طرحینه

مدل پردهای جدید پذیرایی 2022 – قیمت پرده پذیرایی ساده و شیک

پرده پذیرایی ساده و شیک , جدیدیترین مدل پردهای پذیرایی 2022 [1401]  را با قیمت استثنایی از برترین فروشندگان در طرحینه سفارش دهید : انتخاب نوع دکوراسیون منزل ، یکی از مهم ترین و تأثیر گذار ترین مسائل در زیبایی هر خانه ای می باشد که ؛ عوامل و وسیله های زیادی در مناسب و غیر مناسب بودن آن تأثیر گذار می باشد . از جمله آن ها می توان به مبلمان، فرش ها، پرده های خانه و … اشاره کرد.

پرده پذیرایی

انتخاب مناسب و به جای هر کدام تأثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون دارد . به طور مثال باید مبلمان خانه را بر اساس متراژ خانه و وسایل دیگر خانه مانند پرده و رنگ آن انتخاب کنید. با انجام این کار منزلتان جلوه ای زیباتر و جذاب تر خواهد داشت. ما در این مقاله می خواهیم درباره پرده پذیرایی که یکی عوامل تأثیر گذار در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می باشد.

تاثیر سبک دکوراسیون در انتخاب پرده

بهتر است بدانید هر نوع سبک خانه ای که داشته باشد باید متناسب با آن اسباب خانه را انتخاب کنید . به طور مثال اگر فرش ها و مبل های شما رنگ تیره ای داشته باشند . بهتر است از پرده هایی استفاده کنید که ؛متناسب با آن باشند .و جلوه ای زیبا برای خانه شما ایجاد کنند.

پرده پذیرایی

البته توجه کنید که قبل از هر چیزی سلیقه شما بسیار مهم می باشد و باید خانه خود را بر اساس سلیقه خود بچیند تا در خانه آرامش داشته باشید.

پرده پذیرایی شیک و ساده

پرده ها جز تأثیر گذار ترین وسایل در  دکوراسیون پذیرایی خانه هستند . زیرا قسمتی زیادی از منزل را پوشش می دهند . در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید، تا محیطی زیبا و دلنشین ایجاد شود.

پرده پذیرایی

انتخاب پرده نیز مانند سایر وسایل دارای اصول و قواعدی می باشد که باید به آن ها توجه زیادی شود تا پرده مناسب خانه خود را انتخاب کنید. از جمله چیز هایی که باید در انتخاب پرده در نظر بگیرید جنس و طرح آن می باشد . و همچنین در نظر گرفتن محیطی که قرار است پرده را در آن جا استفاده کنید.

خرید پرده پذیرایی

در خرید پرده پذیرایی ابتدا باید خانه و سلیقه خود را در نظر بگیرید .توجه کنید که تنها زیبا بودن پرده کافی نمی باشد . و باید جنس آن و متناسب بودن آن را با خانه خود بررسی کنید.

برای مثال اگر خانه کوچکی دارید ، بهتر است از طرحی استفاده کنید که  ؛خانه شما را بزرگ تر و دل‌باز تر نشان دهد. برای این کار بهتر است ؛ از پرده هایی با رنگ روشن استفاده کنید .زیرا پرده های تیره رنگ برای خانه هایی با فضای بزرگ مناسب می باشد زیرا فضا را کوچک تر نشان می دهد.

نکات قابل توجه در خرید پرده منزل

در انتخاب پرده پذیرایی دقت کنید که ، دیگر نیازی نیست برای روشن تر شدن خانه خود هزینه های زیادی مصرف کنید. زیرا پرده هایی به رنگ روشن نور را بیشتر جذب می کنند و در فضای خانه پخش می کنند و خانه روشن تر و بزرگ تر دیده می شود . این مورد بیشتر برای خانه های امروزی که آپارتمانی و کوچک هستند، مناسب می باشد.

برای این نوع خانه ها به هیچ وجه نباید پرده های تیره و ضخیم استفاده کنید ،زیرا اجازه ورود نور به خانه را نمی دهد و خانه ها کوچک تر دیده می شود. انتخاب پرده پذیرایی تیره در بیشتر مواقع فضای خانه شما دلگیر به نظر می رساند زیرا هیچ نوری وارد فضای آن نمی شود. علاوه بر این موارد پرده های تک رنگ و ساده جذاب تر و مدرن تر از پرده های گل گلی و پر رنگ هستند.

نکته های در رابطه با انتخاب پرده برای دکوراسیون پذیرایی

در انتخاب پرده برای  دکوراسیون پذیرایی  باید به نکات زیر توجه کنید :

• توجه به سقف خانه

برای خرید پرده سقف خانه خود را نیز در نظر بگیرید. زیرا باید متناسب با آن پرده را انتخاب کنید ؛ در غیر این صورت پرده متناسب و هماهنگ با منزل شما نخواهد بود . چراکه ؛ممکن است نظم و زیبایی خانه شما را بر هم بزند.

توجه کنید که اگر سقف خانه شما کوتاه باشد ، بهتر است از والان و پرده های پر نقش و نگار استفاده نکنید . و در عوض از یک قاب چوبی ساده برای چوب پرده و قسمت بالایی پرده خود استفاده کنید، زیرا هم خیلی شیک تر به نظر می رسد و هم سقف را بلندتر نشان می‌ دهد.

• توجه به ارتفاع پنجره

در انتخاب پرده پذیرایی ، به ارتفاع پنجره های خود توجه کنید . زیرا در انتخاب نوع پرده تأثیر گذار می باشد.

برخی از خانه ها پنجره هایی کوچک و کم ارتفاع دارند . بعضی از افراد پرده هایی به همان ارتفاع تهیه می کنند ، در صورتی که بهتر است ؛ برای این نوع پنجره ها نیز از پرده های سرتاسری از بالا به پایین استفاده کنید. زیرا در این صورت خطای دیدی ایجاد می شود .که باعث می شود سقف بلند تر به نظر برسد و این عامل باعث زیبا تر شدن فضای خانه شما می شود.

• توجه به تعداد پنجره ها

در رابطه با پنجره ها عواملی زیادی وجود دارد . که باید به آن ها توجه کنید. یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب پرده پذیرایی تعداد پنجره ها می باشد .اگر خانه شما دارای پنجره های متعددی است ، به فاصله پنجره ها دقت کنید .و اگر فاصله پنجره ها کم بود ، از پرده یکدست استفاده کنید .

درصورتی که  فاصله زیاد باشد ، می توانید از دو یا چند پرده روی ضلع دیوار استفاده کنید . بهتر است برای پر کردن فضای بین این پرده ها از تابلو یا وسایل دکوری متناسب با سبک خانه استفاده کنید.

طرح و رنگ پرده مخصوص دکوراسیون پذیرایی

طرح و رنگ پرده ها بسیار مهم می باشد و تأثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون منزل دارد. پرده پذیرایی ،باید کاملاً متناسب آن دیگر وسایل منزل باشد. ولی به این معنی نمی باشد که کاملاً هم رنگ و هم طرح با آن ها باشد .زیرا در این صورت خانه شلوغ و نا متناسب دیده می شود.

برای مثال اگر فرش هایی با طرح و رنگ شلوغ و پر نقش و نگار دارید ، باید از پرده هایی ساده و کم رنگ استفاده کنید. تا منزلتان زیبا و با سلیقه دیده شود .برعکس اگر فرش های شما تک رنگ و ساده می باشد بهتر است از پرده هایی استفاده کنید که رنگ گرمی دارند و طرح دار هستند.

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم با وجود اصول و قوانین زیاد در رابطه با پرده پذیرایی ، شما می توانید بدون توجه به همه آن ها خانه خود را کاملاً با سلیقه خود بچینید و پرده ها را نیز به دلخواه خود انتخاب کنید .

به این نکته نیز توجه کنید که همیشه اجناس و وسیله های گران باعث زیبایی منزل شما نمی شود ، بلکه باید به تناسب و هماهنگی اثاث خانه توجه کنیم . به طور مثال مبل ها، فرش ها و پرده ها باید با یکدیگر هماهنگ باشند . همه طرح ها و رنگ های موجود در خانه را با یکدیگر متناسب کنید تا خانه شما فضایی دلنشین و زیبا داشته باشد.

بهترین پرده پذیرایی

همه ما علاقه داریم تا یک سبک منحصر به فرد را در چینش اسباب و وسایل زندگی و طراحی پرده ها در منزلمان داشته باشیم و همواره می خواهیم مورد تحسین و توجه اطرافیانمان واقع شویم. به همین دلیل می توان گفت ایجاد تنوع در سبک معماری یا دیزاین خانه ها به یکی از بهترین و مهم ترین کارها در دنیای مدرن تبدیل گشته است.

در صورتی که به تازگی به عوض نمودن منزل خود پرداخته اید و یا این که قصد دارید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید، باید بدانید که تعویض پرده پذیرایی یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. پرده ای را که انتخاب می کنید باید با ابعاد پنجره، تعداد پنجره ها، مکان قرار گرفتن نورگیرها، متراژ منزل، رنگ و چینش وسایل، محل قرار گرفتن پذیرایی و سبک معماری خانه متناسب باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا چگونگی انتخاب بهترین پرده ها برای پذیرایی تان را توضیح دهیم.

طراحی کلاسیک پرده پذیرایی

طرح های کلاسیک که با عنوان سلطنتی و والان دار نیز شناخته می شوند، همیشه از پرفروش ترین و محبوب ترین گزینه ها در بازار به شمار می رفته اند و همواره مورد استقبال بسیاری از مشتریان قرار گرفته اند. این نوع از پرده پذیرایی معمولا دارای جنسی ضخیم بوده و طرح های خارق العاده ای از طبیعت، شکوفه و درختان، نگاره های باستانی، رومی، یونانی و هخامنشی و یا حتی ساده دارد و با استفاده از کتیبه های نیمه یا کامل باعث به وجود آمدن فضایی شیک و زیبا و اشرافی در پذیرایی می گردد.

پرده های کلاسیک معمولا می توانند در برابر نور و سرما به عنوان عایق عمل کنند و نیز می توانند در حفظ حریم شخصی کمک کننده باشند. در برخی از پرده های کلاسیک ترکیبی از تور، حریر به همراه آستر نیز استفاده شده است که با توجه به ابعاد پنجره و هماهنگی رنگی که با وسایل به وجود می آورند، می توانند با سبک دکوراسیون منزل شما تناسب زیادی داشته باشند.

چنان چه در منازلی که دارای متراژ کوچکی می باشد و یا آپارتمان هایی که پنجره های متوسطی دارد زندگی می کنید، به کار بردن پرده ای ضخیم و کلاسیک نمی تواند نمایی زیبا را برای پذیرایی شما به وجود بیاورد، زیرا نور کافی به داخل منزل نمی رسد و فضایی تاریک، کسل کننده و کوچک تر از آن چه که هست را برای بیننده تداعی می کند.

استفاده نمودن از پرده هایی که به رنگ روشن هستند ویا دارای جنسی از تور و یا حریر شفاف هستند، معمولا می تواند برای همه نوع خانه مناسب باشد، اما منازلی که دارای متراژ بسیار بالایی هستند، بهترین گزینه به کار بردن پرده های کلاسیک می باشد و با این انتخاب می توانید باعث افزایش زیبایی منزل خود گردید.

طرح های مدرن برای پردهای پذیرایی

طرح های مدرن در دهه های اخیر با سرعت زیادی مورد استقبال مشتریان قرار گرفتند و نیز توانستند تنوعی شگفت انگیز را در دکوراسیون منزل به وجود بیاورند. به کار بردن پارچه های حریر، تور، گیپور سلطنتی و شفاف به همراه تلفیقی از سبک های کلاسیک می تواند به پذیرایی شما زیبایی خاصی ببخشد. امروزه استفاده کردن از انواع رنگ ها مخصوصا رنگ های گرم و شاد در میان مردم رایج شده است و به راحتی می تواند با وسایل دیگر منزل هماهنگ شود.

در خانه هایی که متراژ کوچک دارند و یا دارای پنجره های کمتری می باشند، بهتر است از پرده های مدرن که معمولا جنس سبک و شفافی هم دارند استفاده نمود تا نور و نمای زیباتری را در پذیرایی ها به وجود بیاورد و موجب بهتر دیده شدن وسایل موجود در منزل گردد. از دیگر طراحی های مدرنی که در صنعت پرده مورد استفاده قرار می گیرد، گونه های کرکره ای می باشند که به پرده زبرا نیز معروف هستند.

این گونه از پرده ها به دلیل این که سبک هستند و می توانند به راحتی نصب گردند و نیز می توان آن ها را به راحتی شست وشو داد و همین طور قابلیت تنظیم نمودن نور بدون جمع کردن پرده را دارند، توانسته اند با سرعت زیادی در بین مشتریان محبوبیت بیشتری را کسب نمایند و جلوه ای کاملا مدرنیته را به منازل ببخشند.

تناسب پنجره ها و انتخاب پرده مناسب

همه ما می دانیم که انتخاب پرده با اندازه و ابعاد مناسب می تواند نقش بسیار مهمی در زیبایی منزل داشته باشد، به همین دلیل باید با در نظر گرفتن تعداد پنجره ها، نوع پارچه و طرح همسان را انتخاب نماییم، برای مثال در منازلی که پنجره های کوچک دارند باید پرده های مدرن را به کار برد که سبک و شفاف هستند. در مورد خانه هایی هم که دارای ابعاد بزرگ بوده و یک تکه هستند، باید از پرده هایی استفاده نمود که سلطنتی و کلاسیک بوده تا بتواند زیبایی پذیرایی را چندین برابر نماید.

در منازلی که دارای دو پنجره بزرگ و نزدیک به هم هستند، بهترین گزینه آن است که از دو پرده کلاسیک استفاده نماییم و حدفاصل پنجره ها را با تابلویی شیک و خاص پر نماییم، این کار علاوه بر این که پرده ها را به یک دیگر متصل می کند، باعث به وجود آمدن نمایی باشکوه نیز می گردد.

در مورد پذیرایی هایی که پنجره های متوسط دارند، بهترین گزینه استفاده نمودن از پرده های مدرن مانند زبرا یا حریر می باشد، زیرا این نوع از پرده ها دارای تنوع رنگ و طرح همسانی می باشند. به علاوه بهتر است تا از هماهنگ نمودن رنگ پرده ها با وسایل موجود در منزل نیز غاقل نشوید.

استفاده از آستری در پرده پذیرایی

برای جلوگیری نمودن از تابش مستقیم نور خورشید معمولا از آستری استفاده می کنند تا مانع از فرسایش سریع آن و همچنین حفظ حریم خصوصی در منزل گردند. بهتر است آستری را با پرده ای که خریداری می کنید متناسب نمایید و از نظر نمایش رنگ و طرح، باعث به وجود آمدن نوعی لذت دیداری در بیننده گردد. از طرفی دیگر دوخت آستری برای پرده هایی که حریر بوده و نقش دارند می توانند در هنگام شب طراحی پرده پذیرایی را به خوبی نمایان کنند و مانع از سایه انداختن شوند.

سوالات متداول

در اینجا به برخی از سوالات رایج در رابطه با انتخاب پرده منازل اشاره می کنیم:

1- آیا طراحی دکوراسیون پرده دکوراسیون پذیرایی به زمان زیادی نیاز دارد؟

زمان مورد نیاز برای طراحی پرده پذیرایی ، برای همه پروژه ها متفاوت می باشد . و  به عوامل زیادی از جمله نوع طراحی و اندازه فضا بستگی دارد.

2- آیا نوع پرده در بزرگ یا کوچک به نظر رسیدن فضای خانه تأثیر دارد؟

بله ؛ برای این که خانه شما بزرگ تر و روشن تر به نظر برسد ، باید از پرده هایی با رنگ روشن و کم نقش و نگار استفاده کنید. زیرا این نوع پرده ها نورگیر هستند و نور را در فضای خانه پخش می کنند . این عامل باعث می شود ، خانه بزرگ تر و روشن تر به نظر برسد در صورتی که پرده های مخملی و ضخیم فضای خانه را کوچک تر نشان می دهند.

همچنین اگر پرده پذیرایی سرتاسری و با ارتفاع کامل دیوار خریداری شود و طرح های عمودی داشته باشد سقف را بلندتر نشان می دهد.

3- در انتخاب پرده باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

از جمله چیز هایی که باید در انتخاب یک پرده پذیرایی توجه کنیم ؛ جنس، طرح، رنگ، اندازه فضا، اندازه پنجره ها و … توجه کنیم تا بتوانیم پرده ای مناسب انتخاب کنیم.

4- آیا پرده های گران قیمت باعث زیباتر شدن خانه می شود؟

خیر، قیمت پرده ها نمی تواند باعث زیبایی خانه شود بلکه باید پرده پذیرایی را بر اساس وسیله های دیگر خانه و طرح و رنگ فرش ها و مبل ها و … انتخاب کنیم .. تا دکوراسیون منزلمان زیباتر و جذاب تر به نظر برسد.

5- والان پرده در دکوراسیون منزل با سبک مدرن باید چگونه باشد؟

اگر سبک دکوراسیون داخلی منزل شما مدرن است ، بهتر است از پرده بدون والان استفاده کنید .  والان بسیار ساده باشد و همچنین چوب پرده هر چه ساده تر باشد . هماهنگی بیشتری با سبک مدرن دارد.

6- آیا باید پرده های خانه با سایر وسایل آن همرنگ باشد؟

خیر، توجه کنید که همرنگ بودن پرده ها با سایر وسایل خانه باعث زیبایی و جذابیت دکوراسیون خانه شما نمی باشد. بلکه باید در عین حال که متناسب باهم باشند غیر همرنگ باشند. به طور مثال اگر مبلمان شما پر رنگ و دارای طرح و نقش زیادی هستند ، باید از پرده هایی کم رنگ و ساده استفاده کنید تا خانه ای شیک داشته باشید.