طرحینه

پارتیشن اداری متحرک – پارتیشن اداری ریلی – انواع پارتیشن اداری متحرک  

پارتیشن اداری متحرک – پارتیشن اداری ریلی – انواع پارتیشن اداری متحرک : 

همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم ، پارتیشن اداری یکی از مهم ترین المان ها در طراحی دکوراسیون اداری می باشد. و یک دکوراسیون خوب تاثیر زیادی در بهره وری کارکنان و جذب مشتری دارد.

پارتیشن اداری متحرک

با کمک پارتیشن اداری می توان در طراحی دکوراسیون انعطاف بیشتری داشت. پارتیشن ها برای جدا سازی و بخش بندی قسمت های مختلف یک اداره ، شرکت یا سازمان مورد استفاده قرار می گیرند.

با پارتیشن ها می توان یک فضای خصوصی برای کارکنان ایجاد کرد. با انجام این کار کارمندان ضمن کار تمرکز و آرامش بیشتری دارند.

پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن اداری ریلی یا متحرک همانگونه که از نامش پیداست ، متحرک می باشد. به عبارت دیگر، پارتیشنی که حول یک محور ریل سقفی یا کفی قابلیت جابه جایی و حرکت دارد ، پارتیشن متحرک می گویند.

پارتیشن اداری متحرک

از این پارتیشن ها برای جداسازی موقت یا دائمی دو فضا استفاده می شود. در واقع با کمک این پارتیشن ها می توان یک دیوار موقتی بین دو فضا ایجاد کرد و در صورت عدم نیاز به راحتی این دیواررا برداشت.

پارتیشن های متحرک به صورت پانلی و آکاردئون می باشند و برای ایجاد حریم خصوصی برای کارمندان مورد استفاده قرار می گیرند.
پارتیشن های اداری متحرک علاوه بر جداسازی فضا ، می توانند رنگ و روح تازه ای به دکوراسیون محیط ببخشند.

با کمک این پارتیشن ها می توان فضاهای کوچک را به بهترین شکل ممکن تقسیم بندی کرد. پارتیشن ها برای پوشش دهی فضاهایی مثل دهانه سرویس بهداشتی ، آشپزخانه اداری و اتاق نشیمن ایده آل هستند.

عملکرد پارتیشن های اداری با قابلیت جابه جایی

این پارتیشن ها متشکل از یکسری پنل های درهم قفل شده می باشد ، که در یک مسیر مشخص قرار گرفته اند. کف این پارتیشن ها از یکسری قسمت های مشخص مهر و موم شده تشکیل شده است. در صورت نیاز با استفاده از پارتیشن اداری متحرک می توان دو فضا را برای زمان مشخصی از هم جداسازی کرد.و در صورت عدم نیاز، می توان آن را به حالت اولیه بازگرداند و در مکانی مانند کمد جای داد. مهم ترین ویژگی های این پارتیشن سبک بودن ، نصب آسان و یک نفره بودن آن می باشد.

پارتیشن ها خصوصیات متفاوتی دارند . پارتیشن ها را از لحاظ استفاده ، عمکرد ، مواد و متریال استفاده شده می توان به انواع متفاوتی بخش بندی کرد. در ادامه به معرفی انواع این پارتیشن ها می پردازیم . برای آشنایی با انواع پاتریشن های اداری که قابلیت جابه جایی نیز دارند ، در ادامه با ما همراه باشید.

انواع پارتیشن اداری متحرک

انواع پارتیشن متحرک عبارتند از :

پارتیشن متحرک لولایی:

در این پارتیشن ها طراحی پانل ها به گونه ای است که با کمک ریل های تعبیه شده در سقف ، می توان پارتیشن ها را در یک جهت حرکت داد. این پارتیشن ها برای بخش بندی یک اتاق به دو بخش استفاده می شود.
شما می توانید این پارتیشن را در قسمت پایانی مسیر قرار داد.

پارتیشن اداری چند جهته (Multidirectional):

با کمک این نوع پارتیشن ها می توان فضا را از هرجهتی تقسیم بندی کرد. ماژول های این پارتیشن به گونه ای طراحی شده اند که می توانند موقعیت را به صورت مستقل تغییر دهند و یا در یک مکان مشخصی ذخیر شوند.

پارتیشن اداری متحرک چرخ دار:

این نوع از پارتیشن ها مجهز به یکسری چرخ هایی هستند ، از این رو این پارتیشن ها را می توان به راحتی جابه جا کرد.
با کمک این پارتیشن ها می توان در کوتاه ترین زمان و با سرعت دو فضا را از یکدیگر تفکیک کرد.

پارتیشن اداری (آکوستیک):

این پارتیشن ها از موادی نظیر پشم معدنی، فوم، سیمان، کائوچو و … ساخته شده اند. استفاده از این مواد باعث شده که این پارتیشن عایق صوتی باشد. لازم به ذکر است که ، موارد موارد گفته شده با توجه به جنس پارتیشن اداری دوجداره مورد استفاده قرار می گیرند.

پارتیشن اداری متحرک چوبی:

در طراحی و ساخت این پارتیشن از چوب MDF استفاده می شود. این نوع از پارتیشن ها طراحی کلاسیک تری دارند. و می توان گفت تمامی مدیران این پارتیشن را می پسندند.

پارتیشن چوبی اداری در مقایسه با سایر پارتیشن های اداری نصب راحت تری دارند. این پارتیشن دوجداره ام دی اف خاصیت آکوستیک دارد. استفاده از این پارتیشن ها در ایجاد نمایشگاه های چند روزه، اسکان موقت، مزون های تعویض لباس و … رایج می باشد.

پارتیشن اداری شیشه ای:

به جرات می توان گفت ، این نوع پارتیشن ها بهترین هستند. چرا که از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردارند و در دفاتر اداری، اتاق کنفرانس و … مورد استفاده قرار می گیرند.

در این پارتیشن ها امکان نصب پرده کرکره ای و کنترل نور وجود دارد. پارتیشن اداری متحرک شیشه ای از لحاظ زیبایی حرف اول را میزند. و یک پارتیشن مدرن ، لوکس و شیک می باشد.

پارتیشن های متحرک را می توان به صورت تک جداره و برای تقسیم بندی دو فضا استفاده کرد. علاوه بر آن می توان این پارتیشن ها را به صورت دو جداره متحرک به عنوان در آکاردئون نیز مورد استفاده قرار داد. پارتیشن دو جداره اداری طرفداران خود را دارد.

پارتیشن های اداری با قابلیت جابه جایی در بافت ها ، ارتفاعات و رنگ های متفاوت طراحی و ساخته می شوند. با نصب این پارتیشن ها می توان زیبایی و جذابیت محیط را دوچندان کرد.

مزایای پارتیشن اداری متحرک

از مزایای پارتیشن اداری می توان به موارد زیر اشاره کرد :

• انعطاف پذیری در جابه جایی

پارتیشن ها جزو ساختار اصلی دفتر یا محیط کار نمی باشند و در صورت نیاز می توان به راحتی آن را جابه جا کرد. از این رو مدیران به راحتی می توانند بدون دستکاری ساختار اصلی ساختمان یا صرف هزینه های سنگین ، دو محیط را تقسیم بندی کنند.

• تنوع در طراحی

در طراحی و ساخت پارتیشن ها از مواد متفاوتی استفاده می شود. از این رو پارتیشن ها در طرح های شیک، جذاب و خارق العاده ای تولید می شود. برای برای نصب پارتیشن اداری متحرک نیازی به صرف هزینه های سنگین نمی باشد. و در عین حال بازدهی بالایی دارد.

به طور مثال پنل های متحرک شیشه ای برای ایجاد یک پارتیشن اداری ایده آل هستند. علاوه برآن با کمک این پارتیشن ها می توان از نور طبیعی استفاده کرد.

مزایای دیگر نصب پارتیشن اداری عبارتند از:

  • زیبایی محیط اداری
  • ایجاد حریم خصوصی و تفکیک فضا
  • حمل و نصب راحت
  • هزینه مناسب
  • نظم دهی به محیط اداری
  • ایمن بودن پارتیشن اداری دوجداره شیشه ای
  • جنبه ی دکوراتیو بودن پارتیشن ها
  • ایجاد اتاق موقت

در چه بخش هایی از دفاتر اداری می توان از پارتیشن اداری استفاده کرد؟

پارتیشن های اداری متحرک فقط مختص محیط اداری نمی باشند. از این پارتیشن ها به عنوان تخته سیاه در محیط های آموزشی ، جایگاه تعویض لباس در بوتیک ها، ، جداسازی سرویس حمام و دستشویی، محیط عکاسی و آتلیه ، جداسازی آشپزخانه و پذیرایی و … استفاده می شود.