طرحینه

پارچه دیواری تزئینی و دکوری ، لیست قیمت پارچه دیواری جدید

پارچه دیواری ایرانی ، هندی جدید با بهترین کیفیت – لیست قیمت انواع آلبوم پارچه دیواری تزئینی ۱۴۰۰ . جدیدترین طرح و مدل پارچه برای دیواری به همراه البوم عکس : قبلا هزینه ی کاغذ دیواری بسیار بالا بود و افراد زیادی نمی توانستند از این عنصر در دکوراسون داخلی خود استفاده کنند، از این رو استفاده از کاغذ دیواری یک کار منحصر به فرد و خاصی به حساب می آمد. از سوی دیگر کاغذ دیواری ها مثل الان از تنوع زیادی برخوردار نبودند، از این رو انتخاب کاغذ دیواری که متناسب با سبک و طراحی دکوراسیون باشد، کاری دشوار بود.
درحال حاضر کاغذ دیواری جزو اجزای مهم و اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محیط اداری می باشد و به دلیل تنوع بالایی که دارد، انتخاب بهترین کاغذ دیواری کار آسانی شده است.
با محبوبیت کاغذ دیواری طراحان این عنصر سعی کردند از الیاف های جدیدی برای ساخت کاغذ دیواری استفاده کنند که در نهایت باعث تولید پارچه دیواری شد. این عنصر جدید در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجود می باشد، از این رو به راحتی می توان آن را با قسمت های مختلف دکوراسیون داخلی منزل هماهنگ کرد. کاغذ دیواری های جدید در میان مشتریان جایگاه ویژه ای پیدا کردند، به گونه ای که مشتریان در هنگام انتخاب کاغذ دیواری لاکچری ابتدا پارچه های دیواری را انتخاب می کنند.پارچه دیواری

پارچه دیواری چیست

این پوشش دیواری نوعی از کاغذ دیواری می باشد که در ساخت و تولید آن از الیاف گیاهی استفاده می شود. این پوشش دیواری همانند پارچه نازکی است که برای پوشاندن بخش های مختلف دیوار مورد استفاده قرار می گیرد. این پوشش های دیواری در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجود می باشند از این رو توانسته اند مشتریان زیادی را جذب کنند. در ساخت این پوشش های دیواری از الیاف کاملا طبیعی استفاده می شود، از این رو عمر طولانی دارند و در برابر رطوبت و آب مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. و در بخش های مختلف دکوراسیون اداری و دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی های پارچه دیواری

• از مهم ترین ویژگی های این پوشش دیواری می توان به تنوع در طرح و رنگ اشاره کرد و همین امر باعث محبوبیت این پوشش دیواری در میان مشتریان شده است.
• این پوشش دیواری قابل شستشو می باشد و شما می توانید رنگ های روشن آن را انتخاب کنید و هر زمان که کثیف شد آن را بشویید و تمیز کنید.
• این نوع پوشش دیواری ضدآب و ضد رطوبت می باشد و در مناطق مرطوب قابل استفاده می باشد و هیچ گونه قارچ یا کپکی در زیر این پوشش دیواری جمع نمی شود.
• الیاف به کار رفته در تولید این پوشش دیواری دارای خاصیت آنتی باکتریال می باشد و مانع از تجمع باکتری ها و قارچ ها می شود.
• از آنجایی که پارچه دیواری از الیاف کاملا گیاهی و طبیعی ساخته می شود، با سلامتی انسان سازگار می باشد و باعث ایجاد حساسیت نمی شود. و در دکوراسیون اتاق کودک و سالمندان بدون نگرانی قابل استفاده می باشد.
• نصب این پوشش دیواری کار آسانی است و طول عمر بالایی دارد.
• این نوع پوشش دیواری در برابر انواع آسیب ها مانند پارگی و کثیفی مقاوم می باشد، از این رو برای خانواده هایی با فرزندان کوچک مناسب می باشد.
• این نوع پوشش دیواری را می توان در کنار کاغذ دیواری مورد استفاده قرار داد. در واقع هردوی آن ها در دکوراسیون ادرای و منزل قابل استفاده می باشند.

تفاوت کاغذ دیواری با پارچه ی دیواری در چیست؟

هر دوی آن ها جزو پوشش های دیواری محبوب به شمار می روند اما پارچه های دیواری در مقایسه باکاغذ دیواری محبوبیت بیشتری دارند. در ادامه به معرفی تفاوت های این دو پوشش دیواری می پردازیم:

• جنس و الیاف به کار رفته

مهم ترین تفاوتی که این دو پوشش دیواری دارند شیوه ساخت و جنس آن ها می باشد. در ساخت کاغذ دیواری از الیاف مصنوعی و صنعتی استفاده می شود. اما در تولید پارچه دیواری از الیاف طبیعی و گیاهی استفاده می شود. انواع مختلف کاغذ دیواری ها جنس مشابه ای دارند و تنها تفاوت آن ها در ضخامت و کیفیت ساخت آن ها می باشد. این در حالی است که پارچه دیواری از جنس کتان، مخمل، چرم، ابریشم، ژاکارد و ساتن می باشد. به خاطر همین پارچه دیواری دارای بافت می باشد و از نظر ظاهری با کاغذ دیواری تفاوت زیادی دارد.

• قیمت پارچه دیواری و هزینه نصب

پارچه دیواری به دلیل جدید بودن قیمت بالایی دارد. در گذشته از پارچه دیواری در منازل اشراف و ثروتمندان اروپایی استفاده می شد، اما در حال حاضر در منازل مدرن استفاده می شود و جزو روش های نوین برای طراحی دکوراسیون به حساب می آید.
روش نصب کاغذ دیواری و پارچه دیواری تقریبا مشابه یکدیگر است. پارچه دیواری دارای بافت می باشد و ضخیم تر می باشد، از این رو نصب آن باید با دقت انجام شود. چسب مورد استفاده برای این دو پوشش دیواری تقریبا یکسان است ولی برای چسب دقیق و محکم از چسب های مخصوص پارچه استفاده می شود. تفاوت های کوچک در نصب باعث شده که هزینه نصب پارچه دیواری در مقایسه با کاغذ دیواری بیشتر باشد.

• قابلیت شستشو و نظافت

پارچه دیواری در مقایسه با کاغذ دیواری دیرتر کثیف می شود و تمیز کردن آن آسان تر است. همه ی کاغذ دیواری ها قابلیت شستشو ندارند. در صورتی که تمایل به استفاده از کاغذ دیواری با قابلیت شستشو دارید بایستی هزینه های بیشتری را پرداخت کنید. ولی تمامی پارچه های دیواری قابل شستشو هستند و نیازی به پرداخت هزینه از این بابت نخواهید داشت.

• قابلیت آکوستیک و جذب صدا

پارچه دیواری به دلیل استفاده از پارچه خاصیت عایق دارد. این نوع پوشش دیواری به دلیل اینکه عایق صوتی و حرارتی است در محیط های پر سر و صدا مانند تالارها، سالن های همایش و آنفی تئاترها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه برآن این پوشش دیواری باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

• مقاومت و طول عمر

پارچه های دیواری در برابر مقاومت و جذب آلودگی مقاوم هستند و مانع از نفوذ آب و رطوبت می شوند. از این رو برای استفاده در مناطق مرطوب و دکوراسیون آشپزخانه و دکوراسیون سرویس بهداشتی مناسب هستند. علاوه بر آن این پوشش دیواری در برابر پارگی و خراش نیز مقاوم است. و در صورت برخورد اشیا به دیوار پاره نمی شوند.

• محل نصب

قبل از نصب کاغذ دیواری بایستی دیوار زیرین آن تعمیر شود و حفره ها و فرورفتگی ها برطرف شود. در حالی که نصب پارچه دیواری بر روی دیوارهای سیمانی و سرامیکی راحت تر است و زیر سازی آن راحت تر است.

• روش جدا کردن

کاغذ دیواری به دلیل ضخامت کمتری که دارد، به شدت به دیوار می چسبد و در هنگام جداسازی آن از دیوار باعث تخریب دیوار می شود. این در حالی است که پارچه دیواری به دلیل ضخامت بالایی که دارد و همچنین به دلیل بافت آن به راحتی از دیوار جدا می شود و بعد از جدا شدن آن از دیوار نیازی به تعمیر و بازسازی نمی باشد.

کاربردهای پارچه دیواری

پارچه دیواری در تمامی محیط هایی که از کاغذ دیواری استفاده می شود، قابل استفاده می باشد. این پوشش برای محیط های اداری، مسکونی و رسمی مناسب می باشد و در دکوراسیون ساختمان لوکس مورد استفاده قرار می گیرد. با ترکیب طرح های پارچه دیواری و کاغذ دیواری می توان محیطی زیبا و جذاب طراحی کرد.
شما در انتخاب کاغذ دیواری یا پارچه دیواری کاملا مختار هستید اما اکثر مشتریان بعد از مشاهده ی پارچه دیواری آن را بر کاغذ دیواری ترجیح می دهند. پارچه های دیواری مزایای بسیار زیادی دارند و به خاطر همین در مقایسه با کاغذ دیواری برتر شده اند. پارچه های دیواری به دلیل تنوع در جنس و طرح در بخش های مختلف منزل قابل استفاده می باشند.
پارچه های دیواری جزو به روزترین پوشش های دیواری هستند و تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما دارند.