طرحینه

پرده اتاق کودک – پرده اتاق خواب دخترانه – پرده اتاق خواب پسرانه 

پرده اتاق کودک | پرده اتاق خواب دخترانه | پرده اتاق خواب پسرانه :

قبلا نیز اشاره کردیم که ؛ اتاق خواب کودک ، مکانی برای استراحت و کسب آرامش بیشتر می باشد. از این رو طراحی این اتاق بسیار حائز اهمیت می باشد.

پرده اتاق کودک

از این رو ؛ مهم ترین موضوعی که در بازسازی اتاق خواب کودک مطرح می شود ، طراحی دکوراسیون ایده آل برای آن می باشد. یکی از فاکتورهای اساسی در دیزاین داخلی اتاق خواب ، انتخاب پرده مناسب می باشد.

در واقع می توان گفت ؛ پرده ها جزو ضروریات دکوراسیون اتاق فرزندتان می باشد. در ادامه این مبحث ، در مورد اهمیت پرده در دکوراسیون بیشتر توضیح می دهیم.

اهمیت انتخاب پرده اتاق کودک

تاثیر پرده در طراحی دکوراسیون اتاق خواب ، پذیرایی ، آشپزخانه و… غیرقابل انکار می باشد. طرح و مدل پرده ، در زیبایی  دکوراسیون اتاق خواب دخترانه یا پسرانه نقش مهمی دارد. و می تواند تاثیر بسیار زیادی در روحیه کودکتان داشته باشد.

پر ده اتاق دختر

در حال حاضر ، مدل های مختلفی از پرده برای اتاق خواب دخترانه و پسرانه در بازار موجود می باشد. انتخاب پرده مناسب به سلیقه شما بستگی دارد.

یک پرده با طرح و رنگ مناسب می تواند ، زیبایی اتاق کودک را چندین برابر کند. در واقع پرده ، می تواند اتاق فرزند شما را به بهترین شکل ممکن تزئین کند.

پرده اتاق خواب دخترانه

در انتخاب پرده اتاق کودک دختر می توانید به نکات زیر توجه کنید :

• از جادوی رنگ ها غافل نشوید.

در انتخاب رنگ پرده  دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهید. پرده هایی با رنگ روشن برای اتاق خواب فرزندتان می توانند انتخاب ایده آلی باشند. چرا که رنگ های روشن پر از انرژی و نشاز هستند. و از سوی دیگر فضای اتاق را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهند.

رنگ پرده اتاق دخترانه

• توجه به طرح و رنگ بالش و روتختی

برای اینکه پرده اتاق جذاب تر به نظر برسد. می توانید طرح و رنگ آن را با بالش ، روتختی و فرش همانگ کنید.

طرح پرده اتاق دختر

• طرح های فانتزی

پرده اتاق کودک با طرح فانتزی نظیر طرح پروانه ، پرنسس ، و… برای اتاق دخترانه بسیار ایده آل خواهند بود. معمولا دختربچه ها علاقه ی زیادی به طرح های فانتزی دارند.

پرده اتاق دخترانه

• طول پرده

برای پنجره های کوتاه ، پرده هایی با طول کوتاه و پنجره های بلند ، پرده هایی با طول بلند انتخاب مناسبی خواهند بود.

پرده اتاق دختر

پرده اتاق خواب پسرانه

پرده ها تاثیر فوق العاده ای در دکوراسیون اتاق پسرانه ،  روحیه ، ساعات خواب و سلامت کودکان دارند. در انتخاب مدل پرده باید جنسیت کودک را مد نظر قرار داد. پرده هایی با طرح ماشین ، کامیون  برای اتاق پسرانه انتخاب ایده آلی خواهند بود.

پرده اتاق طرح ماشین

 

پرده اتاق کودک پسرانه می تواند از رنگ های روشن یا تیره باشد. نظیر رنگ های آبی ، نارنجی و …

پرده اتاق کهکشان

پرده هایی با طرح تیم فوتبال می تواند انتخاب مناسبی باشد.

پرده طرح بارسلونا

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب پرده ، جنس آن می باشد. جنس پارچه آن باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. تا در برابر نورآفتاب و شستشو مقاومت خوبی داشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد اهمیت نصب و اجرای پرده در اتاق خواب فرزندتان صحبت کردیم. و نکات مهم در رابطه با انتخاب پرده برای اتاق دخترانه و پسرانه را توضیح دادیم. امیدواریم با خواندن این مطلب ، بتوانید یک انتخاب درستی برای اتاق کودک خود داشته باشید.

اتاق پسرانه