طرحینه

پارتیشن مغازه – انواع پارتیشن مغازه مدرن 2021

پارتیشن مغازه ، انواع پارتیشن مغازه : دغدغه ی بسیار از مغازه داران و صاحبان فروشگاه ها طراحی یک دکوراسیون ایده آل برای مغازه می باشد . چرا که دکوراسیون مغازه یکی از عوامل موفقیت در کسب و کار تجاری می باشد. یک دکور خوب تاثیر فوق العاده ای در جذب مشتری خواهد داشت.

پارتیشن مغازه

دکور مغازه باید به نحوی باشد که در زمان خرید، برای مشتری و مغازه دار آرامش به همراه داشته باشد.پارتیشن بندی ، یکی از متریال های مهم در طراحی دکوراسیون مغازه می باشد. در ادامه این مقاله در رابطه با این موضوع اطلاعات بیشتری ارائه می دهیم ، پس با ما همراه باشید.

پارتیشن بندی مغازه از نظر جنس

پارتیشن مغازه نیز همانند سایر پارتیشن ها از نظر جنس انواع متفاوتی دارند. پارتیشن چوبی ، فلزی ، آلومینیوم و شیشه ای و…

پارتیشن هایی از جنس چوب ، جزو گران ترین و لاکچری ترین تفکیک کننده ها به شمار می روند.
پارتیشن هایی با متریال ترکیبی نظیر ترکیب چوب و فلز، ترکیب شیشه و ام دی اف، ترکیب شیشه و فلز، ترکیب فلز و ام دی اف و نیز ترکیب‌هایی جدید مانند رزین و چوب جزو بهترین پارتیشن ها می باشند.

پارتیشن بندی و دکوراسیون طبقات مغازه با کمک متریال های ترکیبی بسیار زیبا و کاربردی خواهد بود.

دکوراسیون مغازه از لحاظ نوع محصول

نوع محصول فروشی ، جزو یکی از فاکتورهای مهم در طراحی و اجرای پارتیشن مغازه می باشد. به عنوان مثال پارتیشن دوجداره شیشه ای برای یک برای مغازه ابزار فروشی با اجناس سخت و سنگین انتخاب مناسبی نخواهد بود. در عوض پارتیشن شیشه‌ای برای یک مغازه لباس فروشی یا کفش فروشی بسیار ایده آل خواهد بود.

انواع پارتیشن مغازه

در اینجا برخی از تفکیک کننده های مغازه را متناسب با نوع اجناس و سبک فروش به شما معرفی می کنیم :

پارتیشن بندی مغازه فروش لباس و اکسسوری

در فروشگاه های مربوط به لباس و اکسسوری ، دکور فروشگاه و ویترین آن تاثیر فوق العاده ای در جذب مشتری خواهد داشت. تفکیک بندی این فروشگاه ها باید به گونه ای باشد که ؛ اجناس موجود برای راهنمایی و دسترسی آسان مشتریان تفکیک شود.

پارتیشن مغازه فروش لوازم آرایشی و بهداشتی

پارتیشن بندی در یک فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی ، باید در ابعاد کوچک تری باشد. در دکوراسیون این مغازه ، معمولا از تم های طلایی، مشکی، صورتی و اکلیل دار استفاده می شود.
پارتیشن هایی از جنس شیشه وام دی اف برای این فروشگاه ها ایده آل خواهد بود. چراکه ؛ به راحتی قابل تمیز شدن هستند و در مقایسه با متریال های دیگر ارزان تر می باشند.

پارتیشن بندی فروشگاه ساعت

طراحی جداکننده برای فروشگاه ساعت ، کمی پیچیده تر می باشد و باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود.
پارتیشن مغازه ساعت ، می تواند از متریال های با جنس چوب ،شیشه و فلز باشد.

پارتیشن بندی فروشگاه های عینک و لنز

تفکیک بندی این فروشگاه ها نیز پیچیدگی خاص خود را دارد. طبقه بندی عینک ها نیازمند یک استایل خاصی می باشد. در این فروشگاه ها می توان رگالی از جنس استیل با درب شیشه ای یا بدون درب طراحی کرد و عینک ها را در آنجا دسته بندی کرد.
رگال می تواند از جنس چوب ، رزین یا بتن باشد.

تفکیک بندی مغازه فروش میوه و سبزیجات

طراحی تفکیک کننده برای چنین فروشگاهی بسیار راحت می باشد . پارتیشن مغازه ساعت می تواند به شکل ردیف هایی شیب دار با اندازه یکسان باشد. متریال هایی از جنس فلز و چوب برای این فروشگاه ها ایده آل خواهد بود.

لازم به ذکر است که تفکیک کننده هایی از جنس پلاستیک شفاف یا رنگی نیز انتخاب مناسبی خواهند بود. فلز و پلاستیک بهترین متریال مورد استفاده برای مغازه هایی با سبک مدرن می باشد.

در مورد مغازه هایی با دکوراسیون داخلی سنتی ، می توان از چرخ‌های میوه فروشی قدیمی و طبق‌های رویی استفاده کرد.

پارتیشن بندی سوپر مارکت

سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ ، محصولات زیادی را برای فروش عرضه می کنند. چگونگی تفکیک این فضای بزرگ نیازمند بهره گیری از سیاست فروش و بهینه سازی فضا می باشد.
پارتیشن مغازه سوپرمارکت باید متناسب با اجناس مختلفی که در آن به فروش می رسد ، طراحی شود.

به عنوان مثال پارتیشن بندی بخش مربوط به لوازم خانگی متفاوت تر از پارتیشن بندی بخش مربوط به فروش لباس و پوشاک خواهد بود.

پارتیشن بندی داروخانه

در اکثر داروخانه ها از قفسه‌های کوچکی از جنس ام دی اف، فلز یا شیشه برای طبقه بندی داروها استفاده می شود.
استفاده از رنگ های متنوع ، برای دسترسی راحت به محصولات با سرعت بالا موثر خواهد بود

سخن پایانی

در این مقاله انواع تفکیک کننده مغازه را به شما معرفی کردیم . موضوعی که دغدغه ی بسیار از صاحبان فروشگاه ها و مغازه ها می باشد. پارتیشن بندی جزو کارهای تخصصی می باشد و باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود. برای انجام این کارمی توانید از یک شرکت بازسازی ساختمان کمک بگیرید. این شرکت ها افرادی متخصص و با تجربه در حوزه طراحی و اجرای پارتیشن منزل ، پارتیشن اداری و…دارند . و می توانند شما را در انتخاب بهترین گزینه یاری کنند.