طرحینه

جدیدترین مدل پنجره دوجداره آشپزخانه 1400 – قیمت پنجره دوجداره آشپزخانه

جدیدترین مدل پنجره دوجداره آشپزخانه 1400 – قیمت پنجره دوجداره آشپزخانه: امروزه وجود پنجره در آشپزخانه منازل یک مزیت بزرگ به حساب می آید، زیرا اعضای خانواده اکثر وقت خود را در آشپز خانه، به عنوان فضایی برای غذا خوردن و یا آشپزی کردن سپری می کنند. علاوه بر آن وجود پنجره در آشپز خانه به عنوان تهویه عمل کرده و بسیار حیاتی و مهم می باشد. به همین دلیل پنجره های دوجداره برای به کار بردن در این زمینه مناسب هستند. زیرا پنجره های یو پی وی سی مقاومت بیشتری در برابردود، توده های حاصل از پخت وپز غذا ها و چربی های تولید شده از آن دارند. تمیز کردن این گونه پنجره ها نیز به راحتی انجام می گیرد.

مدت ها پیش چندان برای آشپزخانه ها ارزشی قائل نبودند و فقط به صورت اتاق کوچکی می ساختند که بدون پنجره درست می شدند اما آشپزخانه های امروزی با طراحی های زیبا به عنوان بخش مهمی از خانه ها محسوب می شوند.مدل پنجره دوجداره آشپزخانه

مدل تک حالته پنجره دوجداره آشپزخانه

پنجره upvc تک حالته از لحاظ دارا بودن قیمت مناسب، بازشو راحت و توان تهویه بالا، به عنوان بهترین نوع پنجره برای آشپزخانه ها شناخته شده است. لازم به ذکر است که در آشپزخانه ها باید فضای کافی وجود داشته باشد تا لنگه ها بتوانند به راحتی باز شوند و به دلیل کوچک بودن فضا از باز نشدن درب های پنجره جلوگیری شود.

مدل دوحالته پنجره دوجداره آشپزخانه

درپنجره های دوحالته به علت وجود بازشوهای پیشرفته تر که می توانند روی محور افقی و عمودی باز شوند، عمل تهویه بهتر انجام می گیرد که برای هر آشپز خانه ای واجب و ضروری می باشد. این پنجره ها بیشتر برای ساختمان هایی استفاده می شوند که در بیرون از آشپزخانه سر و صدا و یا آلودگی زیادی موجود می باشد، زیرا مجهز به عایق بندی بالاتری هستند. پنجره های دوحالته در دکوراسیون آشپزخانه نیزتاثیر زیادی می گذارند و آن را مدرن و زیبا نشان می دهند.

مدل آکاردئونی پنجره دوجداره آشپزخانه

یکی دیگر از انواع پنجره های مورد استفاده در محیط آشپزخانه، پنجره های آکاردئونی هستند. این پنجره ها از لنگه هایی تشکیل شده اند که در کنار هم جمع می شوند. به همین دلیل از آن ها استفاده های زیادی از جمله در زمینه تهویه و عمل نورگیری می شود. همچنین ساختار آن ها به گونه ای است که فضای زیادی را اشغال نمی کند.

مدل سایبانی پنجره دوجداره آشپزخانه

پنجره های سایبانی از جمله گزینه های بسیار مناسب برای استفاده در آشپزخانه های منازل می باشند، زیرا به علت به وجود آوردن سیرکولاسیون مناسب در فضای آشپز خانه، باعث می شود دم و گرفتگی که در اثر پخت و پز به وجود می آید، هوا را در آشپزخانه به چرخش در بیاورد.

مدل پنجره دوجداره آشپزخانه کشویی

می توان گفت پنجره های کشویی از پرطرفدارترین پنجره هایی هستند که تاکنون مورد استفاده اکثریت قرار گرفته اند. استفاده از این پنجره ها با صرفه تر می باشند زیرا هم موقع باز شدن جای زیادی را نمی گیرند و هم نصب کردن پرده در آشپزخانه به راحتی صورت می گیرد و برای نصب آن مانعی وجود نداشته و برای تزیین آشپزخانه مانعی ایجاد نمی کند. درصورتی که ورود گرد و خاک به آشپزخانه در اولویت شما قرار دارد بهتر است از انواع دیگر این پنجره ها استفاده کنید.

پنجره های ثابت آشپزخانه

پنجره های ثابت یکی از انواع پنجره های مدرن آشپزخانه می باشد که حتی می توان آن را با مدل های دیگر مثلا مدل تک حالته و یا سایبانی به صورت ترکیبی استفاده کرد. باید گفت اگر برای تهویه هوای آشپزخانه از پنجره استفاده نمی کنید و وسایل دیگری مانند هود به کار می گیرید، بهتر است پنجره ثابت را مورد استفاده قرار دهید زیرا این گونه پنجره ها بازشو ندارند.

پنجره های یو پی وی سی کابینتی

بازشو های این پنجره ها به صورت لولایی می باشند یعنی به گونه ای است که پنجره را از هر دو طرف راست یا چپ می توان باز کرد. نحوه باز شدن پنجره های کابینتی به گونه ای است که یو پی وی سی در این پنجره ها به قبل رفته و به راحتی باز می شوند. روش کار کردن با این نوع پنجره ها آسان است و می توان به سادگی آن را به کار برد. این پنجره ها از نظر زیبایی نیز غیر قابل وصف هستند.

ضرورت استفاده از پنجره آشپزخانه

امروزه شناخت انواع مدل های پنجره دوجداره برای بهتر زیستن نقش حیاتی و مهمی دارد، زیرا آشپزخانه های امروزی اغلب در مقابل دید دیگران بوده و تزیین خاصی به فضای منزل می دهد خصوصا اگر در انتخاب پنجره های آن نیز دقت کنیم، می تواند محیط دل پذیری را برایتان به ارمغان بیاورد. درحالی که آشپزخانه ها در قدیم فضایی بودند که فقط در آن آشپزی می کردند و اهمیتی به طراحی آن قائل نبودند، در حالی که امروزه سبک های جدیدی از طراحی به مشتریان پیشنهاد می شود که می تواند کل طراحی ساختمان را متحول سازد.

در هر فضای ساخت و ساز از جمله منازل مسکونی که افراد خانواده بیشترین وقت خود را در آن جا سپری می کنند، پنجره ها نقش بسیار مهمی را بر عهده دارند.

یک نکته اساسی در مورد مکان نصب پنجره این است که هنگام موقعیت یابی برای نصب آن به این نکته توجه کنیم که تمام دودهایی که بعد از پخت و پز در فضای آشپزخانه به وجود می آیند و همچنین بوها، به راحتی از پنجره خارج شوند، بنابراین در این مورد باید دقت بیشتری داشته باشیم، زیرا درب و پنجره موقعی که از نظر موقعیت مکانی در حالت استاندارد و مناسب باشند، تهویه خوبی نیز خواهند داشت.

مزایای استفاده از پنجره های دوجداره آشپزخانه

  • این پنجره ها در هر نوع آشپزخانه ای قابل نصب و استفاده بوده و همچنین ارزان می باشند.
  • همه انواع مدل های پنجره های دوجداره یو پی وی سی آشپزخانه از ماده ای بسیار سبک تشکیل شده اند.
  • این پنجره ها در انواع مختلف رنگ ها قابل تولید بوده و می توان در طرح های مختلف طبق سلیقه های متفاوت، آن ها را سفارش داد.
  • به دلیل کیفیت بالای پنجره های یو پی وی سی آشپز خانه، به تعمیر و نگهداری کمتری احتیاج دارند.
  • پنجره های دوجداره دارای مقاومت بیشتری بوده، به همین دلیل ماندگاری بالاتری نیز دارند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد پنجره دوجداره آشپزخانه توضیحات تکمیلی ارائه دادیم. اگر به دنبال خرید این پنجره برای آشپزخانه خود هستید، می توانید به فروشگاه های مجاز مراجعه کنید. طرحینه بهترین فروشگاه هایی که پنجره دوجداره آشپزخانه را به فروش می رسانند، به شما معرفی می کند.