طرحینه

پرده اتاق خواب 2021 – نکات مهم برای خرید پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب ، نکات مهم برای خرید پرده اتاق خواب :

پرده یکی از مهم ترین اجزا در طراحی دکوراسیون می باشد. پرده ها در دکوراسیون بخش های مختلف منزل نظیر آشپزخانه ، پذیرایی ، اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرند.

پرده اتاق خواب

در مقالات قبلی در مورد پرده آشپزخانه و پذیرایی توضیحاتی ارائه دادیم. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد پرده مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و پسرانه توضیحاتی ارائه دهیم .

اهمیت نصب پرده در اتاق خواب

پرده ها به عنوان یکی از المان های مهم در دکوراسیون اتاق خواب ، علاوه بر زیبایی ، مانع تابش نور مستقیم خورشید در طول روز می شوند. علاوه بر این پرده اتاق خواب می تواند در مصرف انرژی گرما و سرما صرفه جویی کند.

پرده ها به دلیل جایگاهشان در اتاق ، تاثیر زیادی در زیبایی اتاق شما خواهند داشت. انتخاب پرده به سبک دکوراسیون منزل شما و سلیقه تان بستگی دارد. در خرید پرده باید دقت زیادی به خرج داد. چرا که هرگونه بی توجهی می تواند هزینه هایی که صرف خرید سرویس خواب و سایر وسایل در اتاق کرده اید ، بیهوده باشد.

در ادامه نکات مهمی را در رابطه با خرید پرده در اختیار شما قرار می دهیم. با در نظر گرفتن این نکات می توانید بهترین پرده را خریداری کنید .

نکات مهم در خرید پرده اتاق خواب

با توجه به نکات زیر می تواند برای اتاق خوابتان پرده ایده آلی انتخاب کنید :

پرده اتاق خواب

• فضای اتاق خواب

یکی از فاکتورهای اساسی که در زمان خرید پرده باید به آن دقت کنید. فضای اتاق می باشد . به عنوان مثال پرده مناسب برای اتاق هایی با متراژ بزرگ متفاوت از پرده برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک خواهد بود.

به عنوان مثال دیگر باید بگوییم که در انتخاب پرده اتاق عروس باید به رعایت حریم خصوصی توجه شود.

• سبک دکوراسیون

در انتخاب پرده باید به سبک دکوراسیون منزل خود توجه کنید. شما برحسب سلیقه و سبک دکوراسیون می توانید از پرده های سلطنتی ، ساده ، مدرن یا شیک استفاده کنید.

• جذابیت پرده اتاق خواب و همخوانی آن با سایر وسایل

پرده ای که انتخاب می کنید ، باید زیبا و جذاب باشد. زیبایی و جذابیت یک پرده ربطی به قیمت آن ندارد . پرده ها می توانند از جنس حریر، تور ، مخمل یا … باشند.

موضوع حائز اهمیت در زمان خرید پرده این است که ؛ پرده انتخابی شما با سایر وسایل موجود در اتاق هماهنگ باشد.

• جنس پرده

یکی از فاکتورهای مهم و اساسی که در زمان خرید پرده باید به آن دقت کنید. جنس پرده می باشد. جنس پرده به سبک دکوراسیون منزل شما و میزان محرمیت فضا برایتان بستگی دارد.

پس در انتخاب پرده اتاق  دقت کنید. مثلا ؛ در صورتی که پنجره های اتاق شما به خانه های مشرف باشد. یعنی به عبارت دیگر از بیرون به داخل اتاق دید بیشتری باشد. بهتر است پرده هایی با جنس ضخیم بخرید. پرده های حریر برای چنین اتاق هایی انتخاب ایده آلی نخواهند بود.

در صورتی که به پرده های حریز علاقه مند باشید. می توانید آن را با ترکیب پارچه های دیگر استفاده کنید. تا دید اتاقتان از بیرون حداقل باشد.

انواع مدل پرده

لازم به ذکر است که بگوییم ؛ مدل های متنوعی از پرده ها در بازار موجود می باشد. و شما می توانید با در نظر گرفتن نکات فوق بهترین پرده را انتخاب نمایید. برخی از انواع پرده اتاق خواب عبارتند از :

پرده اتاق خواب

• پرده فانتزی

در صورتی که به پرده های فانتزی علاقه مند باشید. می توانید با انتخاب طرح و جنس مناسب ، دکوراسیون ایده آلی برای اتاق خود طراحی کنید. پرده های فانتزی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و پسرانه انتخاب مناسبی خواهند بود.

• پرده مدرن

این پرده ها برای سبک دکوراسیون مدرن انتخاب مناسبی خواهند بود. اکثرا چوب پرده ، این نوع پرده از مواد فلزی سازگار با محیط می باشد. این پرده ها رنگ هایی خالص ، الگوهای جدید با خطوط منظم و عناصر انتزاعی دارند.

• پرده کلاسیک

این پرده ها برای سبک دکوراسیون کلاسیک انتخاب مناسبی خواهند بود. رنگ این نوع پرده معمولا خاکستری و خاکی و الهام گرفته از طبیعت می باشد. برای ایجاد تغییر در فضاهای بی روح می توان از رنگ های روشن تر یا پررنگ تری استفاده کرد. پرده های سبک کلاسیک معمولا بافت هایی درشت با قیمت بالا دارند.

برخی از سوالات رایج پیرامون انتخاب پرده

در اینجا به بررسی برخی از سوالات رایج می پردازیم .

1. زمان خرید پرده باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

در زمان خرید پرده ، علاوه بر زیبایی باید به متراژ و ابعاد فضا و همچنین هدف از خرید و سبک دکوراسیون منزل را مد نظر قرار داد.

2. کدام رنگ برای پرده بهترین انتخاب خواهد بود ؟

انتخاب رنگ پرده اتاق خواب ، کاملا سلیقه ای می باشد و به دکوراسیون اتاق شما و هدفتان بستگی داد. مثلا ؛ در صورتی که اتاق شما نورگیر نباشد و بهتر است از پرده های رنگ روشن، استفاده کنید. و در برعکس در صورت تمایل به کنترل نور ورودی می توانید ، از پرده های رنگ تیره استفاده کنید.

3. بهترین رنگ پرده برای اتاق با متراژ کوچک چیست؟

برای اتاق خواب هایی با متراژ کوچک بهتر است ، پرده های روشن انتخاب کنید . این کار تاثیر زیادی در بزرگ تر نشان دادن فضا دارد. چرا که ؛ رنگ های تیره فضا را کوچک تر نشان می دهند.

4. کدام جنس انتخاب بهتری خواهد بود؟

جنس پرده به هدف شما و سبک دکوراسیون منزل تان بستگی دارد. در صورت تمایل به ورود نور بیشتر پرده توری و حریر با رنگ روشن و در غیر این صورت پرده‌های ضخیم و تیره انتخاب مناسبی خواهند بود.

5. برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب و انتخاب پرده چه باید کرد ؟

ممکن است ، شما توانایی لازم برای طراحی دکوراسیون را نداشته باشید. بهتر است برای انجام این کار از یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. این شرکت با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و باتجربه می توانند شما را در طراحی بهترین دکوراسیون و انتخاب بهترین پرده اتاق خواب یاری کنند.