طرحینه

کاغذ دیواری ضد آب سرویس بهداشتی – قیمت هر رول کاغذ دیواری ضد آب

کاغذ دیواری‌ ضد آب  سرویس بهداشتی جدید 2021 , کاغذ دیواری ضد حریق – کاغذ دیواری ضخیم  , لیست قیمت انواع کاغذ دیواری ضد آب : کاغذ دیواری یکی از مهم ترین عناصر در طراحی دکوراسیون است و به عنوان دیوارپوش مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از کاغذ دیواری می توان دکوراسیون محیط را متحول کرد. کاغذ دیواری علاوه بر زیبایی و جذابیت دیوار می تواند عیوب دیوار را نیز پوشش دهد.
در رابطه با کاغذ دیواری ممکن است سوالات زیادی مطرح شود. اینکه آیا کاغذ دیواری قابل شستشو است یا خیر؟ آیا کاغذ دیواری در محیط حمام یا آشپزخانه قابل استفاده است یا خیر؟ آیا در فضای خارج از منزل نیز می توان از کاغذ دیواری استفاده کرد؟ آیا کاغذ دیواری ضد حریق است یا خیر؟ بهترین کاغذ دیواری کدام است؟
در ادامه این مقاله قصد داریم ، پاسخ سوالات فوق را توضیح دهیم.

کاغذ دیواری ضد آب

کاغذ دیواری‌ ضد آب

معمولا در محیط هایی مانند حمام که رطوبت بالایی دارد ، رطوبت به قسمت های پشت کاغذ دیواری نفوذ می کند و بعد از مدتی ورقه های کاغذ دیواری از سطح دیوار جدا می شوند و نیاز به تعویض دارند. از این رو راه حل این است که در این محیط ها از کاغذدیواری هایی استفاده کرد که در برابر رطوبت مقاوم هستند.
این کاغذ دیواری ها دارای دولایه می باشند. لایه ی زیرین از جنس کاغذ می باشد. و لایه ی رویی از جنس روکش پلاستیکی یا فایبرگلاس می باشد. این روکش ها ضد آب هستند. و قابل شستشو هستند. معمولا در شهرهایی با آب و هوای شرجی از این نوع کاغذ دیواری ها استفاده می شود.

انواع کاغذ دیواری‌ ضد آب

در سال های اخیر کاغذ دیواری ها جنس چندان خوبی نداشتند و متناسب با خواسته های مشتری نبودند. و در حمام و سرویس بهداشتی قابل استفاده نبودند. رطوبت حمام می توانست در عرض چند روز کاغذ دیواری را تخریب کند. اما در حال حاضر جنس کاغذ دیواری ها نسبت به گذشته خیلی باکیفیت تر شده است. و این کاغذ دیواری ها در مناطقی با رطوبت بالا قابل استفاده هستند. در ادامه انواع کاغذ دیواری هایی که در برابر رطوبت مقاوم هستند را به شما معرفی می کنیم:

کاغذ دیواری وینیل

این کاغذ دیواری ها از محبوبیت بالایی برخوردارند. این کاغذ دیواری یکی از انواع کاغذ دیواری‌ ضد آب می باشد. لایه ی زیرین کاغذ دیواری وینیل از کاغذ یا الیاف تشکیل شده است. لایه ی رویی آن دارای یک پوشش پلاستیکی می باشد. کاغذ دیواری وینیل مزایای زیادی دارد. این کاغذ دیواری ها در برابر تابش نور آفتاب مقاومت بالایی دارند. قیمت کاغذ دیواری وینیل بسیار مقرون به صرفه است. این کاغذ دیواری ها قابل شستشو هستند و در کل دوام و مقاومت بالایی دارند. از آنجایی که این کاغذ دیواری قابلیت شستشو را دارند. از این کاغذ دیواری ها می توان برای پوشاندن دیوار آشپزخانه، حمام و اتاق خواب استفاده کرد.

عمر مفید این کاغذ دیواری بین 10 تا 20 سال است. بعد از گذشت این دوره باید کاغذ دیواری را تعویض کرد. کاغذ دیواری های ضد آب وینیل در رنگ ها و طرح های متنوعی در بازار موجودند. کاغذ دیواری وینیل در انواع طرح های هندسی ، چوبی ، آجری، و طرح های الهام گرفته از طبیعت می باشد. این کاغذ دیواری ها یکسری معایبی نیز دارند. این کاغذ دیواری ها جلوی تنفس دیوار را می گیرند و امکان تولید گازهای سمی در این نوع کاغذ دیواری زیاد است. از این رو اگر از این نوع کاغذ دیواری در فضاهای بسته یا اتاق خواب استفاده می کنید. باید تهویه مناسب داشته باشد.

کاغذ دیواری فایبر گلاس

این کاغذ دیواری از جنس الیاف های شیشه ای می باشد. و یک کاغذ دیواری‌ ضد آب می باشد. در این کاغذ دیواری الیاف ها با یکدیگر پیوند می خورند و یک ورقه نازک ضد آب ایجاد می کنند. از آنجایی که در ساخت این کاغذ دیواری ها از مواد غیرسمی و طبیعی مانند کوارتز استفاده می شود ، می توان آن ها را محصولات سبز و به نوعی دوستدار طبیعت دانست. این کاغذ دیواری ها در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بالایی دارند. و به دلیل داشتن ضخامت بالا می توانند برای پوشاندن ترک های دیوار مورد استفاده قرار بگیرند.

درسته که قیمت کاغذ دیواری فایبرگلاس بالا است. اما این کاغذ دیواری ها از کیفیت بالایی برخوردارند.

کاغذ دیواری ضد حریق

در بالا به معرفی انواع کاغذ دیواری‌ ضد آب پرداختیم. در ادامه کاغذ دیواری های ضد حریق را به شما معرفی می کنیم. همه ی کاغذ دیواری ها در برابر آتش مقاوم نیستند. اما در حالت کلی کاغذ دیواری های وینیل ، فایبرگلاس ، پی وی سی در برابر آتش از مقاومت زیادی برخوردارند.

کاغذ دیواری پی وی سی

به این نوع کاغذ دیواری ، پلی وینیل نیز گفته می شود. این کاغذ دیواری متشکل از یک لایه کاغذی به همراه روکش پی وی سی می باشد. این کاغذ دیواری ها بافت نسبتا زخیمی دارند. و به دلیل داشتن روکش پی وی سی در برابر رطوبت و شستشو از مقاومت بالایی برخوردارند. و به نوعی کاغذ دیواری ضد آب می باشند.

این کاغذ دیواری ها قیمت مناسبی دارند.و به دلیل جنس و روکش ضد خراش از محبوبیت بالایی برخوردارند. این کاغذ دیواری ها قابل استفاده در حمام و آشپزخانه هستند. این کاغذ دیواری ها به دلیل داشتن روکش پلاستیکی ، در برابر آتش نیز مقاوم هستند.

کاغذ دیواری ضخیم

از کاغذ دیواری های ضخیم برای پوشاندن ترک ها یا ناهمواری روی دیوارها استفاده می شود. این کاغذ دیواری ها از دوام و مقاومت بالایی برخوردارند. و در زمان نصب پاره نمی شوند. در بالا در مورد انواع کاغذ دیواری‌ ضد آب توضیح دادیم. در ادامه انواع کاغذ دیواری ضخیم را به شما معرفی می کنیم.

آستر کاغذ دیواری

آسترها نوعی کاغذ دیواری هستند که جنس نسبتا ضخیمی دارند و اکثرا به رنگ سفید می باشند. از آسترکشی به منظور صاف کردن سطح دیوار و نصب باکیفیت کاغذ دیواری استفاده می شود. در صورتی که دیوار ترک یا ناهمواری داشته باشد. بهتراست ابتدا آسترکشی شود. و سپس کاغذ دیواری نصب شود.

کاغذ دیواری الیافی

این کاغذ دیواری ها ترکیبی از الیاف های طبیعی و مصنوعی می باشند. این نوع کاغذ دیواری ها در انواع طرح ها در بازار موجود می باشند. و به عنوان کاغذ دیواری اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرند. این کاغذ دیواری ها گازهای سمی تولید نمی کنند. از این رو دوستدار محیط زیست هستند. این کاغذ دیواری ها از دوام و مقاومت بالایی برخوردارند.
این کاغذ دیواری‌ ضد آب نمی باشد.و در برابر حرارت نیز مقاوم نمی باشد.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری های سه بعدی می توانند در انواع متفاوت وینیل ، پی وی سی ، فایبرگلاس ، یا کاغذ های معمولی چاپ و تهیه شوند. این کاغذ دیواری ها برای پوشاندن نقایص دیوار ایده آل می باشند. این کاغذ دیواری ها در طرح های هندسی ، آجری ، و سنگی تولید می شوند. در صورتی که به دنبال یک کاغذ دیواری با قابلیت شستشو می گردید که بتواند عیب های دیوار را نیز بپوشاند. می توانید از کاغذ دیواری سه بعدی فایبرگلاس یا پی وی سی استفاده کنید.

استفاده از کاغذ دیواری در فضاهای بیرونی

از کاغذ دیواری می توان در فضاهای بیرونی نیز استفاده کرد. در این صورت باید کاغذ دیواری را انتخاب کرد که در مقابل نورخورشید مقاومت بالایی داشته باشد و از نوع کاغذ دیواری‌ ضد آب باشد. کاغذ دیواری های وینیل ؛ فایبرگلاس و پی وی سی برای فضای بیرونی می توانند انتخاب مناسبی باشند.