طرحینه

هزینه طراحی ویلا چقدر است ؟

در این مقاله هزینه های مربوط به طراحی ویلا را به شما توضیح می دهیم. به طور کلی هزینه طراحی و ساخت ویلا در مقایسه با هزینه طراحی و ساخت آپارتمان بیشتر است.

هزینه طراحی ویلا چقدر است ؟ ویلاها مکان مناسبی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته هستند. گذراندن اوقات فراغت در ویلاها می تواند خستگی ناشی از زندگی در شهرهای صنعتی را از بین ببرد.

اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که ؛ به دنبال طراحی و ساخت یک ویلا برای خود هستید و می خواهید در رابطه با قیمت تعرفع طراحی اطلاعاتی داشته باشید در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

تعرفه قیمت طراحی در مقایسه با ساخت ویلا کمتر است. قیمت طراحی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. با مدنظر قرار دادن این فاکتورها می توان هزینه ها را پایین تر آورد. با شناخت این فاکتورها می توان روی هزینه ها مدیریت بیشتری داشت.

فاکتورهای موثر در تعیین هزینه طراحی ویلا

قیمت های مربوط به طراحی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که عبارتند از :

1. هزینه طراحی پلان اولیه

طراحی پلان اولیه ، یکی از مهم ترین مواردی که در تعیین قیمت طراحی موثر می باشد .مقدار قیمت ها به پیچیدگی طراحی پلان بستگی دارد. مثلا طراحی ویلا دوبلکس قیمت های پایه ای بیشتری خواهد داشت. همچنین هزینه ی مربوط به پی گذاری سازه ، سازه نگهبان و سایر موارد نیز افزایش می یابد.

هر اندازه که مساحت زمین زیربنای ویلا محدودتر باشد و پلان اولیه آن طراحی ساده تری داشته باشد، هزینه های مورد نیاز نیز کمتر خواهد بود.

هزینه طراحی ویلا

2. هزینه مصالح مورد نیاز در ساخت

یکی از فاکتورهای موثر در تعیین قیمت طراحی ویلا ، قیمت مربوط به مواد و مصالح مورد نیاز در طراحی و ساخت ویلا می باشد.
در صورتی که از مواد و مصالح گران قیمت و مرغوب تری استفاده شده باشد. قیمت های طراحی و ساخت نیز بیشتر می شود. و در انتها هزینه پایانی ساخت ویلا، بسیار بالاتر خواهد بود. و یک ویلای زیبا و لوکس طراحی خواهد شد.

هزینه طراحی ویلا

3. هزینه طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیزات

طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیزات مورد استفاده در آن بخش عمده ای از طراحی ویلا را به خود اختصاص دهید. جدا از طراحی کلی ساختمان ویلا، محل قرارگیری پنجره ها، محل درب ورودی، پلکان و .. طراحی دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت می باشد.

قیمت طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیزات یکی از فاکتورهای موثر در تعیین قیمت طراحی ویلا می باشد.در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا می توانید از تجهیزاتی چون شومینه، آشپزخانه اوپن، سرویس اتاق خواب مستر و … استفاده کنید. بدون شک اضافه شدن تجهیزات و ساختار تکمیلی هزینه ساخت ویلا را افزایش می دهد. اما هرکدام از تجهیزات و امکانات می توانند ویلای شما را جذاب تر کرده و کاربری آن را بهبود بخشند.

4.هزینه تجهیزات ایمنی و امنیتی

هزینه تجهیزات ایمنی و امنیتی یکی دیگر از فاکتورهای موثر در تعیین هزینه ساخت ویلا می باشد. در طراحی ویلا باید نصب سیستم اعلام حریق خودکار ، سیستم اطفای حریق خودکار، دزدگیر و دوربین مداربسته و … را در نظر بگیریدو هرکدام از آن ها را در محل های مناسب، نصب کنید.

در واقع هزینه تجهیزات ایمنی و امنیتی باید در تعیین قیمت ها  اعمال شود. با انجام این کارها ضمن طراحی یک ویلای زیبا می توان امنیت و ایمنی آن را نیز فراهم کرد.

طراحی و محوطه سازی ویلا یک کار حرفه ای است و باید توسط افراد متخصص در این حوزه پیاده سازی شود. تا ضمن بهره برداری مناسب ، هزینه ها را نیز کاهش داد.

با سپردن طراحی و ساخت ویلا به یک گروه حرفه ای می توانید راه حل های مناسبی برای کاهش هزینه ها پیدا کنید.
برای یافتن بهترین گروه برای طراحی و ساخت ویلا می توانید از طرحینه کمک بگیرید. طرحینه بهترین تیم ها را به شما معرفی خواهد کرد.

هزینه طراحی ویلا

چگونه می توان در قیمت نهایی طراحی ویلا صرفه جویی کرد ؟

• برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

• شما می توانید با پیدا کردن یک شرکت طراحی ویلا که سال ها تجربه طراحی و ساخت ویلا دارد، می توانید در حداقل زمان با صرف هزینه های اندکی به طرح مطلوبی دست یابید.

• با سپردن پروژه طراحی و ساخت ویلا به شرکت هایی که مسئولیت طراحی و اجرای صفر تا صد ویلا را می پذیرند می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید.

• شرکت هایی که در زمینه ساخت ویلا تجربه و سابقه دارند. در مورد اجرایی بودن طرح ها می توانند اظهار نظر کنند و هزینه طراحی را کاهش دهند.

• یکی از راه های کاهش هزینه ها این است که در مورد طرح ویلا تصمیم گیری قطعی داشته باشید و به طور مکرر طرح را تغییر ندهید.

• شما می توانید نمونه های مختلف طراحی ویلا با طرحهای متنوع را ببینید و یک طرح مناسب را انتخاب کنید.

تعرفه قیمت طراحی ویلا و هزینه ساخت یک خانه معمولی چه تفاوت هایی باهم دارند ؟

تعرفه قیمت های مربوط به طراحی و ساخت ویلا در مقایسه با هزینه ساخت یک خانه معمولی متفاوت می باشد. در ادامه در مورد علت های تفاوت هزینه توضیحات بیشتری ارائه می دهیم :

• طراحی ویلا توسط کارفرما و به صورت خاص و به دلخواه انجام می شود.

• طراحی خانه ویلایی محدودیت های اندک طراحی و ضوابط شهری را دارد. به عنوان مثال ارتفاع سقف ها یا پیش آمدگی های بیشتر می باشد.

• طراحی ویلا نیاز به خلاقیت دارد. و هزینه های بیشتری را می طلبد.

• مدت زمان مورد نیاز برای طراحی بیشتر است و باید توسط یک طراح ویلای حرفه ای انجام شود. از این رو قیمت طراحی ویلا در مقایسه با خانه معمولی بیشتر است.

• خانه های آپارتمانی محدودیت فضا و ضوابط شهرسازی دارند و طرحهای یکسان و نقشه های هم تیپ دارند.

• فضاهای موجود در یک ویلا لوکس در خانه های معمولی وجود ندارد. از این رو هزینه های مربوط به طراحی خانه معمولی کمتر است.

• طراحی ویلاهای لاکچری یا ویلا استخر دار نیازمند تخصص و هزینه بیشتری است.

• ویلا ها معمولا دارای چهار نما هستند از این رو هزینه طراحی بالاتری را می طلبند.

• به طور کلی قیمت تعرفه طراحی داخلی ویلا دوبلکس بزرگ و شیک در مقایسه با آپارتمان کوچک بیشتر است.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد تعرفه قیمت طراحی ویلا صحبت کردیم. و در مورد راه های صرفه جویی در هزینه پیشنهاداتی ارائه دادیم. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید برآورد درستی از هزینه های طراحی داشته باشید.