طرحینه

کاغذ دیواری آشپزخانه جدید ایرانی – کاغذ دیواری قابل شستشو آشپزخانه

کاغذ دیواری آشپزخانه طرح کاشی ایرانی , خرید اینترنتی کاغذ دیواری آشپزخانه قابل شستشو , قیمت کاغذ دیواری ضد آب مخصوص آشپزخانه چقدر است ؟ : آشپزخانه مهم ترین بخش یک خانه است و طراحی دکوراسیون این بخش از منزل بسیار حائز اهمیت می باشد. کاغذ دیواری یکی از مهم ترین عناصر دکوراتیو می باشد. شاید به کارگیری دو کلمه آشپزخانه و کاغذ دیواری در کنار یکدیگر برای شما عجیب به نظر برسد. اما با کمک کاغذ دیواری می توان طرحی نو ، مدرن و جدید در آشپزخانه ابداع کرد.

بانوی منزل مدت زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می کند. از این رو در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید دقت زیادی به خرج داد.

کاغذ دیواری آشپزخانه

کاغذ دیواری آشپزخانه طرح کاشی ایرانی

در حال حاضر کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار موجود می باشد. کاغذ دیواری نقش مهمی در دکوراسیون پذیرایی ، اتاق خواب و اتاق نشیمن دارد. کاغذ دیواری علاوه بر بر زیبایی و جذابیت ، نصب راحت تری دارد. و قیمت مقرون به صرفه تری دارد. و از محبوبیت بالایی برخوردار است.

برای دکوراسیون آشپزخانه نیز می توان از کاغذ دیواری استفاده کرد. اما سوالی که ممکن است مطرح شود ، این است که ، برای آشپزخانه چه نوع کاغذ دیواری مناسب است؟ و برای آشپزخانه چه رنگی از کاغذ دیواری را استفاده کنیم؟ کاغذ دیواری را به کدام دیوارها باید نصب کنیم؟ یک کاغذ دیواری خوب چه خصوصیاتی دارد؟ در ادامه پاسخ این سوالات را خواهیم داد.

انتخاب کاغذ دیواری

برای انتخاب کاغذ دیواری بایستی به نکات زیر توجه کنید:

  • باید تصمیم بگیرید که کدام دیوارهای آشپزخانه را می خواهید کاغذ دیواری کنید.
  • اندازه آشپزخانه خود را در نظر داشته باشید.
  • رنگ دکوراسیون آشپزخانه و پذیرایی را در نظر بگیرید.
  • سبک دکوراسیون آشپزخانه را در نظر بگیرید.اینکه شما سبک مدرن را می پسندید یا سبک کلاسیک را باید مشخص کنید.

برای آشپزخانه کوچک چه نوع کاغذ دیواری مناسب می باشد؟

برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک ، نمی توان از کاغذ دیواری با طرح های بزرگ و شلوغ استفاده کرد. زیرا این طرح ها فضا را کوچک تر نشان می دهند. برای آشپزخانه کوچک باید از کاغذ دیواری طرح ساده و کم رنگ استفاده کرد. رنگ های روشن برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک می تواند انتخاب ایده آلی باشد. و فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهد. برای خلق یک فضایی مدرن و بزرگ می توانید از ترکیب رنگ مشکی و سفید استفاده کنید.

کاغذ دیواری شلوغ یا خلوت ؟ کدام بهتر است؟

انتخاب کاغذ دیواری شلوغ یا خلوت به سلیقه ی شما بستگی دارد.اینکه شما فضایی مینیمال یا ساده را دوست دارید یا فضایی پر از هیجان و دل انگیز به شما بستگی دارد. در صورتی که ابعاد آشپزخانه شما بزرگ باشد؛ می توانید از کاغذ دیواری با طرح شلوغ استوایی یا طرح های پر پیچ و خم هندسی استفاده کنید. این طرح ها می توانند فضایی سرزنده در آشپزخانه ایجاد کنند.

انتخاب یک دیوار خاص و ایجاد نمایی باشکوه در آشپزخانه

شما می توانید یکی از دیوارهای آشپزخانه را به عنوان دیوار اصلی انتخاب کنید و این دیوار در اولین ورود به آشپزخانه می تواند نظر ببینده را به خود جلب کند. شما می توانید یک دیوار نسبتا صاف ، و به دور از هرگونه نیم ستون و فضای شکسته را به عنوان دیوار اصلی انتخاب کنید. با نصب کاغذ دیواری با طرح و رنگ ویژه روی دیوار اصلی یک نمایی چشم نواز و ویژه در آشپزخانه خلق می شود.شما می توانید از کاغذ دیواری با طرح گلدار یا آرت دکو استفاده کنید. برای تاثیر گذاری بیشتر شما می توانید از یک آینه روبه روی دیوار اصلی استفاده کنید.

کاغذ سقفی آشپزخانه

برای زیبایی هرچه بیشتر آشپزخانه می توانید از کاغذ سقفی استفاده کنید. برای سقف آشپزخانه ای با ابعاد کوچک از رنگ های روشن و طرح های ساده و مینیمال استفاده کنید و در مقابل برای آشپزخانه ای با ابعاد بزرگ می توانید از رنگ های تیره و طرح های شلوغ استفاده کنید.

کاغذ دیواری بین کابینت ها و قفسه های آشپزخانه

یکی از راه های خلق فضایی زیبا ، مدرن و متفاوت در آشپزخانه این است که بین کابینت ها و قفسه های آشپزخانه یک کاغذ دیواری نصب کنید. در صورتی که کابینت آشپزخانه درب شیشه ای داشته باشد. کاغذ دیواری می تواند زیبایی آن را دوچندان کند. کاغذ دیواری پشت قفسه های تورفته نیز می تواند تنوع خاصی به فضای آشپزخانه ببخشد.

با انتخاب طرح های جسورانه ، دکوراسیون آشپزخانه را متحول کنید.

بهتر است از فضای طرح های کلاسیک و روتین خارج شوید. رنگ ها می توانند تغییر و تنوع ویژه ای در محیط ایجاد کنند. با انتخاب طرح ها و رنگ ها می توانید نمایی متفاوت در محیط آشپزخانه خلق کنید. شما می توانید با پیاده سازی الگوهای تکراری و رنگ های غالب سبکی نو و جدید خلق کنید.

برای جلوگیری از کثیفی کاغذ دیواری آشپزخانه چه باید کرد؟

آشپزخانه مکانی است که بیشتر در معرض کثیفی قرار دارد. برای جلوگیری از کثیفی بیش از حد می توان به موارد زیر توجه کرد:

• استفاده از یک پوشش خارجی

برای جلوگیری از کثیفی بیش از حد باید ابعاد دیواری که در معرض پاشیده شدن روغن یا مواد غذایی است را اندازه بگیرید و روی آن یک شیشه یا کاور تلقی سفارش دهید. شیشه باید در فاصله 5 سانتی متری از کاغذ دیواری باشد تا به آن آسیبی نرساند.

• عدم استفاده از کاغذ دیواری برای دیوار پخت و پز

دیوار پشت اجاق گاز که در معرض پخت وپز قرار دارد ، را کاغذ دیواری نصب نکنید. برای این قسمت می توانید از کاشی و سرامیک استفاده کنید تا بتوانید به راحتی آن را تمیز کنید.

• استفاده از کاغذ دیواری ضد آب

برای آشپزخانه از کاغذ دیواری ضد آب و قابل شستشو استفاده کنید. تا به راحتی بتوانید کثیفی ها را تمیز کنید. برای این منظور می توانید از کاغذ دیواری وینیل ، نوامورا که قابل شستشو هستند استفاده کنید. کاغذ دیواری های قابل شستشو یک کاور نازکی دارند ، در صورت وجود لکه به راحتی می توانید آن ها را پاک کنید.