طرحینه

شید حصیری – انواع پرده حصیری یا پرده بامبو با قیمت جدید 1401

پرده حصیری ، انواع پرده حصیری یا پرده بامبو ، قیمت پرده حصیری، ویژگی های پرده بامبو، کاربردهای پرده بامبو : پرده حصیری که آن را به عنوان پرده بامبو و حتی پرده کرکره ای نیز می شناسیم، نوعی از پرده می باشد که در زمان های قدیم آن زا به کار می بردند. درواقع در زمان های قدیم به دلیل وجود نداشتن سیستم های سرمایشی مناسب برای خنک نمودن فضای داخلی منزل، انسان ها مجبور بودند که از این گونه پرده ها برای در و پنجره های خود استفاده نمایند.

با گذشت زمان و با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، انواع واقسام از پرده های حصیری جایگزین پرده های قدیمی شدند که امروزه در انواع مختلف و زیباتری به تولید رسیده است.

تاریخچه پرده حصیری

برای تولید نمودن حصیر تکه هایی از سلولز را در کنارهم قرار می دادند و این کار را توسط دست انجام می دادند که به وسیله این تکه های الیاف برای ساخت سبد و وسایل دیگر مانند زیرانداز از آن بهره مند می شدند. در برخی مواقع برای این که بتوانند الگوها و نقش های مختلفی را در روی آن پیاده نمایند،نخ های پشمی را نیز مورد استفاده قرار می دادند.

پرده حصیری

نحوه عملکرد پرده حصیری

این پرده ها به این صورت کار می کنند که برای بستن آن می توانید به شکل پلیسه ای عمل نمایید. در صورتی که می خواهید پرده حصیری شما از قسمت پایین جمع گردد، این کار نیز با در نظر گرفتن تمایل شما امکان پذیر خواهد بود.

نحوه قیمت گذاری پرده بامبو

پرده های حصیری را بیشتر در کشورهای ایران و چین تولید می کنند. ابعاد این پرده ها نیز در بیشترین حالت حدودا دویست و ده سانتی متر بوده و درمورد ارتفاع آن ها نیز هیچ نوع محدودیتی وجود ندارد.. قیمت پرده بامبو را براساس مساحت آن تعیین می نمایند و نکته جالب این است که این حصیرها اگر در حالت تکی باشند می توانند با قیمت عالی به فروش بروند.

به منظور قیمت گذاری این نوع از پرده ها مانند سایر پرده ها روش متر مربع را به کار می برند. در صورتی که عرض پرده از یک متر مربع کمتر باشد، هنگام محاسبه، آن را همان یک متر حساب می کنند و همچنین در صورتی که اندازه آن کم تر از یک و نیم متر باشد، باز هم آن را همان یک و نیم در نظر می گیرند. به طور کلی می توان گفت برای محاسبه آن باید حدودا 20 سانتی متر به ارتفاع پرده اضافه نموده و سپس ابعاد پرده برحسب متر مربع به دست خواهد آمد.

مزایای استفاده از پرده بامبو چیست؟

ازمزایای برتر پرده بامبو که باعث می شود از محبوبیت بالاتری برخوردار باشد این است که این پرده را می توان به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی نصب نمود. به علاوه تمیز کردن ونظافت نموده این گونه از پرده ها نیز کار بسیار راحتی می باشد.

برای این که بتوانیم شما را با مزایای دیگر این گونه از پرده ها آشنا کنیم باید بگوییم که این نوع از پرده ها می توانند به عنوان محافظ در برابر گرما و سرمای محیط مورد مصرف واقع شوند. پرده های حصیری انواع مختلفی دارند و نیز در رنگ های مختلفی نیز مورد تولید قرار می گیرند. این نوع از پرده ها از مقاومت بسیار بالایی در برابر نور آفتاب برخوردارند به همین دلیل وقتی که پرده های حصیری در معرض نور خورشید قرار می گیرند به هیچ عنوان تغییر نخواهند کرد.

موارد استفاده از پرده حصیری

پرده های حصیری نوعی از پرده های فانتزی به حساب می آند. این نوع از پرده ها می توانند در مورد انواع مختلفی از پنجره ها مورد استفاده قرار گیرند. چنانچه در دکوراسیون پذیرایی شما بیشتر از وسایل چوبی و یا طرح چوب استفاده شده باشد، استفاده از پرده های حصیری در این مورد از منازل گزینه بسیار مناسبی خواهد بود زیرا باعث حفظ شدن هارمونی منزل شما می گردد.

در این میان خانه های ویلایی که وسایل چوبی زیادی در آن به کار برده شده است، برای استفاده از پرد های حصیری بسیار مناسب خواهد بود. علاوه برآن این پرده ها را می توان در رستوران ها و تراس ها مورد استفاده قرار داد.

ویژگی های پرده حصیری

این نوع پرده دارای یکسری ویژگی هایی است که در ادامه به معرفی این ویژگی ها می پردازیم:

1- طراحی آسان پرده حصیری

در رابطه با چوب های بامبو می توان چنین بیان نمود که این چوب ها دارای تنوع بسیار بالایی می باشند. از این گونه از چوب ها برای پرده هایی که از جنس چوب و یا حصیری هستند استفاده می گردد. پرده های حصیری می توانند به شکل رومن و رولی وارد بازار شوند. باید به این نکته نیز توجه گردد که پرده هایی که از نوع رولی هستند به دلیل این که دارای ماندگاری بالا و فرسودگی پایینی هستند، می توانند گزینه خوبی در مقایسه با پرده رومن باشند.

در صورتی که محیط مرطوب باشد، بعد از مدتی موجب کاهش عمر وسایل و اسباب و اثاثیه منزل خواهد شد در نتیجه باید وسایلی را مورد استفاده قرار داد که دارای طول عمر بیشتری در برابر رطوبت باشند. پرده های حصیری می توانند یکی از بهترین گزینه ها برای محیط مرطوب باشند.

این پرده ها را می توان در مکان هایی مانند آلاچیق ها و تراس ها نیز مورد استفاده قرار داد. علاوه برآن می توان از رنگ هایی که روشن هستند استفاده نمود زیرا رنگ های تیره تر ممکن است بعد از گذشت مدتی رنگ پریده شوند.

2- قابلیت هماهنگی با سبک مدرن و کلاسیک

یکی از طرح هایی که مورد علاقه بسیاری از طراحان می باشد، بافت چوبی است. در صورتی که از بافت معمولی در پرده های حصیری استفاده گردد، می تواند در سبک های مختلف به کار برود. یکی از طراحان نامدار در این زمینه گفته است که پرده ها می توانند در سبک های مختلف استفاده شوند. علاوه برآن رنگ های آن ها نیز می تواند بسیار متنوع نیز باشد. شما نیز برای هارمونی منزل خود می توانید از چوب پرده ای استفاده نمایید که به رنگ دیوارها باشد.

3- استفاده از حصیرهای مختلف چوبی

همان طور که در بخش های قبلی مقاله نیز به آن ها اشاره نمودیم، این پرده ها از نظر لغوی به عنوان پرده بامبو نیز ترجمه شده است. بامبو نوعی نی است که در قسمت شرقی آسیا رشد می کند. این گونه از چوب ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. در کشور چین نیز این گونه از درخت ها به فراوانی رشد می کنند. به همین دلیل کشور چین می تواند ادعای انحصاری بودن آن را داشته باشد. بامبو را به عنوان حصیر چوبی نیز می شناسند.