طرحینه

پنجره ترمال بریک جدید 1400 – تفاوت پنجره ترمال بریک با upvc

مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc – تفاوت پنجره ترمال بریک با upvc: در این مقاله پنجره یو پی وی سی و ترمال بریک را با هم مقایسه میکنیم و نکاتی در این باره توضیح می دهیم که برای خریداران پنجره دوجداره برای ساختمان کاربردی است.

امروزه اکثر مردم برای ساختمان های خود از پنجره های عایق حرارتی استفاده می کنند. این نوع پنجره ها دمای داخل ساختمان را حفظ کرده و از ورود صداهای مزاحم به داخل جلوگیری می کنند. از بین نمونه های زیادی که این نوع پنجره ها دارند یو پی وی سی و ترمال بریک معروف تر و پر استفاده تر هستند.

همچنین پروفیل های یو پی وی سی و آلومینیوم ترمال بریک هر دو عایق سرما و گرما هستند و این اتفاق وقتی می افتد که در اثر دوختن تیغه پلی آمید بین پروفیل ارتباط جدار درونی با بیرونی قطع می شود.البته این مورد که مواد اولیه یو پی وی سی خود عایق گرما وسرما هستند را فراموش نکنید.

حال شما کدام پنجره را بهتر و عایق تر میدانید؟ پنجره upvc یا ترمال بریک؟ فکر میکنید در واقع کدام یک از آن ها برتر است؟ اگر میخواهید به جواب این سوال ها برسید فقط با ما در ادامه مقاله همراه باشید.مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc

مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc

در این مورد کارشناسان معتقدند که یو پی وی سی چون پروفیل بسیار عایقی است پس پنجره آن عملکرد صوتی و حرارتی بهتری نسبت به ترمال بریک خواهد داشت. این دو پنجره را از لحاظ موارد زیر می توان مقایسه کرد:

1- مقایسه عایق بودن

این دو پنجره در اکثر ویژگی ها شبیه هم هستند پس برای مقایسه آنها باید کیفیت شیشه و یراق آلات استفاده شده در هر دو را بررسی کنیم. در نظر داشته باشید که پنجره یو پی وی سی با توجه به اینکه پروفیلی بسیار عایق دارد عملکرد صوتی و حرارتی بهتری خواهد داشت.

2- مقایسه مقاومت در برار فشارهای فیزیکی

میزان مقاومت پنجره های یو پی وی سی با گالوانیزه ای که در داخل آن استفاده شده رابطه مستقیم دارد و پروفیل هایی که از قوطی های گالوانیزه به ابعاد 33*35 و قطر 5.1 میلی متر ساخته می شوند مقاومت بسیار بالایی دارا هستند. پس اگر میخواهید پنجره هایتان ابعاد بزرگتری داشته باشند باید پروفیل های مقاوم تری انتخاب کنید. در مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc باید بگوییم که مقاومت پنجره های ترمال بریک بالاتر است منتها هزینه آن نیز بالا از آب در می آید و بهتر است برای طبقاتی که در معرض فشار باد قرار دارند از این پنجره ها بهره بگیرید.

3- مقایسه تغییر رنگ و کیفیت در شرایط جَوّی مختلف

از آنجا که اساسا پروفیل یو پی وی سی سفید است پس پنجره سفید رنگ بهتر از انواع دیگر پنجره های یو پی وی سی می باشد که همچنین دارای رنگ بندی و طراحی لمینت نیز است. میتوانیم پروفیل آلومینیوم را به دو شکل رنگ الکترواستاتیکی پودری و آنادایز رنگ آمیزی کنیم که به صورت کلی مقاومت پوششی آنادایز در برابر خط و خش و شرایط آب و هوایی سخت بیشتر است.

4- مقایسه ارزشمندی

پنجره های آلومینیومی ترمال بریک به گونه ای هستند که اگر خانه خود را تخریب کردید می توانید آلومینیوم را بفروشید اما اگر پنجره هایتان یو پی وی سی باشد خریداری پیدا نخواهید کرد و از این لحاظ ارزش ترمال بریک بیشتر از پنجره دوجداره یو پی وی سی می باشد.

5- میزان سنگینی

یکی از فاکتورهای مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc وزن آن می باشد. وزن پنجره های آلومینیومی ترمال بریک از پنجره های یو پی وی سی بیشتر است و سازنده های ساختمان برای کم کردن وزن سازه خود از پنجره های یو پی وی سی استفاده می کنند.

6- مقایسه قیمت

در حالت عادی قیمت پنجره های ترمال بریک دو برابر پنجره های یو پی وی سی است و به صورت کلی قیمت پنجره های یو پی وی سی از ترمال بریک کمتر و مناسب تر است.

سخن پایانی

پس از مقایسه کلی این دو پنجره به این نتیجه می رسیم که پنجره ترمال بریک و یو پی وی سی فقط در نوع پروفیل خود با هم تفاوت دارند و در مواردی مانند نوع تولید، عایق بندی و آلودگی های صوتی و … مشابه اند.
نوع یراق آلات مصرفی نیز در این دو پنجره متفاوت است و طبق این تفاوت ها میزان قیمت پنجره های ترمال بریک دو برابر یو پی وی سی است، چرا که قیمت پنجره های آلومینیومی ترمال بریک بر اساس وزن آن و پنجره های یو پی سی بر اساس طول پروفیل بر حسب متر حساب می شوند.

در مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc از لحاظ ظاهری نیز پروفیل های آلومینیوم محدودیت رنگی ندارد اما پروفیل های یو پی وی سی تنها در دو نوع لمینت و سفید یافت می شود.