طرحینه

جدیدترین مدل کابینت های گلاس آشپزخانه 1400 , [ 2021 ]

کابینت های های گلاس یکی از کابینت های پرطرفدار میان مشتریان است. چرا که این کابینت ها تنوع طرح و رنگ زیادی دارند و در قیمت های مناسب ارائه می شوند.

کابینت های گلاس , مزایا و معایب کابینت های گلاس , قیمت کابینت های گلاس : یکی از بهترین انواع کابینت آشپزخانه که در سالهای اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، کابینت آشپزخانه های گلاس می باشد .این نوع کابینت بسیار درخشان و چشم نواز بوده و سطحی شفاف و براق دارد.

با استفاده از این کابینت ها می توان دکوراسیون آشپزخانه را متحول کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با خصوصیات انواع کابینت آشپزخانه های گلاس و مزایا و معایب و همچنین قیمت آن بیشتر آشنا سازیم با ما همراه شوید.

کابینت های گلاس

انواع کابینت های گلاس

این نوع کابینت ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که عبارتند از :

های گلاس سفید

رنگ سفید در آشپزخانه سبب ایجاد فضایی بسیار شیک و زیبا می شود. اگر شما نیز طرفدار نصب کابینت های سفید در آشپزخانه می باشید باید به این نکته توجه کنید که برای خارج نمودن فضای آشپزخانه از حالت سرد و بی روح بودن در نصب کفپوش از رنگ های گرم استفاده کنید . راه حل دیگر برای کم کردن بی روحی فضا انتخاب دستگیره های طلایی رنگ برای کابینت ها است و یا می توان سقف قهوه ای رنگ و بدون جزیره در آشپزخانه ایجاد نمود.به هر حال کابینت هایگلاس با طراحی مدرن و با رنگ سفید نمایی بسیار زیبا را ایجاد می کند.

مدل کابینت های گلاس سفید

مدل کابینت های گلاس سفید مدل کابینت های گلاس سفید مدل کابینت های گلاس سفید مدل کابینت های گلاس سفید کابینت های گلاس سفید مدل کابینت های گلاس سفید کابینت های گلاس سفید کابینت های گلاس کابینت های گلاس کابینت های گلاس سفید

های گلاس رنگ مشکی

با وجود اینکه رنگ مشکی بسیار لوکس و شیک است اما در فرهنگ ما ایرانی ها نماد عزا و دلگیری به حساب می آید به همین خاطر اکثر ایرانیان در طراحی منزل خود از این رنگ استفاده نمی کنند.در کابینت آشپزخانه نیز به کاربردن رنگ مشکی بسیار محدود و خاص بوده و کمتر پیش می آید استفاده گرد .اگر به عنوان یک فرد خاص پسند می خواهید از رنگ مشکی در طراحی کابینت هایگلاس خود استفاده کنید پیشنهاد می کنیم از ترکیب این رنگ با سایر رنگ ها استفاده کنید .

کابینت های گلاس رنگ مشکی کابینت های گلاس رنگ مشکی کابینت های گلاس رنگ مشکی کابینت های گلاس رنگ مشکی کابینت های گلاس رنگ مشکی کابینت های گلاس رنگ مشکی کابینت های گلاس کابینت های گلاس

های گلاس رنگ سفید و گردویی

اگر می خواهید در نصب این نوع کابینت ها از رنگ دیگری در کنار رنگ سفید استفاده نمایید پیشنهاد ما رنگ گردویی است . البته در طراحی کابینت بیشتر از طیف روشن رنگ قهوه ای استفاده می شود اما ترکیب رنگ قهوه ای در کنار رنگ سفید نیز بسیار زیبا و جذاب خواهد بود.

هایگلاس سفید کرم

در طراحی این نوع از کابینت های آشپزخانه بهتر است از رنگ های روشن استفاده نمایید تا محیطی شاد و زیبا داشته باشید . ترکیب رنگ سفید و کرم کابینت های گلاس یکی از پرطرفدارترین طراحی ها برای کابینت آشپزخانه می باشد .اگر دارای آشپزخانه ای با محیط کوچک هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از های گلاس سفید و کرم است .

کابینت سفید قهوه ای با ترکیب ام دی آشپزخانه می توان از کابینت های ترکیبی هایگلاس و ام دی اف استفاده نمود. همچنین می توان هماهنگی بیشتری در مورد کابینت ،کفپوش و کاغذ دیواری های استفاده شده در آشپزخانه داشت.

های گلاس کرم قهوه ای

طراحی کابینت هایی که ترکیب رنگ کرم و قهوه ای و (کرم غالب ) دارند ، بسیار زیبا و دلنواز خواهد بود.این ترکیب در بین اقشار مختلف محبوبیت خاصی دارد و بسیار استفاده می گردد.این ترکیب از رنگ کابینت های گلاس برای نصب در اشپزخانه های کوچک مناسب بوده و سبب بزرگتر دیده شدن آشپزخانه می شود.

معمولا در طراحی آشپزخانه ها بیشتر از رنگ سفید ، ترکیب رنگ سفید با قهوه ای و یا ترکیب رنگ کرم و قهوه ای استفاده می شود .در ساخت این کابینت ها از انواع رنگ های دیگر نیز استفاده می شود اما به کاربردن این رنگ ها زیاد عمومیت ندارندودر برخی مکان های خاص استفاده می شود و یا برخی از افراد خاص از انها استفاده می کنند. در ادامه چند مورد از این کابینت ها با رنگ های خاص را معرفی می کنیم:

کابینت های گلاس بنفش ( کابینت آشپزخانه های گلاس کرم و بنفش)

این ترکیب رنگ در نصب کابینت بسیار خاص می باشد و جرات بسیار زیادی را می طلبد.ترکیب رنگ کرم و بنفش بسیار متفاوت است که افراد بسیار کمی به ان علاقه نشان می دهند.

اگر به رنگ بنفش علاقه دارید و می خواهید در نصب کابینت های آشپزخانه خود از این رنگ استفاده کنید می توانید از ترکیب رنگ بنفش با سفید استفاده کنید. اگر فردی خاص پسند هستید می توانید از ترکیب این دو رنگ در نصب کابینت خود استفاده کنید.

کابینت های گلاس بنفش کابینت های گلاس بنفش کابینت های گلاس بنفش کابینت های گلاس بنفش کابینت های گلاس بنفش کابینت های گلاس بنفش کابینت های گلاس بنفش کابینت های گلاس بنفش کابینت های گلاس بنفش کابینت های گلاس بنفش کابینت های گلاس بنفش

های گلاس بنفش و کرم

ترکیب دیگری که با رنگ بنفش می توان به کاربرد ،رنگ کرم است . ترکیب رنگ بنفش و کرم دلنشین تر از ترکیب این رنگ با سفید خواهد بود . اگر خاص پسند هستید و حتما می خواهید کابینت های گلاس بنفش و رنگ ترکیبی دیگری را نصب کنید بهتر است رنگ انتخابی شما کرم باشد .

های گلاس سفید مشکی (های گلاس رنگ مشکی و سفید )

یکی از شیک ترین مدل های استفاده شده در نصب این نوع کابینت ها می تواند ترکیب رنگ سفید و مشکی (با غالب بودن سفید ) باشد. طراحی این نوع کابینت ها بسیار زیبا می باشد و به تدریج در بین ایرانیان نیز رواج پیدا می کند. زیبایی این کابینت ها با رنگ سفید با نوارهای باریک مشکی می تواند زیبایی غیر قابل وصفی را ایجاد نماید. و بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

کابینت هایگلاس رنگ طوسی سفید

از دیگر رنگ های مورد علاقه ایرانیان رنگ طوسی است که در طراحی داخلی ساختمان بسیار از این رنگ استفاده می شود. ممکن است فردی بخواهد از رنگ طوسی در کابینت های آشپزخانه خود استفاده نماید و نمایی خاص را ایجاد کند.رنگ نقره ای ذاتا رنگی براق است و به کاربردن آن به تنهایی ممکن است جالب نباشد.ترکیب رنگ طوسی و سفید می تواند جذاب باشد.البته در به کاربردن رنگ طوسی به این نکته باید توجه نمایید که از رنگ طوسی روشن استفاده کنید زیرا طوسی تیره نور را به راحتی بازتاب نمی دهد و به نورپردازی قوی در آشپزخانه نیاز پیدا خواهید نمود.امروزه طراحی کابینت هایگلاس با رنگ طوسی و سفید به تدریج در حال گسترش است.

کابینت های گلاس قرمز

از دیگر رنگ های خاص که ممکن است فردی بخواهد از ان در طراحی کابینت های خود استفاده کند ،رنگ قرمز می باشد. رنگ قرمز فرد را دلزده و خسته می کند و زیاد برای طراحی داخلی ساختمان مناسب نیست .با این حال اگر تمایل به استفاده از این رنگ را داشتید می توانید در کنار رنگ سفید از نوارهای باریک رنگ قرمز نیز استفاده نمایید.  در دکوراسیون آشپزخانه قرمز می توان از این رنگ کابینت استفاده کرد.

کابینت های گلاس قرمز کابینت های گلاس قرمز کابینت های گلاس قرمز کابینت های گلاس قرمز کابینت های گلاس قرمز کابینت های گلاس قرمز کابینت های گلاس قرمز کابینت های گلاس قرمز کابینت های گلاس قرمز کابینت های گلاس قرمز

های گلاس رنگ سفید نارنجی

نارنجی نیز از دیگر رنگ های متفاوت و خاص است که در برخی از موارد در ساخت کابینت هایگلاس، با رنگ سفید می توان به صورت ترکیبی استفاده نمود. این رنگ در مقایسه با سایر رنگ های خاص محبوبیت بیشتری داشته و بیشتر مورد استفاده قرار می گیردو فضایی گرم ایجاد می کند .

خصوصیات کابینت آشپزخانه های گلاس

شاید تصور کنید نام های گلاس از حرف لاتین Glass به معنای شیشه گرفته شده است اما این گونه نیست .کابینت های گلاس نوعی کابینت می باشد که لایه بیرونی آن را نوعی پلاستیک به نام پلکسی گلاس تشکیل می دهد . لایه دیگر این نوع از ورق ها از متریال معمولی ساخته می شود و شفافیت زیادی ندارد. این نوع طرح کابینت ظاهری براق، شفاف و شیشه ای شکل دارند و می توان از آنها در ساخت انواع کابینت های مدرن و ساده استفاده نمود . به خاطر همین براق و شفاف بودن است که اکثر افراد مخصوصا خانم ها تمایل زیادی به استفاده از این نوع ورق ها در آشپزخانه خود می باشند .

مزایا و معایب کابینت های گلاس

زمانی که می خواهید برای آشپزخانه خود کابینت خاصی را برای نصب انتخاب کنید در ابتدا باید تمامی مزایا و معایب آن نوع از کابینت را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخابی صحیح داشته باشید . همچنین در زمان انتخاب کابینت باید بودجه خود را نیز در نظر گرفت .در ادامه مزایا و معایب این نوع از کابینت را ذکر می کنیم :

کابینت های گلاس

مزایا

این کابینت ها دارای مزایای زیر هستند :

۱- زیبایی وشفافیت منحصربفرد لایه رویی هایگلاس

زیبایی و شفافیت منحصر به فردی که در این نوع کابینت ها وجود دارد سبب پرطرفدار شدن این نوع از کابینت ها گردیده است .لایه رویی کابینت های گلاس بسیار شفاف و درخشان می باشد و این به دلیل قرار گرفتن نوع خاصی از پلاستیک به نام پلکسی گلاس برروی مغزی ام دی اف آنها است .

کابینت های گلاس

۲- تنوع زیاد در طرح و رنگ متریال های‌ گلاس

این نوع کابینت ها تنوع زیاد و رنگ متریال خاصی دارند که می توانند هر فردی با هر سلیقه ای را راضی کنند .این نوع از کابینت ها دارای انواع طرح ها و رنگ ها می باشند وپس از نصب جلوه زیبایی را ایجاد می کنند. این نوع کابینت ها در انواع نقش ها و طرح ها و به سبک مدرن ، ساده نصب می گردد.

۳- قیمت مناسب

یکی دیگر از مزیت های استفاده از کابینت های گلاس ، قیمت مناسب آنها است. افرادی که از این نوع از کابینت ها استفاده کرده اند می دانند که قیمت آنها کمی بالاتر از کابینت های ام دی اف می باشد که این افزایش قیمت نیز به دلیل کیفیت و زیبایی بیشتر این کابینت ها است .

ورق های این کابینت دارای دو نوع خارجی و داخلی می باشند . نوع خارجی این ورق ها که ساخت کشور ترکیه می باشند دارای قیمت بالاتری نسبت به ورق های ساخت کشور خودمان می باشند.درخشش و زیبایی ورق های خارجی بیشتر از ورق های ساخت ایران است.

۴- مقاومت و کیفیت بالا وابزار خوری بسیار مناسب

کابینت های گلاس دارای مقاوت بسیار بالا و ابزار خوری مناسبی می باشد. این خصوصیت یکی از مهم ترین مزایای این ورق ها است. این کابینت ها نسبت به ضربه نیز مقاومت بالایی دارند و به راحتی ترک نخورده و نمی شکنند.

معایب

مانند هر نوع ابزار دیگری این نوع کابینت ها نیز دارای معایبی می باشند که بهتر است قبل از انتخاب و نصب ،در مورد آن اطلاعات لازم را کسب نمایید. در ادامه به چند مورد از معایب استفاده از این کابینت ها اشاره می کنیم :

۱-آسیب پذیر بودن در مقابل رطوبت

یکی از معایب استفاده از کابینت های گلاس آسیب پذیر بودن آنها در مقابل رطوبت می باشد . اگر درآشپزخانه مراقبت های لازم انجام نشود ممکن است رطوبت به مغزی ورق کابینت ها نفوذ کرده و سبب از بین رفتن تدریجی آنها شود. این مشکل در کابینت هایی با جنس ام دی اف بیشتر از هایگلاس می باشد زیرا لایه رویی هایگلاس از جنس نوعی پلاستیک به نام پلکسی گلاس است که نفوذ رطوبت را تا حدی کنترل می کند .

۲- امکان ایجاد خط خش و لک

کابینت های هایگلاس علاوه برزیبایی و شفافیتی که دارد برخی معایب نیز دارد که مممکن است خانم ها را در خرید ان دودل کند.از معایبی که می تواند هر خانمی را آزار دهد لکه گیری این کابینت ها است . کابینت های گلاس با برخورد دست و انگشت نیز لک می شوند و باید به صورت مرتب تمیز شوند.همچنین پوشش شفاف و براق این کابینت ها ممکن است با برخورد هر وسیله تیزیی دچار خط و خش گردد . اگر شما نیز از این نوع کابینت ها استفاده می کنید باید در مراقبت از آن تلاش نمایید.

۳-تیزی و برنده بودن لبه ها

متاسفانه این کابینت ها دارای لبه های تیز می باشند و نمی توان برای از بین بردن آن، سمباده کشید زیرا ممکن است براقی و درخشش خود را از دست بدهد و نمایی زشت ایجاد کند.

قیمت کابینت هایگلاس

یکی از مباحث مهم در انتخاب این نوع از کابینت ها قیمت آنها می باشد . قیمت این کابینت ها زیاد بالا نیست و تنها مقدار اندکی با قیمت کابینت های ام دی اف تفاوت دارد . همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد ورق های کابینت های هایگلاس دو نوع خارجی (ترک )و داخلی هستند .قیمت کابینت های ساخته شده از ورق های خارجی بالاتر از ورق های ایرانی است. البته قیمت این کابینت ها از کابینت های ممبران، روکش چوب و چوب پایین تر می باشد و خرید آنها با توجه به کیفیتشان مقرون به صرفه است.