در رنگ آمیزی ساختمان استفاده خواهد شد .
 • تعداد رنگ ها و ظرافت کار نقاشی
 • وسعت و مساحت کار
 • تعداد درب ها و پنجره های واحد ساختمانی
 • وضعیت دیوار و سقف