طرحینه

کاغذ دیواری گلدار کلاسیک برای دکوراسیون پذیرایی – کاغذ دیواری گل گلی ریز و درشت

کاغذ دیواری گلدار کلاسیک برای دکوراسیون پذیرایی – کاغذ دیواری گل گلی ریز و درشت: کاغذ دیواری به عنوان دیوارپوش در طراحی دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع در رنگ و طرح کاغذ دیواری ها افراد با سلیقه های مختلف بتوانند ، بهترین نوع کاغذ دیواری را انتخاب کنند.

طرح های گلدار جزو محبوبترین نوع کاغذ دیواری ها هستند. که خود از تنوع بسیار بالایی برخوردارند. این تنوع می تواند هم جنبه ی مثبت داشته باشد و هم جنبه ی منفی. جنبه ی مثبت از آن لحاظ است که برای افراد با سلیقه های متفاوت مناسب می باشد. و جنبه ی منفی اینکه افراد در ابتدا در انتخاب کاغذ دیواری ممکن است ، دچار سردرگمی شوند.

کاغذ دیواری گلدار

کاغذ دیواری گلدار

این طرح از کاغذ دیواری از گذشته تاکنون محبوبیت خاصی داشته است. و تنوع زیادی در طرح و رنگ دارد. این کاغذ دیواری را می توان به انواع زیر دسته بندی کرد :

• طرح گلدار با گل های درشت

کاغذ دیواری هایی با طرح گل های درشت برای فضاهای بزرگ انتخاب ایده آلی هستند. این طرح از کاغذ دیواری جلب توجه زیادی می کند. دیواری که کاغذ دیواری گلدار روی آن نصب شده باشد ، به اکسنت وال تبدیل می شود.
نکته ی قابل توجه این است که پوشاندن یک دیوار با کاغذ دیواری گل های درشت جلوه ی بهتری از پوشاندن تمامی دیوارها با این کاغذ دیواری دارد.

• کاغذ دیواری گلدار با پس زمینه تیره

اگر به دنبال دکوراسیون لوکس و شیک هستید. کاغذ دیواری هایی با پس زمینه تیره ، می توانند انتخاب ایده آلی باشند. این کاغذ دیواری باید به روش درستی انتخاب شود ، در غیر اینصورت فضا را دلگیر و غمگین می کند.در انتخاب کاغذ دیواری هایی با پس زمینه تیره به نکات زیر توجه کنید:
• این نوع کاغذ دیواری ها برای فضاهای کوچک انتخاب مناسبی نمی باشند.
• در فضاهای بزرگ از این نوع کاغذ دیواری برای همه ی دیوارها استفاده نکنید.
• در فضاهایی که نور مناسبی دارند ، از این نوع کاغذ دیواری می توان استفاده کرد.
• این کاغذ دیواری را در کنار اکسسوری های براق و مبلمان روشن استفاده کنید.

• طرح گلدار با پس زمینه روشن

کاغذ دیواری گلدار ، با پس زمینه روشن فضا را روشن تر و بزرگ تر از اندازه واقغی نشان می دهد. این نوع کاغذ دیواری برای دکوراسیون پذیرایی کوچک و فضاهایی با ابعاد کوچک انتخاب مناسبی هستند.

• طرح مدرن

کاغذ دیواری طرح مدرن برخلاف طرح کلاسیک ، شامل طرح های تکرار شونده نیست. این کاغذ دیواری برای منازل کوچک و سبک دکوراسیون مدرن انتخاب ایده آلی می باشد.

• طرح کلاسیک

کاغذ دیواری داماسک ، معروف ترین نوع کاغذ دیواری طرح کلاسیک می باشد. این طرح ها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند و از گذشته تا به امروز طرفداران خود را داشته اند. این نوع کاغذ دیواری ها برای سبک دکوراسیون کلاسیک انتخاب مناسبی هستند.

کاغذ دیواری گلدار در چه فضاهایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

زمانی که به یک مغازه دکوراسیون مراجعه می کنید ، ممکن است این سوالانت برای شما پیش آید. اینکه کاغذ دیواری طرح ساده بهتر است یا گلدار؟ این نوع کاغذ دیواری ها در چه مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند؟ کدام زیباتر است؟ طرح گلدار ریز بهتر است یا درشت؟

معمولا در طراحی دکوراسیون یکی از دیوارها را طرح گلدار نصب می کنند و دیوارهای دیگر را طرح ساده نصب می کنند. ولی این قانون کلی نیست و می توان کل دیوارها را طرح ساده یا گل دار نصب کرد.

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری گلدار

در انتخاب این نوع کاغذ دیواری باید به فاکتورهای مختلفی از جمله ریز یا درشت بودن طرح گل ، رنگ پس زمینه ، گرماژ کاغذ دیواری توجه کرد.

• انتخاب طرح

در انتخاب طرح کاغذ دیواری باید به سبک دکوراسیون توجه کنید. به عنوان مثال همانگونه که در بالا اشاره کردیم ، گل های داماسک برای دکوراسیون کلاسیک مناسب هستند. به هیچ عنوان در محیطی با طرح های اسپرت نباید از طرح گل داماسک یا بته جقه استفاده کرد.
در حال حاضر استفاده از گل های ریز طرفداران بیشتری دارد.

• گرماژ کاغذ دیواری

هر اندازه که کاغذ دیواری گلدار گرماژ بیشتری داشته باشد و سنگین تر باشد ، زیباتر و جذاب تر خواهد بود. و برجستگی های بیشتری خواهد داشت. از این جذاب تر است و طرح های زنده تر دارد.

در چه مکان هایی از طرح های گلدار کاغذ دیواری استفاده می شود؟

معمولا در هر مکانی می توان از کاغذ دیواری گلدار استفاده کرد. به عنوان مثال در دکوراسیون پذیرایی می توان از طرح گل داماسک ، گل ریز و درشت استفاده کرد. با استفاده از کاغذ دیواری قهوه ای ، کاغذ دیواری گل سفید یا نقره ای می توان بهترین دکوراسیون را طراحی کرد.

کاغذ دیواری اتاق خواب می تواند شامل طرح های گل های رنگی یا کاغذ دیواری ساده باشد. یا ترکیبی از این دو مورد باشد. به عنوان مثال در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه می توانید از تم صورتی و در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه از تم آبی استفاده کنید.
در دکوراسیون آشپزخانه می توان از کاغذ دیواری گلدار با گل های زرد خردلی یا سبز لجنی استفاده کرد. و یک محیطی جذاب و زنده طراحی کرد.

کاغذ دیواری گلدار در اکثر فضاها مورد استفاده قرار می گیرد. اما استفاده از این کاغذ دیواری در دکوراسیون اداری و رسمی توصیه نمی شود.

قیمت دیوارپوش طرح گلدار

قیمت کاغذ دیواری به فاکتورهای مختلفی از جمله جنس کاغذ ، کشور تولید کننده و نوع طرح بستگی دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کاغذ دیواری می توانید با نمایندگی های مجاز فروش کاغذ دیواری تماس بگیرید.

سخن پایانی

کاغذ دیواری نوعی دیوارپوش است که شامل طرح ها و رنگ های متنوعی می باشد: کاغذ دیواری گلدار ، کاغذ دیواری طرح سنگ ، کاغذ دیواری طرح چوب و… شما با هر سلیقه ای می توانید بهترین نوع کاغذ دیواری را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید. در انتخاب کاغذ دیواری سبک دکوراسیون را مد نظر قرار دهید. امیدواریم با خواندن این مقاله در مورد دیوارپوش های طرح گلدار اطلاعات جامعی در اختیار داشته باشید و بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.