طرحینه

پرده آشپزخانه ⚡ [ مدل پردهای جدید آشپزخانه 2021 ] + لیست قیمت

پرده آشپزخانه ، پرده مدرن آشپزخانه : دکوراسیون داخلی منزل ، تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد. دکوراسیون ، محدود به یک بخش از منزل نمی شود. بلکه باید به دکوراسیون بخش های مختلف توجه شود.

به عنوان مثال علاوه بر دکوراسیون پذیرایی و نشیمن باید به دکوراسیون آشپزخانه نیز توجه کرد. چرا که آشپزخانه مهم ترین بخش در هرخانه ای می باشد و باید به طراحی آن توجه ویژه ای داشت.

پرده آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه های امروزی ، اکثرا اپن هستند. و دید بیشتری دارند. فاکتورهای مختلفی در زیبایی طراحی آشپزخانه ها موثر می باشند. برخی از فاکتورها عبارتند از:

  • خرید وسایل مناسب و چیدمان درست آن ، پرده مناسب آشپزخانه ، از جمله عوامل موثر در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه می باشد.
  • نورپردازی مناسب با استفاده از لامپ ها، آویز آشپزخانه و یا هالوژن ها زیبایی آن را دوچندان می کند.
  • وجود پنجره در آشپزخانه ، روشنایی آن را زیاد می کند.
  • برای کنترل نور ورودی از پنجره ها می توانید از پوشش مناسبی استفاده کنید.

اهمیت استفاده از پرده ها در دکوراسیون آشپزخانه

در صورت وجود پنجره در محیط آشپزخانه ، می توانید نور ورودی را از طریق پوشش مناسب کنترل کنید. پرده ها کارایی زیادی دارند. آن ها علاوه بر زیبایی محیط آشپزخانه، در زیبایی دکوراسیون داخلی نیز تاثیرگذار می باشند. از این رو در انتخاب طرح و نوع پرده آشپزخانه باید دقت زیادی کرد.

طرح و رنگ پرده ، باید با فضای آشپزخانه ، سبک آن و سایر وسایل منزل متناسب باشد.

پرده آشپزخانه مدرن

در حال حاضر، پرده های زیادی با طرح و رنگ های متنوع در بازار موجود می باشد. با توجه به تنوع پرد برای بخش های مختلف منزل ، می توانید متناسب با سلیقه خود یک پرده زیبایی را انتخاب کنید.

شما می توانید طرح های مختلف را در ذهن خود مجسم کرده و بهترین آن را انتخاب کنید.

پرده ها بخش عمده ای از سطح دیوار آشپزخانه را می پوشانند. انتخاب طرح و رنگ درست آن ، تاثیر فوق العاده ای در جذابیت و زیبایی دکوراسیون آشپزخانه خواهد داشت.

پرده آشپزخانه مدرن

پرده آشپزخانه مدرن

پرده آشپزخانه مدرن

پرده آشپزخانه مدرن

نکات مهم در انتخاب پرده

در انتخاب پرده توجه به نکات زیر خالی از لطف نخواهد بود :

  • از آنجایی که پرده در این محیط  زود کثیف می شود ، و شما باید به طور مداوم آن را بشویید . بهتر است پرده ای را انتخاب کنید که در برابر نور و شستشو مقاومت زیادی داشته باشد. و با چند بار شستن خراب نشود.
  • در مورد آشپزخانه های کوچک ، بهتر است از پرده هایی با رنگ روشن استفاده کنید. رنگ های روشن فضا را بزرگتر از اندازه واقعی نشان می دهند.
  • در مورد آشپزخانه های بزرگ ، می توانید کاملا سلیقه ای عمل کرده و متناسب با سبک دکوراسیون ، پرده را انتخاب کنید . برحسب سلیقه می توانید رنگ های روشن یا تیره را انتخاب کنید.
  • در صورتی که میزان نور ورودی به محیط زیاد باشد. می توانید با کمک پرده های تیره ، میزان نور ورودی را کنترل کنید.
  • طرح و رنگ پرده انتخاب شده باید با سبک و هارمونی دکوراسیون آشپزخانه و چیدمان آن متناسب باشد.
  • برای جلوه بیشتر می توانید پرده را با رومیزی آشپزخانه و قسمت غذاخوری یکی کنید.

انواع مدل پرده های جدید آشپزخانه

انواع متفاوتی از پرده ها در بازار موجود می باشد. شما برحسب سلیقه و فضای آشپزخانه خود می توانید یک انتخاب مناسبی را داشته باشد. از محبوب ترین پوشش پنجره آشپزخانه می توان به پرده ریلی و یا پرده پلیسه دار اشاره کرد.

انتخاب پرده هایی با طرح حیوانات ، طرح های خاص و همچنین طرح راه راه می توانند آشپزخانه شما را زیبا کنند. برای نوعروسانی که اکثر وسایلشان گلدار باشد ، پرده آشپزخانه گل گلی می تواند آشپزخانه را از لحاظ زیبایی زیر و رو کند.

پرده رومی

مدل پرده رومی ، یکی دیگر از انواع مدل پرده برای آشپزخانه، می باشد. هزینه این پرده ها خیلی زیاد نیست. این پرده ها آرامش و ظرافت خاصی را به آشپزخانه شما به ارمغان می آورد.

پرده ها می توانند در انواع مختلف شطرنجی ، نیمه توری و بالا رونده با طرح های متفاوت باشد.

در انتخاب پرده ها باید به سبک مورد نظر توجه کنید. در صورتی که سبک آشپزخانه شما کلاسیک باشد . پرده طرح کلاسیک بسیار زیبا و مجلل می باشد ، و روح تازه ای به محیط شما می بخشد.
حول این پرده ها از منگوله و آویز استفاده می شود که سبک باوقاری را در محیط ایجاد می کند. از این رو استفاده از پرده های ضخیم هایی  در  سبک کلاسیک، فضای آشپزخانه شما را فوق العاده جذاب می کند.

پرده آشپزخانه

پرده آشپزخانه سلطنتی

پرده آشپزخانه مدرن

پرده آشپزخانه

پرده آشپزخانه شیک

سوالات متداول

در ادامه به بررسی سوالاتی راجع به انتخاب بهترین پرده می پردازیم:

نکات قابل توجه در انتخاب پرده چیست؟

در انتخاب پرده ، علاوه بر زیبایی باید فاکتورهای دیگری نظیر هدف خرید، جنس پارچه و ابعاد آن را در نظر داشته باشید. در صورتی که پرده شما نورگیر باشد و بخواهید نور کمتری را وارد اتاق خود کنید. پرده های ضخیم برای کنترل نور ورودی می تواند انتخاب مناسبی باشد. در صورت تمایل به ورود نور بیشتر پرده های توری و رنگ روشن انتخاب مناسبی خواهد بود.

استفاده از والان برای پرده مناسب است یا خیر؟

این موضوع به سبک دکوراسیون آشپزخانه شما مربوط می شود. ولی در حالت کلی پرده های ساده ، زیبایی فضای آشپزخانه را دوچندان می کنند. از طرف دیگر پرده های آشپزخانه مدام شستشو می شوند. شستن والان سخت تر خواهد بود.

ایده آل ترین جنس پرده کدام است؟

محیط آشپزخانه مدام دارای حرارت و چربی می باشد. بهترین پرده برای این محیط ، پرده ای است که کیفیت بالایی داشته باشد و در برابر شستشو مقاوم باشد.

بهترین پوشش برای پنجره آشپزخانه به سبک مدرن چیست؟

سبک مدرن ، ظاهری بسیار ساده دارد. از این رو ، پرده های با طرح و نقشه ساده ای برای سبک مدرن ایده آل خواهند بود. چوب پرده های ساده و بدون والان بهتر بهترین گزینه خواهند بود.

در هنگام انتخاب رنگ پرده به چه نکاتی باید توجه کرد؟

شما می توانید برحسب سلیقه ، رنگ پرده خود را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که در زمان انتخاب رنگ پرده ، نور ورودی را در نظر بگیرید. با رنگ های تیره و ضخیم می توان میزان نور ورودی را کنترل کرد.

برای اجرای پروژه دکوراسیون آشپزخانه چه باید کرد؟

اجرای پروژه دکوراسیون کار تخصصی است و باید از یک شرکت بازسازی ساختمان کمک بگیرید. در مرحله اول از بخش های مختلف با زاویه درست عکس بگیرید ، و به همراه نقشه ساختمان در اختیار متخصصین شرکت قرار دهید.

کارشناسان می توانند حضوری نیز از محل بازدید کنند . با کسب اطلاعات جزئی ، پروژه راحت تر و سریع تر اجرا می شود.

آیا تمام مراحل اجرایی پروژه توسط شرکت بازسازی ساختمان انجام می شود؟

بله، تمامی مراحل از طراحی تا بازسازی و اجرای دکوراسیون بر عهده تیم متخصص بازسازی ساختمان می باشد.

مدت زمان مورد نیاز برای طراحی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه چقدر می باشد؟

زمان مورد نیاز برای اجرای پروژه به فاکتورهای مختلفی از جمله تعداد ، ابعاد فضاها و نوع طراحی بستگی دارد. این زمان در مورد پروژه های مختلف متفاوت می باشد.