طرحینه

پارتیشن چیست ؟ – جدیدترین مدل پارتیشن مدرن و آماده 2021

پارتیشن , قیمت پارتیشن اداری و مسکونی چقدر است , پارتیشن تک جداره , پارتیشن دوجداره : بهترین راهکار برای تقسیم بندی خانه های کوچک و محیط های اداری .  پارتیشن در لغت به معنی جداسازی و قسمت بندی می باشد. امروزه پارتیشن بندی به منظور جدا کردن فضا در طراحی و دکوراسیون داخلی بسیار پرکاربرد شده است. انواع مختلفی از پارتیشن ها با اندازه های متفاوت در بازار موجود می باشند.

پارتیشن ها دو نوع اند، ثابت و متحرک. پارتیش های ثابت توسط پیچ و مهره به زمین متصل می شوند و امکان جابه جایی آن ها وجود ندارد. ولی پارتیش های متحرک، قابلیت جابه جایی دارند و می توان در قسمت های مختلف دکوراسیون داخلی از آن ها استفاده کرد. ارتفاع بعضی از پارتیشن ها بلند می باشد و به سقف متصل می شود، ولی بعضی از آن ها ارتفاع کوچک تری دارند.

پارتیشنپارتیشن ها در زیبا کردن فضا بسیار تاثیر گذار می باشند. پارتیشن های چوبی به عوان فضا ساز در محیط جذاب و زیبا خواهند بود.

انواع پارتیشن ها از نظر کاربرد

پارتیشن ها بسته به نوع کاربردشان به دسته های مختلفی تقسیم می شوند: پارتیشن اداری، پارتیشن مسکونی

پارتیشن های منزل اکثرا از نوع چوب و ام دی اف می باشند، و علاوه بر تقسیم بندی فضا، به عنوان دکور و محلی برای گذاشتن وسایل دکوری کاربرد دارد.

پارتیشن اداری

معمولا در ادارات به دلیل کمبود فضا، زمان و هزینه زیاد ساختن دیوار، برای جداسازی فضاها از پارتیشن استفاده می شود. با استفاده از پارتیشن اداری ، با هزینه مناسب می توان برای کارمند ها اتاق های مجزا درست کرد، و محیطی بدون تنش با دسترسی بالا به کارمندان ایجاد کرد.

اگر در طراحی پارتیشن اداری از شیشه استفاده شود، بایستی عایق صدا باشد. و اگر قصد دارید یک قسمت از فضا را به طور کامل پوشش دهید از پارتیشن MDF استفاده کنید.

نمونه جدیدترین مدل پارتیشن اداری

جدیدترین مدل پارتیشن اداری جدیدترین مدل پارتیشن اداری جدیدترین مدل پارتیشن اداری جدیدترین مدل پارتیشن اداری مدل پارتیشن اداری مدل پارتیشن اداری مدل پارتیشن اداری مدل پارتیشن اداری پارتیشن اداری پارتیشن اداری پارتیشن اداری پارتیشن اداری پارتیشن اداری

پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری خود به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. پارتیشن دوجداره : پارتیشن های دوجداره عایق صوت و انرژی هستند. تنوع این دسته زیاد می باشد و مقاومت و استحکام بالایی دارد. این پارتیش ها نیازی به ستون برای ایستادن ندارند. در فضای مابین شیشه ها می توان از پرده کرکره استفاده کرد.
 2. پارتیشن تک جداره : پارتیشن های تک جداره وزن سبک تری دارند و به راحتی می توان آن ها را جابه جا کرد.این پارتیشن ها در مقایسه با نوع دوجداره ارزان تر هستند و تنوع کمتری دارند.

معمولا در ادارات از پارتیشن های متحرک استفاده می شود که از جنس چوب یا آلومینیوم هستتند.

پارتیشن مسکونی

پارتیشن مسکونی در خانه های کوچک برای جداکردن فضا مورد استفاده قرار می گیرد. پارتیشن منزل، در خانه های بزرگ نیز برای تبدیل به فضاهای کوچک تر استفاده می شود. مهم ترین علت پارتیشن ایجاد فضا و حریم خصوصی برای افراد منزل می باشد. پارتیشن ها جنس ها و طرح های مختلفی دارند، و شما می توانید با سلیقه خود انتخاب مناسبی داشته باشید. سعی کنید رنگ و طرح پارتیشن را با دکور منزل هماهنگ کنید.

انواع پارتیشن از نظر جنس

 • پارتیشن بندی MDF
 • پارتیشن بندی شیشه ای
 • پارتیشن بندی شیشه ای وMDF
 • پارتیشن شیشه ای با پروفیل آلومینیومی
 • پارتیشن ام دی اف با پروفیل آلومینیومی

در ادامه به معرفی برخی از انواع پارتیشن ها می پردازیم.

پارتیشن شیشه ای :

این پارتیشن از جنس شیشه می باشد. و در مکان های مختلف قابل استفاده می باشد. در صورت کثیف شدن به راحتی با دستمال تمیز می شود. پارتیشن شیشه ای از نظر جنس و رنگ تنوع مختلفی دارد و انواع شیشه ساده، مات، رنگی و سکوریت و دوجداره را شامل می شود. نوع دوجداره آن عایق صوتی می باشد. پارتیشن شیشه ای به دلیل عبور نور باعث صرفه جویی در روشنایی می شود.

شیشه ای

پارتیشن MDF :

این پارتیشن ها از جنس ام دی اف چوب هستند. این پارتیشن ها تخته چوب هایی فیبری با طرح ها و روکش های مختلف می باشند. هزینه پارتیشن ام دی اف در مقایسه با نوع چوبی آن ارزان تر می باشد. و در برابر پوسیدگی و سایش مقاومت بیشتری دارد. این پارتیشن به عنوان عایق صوتی نیز عمل می کند.

پارتیشن چوبی :

این پارتیشن از جنس چوب می باشد. پارتیشن چوبی یکی از بهترین انواع پارتیشن منزل می باشد. ولی در محیط های مرطوب نباید از این پارتیشن استفاده کرد.

پارتیشن PVC :

این پارتیشن از جنس پی وی سی و ونیل نوعی پلاستیک می باشد. این پارتیشن وزن سبک تری دارد. هزینه پایین، مقاومت در برابر رطوبت، نگهداری آسان و تنوع در طرح و رنگ از مزیت های این پارتیشن می باشد.

پارتیشن دکوراتیو :

این پارتیشن ها برای تقسیم بندی فضای داخلی به کار می رود و بسیار زیبا هستند.

دکوراتیو

پارتیشن فلزی :

این پارتیشن از مقاومت بالایی برخوردار است. و در طرح های هندسی مختلفی تولید شده اند.

فلزی

پارتیشن پرده ای :

این پارتیشن ها یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین پارتیشن ها برای جدا کردن فضاها و ایجاد حریم خصوصی می باشد. وبه راحتی قابل شستشو هستند. در صورت نیاز فضا جداسازی می شود و با بسته شدن پرده فضا دوباره به حالت اول برمی گردد.

پارتیشن بندی گیاهی :

این پارتیشن ها دیوارهای گیاهیی هستند که برای جداسازی فضا مورد استفاده قرار می گیرند. از مزایای این پارتیشن می توان به زیبایی، تمیزی هوا، کم کردن آلودگی صوتی اشاره کرد.

پارتیشن چرخشی :

این پارتیشن ها با چرخش دور محور خود، حالت سایه روشن ایجاد می کنند.

پارتیشن سفالی :

این پارتیشن ها با بلوک های سفالی ساخته می شوند که می توانند توخالی یا توپر باشند. که توخالی ها وزن سبک تری دارند.ضخامت این پارتیشن ها 6 تا 15 سانتی متر مکعب می باشد. این پارتیشن ها عایق صوت و حرارت و مقاوم در برابر آتش سوزی هستند.

پارتیشن معلق :

برای تولید این پارتیشن ها از متریال های سبک استفاده شده است. از مزیت های این نوع پارتیشن می توان به قابلیت جابه جایی، جمع شدن و باز شدن، تمیزی آسان اشاره کرد.

پارتیشن ریلی :

این پارتیشن ها شبیه کشوهای ریلی هستند. و به صورت ریل در هر مکانی قابل نصب هستند. در صورت نیاز می توانید آن را باز یا بسته کنید.

مزیت های پارتیشن بندی

 • پارتیشن بندی در مقایسه با دیوار کشیدن مقرون به صرفه تر می باشد.
 • سرعت اجرای بالایی دارد.
 • ایجاد فضای بهینه در محیط های گوناگون.
 • فضای کمتری را اشغال می کند.
 • با پارتیشن بندی می توان حریم خصوصی ایجاد کرد.
 • ظاهری زیبا دارد و تاثیر فوق العاده ای در دکوراسیون خواهد داشت.

قیمت پارتیشن

قیمت پارتیشن به فاکتورهای مختلفی از جمله جنس، ضخامت، ابعاد، نوع و تزئینات وابسته می باشد.