طرحینه

همه چیز در مورد کاغذ دیواری – نحوه انتخاب کاغذ دیواری

همه چیز در مورد کاغذ دیواری ، نحوه انتخاب کاغذ دیواری :

همیشه افراد دنبال ایجاد تنوع و تغییرات در خانه، محل کار و … خود هستند . به طور مثال اکثر خانم ها نزدیک عید نوروز همراه با خانه تکانی دوست دارند ، تغییراتی در خانه ایجاد کنند ،تا خانه ای زیبا تر داشته باشند .

همه چیز در مورد کاغذ دیواری

بیشتر این تغییرات نیاز به هزینه های زیادی دارد . از جمله آن ها می توان به نو کردن وسیله های منزل ، مانند مبلمان و فرش ها اشاره کرد .ولی ایجاد تغییراتی در دیوار ها بیشتر از تغییر وسیله های منزل در خانه تنوع ایجاد می کند .از جمله کارهایی که می توان در دیوار ها تغییراتی ایجاد کرد ، تغییر رنگ و یا کاغذ دیواری می باشد ، که نسبت به بقیه تغییرات کم هزینه تر نیز می باشد.

ما در این مقاله می خواهیم ؛ همه چیز در مورد کاغذ دیواری را توضیح دهیم. و به طور کامل به کاغذ دیواری و نحوه انتخاب آن بپردازیم . تا شما با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با نحوه ست کردن کاغذ دیواری با سایر وسایل منزل کسب کنید. و راحت تر تصمیم بگیرید.

رنگ یا کاغذ دیواری

ابتدا شما باید به این سوال پاسخ دهید که آیا برای دیوار های منزل خود رنگ مناسب می باشد و یا کاغذ دیواری؟

این سؤال یکی از سؤال های پر تکرار می باشد که؛ فکر همه افراد را مشغول می کند و در تصمیم گیری افراد دچار تردید می شوند.

ما در این مقاله نمی توانیم به طور دقیق پاسخ این سؤال را بیان کنیم .ولی با مطالعه همه چیز در مورد کاغذ دیواری و اطلاعاتی که در این مقاله در اختیار شما قرار می دهیم شما می توانید ؛ با توجه به شرایطی که دارید مناسب ترین تصمیم را بگیرید.

برخی از تفاوت های رنگ و کاغذ دیواری

در اینجا به برخی از تفاوت های رنگ و کاغذ دیواری می پردازیم :

• تنوع کاغذ دیواری در مقایسه با رنگ بیشتر است.

تنوع در کاغذ دیواری بیشتر از رنگ می باشد. به همین دلیل افراد با سلیقه های مختلف می توانند، طرح و رنگ مورد علاقه خود را پیدا کنند . این مورد یکی از مزیت های کاغذ دیواری محسوب می شود.

امروزه بیشتر افراد سعی می کنند ، بین دیوار ها و اسباب منزل هماهنگی ایجاد کنند . با مطالعه همه چیز در مورد کاغذ دیواری و توجه به وجود تنوع بسیار زیاد در بافت، جنس، طرح و رنگ و همه چیز در مورد کاغذ دیواری، کاغذ دیواری می تواند بهترین گزینه برای این افراد باشد.

• رنگ نورگیر تر از کاغذ دیواری است.

اگر می خواهید خانه ای رنگی تر و پر نور تر داشته باشید . بهتر است بدانید ، رنگ نورگیر تر می باشد. با توجه به این که سطح صاف و براقی دارد ،نور را به طور کامل منعکس می کند . این عامل باعث می شود خانه روشن تر و همچنین بزرگ تر به نظر برسد و منزلتان دل‌ باز می شود .

این در حالی است که با مطالعه مقاله همه چیز در مورد کاغذ دیواری می توانید بدانید که ، کاغذ دیواری نور را جذب می کند و خانه را کوچک تر نشان می دهد. این مورد امروزه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد ، زیرا بیشتر خانه ها کوچک تر شده اند و حالت آپارتمانی دارند. به همین دلیل افراد در تلاش‌اند از راه کار هایی استفاده کنند ؛ تا خانه اشان کمی بزرگ تر به نظر برسد .

ما در این شرایط رنگ را پیشنهاد می دهیم ؛ زیرا همان طور که گفتیم نور موجود را به خوبی جذب می کند . بازتاب این نور باعث می شود خانه روشن تر و دل‌باز تر شود . ولی با دانستن همه چیز در مورد کاغذ دیواری خواهید دید که ؛ اکثر کاغذ دیواری ها طرح های ریز و درشتی دارند .این عامل باعث می شود خانه کوچک تر دیده شود و گاهی این عامل باعث دلگیر تر شدن خانه می شود.

آیا می توانیم کاغذ دیواری و رنگ را باهم ترکیب کنیم؟

پاسخ این سؤال مثبت است، بهتر است بدانید این منزل شما می باشد و شما می توانید هر تصمیمی بگیرید .زیرا هیچ قانونی در این مورد وجود ندارد . شما کاملاً طبق سلیقه خود می توانید از کاغذ دیواری یا رنگ و یا ترکیب هر دو استفاده کنید .

ولی توجه کنید که با دانستن همه چیز در مورد کاغذ دیواری می توانید متوجه شوید که ؛ به کار گیری رنگ در کنار کاغذ دیواری نیاز به دقت زیادی دارد .زیرا در غیر این صورت خانه شما ممکن است طراحی خوبی نداشته باشد و حتی بدسلیقه به نظر برسد.

این سؤال ذهن بیشتر افراد را درگیر می کند که آیا می توان در خانه اجاره ای نیز کاغذ دیواری نصب کرد؟

افراد در خانه ای که ساکن هستند، فرقی نمی کند مالک آن باشند و یا اجاره ای باشد. دوست دارند ؛ تنوعی در آن ایجاد کنند تا خانه ای زیبا تر و دلنشین تر داشته باشند.

با مطالعه همه چیز در مورد کاغذ دیواری خواهید دانست که ؛ کاغذ دیواری یک راه کم هزینه و راحت برای ایجاد تنوع در خانه می باشد. افراد تمایل دارند از آن استفاده کنند ولی برای آن ها سؤال پیش می آید که ؛ آیا در خانه موقتی و یا همان اجاره ای خود نیز این کار را انجام دهند؟

بهتر است بدانید ؛ ابتدا باید با صاحب خانه مشورت کنید. زیرا ممکن است کاغذ دیواری به دیوار های منزل آسیب برساند .چون در نصب کاغذ دیواری از چسب های مخصوصی استفاده می شود. که در صورت کنده شدن آن جای چسب ها باقی می ماند . یا ممکن است گچ و یا لایه زیر کاغذ دیواری به همراه آن کنده شود ، که صحنه ناخوشایندی ایجاد می شود.

همه چیز در مورد کاغذ دیواری و نحوه ترمیم کاغذ دیواری آسیب دیده

ممکن است ؛ شما حتی نتوانید برای تعویض کلی کاغذ دیواری خانه هزینه کنید .و مجبور شوید قسمت هایی از کاغذ دیواری که قبلاً آسیب دیده را ترمیم کنید . یا قسمت هایی که قابل ترمیم نیستند را عوض کنید .

همه چیز در مورد کاغذ دیواری

فکر این که قرار است یک قسمت هایی از کاغذ دیواری را عوض کنید. و یکدست بودن آن روی دیوار باقی بماند کمی مشکل است. برای این کار شما نیاز یک سری ابزار و وسایل دارید. این ابزار شامل اسفنج مخصوص کاغذ دیواری، کاتر، چسب کاغذ دیواری یا خمیر مخصوص کاغذ دیواری و یک تکه از کاغذ دیواری ،که کاملاً سالم است و قرار است در جای قبلی قرار بگیرد.

بعد از مطالعه همه چیز در مورد کاغذ دیواری ، در مرحله اول شما باید یک تکه کاغذ دیواری را برش بزنید و بردارید . کاغذ دیواری سالم را که قرار است در جای آن قرار دهید به شکل مستطیل ببرید .

فقط توجه کنید که چند سانتی متر بزرگ تر از جایی که ترمیم لازم دارد ، برش دهید . سعی کنید این نوع برش را از قسمتی که طرح مشابه دارد تهیه کنید ،که وقتی سر جایش قرار می‌دهید ، ناهماهنگی نداشته باشد .

سپس مقداری از چسب را با اسفنج مرطوب به پشت تکه بریده شده بزنید . و در جای مورد نیاز نصب کنید ، و صبر کنید که کاملاً خودش را بگیرد . قسمت های اضافه را برش دهید و بردارید.

همه چیز در مورد کاغذ دیواری و نحوه انتخاب آن

منظور از هماهنگی و ست شدن کاغذ دیواری با اثاث منزل هم رنگ بودن آن ها نیست . زیرا هم رنگ بودن وسیله های منزل با کاغذ دیواری جلوه ای زیبا نخواهد داشت .

همه چیز در مورد کاغذ دیواری

پیشنهاد می کنیم ، برای زیبایی منزل خود از رنگ های روش تیره استفاده کنید. به طور مثال ؛ اگر مبل هایی به رنگ قهوه ای دارید ، بهتر است از کاغذ دیواری کرم رنگ یا نسکافه ای استفاده کنید .

لازم به ذکر است که ؛ این ترکیب رنگ بیشتر برای پذیرایی مناسب می باشد. در مورد اتاق خواب ها و اتاق کودک بهتر است از طرح های دیگر و رنگ های شاد تر استفاده کنید . با خواندن همه چیز در مورد کاغذ دیواری خواهید داشنت که ؛همه این ها به سلیقه و شرایط منزل شما بستگی دارد.

کاغذ دیواری دکوراسیون مدرن

امروزه بیشتر افراد از دکوراسیون مدرن برای منازل خود استفاده می کنند. در این دکوراسیون ها بیشتر از رنگ های خنثی و طرح های ساده استفاده می شود .

به طور مثال بیشتر از رنگ هایی مانند توسی و سفید در کنار هم که بسیار سرد و خنثی هستند استفاده می کنند. و طرح های بسیار ساده و کم رنگ را به طرح های شلوغ با رنگ های گرم ترجیح می دهند.

تنوع کاغذ دیواری

تنوع در طرح های کاغذ دیواری بسیار زیاد است . و شما خیلی راحت می توانید کاغذ دیواری مورد علاقه خود را انتخاب کنید. بهتر است که ، همه چیز در مورد کاغذ دیواری را بدانید. و به این موضوع نیز توجه کنید که ؛ اگر کاغذ دیواری انتخاب کردید ،که حالتی مدرن دارد. حتماً لازم نیست مبل های خود را نیز به سبک مدرن انتخاب کنید و یا بالعکس .

همه چیز در مورد کاغذ دیواری

اگر مبل هایی کلاسیک دارید حتماً نباید از کاغذ دیواری استفاده کنید که حالت کلاسیک داشته باشد .منظور از این مطالب این است که تعیین کننده نوع کاغذ دیواری و به طور کلی دکوراسیون منزل، خود شما و سلیقه شما می باشد . و باید منزلتان را بر اساس علایق خود بچینید تا در آن حس آرامش و دل‌نشینی داشته باشد.

چگونه برای اتاق خواب کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم؟

با دانستن همه چیز در مورد کاغذ دیواری خواهید دید که ؛ دکوراسیون اتاق خواب یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه ای می باشد . باید در انتخاب وسیله ها و طرح کاغذ دیواری آن دقت زیادی به خرج دهیم.

همه چیز در مورد کاغذ دیواری

همان طور که قبلاً گفتیم بهتر است ؛ کاغذ دیواری اتاق خواب ها با طرح کاغذ دیواری پذیرایی متفاوت باشد. همچنین کاغذ دیواری اتاق خواب کودکان نیز بهتر است بر اساس سن آن ها و متناسب با دکوراسیون اتاق خواب دخترانه یا پسرانه انتخاب شود. تا فضایی دوست داشتنی برای آن ها ایجاد شود.

با مطالعه همه چیز در مورد کاغذ دیواری خواهید دانست که ؛ بهتر است ؛طرح کاغذ دیواری اتاق خواب ها ساده باشد. زیرا در صورت شلوغ بودن طرح آن ممکن است ؛آرامش لازم را برای شما ندهد . و شما نسبت به اتاق حس خوبی نداشته باشید.
توجه کنید که ؛ اگر اتاق خواب های شما کوچک می باشد. نباید از رنگ های تیره برای آن ها استفاده کنید .زیرا اتاق را کوچک تر نشان می دهد و باعث می شود ، اتاق دلگیر باشد. در حالی که؛ استفاده از طرح های عمودی با زمینه روشن باعث می شود ، اتاق بزرگ تر دیده شود و فضایی آرام بخش و دل‌نشین ایجاد شود.

نحوه نصب کاغذ دیواری

یکی از مهم ترین مباحث همه چیز در مورد کاغذ دیواری نحوه نصب آن می باشد. نصب کاغذ دیواری باید با بهترین ابزار ها و توسط افراد مجرب و متخصص به بهترین شکل ممکن انجام شود ،تا کار تمیز و زیبا دیده شود.

از جمله ابزاری که برای نصب کاغذ دیواری مورد نیاز می باشد چسب می باشد .که باید بهترین کیفیت را داشته باشد .شما می توانید برای نصب کاغذ دیواری از فروشگاهی که آن را تهیه کرده اید کمک بگیرید. تا او بهترین نصاب و چسب را در اختیار شما قرار دهد و کار شما به بهترین شکل در بیاید.

اهمیت انتخاب بهتری چسب کاغذ دیواری

اگر از بهترین نصاب و بهترین کاغذ دیواری استفاده کنید ولی چسب مناسبی تهیه نکنید و همه چیز در مورد کاغذ دیواری را ندانید ، نتیجه کار مناسبی نخواهید داشت .

ممکن است کل هزینه ای که برای کاغذ دیواری و نصاب مصرف کرده اید از بین برود. پس نوع چسب بسیار مهم می باشد و می توان گفت تا حدود زیادی تمیزی کار و زیبایی آن به کیفیت و جنس چسب بستگی دارد.

توجه کنید که گاهی اوقات نصابی که برای نصب کاغذ دیواری خانه شما می‌آید ، چسب کاغذ دیواری را همراه خود می آورد. ولی سعی کنید به راحتی اعتماد نکنید و حتماً چسبی که قرار است استفاده شود را بررسی کنید. و از او بخواهید که در مورد کیفیت چسب کاغذ دیواری به شما تضمین دهد. و بعد شروع به کار کند.

قبل از هر گونه اقدام در مورد همه چیز در مورد کاغذ دیواری و علی الخصوص چسب مورد نیاز اطلاعات کافی کسب کنید. زیرا در صورت عدم چسب مناسبی در کار استفاده نشود کل کار خراب شده و هزینه دو برابری برای شما تراشیده می شود. قبل از نصب کاغذ دیواری شما باید از کیفیت چسب مورد استفاده اطمینان حاصل کنید. تا نتیجه کاری خوبی داشته باشید.

چسب کاغذ دیواری

چسب های کاغذ دیواری انواع مختلفی دارند که عبارت اند از:

• چسب کاغذ دیواری با قابلیت استفاده در آب سرد Cold water paste
• چسب های همه منظوره کاغذ دیواری All-purpose Paste
• چسب کاغذ دیواری با چسبندگی زیاد Heavy-duty/Extra Strong paste
• چسب پوستری یا چسب کاغذ دیواری فوری Paste the wall
• چسب های مایع و یا آماده مصرف کاغذ دیواری Reaqdy to use paste

هزینه و قیمت همه چیز در مورد کاغذ دیواری و این چسب ها بر اساس کیفیت و میزان آن ها تعیین می شود. ولی توجه کنید که به هیچ وجه قیمت یک چسب نشان دهنده کیفیت آن نمی باشد . زیرا ممکن است ؛ شما چسبی با قیمت بسیار بالایی تهیه کنید در صورتی که کیفیت مطلوبی نداشته باشد.

نتیجه گیری

در حالت کلی می توان گفت انتخاب نوع کاغذ دیواری و طرح و رنگ آن بستگی به سلیقه شما دارد .ولی در انتخاب آن باید عواملی مانند اندازه خانه، دکوراسیون منزل و … را در نظر بگیرید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.
برای تهیه کاغذ دیواری های متنوع شما می توانید فروشگاه های مختلف و سایت های مورد اعتماد مراجعه کنید . و کاغذ دیواری مورد علاقه خود را انتخاب کنید .همچنین قیمت های کاغذ دیواری ها نیز بر اساس عواملی مانند کیفیت آن ها متفاوت می باشد و شما باید با در نظر گرفتن بودجه خود کاغذ دیواری مد نظر خود را انتخاب کنید.