طرحینه

جدیدترین مدلهای پارتیشن تک جداره 2021

پارتیشن تک جداره – مزایای استفاده از پارتیشن تک جداره : همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم، پارتیشن ها یکی از مهم ترین اجزا در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. قسمت بندی و جداکردن را پارتیشن می نامند. به وسیله پارتیشن می توان از فضای یک اتاق استفاده های زیادی کرد، مثلا یک اتاق بزرگ را می توان برای استفاده های مختلف به چندین بخش تقسیم کرد. انجام این کارها به وسیله پارتیشن ها به راحتی امکان پذیر است.

در طراحی های امروزه یکی از پر کاربرد ترین روش ها طراحی پلان باز و یکپارچه است به همین دلیل پارتیشن ها به عنوان یک عنصر کاربردی، رواج پیدا کرده اند. قبلا از پارتیشن ها بیشتر در محیط های اداری و مکان های تجاری استفاده می شد، اما امروزه در مناطق مسکونی نیز از آن بهره مند می شوند.

پارتیشن تک جداره

معرفی پارتیشن تک جداره

امروزه انتخاب دکوراسیون مناسب و زیبا یکی از مهم ترین عامل جذب مشتریان می باشد. انتخاب پارتیشن و دکوراسیون اداری اولین نکته مهمی است که در فضای کاری باید رعایت شود. در انتخاب نوع پارتیشن معمولا دونوع انتخاب وجود دارد، پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره. ضخامت همه پارتیشن های تک جداره 8 سانتی متر بوده و به راحتی ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی ها

برای داشتن یک محیط سازمان یافته برای فعالیت بهتر کارمندان، استفاده از یک پارتیشن ضروری می باشد. از مهم ترین مزایای جداکننده تک جداره این است که کارمندان می توانند به صورت شخصی و محرمانه به فعالیت بپردازند و دیگر شاهد برخی از اتفاقات در شغل خود نباشند. داشتن فضای خصوصی برای هرکس مخصوصا برای کارمندان یک امر ضروری است که می توان با استفاده از پارتیشن ها به این هدف دست یافت و آرامش را برای خود و دیگران به ارمغان آورد.

برخی از انواع پارتیشن ها به صورتی طراحی می شوند که اتصالی به سقف نداشته و در حالت ایستایی می باشند. درواقع می توان گفت این پارتیشن ها بدون این که از سقف جدا شوند یک حالت اتاق مانند داشته و بدین ترتیب بسیار کم هزینه نیز می باشند.

پارتیشن های تک جداره علاوه بر زیبایی که در محیط به وجود می آورد، باعث استحکام ساختمان ها نیز می شود و حس خوب و مثبتی را به فضاهای اداری می دهند. این پارتیشن ها می توانند به راحتی باز شوند و همچنین جدا شوند و حتی می توان آن ها را تکان داد.

جنس جداکننده تک جداره

پارتیشن ها در جنس های متفاوتی در بازار موجود می باشند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ام دی اف و ملامینه

جنس پارتیشن نیز مانند هر وسیله دیگری بستگی به ذوق و سلیقه مشریان دارد، در میان همه جنس های پارتیشن، ام دی اف یکی از بهترین نوع جنس هایی است که به طور گسترده در دکوراسیون ادارات و به خصوص در ساخت پارتیشن تک جداره به کار می رود.
ملامینه نیز از جمله جنس های مرغوب می باشد ولی در مقایسه با ام دی ام عمر کوتاه و دوام کمتری دارد اما می توان با استفاده از ترکیب شیشه و ملامینه فضای زیبایی را به وجود آورد.

2- شیشه

معمولا کسانی که به طراحی تلفیقی علاقه مند هستند استفاده از جداکننده تک جداره به همراه شیشه را در اولویت خود قرار می دهند. به دلیل این که استفاده از تمام چوب باعث می شود نوردهی و گردش هوا کمتر شود، بیشتر از شیشه نیز استفاده می کنند که جلوه خوبی نیز به فضا می بخشد. برای این که فضا و دکوراسیون اداری دلنشین و منحصر به فرد شود، بهتر است از چوب و پنجره های شیشه ای به صورت تمام قد یا نیم قد به صورت تلفیقی به کار برد.

موارد مصرف پارتیشن های اداری

امروزه از پارتیشن های تک جداره و دوجداره در مکان های مختلف استفاده می شود. مثلا در مکان هایی مانند مناطق مسکونی، اداری، منازل، شرکت های تجاری و… از این پارتیشن ها به بهترین نحو بهره مند می شوند. اما برای هر کدام از این مناطق باید به طور جداگانه و مخصوص ساخته شود. مثلا در مورد پارتیشن اداری می توان گفت که باید طبق قوانین سازمان یا شرکت مورد نظر باید طراحی شود. همچنین در دانشگاه ها نیز باید این اصول رعایت شده و پارتیشن دانشگاهی مختص آن به کار گرفته شود.

ساخت پارتیشن نیز مانند هر حرفه و کار دیگری نیازمند تخصص مخصوص به خود می باشند. بنابرین فقط باید افرادی که در زمینه تخصص و مهارت دارند در این زمینه فعالیت کنند در غیر این صورت وجود دارند افرادی که با معرفی خود به عنوان افراد خبره کار را در دست گرفته و با نصب نامناسب پارتیشن باعث کوچک شدن فضا می شود.

مزایای استفاده از پارتیشن تک جداره

یکی از مهم ترین مزایای استفاه از پارتیشن های تک جداره، عرضه آن ها در رنگ بندی های جذاب می باشد که می توان گفت متناسب با همه سلیقه ها موجود می باشد و همین امر باعث شده است که جلوه زیبایی به محیط بدهد. از دیگر مزایای این پارتیشن سرعت بالا در نصب پارتیشن تک جداره بوده و به دلیل استفاده از زمان کمتر باعث صرفه جویی در زمان می شود.

یکی دیگر از مهم ترین امتیازات در نصب این پارتیشن ها، هزینه پایین پارتیشن اداری تک جداره در مقایسه با پارتیشن دو جداره است. به همین دلیل است که اکثر شرکت ها به منظور پرداخت هزینه کمتر از این پارتیشن ها در محیط کاری استفاده می کنند. جابجا کردن و تکان دادن جداکننده تک جداره به نسبت راحت بوده و می توان به راحتی نقل مکان کرد. همچنین می توان با مات کردن شیشه و اضافه کردن استیکر ها باعث جذابیت آن شد.

پارتیشن تک جداره شیشه ای

تولید شیشه های سندبلاست نسبت به مدل های دیگر متفاوت است، این شیشه های رنگی سومین نوع از شیشه های دکوراتیو هستند. با پاشیدن پر فشار نوعی ماسه مخصوص از طریق نوعی دستگاه ، به نام دستگاه سندبلاست، این شیشه تولید می شود. یکی از مزایای شیشه های رنگی این است که در هنگام پاشیدن ماسه ها می توان طرح های مختلفی را از آن به وجود آورد. این شیشه ها به دلیل مات بودن در بسیاری از اداره ها و ساختمان ها استفاده می شوند.

این شیشه ها در پارتیشن های تک جداره و دوجداره که به منظور جداسازی محیط اداری مانند اتاق جلسه و کنفرانس و… استفاده می شود، به کاربرده می شوند و از نظر طرح شباهت زیادی به شیشه های چاپی دارند.