طرحینه

7 الگوی جدید چیدمان سرامیک کف پذیرایی

چیدمان سرامیک کف پذیرایی مدرن – جدیدترین الگوهای چیدمان سرامیک کف پذیرایی :  همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم، سرامیک ها جزو مهم ترین المان ها در طراحی دکوراسیون داخلی می باشند و به عنوان کفپوش یا دیوارپوش مورد استفاده قرار می گیرند.

سرامیک ها برحسب کاربرد انواع متفاوتی دارند : سرامیک کف پذیرایی ، سرامیک کف آشپزخانه و… سرامیک ها در طرح ها و رنگ های متفاوتی تولید و به بازار عرضه می شوند. و انتخاب هرکدام از این سرامیک ها به سلیقه ی خود شما و فضای دکوراسیون بستگی دارد. بعد از انتخاب رنگ و ابعاد کاشی و سرامیک ، چیدمان آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع در ادامه با ما همراه باشید.

چیدمان سرامیک کف پذیرایی

چیدمان سرامیک کف پذیرایی

بعد از انتخاب سرامیک ممکن است این سوالات برایتان پیش آید. چیدمان سرامیک چگونه باید باشد؟ برای نصب کاشی در پذیرایی از چه الگویی باید پیروی کرد؟

در پاسخ باید بگوییم که برای چیدمان روش های مختلفی وجود دارد ، استفاده از ایده های چیدمان می تواند زیبایی کاشی و سرامیک را دوچندان کرده و دیزاین بی نظیری را به همراه داشته باشد. با استفاده از ایده ها و الگوها می توان جلوه ای ویژه به دکوراسیون منزل و دکوراسیون اداری بخشید. به عنوان مثال در مورد کاشی های سفید می توان از الگویی استفاده کرد که سرامیک ها و کاشی های بی روح را به گونه ای برجسته نشان دهد.

ایده های چیدمان سرامیک کف پذیرایی

در ادامه یکسری الگوها و ایده هایی را برای چیدمان کاشی و سرامیک ارائه می دهیم :

• چیدمان راست و مستقیم کاشی و سرامیک

این چیدمان به صورت شبکه ای مستقیم ، با گوشه هایی است که کاملا مطابق باهم هستند. با استفاده از این چیدمان می توان دیزاینی تمیز و زیبا داشت. برای اینکه دیزاینتان جلوه ی ویژه ای داشته باشد ، می توان از کاشی های طرحدار، فوق مدرن و درخشان استفاده کرد.در نصب مستقیم ، خطوطی طولانی و مستقیم ایجاد می شود که به منظره ای زیبا یا نقطه ی کانونی منتهی می شود. این نوع از چیدمان جزو ساده ترین الگوها و ایده های چیدمان سرامیک کف پذیرایی می باشد. ناگفته نماند که در این نوع چیدمان باید کف زمین مربع و همسطح با زمین باشد.

• چیدمان مورب و قطری کاشی و سرامیک:

این الگوی چیدمان با نام الگوی الماس نیز شناخته می شود. این الگو متشکل از کاشی های مربع شکل با زاویه ی 45 درجه می باشد ، که می تواند جلوه ای الماس گونه را به نمایش بگذارد. این نوع از الگوی چیدمان برای دکوراسیون پذیرایی کوچک بسیار ایده آل است و فضای پذیرایی را بزرگتر از اندازه واقعی نشان می دهد.

• چیدمان آجری کاشی و سرامیک:

در این نوع چیدمان هرکاشی در مرکز کاشی بالایی و پایینی قرار می گیرد. چیدمان سرامیک کف پذیرایی آجری از محبوبیت بالایی برخوردار است. و قیمت این الگو نیز مقرون به صرفه می باشد. از این نوع چیدمان می توان برای مخفی کردن دیوارهای کج استفاده کرد.

• چیدمان صفحه ی شطرنجی کاشی و سرامیک:

در این نوع از چیدمان از دو رنگ کاشی استفاده می شود و کاشی ها به شکل مستقیم یا مورب در کنار یکدیگر قرار می گیرند. برای این نوع چیدمان از کاشی های مرمر سیاه و سفید کلاسیک استفاده می شود، که می تواند جلوه ای ویژه داشته باشد. برای داشتن یک طراحی منحصر به فرد و جسورانه می توان از کاشی های رنگی نیز استفاده کرد. در این نوع چیدمان بهتر است ، چیدمان را از وسط شروع کرد.

• چیدمان سرامیک کف پذیرایی با الگوی پارچه ای یا سبدی

این نوع چیدمان به الگوی سبدی کاهی شباهت زیادی دارد. شکل ظاهری این الگو به گونه ای است که کاشی ها به صورت زیرو رو در هم بافته می شوند. ممکن است نصب این الگو دشوار به نظر برسد ، اما این طرح با کاشی موزاییکی ارائه می شود. برای این الگوی شلوغ می توان از کاشی سنگ طبیعی با سایه های خاکستری استفاده کرد. تا جلوه ای خاص داشته باشد.

• چیدمان زیگزاگ کاشی و سرامیک

این نوع از چیدمان نیاز به خلاقیت دارد و بسیار خاص می باشد. با استفاده از این چیدمان برخی از فضاهای خالی خانه به چشم نمی آید. این نوع چیدمان باعث می شود که نگاه کردن به سرامیک کف خسته کننده نباشد.

• چیدمان عمود بر هم کاشی و سرامیک

این چیدمان شباهت زیادی به چیدمان زیگزاگ دارد ، تنها تفاوت آن ها در این است که در این نوع چیدمان حرکت چشم از بالا به پایین و مستقیم می باشد. این درحالی است که حرکت چشم بیننده در چیدمان قطری به صورت مورب می باشد.

رنگ سرامیک کف پذیرایی

شاید این سوال نیز برایتان مطرح شود که بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی چه رنگی است؟ در پاسخ باید بگوییم که برای انتخاب رنگ سرامیک و چیدمان سرامیک کف پذیرایی باید به متراژ فضا و بزرگی و کوچکی آن توجه کرد. زیرا رنگ سرامیک تاثیر زیادی در بزگتر یا کوچک تر به نظر رسیدن فضا دارد. برای فضاهای کوچک می توان از کاشی و سرامیک به رنگ روشن استفاده کرد. زیرا رنگ روشن فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهد. در مورد فضاهای بزرگ می توان از رنگ های تیره نیز استفاده کرد.

سرامیک طرح پارکت جزو رنگ های تیره می باشد که از محبوبیت بالایی برخوردار است. این طرح و رنگ به راحتی با وسایل مختلف منزل هماهنگ می شود. سرامیک هایی به رنگ کرم ، نخودی و سفید نیز طرفداران زیادی دارند.

قیمت چیدمان سرامیک

قیمت چیدمان سرامیک کف پذیرایی به فاکتورهای از جمله هزینه کف سازی با سرامیک ، قیمت سرامیک کف ، متراژ فضا ،دستمزد کاشی کار بستگی دارد.

سخن پایانی

کاشی ها و سرامیک ها کاربردهای گسترده ای دارند. با یک چیدمان درست و مناسب می توان جلوه ای ویژه به محیط بخشید. هرکدام از طراحی ها و چیدمان های سرامیک کف پذیرایی می توانند اهداف خاصی داشته باشند. در صورتی که بخواهید فضا بزرگتر از اندازه واقعی به نظر برسد می توان از چیدمان قطری و مورب استفاده کرد. با استفاده از چیدمان آجری می توان یک محیطی هماهنگ و دلپذیر طراحی کرد.