طرحینه

نقاشی نمای ساختمان – هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان + هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان :

نمای ساختمان تأثیر زیادی بر زیبایی و مقاومت ساختمان دارد . به طوری که ؛ با تغییر نما تغییرات زیاد و چشم گیری در کل ساختمان ایجاد می شود. همچنین نمای مناسب از آسیب رسیدن به ساختمان در مقابل باران، هوا و باد جلوگیری می کند. یکی از کارهای اساسی در بازسازی ساختمان ، رسیدگی به نمای آن می باشد.

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی دیوار های بیرونی ساختمان ، نیز جز نمای ساختمان می باشد. این کار باید توسط یک فرد با تجربه و ماهر اجرا شود ، تا ساختمان جلوه ی زیبایی به خود بگیرد. ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل به نقاشی نمای ساختمان بپردازیم.

نقاشی نمای ساختمان

خیلی از افراد فکر می کنند که ؛ نقاشی ساختمان برای داخل خانه می باشد . درحالی که ؛ این فکر کاملاً اشتباه است. رنگ آمیزی ساختمان هم شامل فضای داخلی خانه و هم فضای بیرونی خانه می شود .

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی ساختمان در قسمت های بیرونی باعث محافظت آن ها از عوامل بیرونی مانند باد، باران و … می شود .همچنین شما می توانید با هزینه نسبتا کمی تغییرات اساسی در نمای خانه ایجاد کنید.

فاکتورهای انتخاب رنگ برای رنگ آمیزی نمای ساختمان

در گذشته تنوع رنگ هایی که برای فضای خارجی ساختمان قابل استفاده بودند ؛ بسیار کم بود . ولی امروزه با گسترش دانش شیمی رنگ های مختلفی ساخته شده اند که در مقابل نور خورشید و … مقاوم هستند .
از این رو افراد در نقاشی نمای ساختمان و انتخاب رنگ هیچ محدودیتی ندارند و می توانند رنگ دلخواه خود را برای ساختمان انتخاب کنند.

در هنگام انتخاب رنگ برای نمای ساختمان باید به فاکتور هایی توجه کنیم تا بتوانیم رنگی متناسب با ساختمان خود انتخاب کنیم که در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

کیفیت رنگ مد نظر برای نقاشی نمای ساختمان

می توان گفت کیفیت رنگ ، جز مهم ترین فاکتور هایی می باشد که ؛باید در هنگام انتخاب رنگ به آن توجه کنیم . برای این کار باید به سطحی که قرار است ، رنگ آمیزی شود، توجه کنید.

به طور مثال اگر در نقاشی نمای ساختمان ، سطح مورد نظر آهنی و قدیمی باشد. ممکن است زنگ زده باشد . قبل از هر کاری باید آن ها را برطرف کنید . سطح را کاملا تمیز خشک کنید ، تا رنگ به خوبی بر روی سطح قرار گیرد.

رنگ مورد استفاده در نمای ساختمان اگر کیفیت مطلوبی داشته باشد ، بهتر می تواند از نمای ساختمان محافظت کند . و از آسیب رسیدن به سطوح توسط عوامل بیرونی مانند باران جلوگیری کند.پس باید در انتخاب رنگ دقت زیادی به خرج دهید و اگر تخصص کافی در این کار ندارید از یک فردی که اطلاعات زیادی در رابطه با رنگ ها دارد کمک بگیرید.

انتخاب رنگ با توجه به نوع سطح

شما باید قبل از انتخاب رنگ برای نقاشی نمای ساختمان ؛ به نوع سطح مورد نظر برای نقاشی توجه کنید . و مطابق با آن رنگ را انتخاب کنید. به طور مثال ؛ اگر برای سطحی که بیشتر با عوامل بیرونی در ارتباط می باشد ؛ رنگ می خواهید . باید متناسب با آن رنگ را انتخاب کنید. زیرا ؛ بیشتر رنگ ها برای این که بر روی دیوار حالت بهتری داشته باشند ، باید قبل از رنگ کاری دیوار را آماده کنید.

به طور مثال باید از روکش های مختلفی استفاده کنید. تا رنگ بتواند به خوبی خود را روی سطح نشان دهد. توجه کنید که در نقاشی نمای ساختمان ، جنس سطح نیز مهم می باشد . شما باید مشخص کنید که رنگ را برای یک سطح سیمانی، آجری، سنگی و … می خواهید. زیرا رنگ مورد نظر برای هر کدام متفاوت می باشد .

هر فرد متخصص بسته به نوع دیوار شما رنگ متناسب با آن را در اختیار شما قرار می دهد.

زیبایی ساختمان در نقاشی نمای آن

اگر هدف شما از رنگ آمیزی نمای ساختمان ، فقط محافظت از آن می باشد . در هنگام خرید می توانید فقط به کیفیت آن توجه کنید .در صورتی که ؛ اگر زیبایی ساختمان نیز برای شما مهم است . باید به نکات زیادی از جمله ترکیب رنگ ها با یکدیگر، رنگ محیط اطراف ساختمان و … توجه کنید.

 

نقاشی نمای ساختمان ، بعد از رنگ آمیزی باید جلوه ی زیبایی داشته باشد . و با محیط اطراف تضاد چشم نواز و زیبایی را ایجاد کند. در این مورد حتما به نوع ساختمان و شکل آن نیز توجه کنید تا رنگ مد نظر با نوع ساختمان شما تناسب داشته باشد.

زمان مورد نیاز برای خشک شدن رنگ ساختمان

امروزه بیشتر رنگ هایی که برای رنگ آمیزی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، خیلی سریع خشک می شوند .همچنین راه کار هایی موجود می باشد که نقاشان متخصص می توانند با استفاده از آن ها مدت زمان خشک شدن رنگ را کاهش دهند.

نقاشی نمای ساختمان

منظور از رنگ نما چیست؟

منظور از رنگ نما در نقاشی نمای ساختمان ، رنگی ضد آب بر پایه اکریلیک می باشد. این رنگ با بکار بردن افزودنی های سیلیکونی ساختاری مناسب به عنوان پوشش رنگ نمای ساختمان دارد. در نما به عنوان لایه نهایی و پوششی تزئینی جهت عایق حرارتی بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد.

این رنگ نما ، آسان و سریع اجرا شده و عایق رطوبت بوده و اجازه تنفس را به سطوح می دهد. در برابر عوامل خارجی مقاوم است. بر روی رنگ قدیمی نما اجرا شده و جایگزینی با عمر بالا را تشکیل می دهد.

نکته مهمی که درباره رنگ نما در نقاشی نمای ساختمان باید رعایت شود ، استفاده صحیح و به جای رنگ نما می باشد . همان طور که از نام این نوع رنگ پیداست ، مخصوص نمای ساختمان می باشد .و اگر به درستی اجرا شود از دیوار ها محافظت می کرده و همان طور که گفتیم عمر آن ها را طولانی می کند.

رنگ عایق رطوبت چگونه رنگی می باشد؟

همان طور که از نام این رنگ پیداست کاملاً عایق رطوبت می باشد و در مقابل عوامل جوی از جمله باران های زیاد، مه طولانی و … مقاومت بسیار زیادی دارد .

اگراین کار توسط یک نقاش ماهر و به شکل صحیح مورد استفاده قرار گیرد ، می تواند از ساختمان شما حداقل 10 الی 15 سال محافظت کند. شما با استفاده از رنگ عایق رطوبت دیگر نگران هیچ گونه باران شدید و … نخواهید بود.

اصول و قواعد نقاشی نمای ساختمان

خیلی از ساختمان ها در سراسر شهر وقتی که تازه رنگ شده اند ، نمایی خیلی زیبا و جلوه ای جذاب دارند. این ساختمان ها نگاه همه را جذب خود می کنند . ولی بعد از گذشت مدت کمی همین ساختمان خوش رنگ و زیبا به یک ساختمان با نمایی کثیف و رنگ پریده تبدیل می شود.

افراد برای توجیه این موضوع ، آب و هوا را بهانه می کنند . در صورتی که ؛ اصلاً چنین نیست. اگر رنگ کیفیت مطلوبی داشته باشد و در رنگ آمیزی آن اصول و قوانین مربوطه رعایت شود، آب و هوا نمی تواند هیچ گونه آسیبی به سطح وارد کند.

گاهی اوقات ،برخی افراد که تخصص کافی در نقاشی و رنگ کاری را ندارند، نقاشی نمای ساختمان را بر عهده می گیرند . این افراد بدون رعایت هیچ گونه استانداردی ساختمان را با استفاده از رنگ های پلاستیک و یا کنیتکس های روغنی رنگ کاری می کنند.

انجام این کار متاسفانه نتیجه مطلوبی در پی نخواهد داشت . ساختمان رنگ شده با گذشت زمان کهنه و فرسوده می شود . رنگ استفاده شده کاملا پوسته پوسته شده و نمایی بسیار زشت به ساختمان می دهد .

عواقب استفاده از رنگ های نا مناسب در رنگ آمیزی نمای ساختمان

از جمله عواقبی که استفاده از رنگ های نا مناسب در نمای ساختمان دارد ، شوره زدن و نم زدگی داخل ساختمان ینی دیوار های اتاق ها و … می باشد. زیرا دیوار در چنین حالتی دیوار های خارجی عایق رطوبت نمی باشند و رطوبت موجود در هوا را جذب می کنند و باعث آسیب به ساختمان می شوند.

اگر در نقاشی نمای ساختمان از رنگ عایق رطوبت استفاده شود ، علاوه بر این که ساختمان جلوه ای زیبا خواهد داشت . در مقابل رطوبت نیز کاملاً عایق خواهد بود. این رنگ مخصوصاً در مناطقی مانند شمال کشور ما که بارندگی زیاد است ،رنگ عایق رطوبت کاربرد زیادی دارد. و از سازه ها و نما های ساختمان ها در مقابل باران های طولانی مراقبت می کند.

نقاشی ساختمان در شمال کشور و مناطقی که بارندگی زیاد است چگونه می باشد؟

با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است ؛ در شمال کشور عزیز ما ایران که بارندگی ها طولانی می باشد. بیشتر از 80 درصد افراد برای نقاشی نمای ساختمان از رنگ های استاندارد و عایق استفاده نمی کنند. به همین دلیل بیشتر ساختمان ها همیشه نم دارند و رطوبت موجود را همیشه جذب خود می کنند.

اگر افراد برای رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان های خود فقط و فقط 15 درصد بیشتر هزینه کنند . از رنگ هایی با کیفیت و عایق استفاده کنند . و هنگام رنگ کاری تمام استاندارد ها را رعایت کنند . و این کار را به یک فرد ماهر و متخصص بسپارند. عمر ساختمان آن ها افزایش می یابد و هیچ گونه رطوبتی وارد منزل آن ها نمی شود. علاوه بر این حداقل 15 سال ساختمان آن ها نمایی جذاب و زیبایی خواهد داشت.

قبل از شروع رنگ کاری چه اقداماتی باید انجام شود؟

برای نقاشی نمای ساختمان و رنگ آمیزی دیوار ها ابتدا باید همه مواد اضافی دیوار ها حذف شوند و دیوار ها کاملاً تمیز و خشک باشند. برای مثال ؛ بر روی دیوار ها هیچ گونه مواد اضافی از جمله جای چسب، کاغذ و … نباشد.

برای این کار می توانید دیوار را با مواد مختلف شست و شو دهید. همچنین برای این منظور، شما می توانید با استفاده از دستگاه هایی مانند واترجت و سندبلاست نمای ساختمان را کاملاً شست و شو دهیدتا کاملاً تمیز شود.

کار های زیر سازی توسط نقاش ماهر و متخصص انجام شود.

• نحوه پوشاندن لوله ها و درب و پنجره ها در زمان نقاشی نمای ساختمان

قبل از شروع نقاشی نمای ساختمان باید لوله های فرعی، پنجره ها و درها نیز باید پوشانده شوند. با این کار آن ها در برابر رنگ های مختلف در امان بوده و نیاز به رنگ آمیزی پیدا نخواهند کرد.باید در نظر گرفت ، رنگی که به دیوار اضافه می شود با رنگی که به در و پنجره میخورد و برای آن ها مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است.

• ترمیم دیوارها و ایجاد سطحی صاف

در مرحله بعد نباید فراموش کرد، دیوارهایی که نیاز به ترمیم دارند ،باید ترمیم شوند. با این کار مشکلات دیوارها از بین رفته و سطح صافی را در اختیار خواهیم داشت ، تا به سادگی رنگ را بپذیرد.
نقاشان ماهر و با تجربه قبل از شروع نقاشی نمای ساختمان، از یک دوره آستر برای نشستن رنگ روی دیوار و همینطور افزایش کیفیت رنگ استفاده می کنند.

مزیت رنگ آمیزی نمای ساختمان

رنگ آمیزی ساختمان تأثیر زیادی بر زیبایی و مقاومت ساختمان دارد. شاید این کار در ابتدا کمی هزینه بر به نظر برسد . ولی با گذشت زمان، متوجه می شوید ، این کار خیلی با توجه به این که مزیت زیادی دارد کاملاً با صرفه می باشد.

رنگ های مختلف جلوه بسیار جذابی به ساختمان می دهند و باعث زیبا تر دیده شدن آن می شوند . مهم تر از همه این ها باعث مقاومت ساختمان می شود و اگر به صورت اصولی انجام شود اجازه ورود هیچ گونه رطوبتی را به داخل خانه نمی دهد.
در نقاشی نمای ساختمان ، خانه هایی که رنگ آمیزی شده اند. مخصوصاً اگر کلاسیک باشند شهر را نیز زیبا تر می کنند و حتی خیلی از افراد تمایل دارند در جلوی این نوع خانه ها عکاسی کنند و خاطرات مختلفی ثبت کنند.

هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان چقدر می باشد؟

هزینه و قیمت نقاشی ساختمان برای بیشتر افراد مهم می باشد . و همیشه میزان هزینه مورد نیاز برای آن جز متداول ترین سوال ها می باشد. بهتر است بدانید قیمت نقاشی نمای ساختمان نیز مانند نقاشی سایر نقاط خانه به صورت متری حساب می شود.

عوامل مختلفی در هزینه نقاشی نمای ساختمان ، دخیل می باشد که شامل نوع رنگ مصرفی، متراژ بنا، دستمزد نقاش و نوع وسیله های مورد استفاده برای نقاشی می شود. در میان این فاکتورها ، قیمت رنگ حدود 50 درصد هزینه کل نقاشی نمای ساختمان را به خود اختصاص داده است.

توجه کنید که علاوه بر این ها ، ممکن است دیوار های ساختمان نیاز به تعمیر و ترمیم داشته باشد . این کار نیز هزینه هایی در پی خواهد داشت.

در حالت کلی ممکن است شما در ابتدا احساس کنید ، که کار نقاشی بنای ساختمان به هزینه زیادی نیاز دارد . ولی بعد از پایان کار و دیدن ساختمان زیبا و مقاوم خود متوجه خواهید شد که ؛ رنگ آمیزی بنای ساختمان کار بسیار با صرفه ای می باشد.