طرحینه

پنجره دوجداره سقفی – جدیدترین قیمت پنجره دوجداره سقفی 1400

پنجره دوجداره سقفی – جدیدترین قیمت پنجره دوجداره سقفی 1400: یکی از انواع پنجره هایی که به جای دیوار بر روی سقف ساخته می شود پنجره دوجداره سقفی می باشد. برای بهتر بهره بردن از نور طبیعی در روز، این پنجره ها مناسب هستند به این صورت که شب هنگام نیز می توانیم با استفاده از پنجره های سقفی از نور ستارگان بهره مند شویم. به دلیل این که پنجره های سقفی نسبت به سایر انواع پنجره ها در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارند، پس بهتر است هنگام استفاده از درب و پنجره های یو پی وی سی، پنجره هایی که دارای پروفیل باکیفیت هستند را به کار ببریم.پنجره دوجداره سقفی

پنجره های سقفی از دو نوع تشکیل یافته اند، پنجره های سقفی و کنترلی. این نوع از پنجره ها قابلیت نصب پرده را نیز دارند. از پنجره های سقفی در مکان های مختلفی از جمله در سوله ها، کارخانه جات، کارگاه ها، ساختمان ها و خانه های ویلایی استفاده می گردند.

انواع پنجره های دوجداره سقفی

پنجره های دوجداره سقفی دارای انواع زیر می باشد: 

پنجره دوجداره سقفی شیروانی

سقف های شیروانی به دلیل داشتن مزایای فراوان، باعث شده است که در اکثر بناهای ویلایی موجود در شمال کشور از این پنجره ها استفاده گردد. از سقف کاذب در گذشته برای پوشش دادن قسمت زیرین سقف شیروانی استفاده می کردند که کاربرد آن چنانی هم نداشت، اما در معماری های مدرن امروزی، بیشتر افراد به استفاده از اتاق زیر شیروانی روی می آورند.

پنجره بالکنی سقفی شیروانی

این گونه از پنجره ها نیز همانند پنجره دوجداره فرانسوی باز می شوند. به این طریق که ابتدا لنگه بالا به صورت سایه بانی و به طرف بیرون باز می شود و بعد از آن لنگه پایین به اندازه 90 درجه باز خواهد شد و به وسیله نرده های تاشو، به عنوان یک جان پناه عمل می کند.

مزایای پنجره های دوجداره سقفی

  • برای کسانی که ورود نور به قسمت اتاق زیر شیروانی و پشت بام برایشان مهم است، مناسب می باشد.
    در تابستان هوای گرم از طریق پنجره های سقفی خارج می شود.
  • به دلیل جذب گرمای خورشید در تابستان توسط پنجره های سقفی، این پنجره ها در فصل زمستان به عنوان گرم کننده فضا مورد استفاده قرار می گیرند.
  • پنجره های سقفی به دلیل داشتن جذابیت، باعث زیباتر شدن محیط شده و همچنین در مصرف انرژی صرفه جویی می کند و با محیط زیست سازگارتر است.
  • به دلیل ایجاد روشنایی موقع استفاده از پنجره های سقفی، در اتاق ها نیازی به روشن کردن چراغ در طول روز نمی باشد، چرا که این پنجره می تواند انرژی مصرفی ساختمان را کاهش داده و در تنیجه موجب صرفه جویی در مصرف برق خواهد شد.
  • با قرار دادن گل و گیاه در زیر پنجره سقفی، آن ها می توانند از نور خورشید ازاین طریق نیز بهره مند شوند.

ایده هایی برای نصب پنجره دوجداره سقفی

طراحی های بسیار زیبای پنجره های سقفی، آن ها را برای استفاده در فضای آشپزخانه مناسب کرده است، زیرا می توان در هنگام آشپزی و همچنین موقع صرف غذا مناظر مختلفی مانندآسمان آبی،درختان زیبا و موارد دیگر را مشاهده کرد و از آن ها لذت برد. علاوه بر آن پنجره های سقفی را می توان در اتاق پذیرایی یا نشیمن نیز به کار برد و با به وجود آوردن فضای لاکچری در ساختمان باعث دلنشین شدن آن نیز شد.

پنجره های سقفی کشیده برای اتاق های پذیرایی که دارای طول بسیار بلندی می باشند مناسب می باشند. در صورتی که در اتاق نشیمن و یا پذیرایی پنجره های زیادی وجود داشته باشد، استفاده از پنجره سقفی گزینه خیلی بهتری بوده و محیط را زیبا می کند. بدین طریق پنجره سقفی در وسط اتاق و یا پذیرایی قرار گرفته و به شکل دایره و یا هشت ضلعی نیز می تواند طراحی شود.

کاربرد پنجره دوجداره سقفی در ویلا

خانه هایی که جهت آن ها رو به شمال و یا جنوب باشد، شیروانی خانه رو به شرق و یا غرب قرار می گیرد. با این شرایط در صورتی که در زاویه مایل دو پنجره در سقف کار شده و یکی از آن ها رو به شرق و دیگری رو به غرب باشد، در بیشتر ساعات ، نور طبیعی روز باعث روشن تر شدن فضای داخلی اتاق زیر شیروانی می شود. بنابراین تا حد زیادی می توان به گرم تر شدن منازل به خصوص در فصل سرما کمک کرد. علاوه بر آن به علت عایق بودن پنجره سقفی با صرفه جویی در مصرف گاز، از هدر رفتن انرژی جلوگیری می شود و تا حدودی به نقطه صفر نزدیک می شود.

می دانیم که هوای گرم در خانه همیشه رو به بالا حرکت می کند و تمایل به خارج شدن از راه سقف را دارد. بنابراین در فصول گرم سال می توانیم با باز گذاشتن هر دو و یا یکی از این پنجره ها به عمل تهویه خانه کمک کنیم. همچنین می توانیم شیب سقف خانه و ارتفاع آن را به گونه ای تعیین کنیم تا بتوانیم پنجره های سقفی را نیز تنظیم کنیم تا منظره بیرون نیز قابل مشاهده باشد. لازم به ذکر است که این کار باید توسط افراد ماهر و کارشناسان مربوطه انجام گیرد.

نتیجه گیری

پنجره ها یکی از اجزای جدایی ناپذیر ساختمان ها می باشند که هم به عنوان نمای ساختمان و هم دکوراسیون منازل می توان استفاده کرد. یکی از وظایف مهم پنجره ها تامین نور، تهویه هوا و متناسب ساختن فضای درونی و داخلی ساختمان می باشد. امروزه پنجره ها دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از: پنجره upvc، چوبی، آلومینیومی و…

علاوه بر این نوع پنجره ها، امروزه طراحی ها و ایده های جدیدی به وجود آمده است و برای قسمت های مختلف ساختمان ها به کار می برند که حال و هوای خاصی نیز به آن ها اضافه می کنند. یکی از این ایده ها پنجره دوجداره سقفی بوده که به برخی مزایا و ویژگی های آن ها اشاره کردیم. مزیت سقف شیشه ای فقط این نیست که به ورود نور خورشید به داخل کمک می کند، بلکه باعث به وجود آمدن فضایی باز در احساس درونی نیز می شود.

این پنجره ها جذابیت فوق العاده ای به فضای منازل می دهند. به علاوه این پنجره ها می توانند در طول روز با نور گیری به روشن شدن فضا در شب کمک کنند. در صورت تمایل به خرید این پنجره ها می توانید به فروشگاه های مجاز مراجعه کنید. طرحینه بهترین فروشگاه ها را به شما معرفی می کند.