طرحینه

پنجره دوجداره ریلی تراس – قیمت پنجره دوجداره ریلی تراس 1400

پنجره دوجداره ریلی تراس – قیمت پنجره دوجداره ریلی تراس 1400: بالکن شیشه ای یا همان پنجره دوجداره ریلی تراس، پوشش و محافظ تراس برج ها و آپارتمان های مسکونی است که از ورود عوامل مزاحم بیرونی به داخل تراس جلوگیری می کند. این پنجره ها به هیچ عنوان مانع دید شما به محیط بیرونی نمی شوند.

پنجره های ریلی از چپ به راست یا از راست به چپ به صورت افقی روی ریل هایی حرکت می کنند. در این پنجره آب بندی با درزگیرهای مویی انجام می شود.

این پنجره ها بیشتر در تراس ها مورد استفاده قرار می گیرند و جای زیادی اشغال نمی کنند.همچنین پنجره ریلی از پنجره های دیگر قوی تر است اما پنجره های یو پی وی سی دوجداره لولایی هوابندی و آبندی بهتری دارد.

پنجره دوجداره ریلی تراس

فواید و کاربردهای پنجره دوجداره ریلی تراس

اگر خانه شما در مکان پر تردد جای گرفته و نمی توانید با خیال آسوده از تراس خود استفاده کنید این پنجره ها این امکان را به شما می دهند که صداهای مزاحم بیرون را در خانه خود نشنوید و دید منزل های نزدیکتان گرفته می شود.
همچنین طبق طراحی ساختمان خود می توانید بجای درب و پنجره های عادی از درب های کشویی و پنجره دوجداره ریلی استفاده کنید که زیبایی خاصی به محیط بالکنتان می بخشد.

مزایای پنجره دوجداره ریلی

از مزایای پنجره دوجداره ریلی تراس می توان به این موارد اشاره نمود:

1. برای فضاهای کوچک مناسب است
2. به راحتی باز و بسته می شود
3. قیمت مناسبی دارد
4.منظره زیبا و شیکی دارد
5. به آسانی نصب می شود و مزاحمتی برای پرده های منزل ندارد
6.عایق بندی مناسبی دارد

معایب پنجره دوجداره ریلی تراس

معایبی که پنجره دوجداره ریلی دارد:

1. نسبت به پنجره های دوجداره یو پی وی سی عایق بندی ضعیف تری دارد
2. برای مناطق بسیار گرم و غبارآلود پیشنهاد نمی شود
3. تمیز کردن آن نسبتا سخت و زمان بر است.

انواع پنجره های دوجداره کشویی و مقایسه آنها

پنجره های ریلی دو نوع دارند: پنجره دوجداره تک ریل که یک ریل دارند و فقط از یک طرف باز می شوند و پنجره های دوجداره جفت ریل که شامل دو ریل می باشند و از هر دو طرف می توان آنها را باز و بسته نمود.

عایق بندی در پنجره های کشویی تک ریل بیشتر از نوع دیگر آن است.همچنین در پنجره تک ریل سطح مقطع فریم کشویی بزرگتر از پنجره جفت ریل می باشد. و در پنجره کشویی جفت ریل شما میتوانید پنجره را از هر دو طرف باز و بسته کنید که در تک ریل اینگونه نیست و فقط از یک طرف باز و بسته می شود.

قیمت پنجره های دوجداره ریلی

به صورت کلی قیمت پنجره دوجداره ریلی از انواع دیگر پنجره های یو پی وی سی بیشتر است چرا که در ساخت آن از پروفیل یو پی وی سی بیشتری استفاده شده چون در اصل دو قاب پنجره هستند که روی هم کشو می شوند. همچنین متریال مصرفی پروفیل پنجره های دوجداره کشویی یو پی وی سی بیشتر و گران تر از پروفیل های لولایی است و به همین دلیل قیمت این نوع پنجره ها بیشتر می باشد.