طرحینه

چرا از پنجره دوجداره ضد سرقت استفاده کنیم؟

چرا از پنجره دوجداره ضد سرقت استفاده کنیم؟ امروزه بخاطر رشد جمعیت مردم برای محافظت از دارایی ها و جان خود از ابزار و محیط های مختلفی استفاده می کنند. یا بهتر است بگوییم در موقعیتی که در جامعه امروزی در جریان است و دزدی و سرقت بیشتر شده است ما به عنوان شهروند مجبور هستیم برای برقراری امنیت و آرامش از تکنولوژی های به روز حفاظت منزل استفاده کنیم.

پس با پیشرفت تکنولوژی می توانیم با امنیت و آرامش در خانه های خود زندگی کنیم و یکی از هزاران عامل آرامش و امنیت خانه، پنجره ایمن و ضد سرقت است. حال پنجره دوجداره ضد سرقت چیست؟ این پنجره از پروفیل، دستگیره، شیشه و یراق آلات ساخته می شود که هر یک از آنها خصوصیات متفاوت و پرکاربرد مخصوص خود را دارند و همین باعث تشکیل این پنجره می شود. در ادامه اهمیت استفاده از  پنجره دوجداره ضد سرقت را خواهیم گفت.

پنجره دوجداره ضد سرقت

عواملی که روی ضد سرقت بودن این پنجره تاثیر دارند

جنس شیشه، پروفیل و یراق آلات پنجره دوجداره از جمله مواردی هستند که باعث مقاومت و ضد سرقت بودن این پنجره می شوند.

نوع پروفیل

در این پنجره پروفیلی به کار گرفته شده است که علاوه بر اینکه اجزا را نگهداری می کند، کیفیت و استاندارد بالایی نیز دارد.

نوع شیشه

در ساخت پنجره دوجداره ضد سرقت از شیشه های سخت و پر استحکامی بهره گرفته شده است که در اثر ضربه سارقین و فشار های متعدد به آسانی شکسته نمی شود. به صورت کلی شیشه های این پنجره دو نوع هستند:

شیشه دوجداره لمینت

این شیشه دو لایه داخلی(شامل یک شیشه تک جداره با جنس سکوریت) و بیرونی(دو لایه شیشه که با طلق پلی وینیل بوتیرال به هم وصل شده اند) دارد و با وجود طلقی که بین لایه ها واقع شده شیشه بیرونی با هر ضربه ای شکسته نمی شود و کار را برای ورود سارقین دشوار می کند.

شیشه دوجداره ضد گلوله

این شیشه پنجره دوجداره ضد سرقت در برابر گلوله مقاومت بالایی داشته و مانع ورود گلوله به ساختمان می شود که این مورد را از قبل در آزمایشگاه ها تست می کنند و از مقاومت و کیفیت آن اطمینان حاصل کرده و سپس به صورت عمده تولید و این پنجره را وارد بازار می کنند.

یراق آلات

برای جلوگیری از فشار و دستکاری یراق آلات مقاومی طراحی می شوند که در برابر این اتفاقات دوام می آورند و همچنین برای بالاتر بردن امنیت در طراحی آنها از پین های قارچی نیز استفاده می شود.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره ضد سرقت

همه ما به آرامش نیاز داریم و این نوع پنجره دوجداره باعث آسوده تر شدن خیال ما و همچنین منع ورود صداهای مزاحم به داخل ساختمان می شوند. طراحی این پنجره ها نیز باید استاندارد باشند تا توسط ضربه، فشار یا افراد غریبه باز نشوند. برای مثال در تولید این پنجره ها باید حتما پروفیل های استاندارد به کار گرفته شوند و جنس شیشه های آن مرغوب بوده و طبق روش اصولی به دست تولید برسند.

همچنین یراق آلات نیز در ساخت این پنجره نقش مهمی ایفا می کنند و حتما باید مقاومت و طراحی باکیفیتی داشته باشند تا پنجره دوجداره ضد سرقت عملکرد خود را به بهترین نحو ممکن نشان دهد.

همچنین علاوه بر پنجره ضد سرقت درب ضد سرقت نیز برای ایمنی ساختمان به کار گرفته می شود که اجزای اصلی تولید آن ورقه فلزی، قفل، یراق آلات و ورقه ام دی اف با روکش طبیعی و گاه مصنوعی می باشد که شامل همه استاندارد های ضد سرقتی می شود و در کنار آن در مقابل بلایای طبیعی مثل زلزله، آتش، طوفان و … نیز مقاومت دارد. درب های ضد سرقت تولید کشورهای چین و ترکیه در کشورمان بسیار می باشد که محبوب ترین نوع آن تولید ترکیه است هرچند در کشور ما نیز تولید می شود اما در بلند مدت درب های ترکیه ای بهتر جوابگو هستند و کیفیت نسبتا بالاتری دارند.