طرحینه

قیمت پنجره دوجداره ریلی – مزایا و معایب پنجره دوجداره ریلی

قیمت پنجره دوجداره ریلی – مزایا و معایب پنجره دوجداره ریلی: پنجره های دوجداره ریلی به علت نوع ساختار و عملکرد خوبی که دارند از جمله محبوب ترین انواع پنجره های دوجداره در میان مصرف کنندگان به شمار می روند. به همین دلیل اطلاع از قیمت این پنجره ها برای همه مصرف کنندگان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. قیمت پنجره های ریلی بستگی به نوع آن دارد، مثلا این که پنجره ما از نوع یو پی وی سی باشد و یا پنجره آلومینیومی ترمال بریک و همچنین به دلیل کارکردها و عملکرد های متفاوت، قیمت های مختلفی دارند.قیمت پنجره دوجداره ریلی

پنجره یو پی وی سی ریلی

پنجره upvc یکی از محبوب ترین پنجره ها است که در نوع کشویی نیز تولید می شود. در ساختار پنجره دوجداره upvc ریلی، پروفیل یوپی وی سی ویستابست به کار رفته است که یکی از بهترین انواع پروفیل های ایرانی می باشند. علاوه برآن نوع یراق استفاده شده در آن حتما باید یراق آلمان باشد. زیرا این یراق ها به دلیل سرامیکی بودن غلطک های آن، مقاوم بوده و می توان تا سالیان سال بدون هیچ گونه مشکلی از آن استفاده کرد.در مقابل از یراق های ترک به دلیل کیفیت نامناسب هرگز نباید استفاده کنیم.

به دلیل ساختار منحصر به فرد پنجره های یو پی وی سی، این پنجره ها برای ابعاد بزرگ مناسب نمی باشند و برای حداکثر ارتفاع 20/2 متر و عرض 3 متر طراحی شده است و نباید از این ابعاد فراتر رود. برای ابعاد بزرگ تر و به منظور رسیدن به بازه 100 درصدی عایق سرما و گرما و صوت،استفاده از پنجره های فولکس واگنی مدل یو پی وی سی مناسب خواهد بود.

پنجره های ریلی آلومینیومی

نوع مواد به کار رفته در تولید پنجره یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت پنجره دو جداره ریلی می باشد. یکی از پنجره های دوجداره ریلی، پنجره های ریلی آلومینیومی می باشد.این که از کدام نوع آلومینیوم و یا یو پی سی استفاده شود بستگی به سلیقه و اندازه پنجره و نوع معماری به کار برده شده در ساختمان دارد. ولی بیشتر مصرف کنندگان جنس آلومینیوم را انتخاب می کنند. البته لازم به ذکر است که در انتخاب پنجره از نوع آلومینیوم، اگر پنجره مد نظر ما عایق است باید از نوع ترمال بریک آن استفاده کنیم، زیرا حرارت و گرما و سرما از بیرون به داخل محیط منتقل نمی شود.

در انتخاب نوع جنس پنجره که یا آلومینیومی است و یا یوپی وی سی، علاوه بر این که سلیقه افراد مورد توجه قرار می گیرد نکات دیگری نیز دارای اهمیت می باشند. مثلا در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی منطقه و اندازه پنجره در ایده آل شدن پنجره بسیار مهم است. برای مثال در صورتی که بخواهیم از از ابعاد بزرگ استفاده کنیم، بهترین گزینه به کار بردن آلومینیوم می باشد که قطعا در تعیین قیمت پنجره دو جداره ریلی موثر خواهد بود. علاوه برموارد گفته شده، به منظور کم کردن لرزش و ایجاد مقاومت در مقابل فشاری که از طرف باد بر پنجره وارد می شود در برخی از موارد بهتر است از پروفیل آلومینیوم استفاده کرد. پنجره های دوجداره آلومینیومی برای ابعاد حداکثر ارتفاع 40/2 و عرض 3 متر مناسب می باشند.

میزان عایق بودن پنجره های دوجداره آلومینیومی حدودا 70 تا 80 درصد می باشد، در صورتی که بخواهیم به میزان عایق بودن 100 درصدی برسیم باید یراق فولکس واگنی را در ساختار آن به کار برده و از مصرف یراق کشویی خودداری کنیم.

پنجره ریلی آلومینیومی مدل لیفت اند اسلاید

در زمان هایی که ابعاد پنجره بزرگ باشد و اگر تمایل به استفاده از پنجره های دوجداره ریلی داریم، می تونیم از پروفیل آلومینیوم ترمال بریک و یراق لیفت اند اسلاید بهره مند شویم. مثلا اگر یک بالکن داشته باشیم که دارای عرض 4 متر و یا حداکثر تا 12 متر و ارتفاع 4 متر است، بهترین نوع پنجره ای که می توانیم در این شرایط به کار ببریم، پنجره های دوجداره لیفت اند اسلاید هستند که بستگی به نوع پنجره، می تواند به صورت یک ریلی، دو ریلی و سه ریلی مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت پنجره دوجداره ریلی آلومینیومی به دلیل وزن بالایی که دارند و همچنین قیمت یراق آن هزینه های بالاتری در مقایسه با مدل های دیگر پنجره های دوجداره ریلی دارند.

معایب پنجره های دوجداره ریلی

از مهم ترین معایب پنجره دوجداره ریلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از معایب پنجره های دوجداره ریلی عایق نبودن 100 درصدی آن است. در پنجره هایی که از نوع لولایی هستند، در هنگام بسته شدن پنجره، به علت فشاری که از طرف یراق وارد می شود، لاستیک های بین پنجره به یکدیگر فشرده می شود، درحالی که در پنجره های ریلی این اتفاق صورت نمی گیرد به طوری که لاستیک ها فقط از کنار هم عبور می کنند و یا این که در کنار هم قرار می گیرند. می توان گفت عایق نبودن 100 درصدی پنجره های ریلی به همین علت می باشد.
 • این نوع پنجره ها در ابعاد محدود ساخته می شوند و مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که در صورت استفاده نکردن از غلطک های مناسب و استاندارد، در اثر وزن بالایی که شیشه ها و پنجره ها دارند، ممکن است ریل به خوبی عمل نکرده و بازشو به سختی حرکت کند.
 • یکی دیگر از مواردی که بیشتر مورد توجه قرار می گیرد این است که پاک کردن شیشه در پنجره های ریلی بسیار مشکل می باشد. زیرا همیشه فقط برخی قسمت های آن در دسترس بوده و می توان پاک کرد، ولی در مدل های قدیمی که تک جداره هم بودند با باز کردن لنگه و پایین آوردن آن شیشه ها را پاک می کردند، ولی پنجره های دوجداره دارای این امکانات نمی باشند و برای باز کردن بازشو و خارج کردن آن نیازمند تخصص می باشد.
 • در طبقات بالاتر، در هنگام وزش باد پنجره ریلی به صدا درآمده و زوزه می کشد.
 • چگونگی برطرف کردن معایب پنجره های دوجداره ریلی
 • برای داشتن پنجره دوجداره ریلی حتما نیاز است تا یراق روتو آلمان را به کار ببریم. یکی دیگر از مواردی که باعث می شود معایب پنجره ریلی برطرف شود این است که ارتفاع پنجره خود را کم کرده و بالاتر از 10/2 متر در نظر نگیریم. همچنین در صورت داشتن ابعاد بزرگتر حتما از آلومینیوم استفاده کنیم. به علاوه با قرار دادن بازشو مخفی در قسمت فیکس، امکان تمیز کردن هر دو شیشه را فراهم کنیم.

مزایای استفاده از پنجره های دوجداره ریلی

استفاده از پنجره های دوجداره ریلی دارای مزایای زیر است:

 • به راحتی باز و بسته می شوند.
 • ظاهر زیبا و منحصر به فردی دارند.
 • برای فضاهای کوچک با دسترسی محدود مناسب می باشند.
 • می توان هر نوع پرده ای را در روی آن نصب کرد.
 • می تواند به راحتی، حتی در زیر پرده های کرکره ای باز شود.

قیمت پنجره دوجداره ریلی

پنجره دوجداره کشویی به دلیل مزایایی که دارد یکی از محبوب ترین پنجره ها در میان مشتریان و صنعت ساختمان سازی است. قیمت پنجره دوجداره کشویی به فاکتورهایی از جمله نوع پروفیل کشویی، یراق آلات به کار رفته در ساخت پنجره، ابعاد پنجره و کیفیت تولید بستگی دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد قیمت این پنجره ها باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. طرحینه بهترین فروشگاه ها را در این زمینه به شما معرفی می کند.